Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.209
Cevap
275
Favori
811.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Flashover

THY direk sefer ile 9 saat de gidiyor siz Türkmenistan a uğradığınız halde ordaki 3 saatlik bekleme süresini saymazsak yine 9 saatte gitmişiniz. Enteresan... ayrıca 3 saatlik bir bekleme bişey değilmiş.

17 18 saat sürüyor toplamda türkmenistan ile 12 saat değil dostuım
  • quote:

Orijinalden alıntı: goki20

quote:

Orijinalden alıntı: Flashover

THY direk sefer ile 9 saat de gidiyor siz Türkmenistan a uğradığınız halde ordaki 3 saatlik bekleme süresini saymazsak yine 9 saatte gitmişiniz. Enteresan... ayrıca 3 saatlik bir bekleme bişey değilmiş.

17 18 saat sürüyor toplamda türkmenistan ile 12 saat değil dostuım

siz siz olun emirates, ethiad, qatardan şaşmayın. buna thy de dahildir.
  • 2 sene önce gidşimde bussiness class bileti thy de 16 bin tl idi ( yani 16 milyar ) ve inanın yer yoktu :)))) 1 hafta kendime gelemedim bunu görünce. vay be insanlar 20 bine yakın uçak parası veriyor demiştim kendi kendime. buda Türkiye gerçeği..garip ama gerçek :)
  • Merhaba,

skout üzerinden bir taylandlı kadınla(35yaş) tanıştım bana(28yaş) aşık oldu ben de ona tutuldum desem yeridir kocasının trafik kazasıda öldüğünü söyledi. işte buraya gel evleniriz bende kalırsın sana iş buluruz vs. sürekli sürekli ısrar ediyor. her şey ucuz taylanda bayılacaksın bilmem ne. bana tabi örf ve adetlerinden bahsetmedi anası babası yaşıyor her gün skype üzerinden cep telefonunu arıyorum çok param olmadığını da söyledim. I dont care I dont care deyip durdu. işte gel gel deyipte orda beni yolmasın hocam fikrin nedir ya da daha önceden tanıdıklarından birinin başıan böyle bir olay geldi mi?

EN ÖNEMLİSİ VE EN ÇOK YAPILAN HATA , '' BEN BU KIZA AŞIK OLDUM, BU KIZ BU İŞİ YAPMASIN '' MANTIĞIYLA HAREKET EDİP DÜZENLİ PARA YOLLAMAK. SAKIN BÖYLE BİR HATAYA DÜŞMEYİN..!! KIZ ORDA SADECE ANI OALRAK KALSIN GERİSİNİ HİÇ KARIŞTIRMAYIN. İNANIN SİZİ BEKLEMİYOR ÇALIŞIYOR, HATTA SİZİN GİBİ 10 15 TANE DE ONALRIN DEĞİMİYLE ''KERİZ'' VAR HERKESDEN BOYUNA PARA KOPARIYORLAR. ''ANNEM HASTA, BABAM HASTA HASTA, ÇOCUĞUM HASTA, EV KRİASI, ODA KİRASI, AÇIM VS ''HEPSİ YALAN YALAN YALAN..!! TELEFONLA KONUŞUP KONTROL ETTİĞİNİZİ FALAN SANMAYIN. 1 2 SAAT ORTADAN KAYBOLURLAR, UYUDUM DERLER VS HEPSİ İŞE GİDERLER. HAL BÖYLE OLUNCA DÜNYANIN EN ÇOK WESTERN UNİON KULLANAN ÜLKESİNİN TAYLAND OLDUĞUNA ŞAŞMAMAK GEREK.

Benden hiç para istemedi bu kadın, aksina save your money for me na dedi işte sen geldiğinde alış verişe gideriz burası çok ucuz bahsedip durdu başlarda ısrarla beni taylanda çağırdı ne zaman geleceksin ne zaman geleceksin sonra kesildi kendisi bizim tabirimizle avm'de kozmetik bölümünde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 15 Ocak 2013; 0:04:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

Merhaba,

skout üzerinden bir taylandlı kadınla(35yaş) tanıştım bana(28yaş) aşık oldu ben de ona tutuldum desem yeridir kocasının trafik kazasıda öldüğünü söyledi. işte buraya gel evleniriz bende kalırsın sana iş buluruz vs. sürekli sürekli ısrar ediyor. her şey ucuz taylanda bayılacaksın bilmem ne. bana tabi örf ve adetlerinden bahsetmedi anası babası yaşıyor her gün skype üzerinden cep telefonunu arıyorum çok param olmadığını da söyledim. I dont care I dont care deyip durdu. işte gel gel deyipte orda beni yolmasın hocam fikrin nedir ya da daha önceden tanıdıklarından birinin başıan böyle bir olay geldi mi?

