Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (579. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ciddi biri çıkmamış karşına kadınların olayı bizim gibi cinsellik değildir. Yapıyorsa ya para için yada nemfoman dır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Ya konu çözümsüz çok sıkı takip etsende nasip değilse ucuza gelmiyor yada alıyorsun ertesi günü indirim görüyor.

Ben öyle çok gördüm bilet aldım 1700 e sonra bir baktım indirim gelmiş 1200 :) artık sallamıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Ciddi biri çıkmamış karşına kadınların olayı bizim gibi cinsellik değildir. Yapıyorsa ya para için yada nemfoman dır.

para için olmadığına eminim o zaman öteki dediğiniz hocam her ne ise o.

ben direk argoda dalga delisi demiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

quote:

Orijinalden alıntı: sulak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Razer

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu sıralar tatile ihtiyacım var. Tayland'a gideyim diye düşündüm.
    Kabataslak bir hesap yaptım;

Otel+Uçak 2600 TL
    Domestic uçuş 400 TL
    Ulaşım (Taksi, metro vs) 250 TL
    Kişisel harcamalar 1750 TL

2 haftalık dolu dolu gezi maliyeti 5000 TL'yi buluyor.

Ben en iyisi evde televizyonun karşısına geçip Bimden aldığım topitanem'leri yiyerek takılayım.

hocam ne kadar kalmayı planlıyorsunuz bilmiyorum ama phuket + pattaya + bangkok + samui+krabi olarak 29 gün kaldım toplamda 5000 liraya.

Couchsurfing olayına mı girdiniz hocam? Nasıl bu kadar ekonomik bir tatil yapabildiniz? Ben Bangkok ve Pattaya düşünüyorum yalnızca.

şimdi olay uzun ama ben kısaca anlatayım.

1- üçüncü gidişim olduğu için artık nerde ne kadar para harcarım vs biliyordum
    2- kız arkadaşım vardı thai, haliyle kazıklananamadım ve her yeri her şeyi bilmesinden ötürü f/p olarak maksimum seviyedeydi tatil
    3- alkol ve sigara kullanmıyorum dolayısıyla gece hayatı yok barlar vs yok

gideceğiniz yerleri önceden araştırın ve özellikle turistik turlarda ne fiyat çekerlerse yarısını verin. bana krabiden 4 ada turu için 2300 baht çekmişlerdi 1200 e hallettim

Tahmin ettim. Aynı olayı ben de yapmıştım. İkinci kez yapma imkanım yok ama. Çünkü onu terkettim.

ne desem bilemiyorum bu konulara girmeyelim. benim 2 tane kız arkadaşım oldu. biri 4 yıl biri 1.5 yıl sürdü ilişki süresi olarak. ikisi de namertliğini yaptı o şekilde sona erdi.
    bir serkan ertekin daha çıkmadı malesef.

1,5senedir yasiyorum ve gozlemlerim sunlar.
    1.size asikda olsa siz taylandda degilseniz mutlaka sizi aldatacaktir.
    2.ona ayda 5bin hatta 10bin USD dahi yollasaniz gene aldatacaktir
    3.cok nadir aldatmayanlar olsa bile onlara rastlamaniz buyuk sans.ozellikle turistlik bolgelerde yasayanlar mutlaka aldatir
    4.bu sebebden kizarkadasim laosludur.onlarin orf adetleri bize benziyor.ekmek borek yiyorlar tatliya duskunler
    5.Thai bayanina asla guvenmeyiniz.
    6. Thai bayanlarin dusuncesi Eger beni gercekden seviyorsa yaninda alip goturur.goturmuyorsa ikinci bayan var.ozaman bende ikinciyi yaparim
    7.ayrica ayri ayri bir kac erkekden aylik maaas gibi para Alan(westerunion a.s) tanidigim bayanlar var.calismiyorum sen bakiyorsun hesabi.bunlarda yetmiyor clube gidip is aliyorlar.
    8.asla guvenmeyiniz.yok benimki yapmiyor demeyin.yapiyor kardesim dini imani parasi bunlarin.para para para....

hocam benim birinci kıza arkadaşımla ilişkim 4 sene sürdü birinci defa aldatmaya yeltendiğinde yakaladım yalan söylerken. ağladı yalvardı yakardı affettim ders almıştır dedim. ben taylanda gittim, onların evinde falan kaldım ailesi ile. artık olay evlenme planlarına kadar falan gitti. 1 ay orda kaldım onlarla (3. buluşmamızdı, 1 ay da o türkiyeye geldi bizde kaldı)

sonra türkiyeye döndüm, döndükten 1 ay sonra direk aldattı başkasına gitti. yani bu kadar ciddi aşamadayken ve ben döndükten henüz 1 ay sonra. para sorunu da yoktu 3-4 defa 600 700 lira göndermişliğim vardır. bir defa da 20.000 baht kadar göndermiştim çok ağlayıp sızlamıştı ailesiyle ilgili para sorunlarından. oraya gidince iphone 5 aldırmştım kendime taksitle annesi kredi kartına çekti ben ödiycem dedim, döndükten sonra aldattı ödemedim. gönderdiğim paranın bi kısmını kurtarmış oldum.

ikincisi ise zengindi, paradan sorunu yoktu hiç. onla da 1 ay kaldım 2015 şubattan marta kadar. ciddiye dökülüyodu iş ve daha karakterliydi bir öncekine göre.
    yani ötekinden umardım böyle bir şey ama ikincisinden asla ummazdım cidden bana karakterli biri olduğunu inandırmıştı.

5 ay önce o da alttı. hemde tek gecelik ilişki yaşamış tanıştığı bi turist ile. direk suçüstü whatsappda konuşurken yakaladım. her şeyi itiraf ettirdim.
    onlarca defa neden diye sordum sonunda "i feel lonely" dedi. bir önceki kız arkadaşım da aynısını demişti bana neden diye sorduğumda.

olay şu ki siz yanlarındayken sorun yok. para da var. sürekli gez toz, para ye, eğlen, yat. sonra sen türkiyeye geri dönünce hepsi bir anda bitiyor, yastığı da boş kalıyor tabi bizim gibi sadakat nerdee? hayatları cinsellik ben bunu bilir bunu söylerim.

biz de erkeğiz kardeşim bizde de var aynı cinsel ihtiyaçlar yaradılış bu. ama ben biriyle berabersem düz duvara tırmanacak seviyeye de gelsem başkasının yatağına girmem asla. karakter meselesi dediğim gibi.

netice: size tamamen katılıyorum. ne olursa olsun ama ne olursa olsun güvenmeyeceksin. ve % 99 aldatılacaksın. istediğin kadar kendini kandır, asla yapmaz ben güveniyorum öyle biri de. o thai kız tarafından aldatılacaksın kardeşim. istisnası ancak %1 dir.

yani olayı o kadar güzel özetlemişsin ki.yazıyı okurken acaba ben mi yazıyorum bunu dedim bir an.
  • Arkadaslar 950 1000 tl arasi fiyatlardan bahsediliyor takribi 300 eur denk geliyor. Ne oldu da boyle oldu bu fiyatlar. 2 gun izin 3 geceligine bile gidilir fiyatlar bu haldeyse yahu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sulak

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu sıralar tatile ihtiyacım var. Tayland'a gideyim diye düşündüm.
    Kabataslak bir hesap yaptım;

Otel+Uçak 2600 TL
    Domestic uçuş 400 TL
    Ulaşım (Taksi, metro vs) 250 TL
    Kişisel harcamalar 1750 TL

2 haftalık dolu dolu gezi maliyeti 5000 TL'yi buluyor.

Ben en iyisi evde televizyonun karşısına geçip Bimden aldığım topitanem'leri yiyerek takılayım.

hocam ne kadar kalmayı planlıyorsunuz bilmiyorum ama phuket + pattaya + bangkok + samui+krabi olarak 29 gün kaldım toplamda 5000 liraya.

Couchsurfing olayına mı girdiniz hocam? Nasıl bu kadar ekonomik bir tatil yapabildiniz? Ben Bangkok ve Pattaya düşünüyorum yalnızca.

şimdi olay uzun ama ben kısaca anlatayım.

1- üçüncü gidişim olduğu için artık nerde ne kadar para harcarım vs biliyordum
    2- kız arkadaşım vardı thai, haliyle kazıklananamadım ve her yeri her şeyi bilmesinden ötürü f/p olarak maksimum seviyedeydi tatil
    3- alkol ve sigara kullanmıyorum dolayısıyla gece hayatı yok barlar vs yok

gideceğiniz yerleri önceden araştırın ve özellikle turistik turlarda ne fiyat çekerlerse yarısını verin. bana krabiden 4 ada turu için 2300 baht çekmişlerdi 1200 e hallettim

Tahmin ettim. Aynı olayı ben de yapmıştım. İkinci kez yapma imkanım yok ama. Çünkü onu terkettim.

ne desem bilemiyorum bu konulara girmeyelim. benim 2 tane kız arkadaşım oldu. biri 4 yıl biri 1.5 yıl sürdü ilişki süresi olarak. ikisi de namertliğini yaptı o şekilde sona erdi.
    bir serkan ertekin daha çıkmadı malesef.

1,5senedir yasiyorum ve gozlemlerim sunlar.
    1.size asikda olsa siz taylandda degilseniz mutlaka sizi aldatacaktir.
    2.ona ayda 5bin hatta 10bin USD dahi yollasaniz gene aldatacaktir
    3.cok nadir aldatmayanlar olsa bile onlara rastlamaniz buyuk sans.ozellikle turistlik bolgelerde yasayanlar mutlaka aldatir
    4.bu sebebden kizarkadasim laosludur.onlarin orf adetleri bize benziyor.ekmek borek yiyorlar tatliya duskunler
    5.Thai bayanina asla guvenmeyiniz.
    6. Thai bayanlarin dusuncesi Eger beni gercekden seviyorsa yaninda alip goturur.goturmuyorsa ikinci bayan var.ozaman bende ikinciyi yaparim
    7.ayrica ayri ayri bir kac erkekden aylik maaas gibi para Alan(westerunion a.s) tanidigim bayanlar var.calismiyorum sen bakiyorsun hesabi.bunlarda yetmiyor clube gidip is aliyorlar.
    8.asla guvenmeyiniz.yok benimki yapmiyor demeyin.yapiyor kardesim dini imani parasi bunlarin.para para para....

hocam benim birinci kıza arkadaşımla ilişkim 4 sene sürdü birinci defa aldatmaya yeltendiğinde yakaladım yalan söylerken. ağladı yalvardı yakardı affettim ders almıştır dedim. ben taylanda gittim, onların evinde falan kaldım ailesi ile. artık olay evlenme planlarına kadar falan gitti. 1 ay orda kaldım onlarla (3. buluşmamızdı, 1 ay da o türkiyeye geldi bizde kaldı)

sonra türkiyeye döndüm, döndükten 1 ay sonra direk aldattı başkasına gitti. yani bu kadar ciddi aşamadayken ve ben döndükten henüz 1 ay sonra. para sorunu da yoktu 3-4 defa 600 700 lira göndermişliğim vardır. bir defa da 20.000 baht kadar göndermiştim çok ağlayıp sızlamıştı ailesiyle ilgili para sorunlarından. oraya gidince iphone 5 aldırmştım kendime taksitle annesi kredi kartına çekti ben ödiycem dedim, döndükten sonra aldattı ödemedim. gönderdiğim paranın bi kısmını kurtarmış oldum.

ikincisi ise zengindi, paradan sorunu yoktu hiç. onla da 1 ay kaldım 2015 şubattan marta kadar. ciddiye dökülüyodu iş ve daha karakterliydi bir öncekine göre.
    yani ötekinden umardım böyle bir şey ama ikincisinden asla ummazdım cidden bana karakterli biri olduğunu inandırmıştı.

5 ay önce o da alttı. hemde tek gecelik ilişki yaşamış tanıştığı bi turist ile. direk suçüstü whatsappda konuşurken yakaladım. her şeyi itiraf ettirdim.
    onlarca defa neden diye sordum sonunda "i feel lonely" dedi. bir önceki kız arkadaşım da aynısını demişti bana neden diye sorduğumda.

olay şu ki siz yanlarındayken sorun yok. para da var. sürekli gez toz, para ye, eğlen, yat. sonra sen türkiyeye geri dönünce hepsi bir anda bitiyor, yastığı da boş kalıyor tabi bizim gibi sadakat nerdee? hayatları cinsellik ben bunu bilir bunu söylerim.

biz de erkeğiz kardeşim bizde de var aynı cinsel ihtiyaçlar yaradılış bu. ama ben biriyle berabersem düz duvara tırmanacak seviyeye de gelsem başkasının yatağına girmem asla. karakter meselesi dediğim gibi.

netice: size tamamen katılıyorum. ne olursa olsun ama ne olursa olsun güvenmeyeceksin. ve % 99 aldatılacaksın. istediğin kadar kendini kandır, asla yapmaz ben güveniyorum öyle biri de. o thai kız tarafından aldatılacaksın kardeşim. istisnası ancak %1 dir.

yani olayı o kadar güzel özetlemişsin ki.yazıyı okurken acaba ben mi yazıyorum bunu dedim bir an.

Taylandlı kızların büyük bir kısmı maalesef ki bu şekilde bir mentaliteye sahipler. Bu insanlara karşı kesinlikle bir güven duygusu beslemiyorum.
  • merhaba dostlar konu açıldığı günden beri takip ediyorum thy den istediğim yere biletim var gidiş dönüş fazla param yok alkol kullanmıyorum ama gezer tozar eğlenirim :) şimdi gelelim konuya tek gideceğim taylanda gitsem 6 gün gibi bir sürede bana maliyeti nolur ne harcamam olur yoksa 6-7 gün için değmez mi :)
  • Kız arkadaşım aldatmaz çünkü Tay değil Laos'lu : )

Tayland'da Laos'lu neyse Türkiyede Suriyeli'o bu arada.
    Hahahahahahs

Tay kzııda boynur atar
    Laos kızıda boynuz atar
    Türk kızıda atar
    İngliz kızda atar.

Kızın karakterien bağlıdır bu...

Devamı aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 25 Mayıs 2016; 3:18:00 >
  • ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 25 Mayıs 2016; 4:21:35 >
  • Merhaba arkadaslar ;

Turk insanin en buyuk hatalarindan bir tanesi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasidir. Cok on yargilidir. Ve daha buyuk hatasi da hep genelleme yapar. 13 yildir yasadigim asyada sizlerin sokakta, turistik bolgelerde karsilastiklariniz insanlarin yaninda ben is yerlerinde calisanlarla, kucukı-buyuk is yeri sahiplerinle ve hemen hemen tum is kollarinda bizzat bu insanlarin evlerinde konuk olarak gozlemlediklerim ile soylemleriniz ortusmuyor. Birinci olarak kolay edilen her sey sadece sizin tarafinizdan degil herkes tarafindan da kolay edilecegini unutmamaniz gerekiyor. İkinci olarak burada esi Taylandli veya baska asya ulkelerden esleri olanlara da yazdiginiz genelleme yazilariniz ile saygisizlik etmis oluyorsunuz. Eger insanin karakteri saglam degilse hangi ulke vatandasi oldugu onemli degildir. Bu konuda resmen bir ayrimcilik yaptiginizi gozlemliyorm. Turist olarak gittiginiz bir ulkede hemen elde etmis oldugunuz kiz arkadasiniziin size yapmis oldugu saygisizligi veya karaktersizligi genelleme yapmamaniz gerekiyor. Hemen onlar Budist v.s tarzi inac konularinda da bakiyorum herkes cok bilgili. Her inaca saygi gostermeniz gerekiyor. Tusunami de Tayland insani ekmek kamyonlarina, yemek kamyonlarina saldirip yagmalamadilar. Herkes saygili ve son derece yardimseverdi. Kimse kimsanin kafasini 1 ekmek kapacagim diye yarmadi. Yada kamyonun ustundeki insanlar kuyrukta bekleyen insanlara sopalar ile vurmadi. Cunku herkes cok saygiliydi. Basinizdan iyi-kotu bir olay geciyor. Formlara gelip basinizdan gecen 2-3 karektersiz insani ornek gosterip bir ulkenin insanlari hakkinda konusup daha da ileri gidip Laoslu daha iyidir Taylandli kizlar Tukaka tarzi yazilar yazmak saygisizliginda bulunuyorsunuz. Arkadaslar yaptiginiz saygisizligin farkindamisiniz ? Yasamis oldugunuz kotu ask maceralari (size gore ask macerasi karsi tarafa gore farkli bir iliski olabilir) tek tarafli mahkemeyi kurmus yargilamis ve buraya da bir ulkenin insanlarinin ceza fermanini yaziyorsunuz

Sizlerden ricam once kendinize saygi gosterin, sonra da diger insanlara saygi gosterin ve mantikli olunuz. Bu form sizlerin sonu kotu biten ask maceralarinin sonucunda Tayland insani ve bu insanlarin inanclari hakkinda saygisizlik yapacaginiz bir platform degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Ya konu çözümsüz çok sıkı takip etsende nasip değilse ucuza gelmiyor yada alıyorsun ertesi günü indirim görüyor.

Ben öyle çok gördüm bilet aldım 1700 e sonra bir baktım indirim gelmiş 1200 :) artık sallamıyorum

Konu çözümsüzdür %100 size katılıyorum, kesinlikle şans işi

Dün thy 5-31 temmuz bkk-ist 2880 tl idi, bugun ise 2080 tl (Ben 3 nisanda almıştım 2800 e ve her gün bakıyordum acaba düşer mi diye, 25 mayıs da düştü)

Şans şans şans başka bir şey değil
  • Ciha592 bey merhaba

esiniz ve size omur boyu hep birlikte mutlu ve saglikli gunler dilerim. Yazdiklarinizi okurken iste gercek Tayland insani ve karakteri dedim esiniz hakkinda yazdiklariniza. Benim arkadaslarimda 3 yildir nisanlilar ev almadan kizin ailesi evlenmelerine izin vermiyor. Taylandlilar ailelerine cok duskundur . Ozellikle kizlar icin aile cok on plandadir. Ben yukarida yazdigim gibi 13 yildir bu insanlar ile ic iceyim bir cok insanin tersine ailemi gormek icin Turkiye ye gidiyorum. Her kesimden ve her meslek grubundan iliski icinde oldugum insanlar var. Ben bugune kadar istisnalar kaideyi bozmaz diyelim en ufak saygisizlik yada sahtekarlik gormedim. Onemli olan iliski icinde oldugunuz kisi yada kisilerin hangi ortamda ve hangi amacla bir araya geldigimiz. Siz ve esiniz egitimcisiniz Tayland halki ile daha cok iliski icindesiniz benden daha iyi biliyorsunuzdur. Tayland halki sizden gordugu yardimi unutmaz , yaptigi yardimi da asla yuzunuze vurmaz. Ben sabah saat 05:00 de yola cikiyorum insanlar saat 03:00 de kalkmis Budist rahiplere yemek veriyorlar sokaklarda. Sirket sahibi size oyle bir saygi gosterip saygi ile karsiliyor ki kendimi o sirketin sahibi gibi hissediyorum Yada evine gittiginiz insanlarin siz oturmadan oturmamalari ayakta durmalari size hep mutlu etmeye calismalarini 13 yildir hic eksilmeden gormek cok mutlu ediyor. Her toplumun icinden kotu karakterli cikacagi gibi Tayland da kotu karekterli insan elbette var. Ama konuyu Taylandli, Loas lu, Budist veya inanis konularina veya diger konulara cekilmesi cok rahatsiz edici. Burada arkadaslari okurken ciddi sekilde buradaki arkadaslarin iyi niyetini kiz arkadaslari tarafindan kullandiklarini ve somurduklerini goruyorum. Ama sizde iyi biliyorsunuz ki Tayland'da Turizm sektorundeki ve Turisttik bolgelerde calisan insanlarin cogu Taylandli degildir. Bu tipler iyi niyetli insanlari kullanarak bir gelir kapisi haline getirmisler Bu tiplerin bir kismida universite ogrencisi. universite masrafini karsilarsilamak icin bu yolu seciyorlar Simdi hata var ise iyi niyeti kullananda, kullandiranda da hata var. Tayland halki guler yuzlu ve cok barisci olmasi Turk erkeleri tarafindan hatali algilaniyor. Hemen kizlarin kendilerine asik oldugunu saniyorlar. Kisaca arkadaslara tavsiyem Gittiginiz ulkenin kulturunu iyi ogrenin .kendinizi kullandirtmayin , kendinizi kullandirtiyorsanizda genelleme yapip tum Taylandlilari suclamayin.
  • Konuyu yeni keşfettim, hepiniz harikasınız. :) Ben de bu yaz Ağustos sonu-Eylül başı gitmek istiyorum ama uçak biletleri çok pahalı, Qatar aktarmalı falan var en ucuzu 1600 lira civarlarında şu anda. Öğrenciyim ve maddi olarak kısıtlıyım. Napsam ya nasıl daha uyguna bilet bulabilirim Bangkok'a, lütfen yardım edin..
  • bugün national statiom istasyonundan çıkıp çevreyi dolaştım çin mahallesi vardı orayada gittim ordan state town vardı büyük kule gibi ama uzun çok fazla balkonu olan bina
    dönerken trende bayılma tehlkesi geçirdim halbuku hiç susuzda kalmamıştım ama çıkarkan nar suyu içmiştim hazır kutuda olanlarda içinde bolca şeker vardı sıcaklık olarak çinden çok daha sıcak benim gibi sorun yaşmamak için gündüz dışarıya çıkmadan önce şekerli şeyler içmeyin hazır kutu mevse suları redbul vs çünkü önce şekeri çıkartıyor sonra aniden düşürüyor allah tan bir kız fark ettide yerini verdi gercekten insana çok saygı var mesela çinde benzer olay başıma geldiğinde kimse umursamıyor hatta bi kereresinde bir mağzadan elektronik ekipman alırken maket bıçağı alıyordum bakiyim derken elimi kestim baya kanda aktı mağaza sahibi görüpte görmemezden geldi
  • gokhan-32 kullanıcısına yanıt
    Benzer tarihlerde ben de orda olacağım hocam.
    Ne tarafta olacaksınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokan

Merhabalar bugün 4. günüm bangkokta

çok fazla yazıcak bişi aklıma gelmiyor,çinden sonraki bi kaç deneyimimi aktarayım öncelikle 3 bucuk yıldır çinde yaşadığım için bana çok zor gelmedi,lakin Türkiyeden ilk defa gelmiş olsaydım zor gelebilirdi,fiyatlar çine göre +40 daha ucuz tabi üründen ürüne değişiyor ben yeme içme olarak diyorum, ton balığı konserveleri var 1.5 usd günde 2 tane ondan 0.70 usd kadarda ekmek var 2 gün yetiyor yanında bide yoğurt yiyorum oda yarım kilo kadar 2 usd, yeme içme çine göre çok ucuz artı kaliteleri daha iyi,en basitinden 2 usd ye duş jeli aldım çok kaliteli çinde 5 usd ye aldığım halde o kadar kaliteli olmuyor

sokaklar çine göre çok daha temiz ama bazı yerleri var aynı çin gibi fakat gene öyle pis kokular falan yok,sokakta yemek mevye satıcıları vs çindede var ama çinde cok pis kokar bide hijyene hiç önem vermezdi burda pis koku yok temizliğe baya bi önem var,hepsini geçtim insana karşı bi ilgi alaka var

günlüğü 5 usd olan hostelde kalıyor ranzalarda toplam 10 kişi kalıyor hiç kimseden ses seda çıkmıyor gürültü yok denilecek kadar az,özellikle shanghaide bu tarz hostellerde kaldığımda günlük 10 usd ödüyordum ama geceleri 11 -12 lere kadar ve sabah erkenleri çok gürültü oluyor herkes çok yüksek sesle konuşuyor burda öyle bir sıkıntı ile hiç karşılaşmadım

valla tam yaşanılacka yerlerden birisymiş aslında

şimdilik bu kadar ara ara aklıma geldikçe paylaşmaya devam ederim

bangkok daha temiz kokuyor sizce, doğru mu anladım hocam? ve daha hijyenik? o zaman çin tahmin ettiğimden daha vasat durumda :)

çin'de neden yaşıyordunuz, şimdi tayland'da ne yapmak istiyorsunuz?
    sorumun nedeni şu: kendisine farklı bir ülkede farklı hayatlar kuran insanların hikayeleri hep dikkatimi çekmiştir. belki de isteyip yapamadığım için bana ilginç geliyor ama yazdıklarınızı okuyorum da, mesela 10 kişilik odada kalmak vs. anca kaçak olarak mecburiyetten bunu yapardım sanırım. yani şu anki hayat standartlarımın altında bir hayat yaşamak için neden ülkemi terk edeyim ki. işin özü benim anlayamadığım, anlamlandıramadığım bir nokta var ama.. :)
  • her zamanki gibi bu 11. seferimde de pattaya da olacagım
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskol_85

quote:

Orijinalden alıntı: yokan

Merhabalar bugün 4. günüm bangkokta

çok fazla yazıcak bişi aklıma gelmiyor,çinden sonraki bi kaç deneyimimi aktarayım öncelikle 3 bucuk yıldır çinde yaşadığım için bana çok zor gelmedi,lakin Türkiyeden ilk defa gelmiş olsaydım zor gelebilirdi,fiyatlar çine göre +40 daha ucuz tabi üründen ürüne değişiyor ben yeme içme olarak diyorum, ton balığı konserveleri var 1.5 usd günde 2 tane ondan 0.70 usd kadarda ekmek var 2 gün yetiyor yanında bide yoğurt yiyorum oda yarım kilo kadar 2 usd, yeme içme çine göre çok ucuz artı kaliteleri daha iyi,en basitinden 2 usd ye duş jeli aldım çok kaliteli çinde 5 usd ye aldığım halde o kadar kaliteli olmuyor

sokaklar çine göre çok daha temiz ama bazı yerleri var aynı çin gibi fakat gene öyle pis kokular falan yok,sokakta yemek mevye satıcıları vs çindede var ama çinde cok pis kokar bide hijyene hiç önem vermezdi burda pis koku yok temizliğe baya bi önem var,hepsini geçtim insana karşı bi ilgi alaka var

günlüğü 5 usd olan hostelde kalıyor ranzalarda toplam 10 kişi kalıyor hiç kimseden ses seda çıkmıyor gürültü yok denilecek kadar az,özellikle shanghaide bu tarz hostellerde kaldığımda günlük 10 usd ödüyordum ama geceleri 11 -12 lere kadar ve sabah erkenleri çok gürültü oluyor herkes çok yüksek sesle konuşuyor burda öyle bir sıkıntı ile hiç karşılaşmadım

valla tam yaşanılacka yerlerden birisymiş aslında

şimdilik bu kadar ara ara aklıma geldikçe paylaşmaya devam ederim

bangkok daha temiz kokuyor sizce, doğru mu anladım hocam? ve daha hijyenik? o zaman çin tahmin ettiğimden daha vasat durumda :)

çin'de neden yaşıyordunuz, şimdi tayland'da ne yapmak istiyorsunuz?
    sorumun nedeni şu: kendisine farklı bir ülkede farklı hayatlar kuran insanların hikayeleri hep dikkatimi çekmiştir. belki de isteyip yapamadığım için bana ilginç geliyor ama yazdıklarınızı okuyorum da, mesela 10 kişilik odada kalmak vs. anca kaçak olarak mecburiyetten bunu yapardım sanırım. yani şu anki hayat standartlarımın altında bir hayat yaşamak için neden ülkemi terk edeyim ki. işin özü benim anlayamadığım, anlamlandıramadığım bir nokta var ama.. :)

ben bi kız arkadası ıle tanısmıstım netten sozde onlarda kalıcaktım aksılık cıkınca bıde bızım butce ufak olunca oyle yaptık
    çinde ben genelde imalat arge agırlıklı calısıyordum taylanda bır kac urun bakmak ıcın hemde bıraz gezıyım ıstedım baska merak ettıgınız sey varsa ozeldende cevaplarım tr de neden yasamıyordunuz ıcınde zaten tr de tek basımaydım yapmak ıstedıgım seylerı yapamıyordum bılım hastasıyım
  • ya bu arada önceki akşam asok sky tren istasyonun girişinin altında bi yabanci gördüm avrupalıya benziyor merdivenin altına uzanmış yatıyor bira almıs icmiş sızmış yanında sırt çantası cok ılgınctı,sorıyım dedım kımdır nedır neden burda yatıyo dedım uyandırmıyım 1 saat sora sırf merakımdan gıttım baktım gıtmıs bı hambumber fln alıcaktım inşallah sokakta kalmamıstır
  • