Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bohem74

10 gun 1350 dolar yol haric yeter. Cok fazla uculmaz o parayla ama orta seker yeter..

Bangkoktan pattayaya gec.oradada 4 gun kal. Phuket 3 gun. Sonra bangkoka donus yap.ertesi gun turkiye donus.

Phukette 3 gun yeter.Cok bile.

Iyi eglenceler

yol hariç bileti geçen ay almıştım,korktugum gıbı degıl yani guzel haber :)tavsıyenıze uyacagım zaten bızım planda hemen hemen böleydı tşkler iyi geceler.
  • Tayland için ucuz uçak biletini hangi havayollarından temin edebilirim? Öneriniz var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Tayland için ucuz uçak biletini hangi havayollarından temin edebilirim? Öneriniz var mı arkadaşlar?

şubat sonunda tur düzenliyorum. benimle irtibata pm yoluyla geçebilirsiniz.
  • Özel mesaj yolladım.
  • Arkadaşlar 07 Şubat - 07 Mart arası bi aksilik olmazsa Tayland' da olicam. İkinci gidişim olacak. Orada olduğumuz süre aynı tarihlere denk gelen arkadaşlar varsa buradan veya pmden konuşabiliriz. İzmirdeyim ve İzmir - İstanbul aktarmalı gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Lotus

Arkadaşlar 07 Şubat - 07 Mart arası bi aksilik olmazsa Tayland' da olicam. İkinci gidişim olacak. Orada olduğumuz süre aynı tarihlere denk gelen arkadaşlar varsa buradan veya pmden konuşabiliriz. İzmirdeyim ve İzmir - İstanbul aktarmalı gidiyorum.

slm dostum bende 2-11 mart tarihleri arasında küçük bir gezi planladım. gidiş dönüş tarihlerimiz uymuyor ama orada görüşebiliriz. nerede kalacaksın yer buldunmu, aynı yerde kalabiliriz örneğin.

bende izmirdeyim uygun bir günde görüşebilirizde
  • burası süpermiş yaa arkadaşlarla bir konusayım... daha yeni 27 gün izinim vardı bu konuyu nasıl görmedim ben.... uçak dahil 2000 usd yeterli olurmu bir hafta konaklamak için (ye iç gez eğlen vesaire kısmını anlarsınız..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgem

burası süpermiş yaa arkadaşlarla bir konusayım... daha yeni 27 gün izinim vardı bu konuyu nasıl görmedim ben.... uçak dahil 2000 usd yeterli olurmu bir hafta konaklamak için (ye iç gez eğlen vesaire kısmını anlarsınız..)

uçak zaten 1.000 dolar. kalıyor sana 500 dolar.

günlük 200 lira otel dahil. 1400 lira..
    yani cebinde 1000 dolar olmalı 1 hafta için ( eğlence vs için ) 500 dolarada gidersin ama adına tatil denirse tabi:)
  • tam olarak ne kadar lazım ilk gidip kazıklanmayı da hesaba katarsak.... bütçeyi biraz daha arttırabilirim ama 5000 tl gibi rakamlara çıkamam 2000 dolar 3500 lira para yapıyor....

Bu arada ilk mesajardan birinde sinek kovucu kullanmak erektigi aids bulastıgı falan yazılmış bunnula ilgili...
    Tübitak bilim teknik dergisinden alıntıdır...AİDS’e sebep olan HIV virüsü sivrisineklerde gelişemez.

AİDS’e sebep olan HIV virüsü sivrisineklerde gelişemez. AİDS’li bir hastanın HIV virüsü bulunan kanı, bir sivrisinek tarafından emildiğinde, virüs, herhangi bir besinmişçesine sindirilir. Sivrisinek HIV pozitif bir insanın kanını biraz emdikten hemen sonra beslenmesini hasta olmayan başka bir insanda tamamladığında, bu kişinin kanına, enfeksiyona sebep olamayacak kadar küçük parçalar geçer. İnsan vücuduna sivrisinek aracılığıyla giren virüsler, kanda çok yüksek miktarda bulunma özelliğine sahip. HIV virüsünün kandaki seviyesi ise sivrisinek aracılığıyla bulaşmak için oldukça düşük.
    B. Duygu Özpolat

Buda baska bir yerden alıntı

Sivrisinek AIDS virüsünü taşıyan bir insanın kanını emdiğinde bu virüsü de salyasına almış olur. Ancak vücudunda AIDS virüsüne misafirperverlik gösterecek, insandaki T-hücreleri gibi veya benzeri tipte hücreler yoktur.

AIDS virüsü böceğin içinde yeterli süre yaşayamaz ve üreyemez. Sindirim sistemi içinde yok olur gider, dolayısıyla da tükürüğü yolu ile bulaşamaz.

Aslında sivrisinekler kan emmek için insandan insana dolaşmazlar. Bir kere kan emdikten sonra (ki bunu sadece dişileri yapar) yumurtalarını üretebilmek için yeterli proteini sağlamış olduklarından, tekrar bir insana hücuma geçmeleri epey vakit alır.

Sonuç olarak AIDS virüsü birçok vücut sıvısında bulunmasına rağmen sivrisineğin emdiği kan yoluyla bulaşamayacağı gibi aynı tuvaleti, banyoyu, saunayı, havuzu paylaşmakla, giysilerin ortak kullanımıyla, gözyaşı ve ter ile de bulaşmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratgem -- 20 Ocak 2013; 23:23:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Lotus

Arkadaşlar 07 Şubat - 07 Mart arası bi aksilik olmazsa Tayland' da olicam. İkinci gidişim olacak. Orada olduğumuz süre aynı tarihlere denk gelen arkadaşlar varsa buradan veya pmden konuşabiliriz. İzmirdeyim ve İzmir - İstanbul aktarmalı gidiyorum.

slm dostum bende 2-11 mart tarihleri arasında küçük bir gezi planladım. gidiş dönüş tarihlerimiz uymuyor ama orada görüşebiliriz. nerede kalacaksın yer buldunmu, aynı yerde kalabiliriz örneğin.

bende izmirdeyim uygun bir günde görüşebilirizde

Pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: medrus

quote:

Orijinalden alıntı: efemos

bangkok ,pattaya haric kucuk sehirlere gitmenizi tavsiye ederim, kalicak yerlerinizde couchsurfingden ayarlarsaniz ,bambaska bir tayland gorebilirsiniz?

Couchsurfing i başaka ülkeler için kullanmıştım. çok da memnunum onu kullanmaktan. ama yukarıda anlatılanlardan sonra tayland için kullanmalımıyım bilmiyorum. Siz couchsurfing ile mi seyahat ettinizi oraya?. herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı ?

Kuzey taylanda chiang mai, chiang rai ve pai'de kaldim. Pai'de cs kullandim hic sikinti olmadi, zaten cs kullandiginiz icin sikinti olacagani sanmiyorum. diger sehirlerde denk gelmedi kullanamadim, diger sehirlerdeki otelleride internetten arastirip buldum, zaten otel yorumlarini biraz okuyunca ne ile karsilasacaginizi biliyorsunuz. guest frineldly olup olmamasina kadar butun detaylar zaten var.

Buyuk olan her sehirde guvenlik problemi var, taylandda ekstra bir guvenlik problemi yok. genel gecer kurallar gecerli.Istanbulda esimle gezerken daha cok tedirgin oluyorum mesela.
  • merhabalar arkadaşlar, 13 temmuz 23 temmuz tarihleri arasında forumdan bir kaç arkadaşla beraber pattayaya gidiyoruz yani tur yapıyorum. gelmek isteyenler pm yoluyla benimle irtibata geçip detaylı bilgi alabilirler
  • konuyu arkadaştan ziyade Bohem74'ün yazdıkları daha çok ilgimi çekti
  • Yeri değil ama millerim var paraya dönüştürmek istiyorum.
    Taylanda gidicek olanlara uçak biletinde %20-%30 arası indirim yaparım.
    Bana tarihleri PM atıp fiyat isteyebilirsiniz.
  • şuanda 3 kişiyiz arkadaşlar ben hariç :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

konuyu arkadaştan ziyade Bohem74'ün yazdıkları daha çok ilgimi çekti

bir blog hazırlıyorum şu an. gezi anılarımı yazacağım. adresi paylaşırım 1 haftaya kadar.okursunuz. ilginç notlar olacak :)
  • Pattaya da ucuz elektronik eşya alabileceğimiz yerler var mı ? Yoksa bangkok'a mı gitmek lazım bunun için. Bizim planda bangkok'ta kalma hiç yok. Uçaktan inip pattaya'da bir hafta kalıp yine direkt bangkok üzerinden döneceğiz.
  • quote:

konuyu açan arkadaşında faydalı bilgileri oldu fakat şuan o arkadaş tur düzenleme derdimde sanırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyle bir derdim olsa bunkadar sey yazip sizlere yardimci olmaya calismazdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

quote:

konuyu açan arkadaşında faydalı bilgileri oldu fakat şuan o arkadaş tur düzenleme derdimde sanırım :)

turu bilmem de. konuyu açan arkadaş o kadar gezmiş. gelmiş madde yazarken bana kimseye güvenmeyin, tqylandlılarla evlenmeyin gibi klişe şeyler yazıyor.

başka konularda barda tül perdeler, ping pong fırlatma vs vs. bir sürü ibretlik şey okuduk. buradaki arkadaş taylandlılarla evlenmeyin. hee taylanda evlenmeye gidiyoruz zaten biz :)

bir de tayland'a giden herkes yemeklerdeki o iğrenç yağdan bahsediyor. konuyu açan yemekleri güvenle yiyebilirsiniz demiş. demek ki tayland'a gide gele o iğrenç sokak yemekleri lezzetli gelmeye başladı kendisine
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.