Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (671. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
813.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meta7

karayolu ulaşım 4 saat , bu otobüs firmalarının belirttiği süre. Türkiye gibi hız sınırını aşma şansları yok. Bizde de yok artık. phuket phi phi adaları ruti yolculuklar her saat başı felan diil, günlük gidiş geliş 4-5 sefer var. Dolayısıyla kesintisiz deniz ulaşımı yok phuket ve krabi arasında. Ancak 5bin baht verirseniz özel speed boat ile götürürler sorun etmeyin....

Bir mesaj önce krabi ile phuket arasında direk deniz ulaşımı yok dediniz.bende size seferleri gösterdim..karayolu 4saat ise otomobiller aynı yolu kullanmıyor mu?yanlış bilgiler veriyorsunuz.kusura bakmayın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • size gittiğim bilgileri veriyorum. türkiyede ankara-istanbul karayolu 2 saat içinde yasal olarak gidebilir misiniz? hayır....
    karayolu şartları ve topografik şartlar ile birlikte gerçek ulaşım sürelerini google'dan öğrenemezsiniz, herşey google'da yazmıyor malesef.....google lineer hesapları verir sadece. hiçbir yol şartı doğrusal ve eğimsiz diildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meta7 -- 25 Mart 2017; 22:34:22 >
  • Phuketten krabiye direk feribotlar war ortalama 2 saat

• quote:

size gittiğim bilgileri veriyorum. türkiyede ankara-istanbul karayolu 2 saat içinde yasal olarak gidebilir misiniz? hayır....
    karayolu şartları ve topografik şartlar ile birlikte gerçek ulaşım sürelerini google'dan öğrenemezsiniz, herşey google'da yazmıyor malesef.....

Gps açarak 65km üzerinden gittiniz yani.. Ben size google dan konuşmadım kendim gittim bilerek konuşuyorum.lütfen artık yeter rica edicem.

• Hiz=yol/ zaman ilk okulda ogretiolar sanirim 170 km yol 2.5 3 saat gibi bi surede rahatlikla gidilir 170÷3=56 km surat ortalama iyi sinirlari asmio :):):):):):)

• Krabiden direkt phuket yok araştırabilirsiniz. phuket ilgimi çekmediği için gitmedim. koh phi phi yeterli. krabi-phi phi günlük gidiş geliş 5 sefer var. krabiden direkt phuket ulaşımı yok. phi phi-phuket de aynı şekilde günlük 5 sefer var.

65 km noktasal krabi ile phuketi birleştiriyorsunuz deniz+Koh Yao Yai üzerinden. 3 saatlik ulaşım değeri yol tamamen boş ise hesaplanır. 4 saat demelerinin sebebi gecikmeler dahil edilmiştir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meta7 -- 25 Mart 2017; 23:23:7 >
  • meta7 M kullanıcısına yanıt
    Yanlisiniz var krabiden phukete feribot war direk ao nangdaki iskeleden kalkio. Kendim kullandim da simdi tekrar internetten de baktom hala aktif durui kullanilio

• Merhaba Tayland-Pathum Thani'de kız arkadaş yaşıyor.Bu yaza ona bir süpriz yapmak istiyorum.Şehrine havaalanı oldukça uzak fakat en yakın olanı ''Suvannaphum '' Havaalanıymış.Bu bölgeye giden arkadaşlar varsa fikirlerini almak isterim.
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt
    Pathum thani uzak bi yer degil bangkokun kuzeyi hemen yakin mesafe motorsikletle 20 25 dk da gidiorum hawalanin ordan pathumthaniye
    Istanbulla gebze gibi dusunun :)
    Iki havalani var bangkokda biri suvarnahumbi digeri don muang kiz arkadasina don muang hawalani daha yakindir. Istanbuldan gelirken suvarnahumbiye ucar ucagin thy we bircok firma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ak11 -- 26 Mart 2017; 17:58:12 >
  • quote:

Krabiden direkt phuket yok araştırabilirsiniz. phuket ilgimi çekmediği için gitmedim. koh phi phi yeterli. krabi-phi phi günlük gidiş geliş 5 sefer var. krabiden direkt phuket ulaşımı yok. phi phi-phuket de aynı şekilde günlük 5 sefer var.

65 km noktasal krabi ile phuketi birleştiriyorsunuz deniz+Koh Yao Yai üzerinden. 3 saatlik ulaşım değeri yol tamamen boş ise hesaplanır. 4 saat demelerinin sebebi gecikmeler dahil edilmiştir....

Hocam krabi - phuket arasi feribot var. sizi yanlis bilgilendirmisler.

• quote:

Phuket orjinal yerlere göre daha beton hocam....ondan Krabi diyoruz kaç yıldır. meşhur adalar yönetim olarak daima Krabiye aittir Phuketle alakası yok....Orjinal Coral Island da yönetim olarak pattayadadır. Poda Island ve Monkey Island mutlaka görün. Hong Island, Tub Island bunlar isteğe bağlı. En lüks ada turu 2000baht dır. Minumum 500baht(feribot). Phuket-Phi Phi-Krabi geçişleri 450baht(her geçiş) pazarlık ile 350ye düşer.....

Tayland bahtına gelelim son 4 senede %6 dalgalanmış, biz %100ün üzerinde....benzin fiyatları bizden ucuz, karayolları gayet modern, uyumazsanız kaza yapmanız zor....

Kralın yapmış olduğu hizmetlere göre ilham alınması özellikle iç hatlarda tanıtıcı filmlerle gösteriliyor. uğrayanlar dikkat etsin...sinemaları 4k SF'de olduğu gibi ses sistemi daha iyi....

Tayland trafik kazalarinda dunyada en tehlikeli 2. ulke. cok dikkat etmek lazim. insanlari yanlis yonlendirmeyelim. herseferinde burdan gidecekleri uyariyoruz. lutfen yanlis bilgilendirmeyelim gidecek arkadaslarda cok dikkatli olmali herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ak11

Pathum thani uzak bi yer degil bangkokun kuzeyi hemen yakin mesafe motorsikletle 20 25 dk da gidiorum hawalanin ordan pathumthaniye
    Iki havalani var bangkokda biri suvarnahumbi digeri don muang kiz arkadasina don muang hawalani daha yakindir. Istanbuldan gelirken suvarnahumbiye ucar ucagin thy we bircok firma

Hocam tam buraya soru sordum 2-3 saat sonra kızla tartıştık ironiye bak yahu Genelde bana Tayland yemeklerini attı hepsini görünce ayıptır söylemesi midem bulandı, düzgün yemek yapan yerler yok mu hiç hocam

Oyle demiyelim yemekleri icin de daha turk tarzi yemekler yada tum dunya mutfaklari mewcut. Thai mutfagi dunya mutfaklari arasinda iyi bir yere sahip. Ne gosterdiler size ne dediler bilmem. Neyse bangkok ve bircok turistik sehirlerde we bolgelerde awrupa we dunya mutfaklari mewcut elbet sevdiginiz bisi wardir. taylandda yasiorum simdiye kadar hic yemek sorunu yasamadim kisisel konusursam bana uyuyo mutfaklari :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ak11 -- 26 Mart 2017; 23:42:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

quote:

Orijinalden alıntı: Ak11

Hocam tam buraya soru sordum 2-3 saat sonra kızla tartıştık ironiye bak yahu Genelde bana Tayland yemeklerini attı hepsini görünce ayıptır söylemesi midem bulandı, düzgün yemek yapan yerler yok mu hiç hocam

Taylandlılar mutfaklarıyla gurur duyar ve çok övünürler. Her ne kadar gürüşlerine katılsamda Tayland mutfağı dünyada çok iyi tanınır, bilinir ve sevilir. Bunun aksini iddia edersen Taylandlı kız arkadaşınla iletişim kurman zorlaşır :)
    bende orda bir kız arkadaşa söylemiştim Tayland yemeklerinden hoşlanmadığımı, birazcık kızmıştı :)) bana kesinlikle hitap etmiyor ama onlara bunu söylememek lazım bunu anladım..
  • ne söylediğin nasıl söylediğin kadar önemlidir. Kırıcı şekilde rencide edici şekilde yorum yapmazsanız olur biter bence.

------

arada sırada bakmama rağmen cevabını alamadığım bir nokta var.

Taylanda giderken otel bileti olmak zorunda mı?

Ben bir gece otelde bir hafta hostelde kalmak isteyemez miyim? Ülkeye gidenler, girişte pasaport polisinin otel biletlerini görmek istediğini belirtiyor. Bu aşamada polise konaklama yerimizi göstermeden geçemez miyiz? Var mı bilgisi olan.

• kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    Yazili olan kural ulkeye giristi

20bin baht paraniz olmasi

Pasaportunuuzun 6 ayda daha fazla suresi olmasi

Gidis donus ucak bileti rezerwasyonu

Taylandda kalacaginiz suredeki otel konaklama rezervasyonunuz

Uygulamaya gelince siki bir uygulama soz konusu degil. O an ki memurun biraz psikolojisine bagli :) aksam karisiyla kawga etmistir ertesi gun hinicini sizden cikarir :):):):) kocasi aldatmistir intikamini sizden alir :) saka bi yana yazili olan kural bunlar ama uygulamada oyle cok siki tutmuolar isi. Olur da sorsalar bile anlatarak yada neyse programiniz onu gostererek soyleyerek cozulur;supheli durumlar we kisiler disindaki durumlar tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuyuduzu

ne söylediğin nasıl söylediğin kadar önemlidir. Kırıcı şekilde rencide edici şekilde yorum yapmazsanız olur biter bence.

------

arada sırada bakmama rağmen cevabını alamadığım bir nokta var.

Taylanda giderken otel bileti olmak zorunda mı?

Ben bir gece otelde bir hafta hostelde kalmak isteyemez miyim? Ülkeye gidenler, girişte pasaport polisinin otel biletlerini görmek istediğini belirtiyor. Bu aşamada polise konaklama yerimizi göstermeden geçemez miyiz? Var mı bilgisi olan.

Merhabalar sizin aynı sorunuzu diğer başlık olan tayland kulubünde cevapladım.

Birde ilk cümlenizi neye istinaden yazdınız?

Açıklık getirirmisiniz?kırıcı vs ile başlayan selamlar

• Yemek konusuna gelince renkler we zewkler tartisilmaz derler. Thaililerin yemek zewk damak tadi o sekilde onlar sevio. Sahsen ben de seviyorum yemeklerini . Biris gelip size de hakaret edip turk yemeklerinin ben ..... ....... boyle yemek mi olur ws gibi agir konussa siz de o kisisyle kawga edersiniz yada konusmazsiniz , darilir gucenirsiniz :) gayet normal hareketler

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Thau yemekkeri konusu vardi kiz arkadasiyla kawga etmis thai yemekleri guzel degil diye filan bnm anladigim o. Sanirim demek istio ki begemeseniz bile thai yemwklerini kirici tarzda degio de daha kibar bi sekilde belirtin begwnmediginizi

• 
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.