EN ÖNEMLİSİ VE EN ÇOK YAPILAN HATA , '' BEN BU KIZA AŞIK OLDUM, BU KIZ BU İŞİ YAPMASIN '' MANTIĞIYLA HAREKET EDİP DÜZENLİ PARA YOLLAMAK. SAKIN BÖYLE BİR HATAYA DÜŞMEYİN..!! KIZ ORDA SADECE ANI OALRAK KALSIN GERİSİNİ HİÇ KARIŞTIRMAYIN. İNANIN SİZİ BEKLEMİYOR ÇALIŞIYOR, HATTA SİZİN GİBİ 10 15 TANE DE ONALRIN DEĞİMİYLE ''KERİZ'' VAR HERKESDEN BOYUNA PARA KOPARIYORLAR. ''ANNEM HASTA, BABAM HASTA HASTA, ÇOCUĞUM HASTA, EV KRİASI, ODA KİRASI, AÇIM VS ''HEPSİ YALAN YALAN YALAN..!! TELEFONLA KONUŞUP KONTROL ETTİĞİNİZİ FALAN SANMAYIN. 1 2 SAAT ORTADAN KAYBOLURLAR, UYUDUM DERLER VS HEPSİ İŞE GİDERLER. HAL BÖYLE OLUNCA DÜNYANIN EN ÇOK WESTERN UNİON KULLANAN ÜLKESİNİN TAYLAND OLDUĞUNA ŞAŞMAMAK GEREK.

Benden hiç para istemedi bu kadın, aksina save your money for me na dedi işte sen geldiğinde alış verişe gideriz burası çok ucuz bahsedip durdu başlarda ısrarla beni taylanda çağırdı ne zaman geleceksin ne zaman geleceksin sonra kesildi kendisi bizim tabirimizle avm'de kozmetik bölümünde çalışıyor.

yazımdan alıntı yaptığınız bölüm herşeyi açıklıyor. daha fazla birşey söylemeye gerek yok sanki. söylediğiniz şeyin nerdeyse aynısını zaten yazmışım.

illa ekstra bişeyler söylemem gerekiyorsa. açık ve net söliyim. YALAN, YALAN, YALAN... TAYLANDLILARA GÜVENİLMEZ, DİNLERİ İMANLARI PARADIR. BAŞKA HİÇBİŞEYLE İLGİLENMEZLER.

Aşık mı olmuş ? kusura bakmada bi tarafımla gülerim. Bir başka taylandlıyla tanış o da aşık olucak :) bu işin raconu bu :) bununda rnekleri çok var, mal mülk para hepsini sömürürler, tabiri caizse ''kıçndaki dona '' kadar alırlar. ruhun bile duymaz. çok tatlı gelir.

bir tecrübe et istersen diycem ama geri dönüşü yok yazık günah. tayland'a aşk sadece paraya vardır.. gerisi yalan ve boştur.

kırdıysam kusura bakmayın. fakat doğrusu bu..

edit : ''save your money '' kısmı yazının tamamını özetliyor. paranı biriktir gel olan olmayan ne varsa sömüreyim diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzakDoguMania -- 15 Ocak 2013; 0:12:52 >
  • aynen öyle :imzamı atarım arkadaşın yorumuna))) tay kızıyla aşk olmaz. ve sakın o kadına gitme. başın derde girebilir. asla güven olmaz tay kadına. Tayland'a gezmeye gideceksen git ona birşey diyemem ve inan sana aşık olacak en az 20 kız bulacaksın :) herkes bir birine aşık oluyor orada merak etme :)))

bir gün benim otelde bir tay ablayla sohbet ediyoruz. telefonu çaldı. aaa bi saniye lütfen ses etme dedi:)))))açtı telefonu " ohh sweety, i miss you too. i love you , i kiss you ". bi baktım kız ağlamaya başladı :))))))))))

bi eliylede bana sus işareti yapıyor . tam tiyatro :)))))neyse kapattı. kim dedim eniştemi :))almanyadan sevgilim dedi. gözyaşları hemen yokoldu. hadi içelim aşkım dedi :)))

üçkağıtçı hepsi yaaa. çok tehlikeliler çokkkkkkk
  • cok abarttiniz bence, butun mesajlarda taylara salliyorsunuz sebep ne acaba? butun tay halkini dini imani para olan ,serefsiz adamlar yaptiniz cok enteresan. 5 parmagin 5 i bile bir degilken 3-5 tane tay hayat kadini taniyinca tayland uzmanimi oldunuz? ayiptir.

farzedinki turist olarak istanbula geldiniz taksim dolandirildiniz, bir seyahat yaptiniz hayat kadinida yine sizi dolandirdi. sonra butun turkler soyledir ,boyledir deme hakkiniz olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemos

cok abarttiniz bence, butun mesajlarda taylara salliyorsunuz sebep ne acaba? butun tay halkini dini imani para olan ,serefsiz adamlar yaptiniz cok enteresan. 5 parmagin 5 i bile bir degilken 3-5 tane tay hayat kadini taniyinca tayland uzmanimi oldunuz? ayiptir.

farzedinki turist olarak istanbula geldiniz taksim dolandirildiniz, bir seyahat yaptiniz hayat kadinida yine sizi dolandirdi. sonra butun turkler soyledir ,boyledir deme hakkiniz olur mu?

gerilmenin lüzumu yok. kendim toplam 2 seneden fazla vakit geçirdim. orda yaşayan bir çok türk arkadaşımda var. herkesin kanısı ortak. karakter yapıları böyle. şerefsizlikle falanda alakası yok. orda son derece normal. yaşam tarzları bu
  • bangkok ,pattaya haric kucuk sehirlere gitmenizi tavsiye ederim, kalicak yerlerinizde couchsurfingden ayarlarsaniz ,bambaska bir tayland gorebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemos

bangkok ,pattaya haric kucuk sehirlere gitmenizi tavsiye ederim, kalicak yerlerinizde couchsurfingden ayarlarsaniz ,bambaska bir tayland gorebilirsiniz?

dediğinize kısmen katılıyorum. daha az turist olan, tabiri caizse ''daha köylük'' kesimlerinde durum biraz daha farklı olduğu doğru. Ama unutmamak gerek pattaya gibi yerlere zaten oralardan geliyor.

sözün özü herşeyi yapın edin ama bu söylenenler aklınızın bir köşesinde bulunsun :)
  • abisi kimse şerefsiz demedi ve kimse tayland uzmanıyım demedi :) sadece defalarca gidip gördük yaşadık gezdik tanıdık ve bunlar yaşanan tecrübelerdir.
    evet neredeyse tüm tay kadınlarında ilk etapta para gelir. bu gerçek. ve senin gözden kaçırdığın bir detay var, malesef çoğu kadın bu işi ticarete dökmüş.
    parayı masaya koyupta, muhabbet edemeyeceğin kadın çok azdır taylandta. istanbul ile kıyaslaman talihsizlik olmuş açıkçası.

ben mesela hiç kazıklanmadım orada. 3-5 bira parasını diyorsan o ayrı ama genel anlamda güvenlik açısından hiç sorun yaşamadım. bu " tayland çok güvenli " demek değil tabiki ama ben yaşamadım.

tay kadınları = para ( tanıdıklarınız varsa tenzih ederim. lütfen yanlış anlama olmasın.ben turistik anlamda söylüyorum ) daha açık yazmak istemem
  • beni ciddi manada bilirkişi olarak gören arkadaşların olduğunun farkındayım. daha şimdi, daha önce götürdüğüm bir grup arkadaşımla telefonda konuşması fırsatı buldum. ben burada bangır bangır bağarıyorum ''yapmayın'' diye. adamlar utanmadan her ay para yolladıklarını, bu işi yapmadıklarını onları beklediğini sanıyorlar.

yazık.. çok yazık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzakDoguMania -- 15 Ocak 2013; 13:03:11 >
  • hemen başıma şimdi gelen bir olayı anlatıyım. hatta 2 tane peşpeşe aşağı yukarı aynı şeyler..

daha öncede taylanda tanıştığım 2 bayan arkadaşla uzun süredir konuşuyorum. yani türkiyedeyken irtibatı kesmiyorum. 2sininde söylediği ortak şeyleri söyliyim; '' seni seviyorum, çok yakışıklısın, çok tatlısın, seni özlüyorum, seninle evlenmek istiyorum, senle kalmak istiyorum'' vs vs. hepsi aynıdır. 100 tanesiyle taışsam 100üde aynını söyleyecektir emin olun.
  • arkadaşlar 4 şubatta gidiyorum.legrant firması götürüyor.bu firmayla başka gelen varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bohem74

abisi kimse şerefsiz demedi ve kimse tayland uzmanıyım demedi :) sadece defalarca gidip gördük yaşadık gezdik tanıdık ve bunlar yaşanan tecrübelerdir.
    evet neredeyse tüm tay kadınlarında ilk etapta para gelir. bu gerçek. ve senin gözden kaçırdığın bir detay var, malesef çoğu kadın bu işi ticarete dökmüş.
    parayı masaya koyupta, muhabbet edemeyeceğin kadın çok azdır taylandta. istanbul ile kıyaslaman talihsizlik olmuş açıkçası.

ben mesela hiç kazıklanmadım orada. 3-5 bira parasını diyorsan o ayrı ama genel anlamda güvenlik açısından hiç sorun yaşamadım. bu " tayland çok güvenli " demek değil tabiki ama ben yaşamadım.

tay kadınları = para ( tanıdıklarınız varsa tenzih ederim. lütfen yanlış anlama olmasın.ben turistik anlamda söylüyorum ) daha açık yazmak istemem

benim anlatmak istedigim herkesi ayni kefeye koymanizin hatali oldugu. diger arkadasima yaptigim oneriyi sanada yapayim kucuk sehirler+couchsurfing, masaya para koymadanda muhabbet edebilirsin ))

sen hic guvenlik sorunu yasamamisin ama tayland cok guvenli diyemiyorsun.
    senin tanidigin kadinlar=para ama butun taylara ayni seyi diyebiliyorsun, bu mantikli tayland cok guvenli demen lazim.

bu arada emirates kampanyasi var, bangkok kampanya disinda ama, kuala lumpur ve jakartaya guzel fiyatlar var, 550 eur civari, bir kac gun buralarda gezilip taylanda gecilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goki20

quote:

Orijinalden alıntı: Bohem74

gece klübüne gitmek çok anlamsız. kuru kalabalık var başka birşey yok. yok eğer amaç tay ablalar ise zaten yollarda binlercesi var. klübe gerek yok.
    alırsın biranı otelde odanda içersin tay ablayla. gerek yok masrafa.

olurmu hocam ya, pattayada lucifer, imsonia ve tabiki mix, phukette tiger diskotek fenaa,,Kuru kalabalık falan değil bence,,Eğlence ve şowlar sınırsızz..Türkiye de ki gece hayatı olsa ne olur yaaa..Dans etmeyi sevenler için muhakkak görülmesi gereken yerler..İçeri giriyorsunuz sınır yok,, Gözünüzle görebildiğiniz herkesi alabilirsiniz...
    Önünüze gelenle dans edin,,Çok özedim çookkk:)

Bu ne ya.. nasıl bişiymiş bu :) Durmanız hata öyleyse :))
  • Merhabalar subatin basinda bangkoka gidecektim, bangkok bkk ya iner inmez singapura gecicez o yuzden singapur bileti almistim, nasil gozden kacirdim bilmiyorum bangkok dmk-singapur bileti almisim :((
    Bkk-dmk arasi ulasim saglayabilirmiyim, cok trafik oluyomus bangkokta, skytrain varmi iki istasyon arasinda, 2 saat icinde bkk dan dmk ya gitme sansim olur mu?
    Bilgisi olan varsa simdiden cok tesekkur ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygov

Merhabalar subatin basinda bangkoka gidecektim, bangkok bkk ya iner inmez singapura gecicez o yuzden singapur bileti almistim, nasil gozden kacirdim bilmiyorum bangkok dmk-singapur bileti almisim :((
    Bkk-dmk arasi ulasim saglayabilirmiyim, cok trafik oluyomus bangkokta, skytrain varmi iki istasyon arasinda, 2 saat icinde bkk dan dmk ya gitme sansim olur mu?

aşağı yukarı 2 saat sürüyor, tabi sabah saatlerinde gidersen trafik daha az olur kanısındayım..Biz akşam trafiğine yakalanmıştık Phuket dönüşü, Taksi parası 700-800 baht civarı tutacaktır..bkk ye iniş ve dmk den kalkış satlerini söylersen daha fiazla fikir verebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goki20 -- 17 Ocak 2013; 9:45:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygov

Merhabalar subatin basinda bangkoka gidecektim, bangkok bkk ya iner inmez singapura gecicez o yuzden singapur bileti almistim, nasil gozden kacirdim bilmiyorum bangkok dmk-singapur bileti almisim :((

ilk ucak rotar yapmazsa, normal bir yogunlukta havalalindan cikisin 30-40 dakika alacaktir, yine normal sartlarda 45-50 dakika yol surer, bu durumda yetisebilirsin ama, ucak rotar yapabilir, bagajlar gec cikar, trafik yogun olur (ters saatte inersen) ben olsam diger ucak biletini degistirmeye calisirdim.
  • şubat sonun mart ayında bir grup daha götürüyorum. gelmek isteyenler pm yoluyla irtibata geçebilirler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.