Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (669. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler daha önce mesaj atanlara teşekkür ediyorum. Bende din Tayland dan sağ salim çıktım. Eşimle birlikte Bangkok, Phuket gezisi yaptık. Şimdi Kuala Lumpur dayız.

Tavsiyem uyanık olun. Her ne kadar lokal insanlar iyi olsa da tüccarlar ya da turcularla çok iyi pazarlık yapmak gerekiyor. Hele tuk tutcuları hiç saymıyorum

Bangkok

İlk gittiğimiz gün tabi o kadar bellki turist olduğumuz chinatown sonundan wat Pho önüne tuk tuk A bindik. 150 baht verdim. Dönüşte taksi metre açan bir taksi tuttum neredeyse 40 dk yol gittik 220 baht tuttu. Ta bir iki günden sonra durumu çözüp nereye ne kadara gidiyolar öğrenerek ona göre pazarlık yapabiliyorsunız. En güzeli gidebildiğiniz kadar bts, mrt, skytrn Vs kullanın. Taksi ucuz evet ama bazen felaket trafik oluyor.

Bazı yerler çok kötü kokuyor. Yemek yapan tezgahlar ve özellikle et satan pazarlar. Ama onun dışında aşırı rahatsız olmadık. Her yeri bir değil tabi.

Phuket

Kesinlikle patong da kalmayın çok kalabalık, turistik ve sıkıntılı bir yer (bangla road).

Kata beach i öneririm plajı da ortamı da daha temiz. Biz hep turlara katıldık. Güzeldi ama yorulduk çünkü hep bir koşturmaca oluyor. Şimdiki aklım olsa tüm Phuket tatilimi phi phi de kullanırdım. Bir gece kaldık biz. Doyamadık, çok daha güzel bir yer Phuket e göre. Özellikle evliler için. Krabi ye gecemedik. Tahminen orası da çok güzeldir.

Bu arada Phuket hv.limanından minibus e bindik. Yolda durdu bir yerde. Otel isimlerinizi alacagız diye millete tur satmaya çalıştılar. Biz inmedik bile. Tabi ki uzak durun. Turcuların oldugu yerden hepsine sorarak tur satın alın. Ge sıkı pazarlık yapın.

Tuk tuk veya taksicilerde bazen sizi restoranlara Vs götürmek istiyor. Yine dikkatli olun ve reddedin. Komisyon alıyor çakallar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Güzel bir gezi oldu. Çok değişik bir kültür gördük. Değişik yemekler, meyveler tattık. Pad thai, tavuklu kızarmış prinç ve ananaslı pilavlı tavuk dışında diğer yemekleri çok beğenmedim. Meyveler süper. Pazarlarda ucuza bulabilirsiniz. Ananas, ejderha meyvesi, rambustan, mangosteen favorilerim. Buldukça alın yiyin, sıktırıp için.

Kuala Lumpur da 1 gün geçirdim şimdilik burası da çok güzel. Bangkok A göre daha düzenli, temiz ve lüks görünüyor. Yarın birkaç yeri daha gezip artık döneceğiz inşallah memlekete.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Koh Samui -> Koh Phangan ferry nin zamanlari cok degisiyor ve internette dogru duzgun bir bilgi bulamadim (koyanda 5 yil once falan koymus).

Ucaktan indikten sonra nasil kazik yenilmeden Koh Phangan a gidilir birisi yazabilir mi 2017'ye gore

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 24 Mart 2017; 2:1:7 >
  • ThisisaNightmare T kullanıcısına yanıt
    Ucaktan indik deyince nerde iniosunuz hangi ucak

Bangkoktan koh pangan mi ? Samuiden koh pangan mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ak11

Bangkoktan koh pangan mi ? Samuiden koh pangan mi ?

Ucusum singapur aktarmali koh samui. Yani direkt koh samui ye iniyorum.

Birde otel baktim ama ates pahasi o full moon partide. O gun icin fiyatlari 15 kat arttirmislar. Onun yerine kaliteli bir yerde koh samui de kalmak daha mantikli geldi bana. Ne dersiniz bu konuda? Eger koh samui de kalicaksam hangi tarafi en uygundur koh phangan a gecmek icin?

Soyle yapin derim koh pangana sadece full moon parti icin gitmek istiorsaniz sahsi fikrim hep samuide kalin oteli samuide chaweng yada lamaide secebilirsiniz ben chaweng taraftariyim orda yasadim daha once chawengin sahilde ark bar war hem otel hem bar aksamlari super eglence oluo sahilde onun oldugu bolgede otel bakabilirsiniz fiyat araligi derseniz alternatif otel soylerim. Full moon partiye gelirsek partiden 1 2 gun once yada ne zaman gidiosaniz samuide tur acenteleri war adres tarifi edebilirm ordan gidip full moon lartiye gitmek istediginizi soyleyin sizi samuideki otrlinizden aliolar surat tekbesiyle koh pangana goturuolar so r ada sabah kadar her 30 dk 1 saatte bur tejrar surat tekneleri sizi samuiye birakio ordan da minibusle otelinize birakiolar gece 3 4 5 6 kacta donmek isterseniz geri otelinize donersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ak11 -- 23 Mart 2017; 19:56:38 >
  • quote:

Soyle yapin derim koh pangana sadece full moon parti icin gitmek istiorsaniz sahsi fikrim hep samuide kalin oteli samuide chaweng yada lamaide secebilirsiniz ben chaweng taraftariyim orda yasadim daha once chawengin sahilde ark bar war hem otel hem bar aksamlari super eglence oluo sahilde onun oldugu bolgede otel bakabilirsiniz fiyat araligi derseniz alternatif otel soylerim. Full moon partiye gelirsek partiden 1 2 gun once yada ne zaman gidiosaniz samuide tur acenteleri war adres tarifi edebilirm ordan gidip full moon lartiye gitmek istediginizi soyleyin sizi samuideki otrlinizden aliolar surat tekbesiyle koh pangana goturuolar so r ada sabah kadar her 30 dk 1 saatte bur tejrar surat tekneleri sizi samuiye birakio ordan da minibusle otelinize birakiolar gece 3 4 5 6 kacta donmek isterseniz geri otelinize donersiniz.

Parti gunu sabah 8 de iniyorum ucaktan

• Bangkok tan döneli 10 gün oldu.Aslında çok sevemedim Bangkok u ve Taylandı.Çok sıcak geldi,yemek yiyemedim,bazı yerler gerçekten pisti ve pis kokuyordu.Ama nedense bazen kendimi İstanbul Bangkok uçak biletlerine bakarken buluyorum :) çok garip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vişneli gazoz

Bangkok tan döneli 10 gün oldu.Aslında çok sevemedim Bangkok u ve Taylandı.Çok sıcak geldi,yemek yiyemedim,bazı yerler gerçekten pisti ve pis kokuyordu.Ama nedense bazen kendimi İstanbul Bangkok uçak biletlerine bakarken buluyorum :) çok garip...

Merhabalar;

İlerleyen dönemlerde bu ekran yardımı ile biletlere bakışmanız dahada artıcak..Ardından konaklama seçimleri aniden bilet alış...sonra buraya mesaj ben gidiyorum.Tayland gerçekten bir bağımlılık..çok sıcaktır.bunalırsınız,kokar yeri gelir tiksinirsiniz,ama gün gelir o güleryüzlü insanları özlersiniz..mistik bir ülke...sevgi,saygının hala varolduğu ülkelerden biri...

• Tayland havalimanı nda Türklere ayrımcılığa devam ediyor bilgileri geliyor 5 ay önce vize esnasında sadece uçak bileti soruyordu yarım yamalak ingilizce ile bileti gösterip giriliyordu. mayısta tekrar gidiyorum acaba problemler devam ediyormu bilgisi olan varmı?

Bir Türk Kardeşimize gecen hafta yapılan haksızlık videosu nu gördüm

https://www.youtube.com/watch?v=WGpQv4v8Q4w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_yalgin -- 23 Mart 2017; 23:51:4 >
  • mustafa_yalgin M kullanıcısına yanıt
    Temmuz 2016 da gittiğimde önümde Türk arkadaşım bende arkasında beklerken Pasaport polisi Başka Türk varmı diye sordu ve ikimizi sağ tarafta çekip extra form doldurttular. Başka bi işlem yapmadan ve soru sormadan gecmemize izin verdiler. Kasim ayında ise sorgusuz sualsiz sadece pasoportumu vererek geçtim. Nisan ayında tekrar gidiyorum,bir sorun olacağını sanmıyorum. Burdan bilgilendirme yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_yalgin

Tayland havalimanı nda Türklere ayrımcılığa devam ediyor bilgileri geliyor 5 ay önce vize esnasında sadece uçak bileti soruyordu yarım yamalak ingilizce ile bileti gösterip giriliyordu. mayısta tekrar gidiyorum acaba problemler devam ediyormu bilgisi olan varmı?

Bir Türk Kardeşimize gecen hafta yapılan haksızlık videosu nu gördüm

https://www.youtube.com/watch?v=WGpQv4v8Q4w

Bu arkadasin videosuna da yorum yapmistim burayada yazayim. Oncelikle bu arkadasin basina gelenlerin Tayland ile hic bir ilgisi yok. Neden yok, cunku problemi cikartan pasaport kontrolu yetkilileri degil hava yollari sirketi. Cin menseili bi sirket ve problem cikartmalarinin sebebide %99 Sincan Turkleri kaynakli. Tayland ile alakasi olmadigini anlamak icin ulkeye girisine bakabilirsiniz. Eger ki Tayland bu arkadasi istemiyor yada problem cikartacak olsaydi zaten ilk giris yapacagi zaman girmesine izin vermez, aynen geldigi ucakla geri yollardi. Orada 1 gun boyu bekleyip aglanmak yerine hemen biletini farkli bi sirketle alsa zaten hic beklemek zorunda kalmadan ayrilabilirdi.
  • vişneli gazoz kullanıcısına yanıt
    Benimde aklıma gelmeyen tek bir gün bile olmuyor..ilk defa geçen sene gitmiştim, şimdi 1 ay sonra tekrar gideceğim ve kesinlikle hayatımın en keyifli günlerini orda geçiriyorum..
    Ok sorun olnaz satin alirsiniz turculardan gidup hemen aksamina gelir alirlar sizi otrlinizden

• quote:

Ok sorun olnaz satin alirsiniz turculardan gidup hemen aksamina gelir alirlar sizi otrlinizden

nerde kalayim bide 4-5 tane farkli firma var ferry yapan en iyisi hangisi? Internette okuyorum hepsiyle ilgili kotu yorumda var iyi yorumda var. Anlamadim gitti yahu. Yani 200-300 baht arasi odenen bisey sonucta, cokta pahali degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

nerde kalayim bide 4-5 tane farkli firma var ferry yapan en iyisi hangisi? Internette okuyorum hepsiyle ilgili kotu yorumda var iyi yorumda var. Anlamadim gitti yahu. Yani 200-300 baht arasi odenen bisey sonucta, cokta pahali degil.

Merhabalar;
    Eğer koh phangan daki partiye katılıcaksanız, koh phangan daki adalarda kalabilirsiniz.Ama sanırım pahalı demiştiniz.Ver yer bulmanız zor.Ben sizin yerinizde olsam üstte arkadaşımız yazmış.. Chaweng de kalırım.. ya da lamai tarafında..

Şimdi ark bar var orda hem arkadaşın dediği gibi hem hotel hemde gece bar bölümü var sahil kısmında.. burası hoteldeğilde.. bir 3 blok site gibi düşünün.4 katlı yerler.. genelde gençler kalıyor.. Gündüzleri havuzda partileri oluyor..Akşamlar sahil kısmında.. yine partileri oluyor.Ama fiyatları genelde pahalı.. yani mesajınızda pahalı faktörü olduğundan orayı tavsiye edemem.

Ama yine kendim de konakladım samui verti colors hotel var burada konakladım..merkez kısımda bir hotel. havuzu vs var odaları vs ferah bilmiyorum şuan ne kadar ama bir bakın derim..caddeye yakın bir hotel..

chaweng den bahsedersek.. yol boyunca sollu sağlı restorantları var green mango adlı bir sokak var büyük de bir discosu var.. zaten o sokağın içinde yine sollu sağlı discoları,barları bol.. ama 2 tane favori var gidince zaten kalabalıklığından işte serkanın dediği yerler burası rahatlıkla diyebilirsin..eğlence hayatı akşam 22 den sonra başlar gece 2 gibi birden çıt diye kesilir hadi maksimum 3... samui verticolor buralara yürüme mesafesinde.. ama taksi vs herşey var.. motobike taksiler var..
    bu dediğim sokağa en yakın ark bar .. konum olarak... güzel restorant istersen amor var.. sala thai restorantı yi fiyat olarak tavsiye ederim.

bana kalırsa uygun bir hotelde kalın orada temiz vs zaten gezersiniz.. gündüz hep dısarıda deniz kum vs.. akşam deseniz dışarlardasınız.. yol boyunca tur acentaları var buralardan koh tao ya günübirlik turlardan satın alabilirsiniz.Ve parti için biletleri (ulaşım paket halinde ) buralardan temin edersin pazarlık yapın..

Yukarıda arkadaş açıklamış.. istediğin saatte dönebilme durumun var biz akşam 20 gibi gittik sabah 08 gibi dönmüştük.Zombi modunda
    bu acentalardan biri ile anlasırsanız. mutlaka aldıgınız kişiye adres olarak hotelin tam adresini verin hatta hotelin kartını o kagıtlarına iliştirin.. akşama dogru sizi almaya gelirler.. elinizdeki size verilen zarfa bakarlar gri yada beyaz minibüslere binersiniz sizi aldığı gibi diğer o gün partiye katılmak isteyenleri toplarlar 30 dk lık bir yolculuktan sonra.. liman (ufak) bir yere yanaşırlar orda parti öncesi havaya girme modu vardır.partiye ısınma diyebiliriz.İlk gidenler aa parti burasımı diyip kendini kaptırmasın yormasın parti ye daha gidilicek... sonra aldıgınız tur şirketi sizlerin sol gögsüne bir sticker yapıstırırlar.. yada bileklere bileklik.. sıra ile sürat teknesine alırlar hava karanlıpında yaklaşık 30 35 dk yolculuktan sonra.. (karanlıkta harika oluyor) o minibüsten indiginiz andaki müziklerden dolayı erken parti havasına girmiş olan turist abilerimiz ablalarımız teknede giderken bile son sürat 30 40 deniz mili.. dans ederler.. taylı kardeşlerim onları yolculuk boyunca oturtmaya çalışır.. neyseki gelirsiniz.. koh phangana geldiniz.. orada ilk polisleri görürsünüz çekinmeyin.. bir giriş ücreti ödenir.. ardından adada partiye hazırsınızdır.Yol boyunca sollu sağlı cafeler marketler vs olur.. yol boyunca neon boya ile vucuduna geçici boy ile şekiller yaptıranlar olur.İlk başta delilere bak boyuyolar derler..1 yada 2 saat sonra aynı durumda siz olabilirsiniz..Büyük konuşmamak gerek..

şu konuya dikkat dolar ı yada euro yu baht durumuna çevirme sıkıntısı oluyor parti günü doviz burosu yoktu varsada şimdi kapanıyor gece.. marketler genelde bu işi yapıyor Dikkat düşük kur.. o yüzden paramızı ne yapıyoruz adaya ayak basmadan paramızı baht yapıyoruz. elimizde bir 100 dolarla orada para bozdurmaya çalışmıyoruz.. örnek 100 dolar 35.20 ise orada 34. olabilir..adada yiyicek sıkıntısı yok uygun yerler var.bu içki durumları var kova içinde vs. paketler iyi yerlerden almaya bakın.. pazarlık yapın.. çok içiyorsanız aynı yerlerden almaya bakın her alısta dahada indirimli alırsınız çantanıza paranıza saatinize dikkat zaten bir 800 m yürüdükten sonra sahile ulasırsınız seslerden aha parti burada dersiniz.. sola sağa sallanmalar arada orayı burayı süzmeler.. içmeden herkes kendini kaybetti mi? evet... devam.. kesinlikle yanınıza uyuşturuc istermısın gibi sorularla gelenlerle muhatap olmayın sivil polis çok.. parti yerine o boyalarla nezarethanede parti yaparsınız aman dikkat..Arkadaşlıklar kurabilirsiniz. aynı tekneye bindiğiniz ilk gördüğünüzde ne soğuk adam abi ruslar böyle zaten diyip parti alanında 3 saat sonra sarılıp dans etme olasılığınız fazla.. sahil alanına gelelim... sahil alanında herkesin parti yeri satın alanların mıntıkası ayrı.. hepsine girip çıkabilirsiniz çekinmeyin.. bedava... partiye yaknyerlerde içicek pahalı ara sokaklarda pazarlık sansınız yüksek...Unutmayın akıllı bir halk var karşınızda...

sahilin en sol kısmında tepede bir disco var.. aşagıdaki yerlerden sıkılırsanız oraya gidin dans edin manzara harika hatta yorgun iseniz orada mehtaba karşı dinlenebilirsiniz.Plajda uyuma yerleri var... uyuyun korkmayın birşey olmaz.sadece eğer arkadaşınız ile gidiyorsanı birbirinize yük olucak şekilde alkol almayın.ADAMIN TATİLİNİ ZEHİR ETMEYİN.başka kişlerle arkadaşlık kurmanız yüksek ihtimal.. güzel.. yerler.. severim.. ama yorucu..

en önemlisi örnek veriyorum full moon 26 sında dimi sakın 25 in de başka bir tur satın alıp turdan sonra full moon yapmayın yorucu olur..

@ThisisaNightmare bu arada bunları sormadınız ama merak edilenler vardı sizin mesajda dilim vardıgınca bildigimce yazmak istedim.. hatam varsa affola...
    bir kaçtane fotoğraf paylaşıyım ilk gidicekler için selamlar...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Tayland A girerken uçakta arrival ve deprature kartı veriyorlar. Uçakta doldurun pasaport kontrolde beklemeden verin hemen. Hiç sıkıntı olmadı. Departure kartını saklayın ülke çıkışında yine pasaport kontrolde istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Tayland A girerken uçakta arrival ve deprature kartı veriyorlar. Uçakta doldurun pasaport kontrolde beklemeden verin hemen. Hiç sıkıntı olmadı. Departure kartını saklayın ülke çıkışında yine pasaport kontrolde istiyorlar.

Merhabalar güzel bir ipucu bu bilgiyide ekliyelim ne nasıl doldurulcak? kimse telaşa kapılmasın... daha önce konu başında paylaşmıştım..
    (NE NASIL YAZILICAK TÜRKÇE OLARAK YAZDIM KENARLARINA)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurbalat

araya beach hotel patong

Arkadaşlar bu oteli bilen var mı ? Phukete patong bölgesinde tavsiye edermisiniz ?

Merhabalar;

Öncelikle bildiklerimi paylaşıyım.Hotelin resepsiyonisti bayan arkadaşım (nipa)orada çalışıyor.Patong beach plaj yoluna cepheli bir hotel.Sahipleri sanırım türk öyle biliyorum.2 ortak devir vs olmadıysa..Balkonlu odalar ideal.. Hangi zaman konaklama yapılıcağını bilmediğim için fiyat vs yorumu yapamıycam.Eğer illa ki orası derseniz arkadaşıma sorar.. tarihler net ise.. booking ile kıyaslayabiliriz. phuket genelinde 5 yıldızlı bir hotel bile dönemine göre 1000 1200 bahta yakalanabiliyor.ama şimdi bu hotel size gidilen döneme göre değişir 1800 2000 baht derlerse alternatifiniz çok olur.. neden? burası banglaya yakın jungceylona biraz uzak kalır..yürüme mesafesi 15 20 dk en az.. dediğim gibi illa ki burasını beğendim derseniz iletişime geçer nasıl hoteldir vs detaylı öğrenirim fiyat bilgiside veririm..Ama fiyat önemli ona göre karar verilir.Birde thai food sevmez iseniz bu hotele yakın mc donalds vs vardı..
    Selamlar.
  • 
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.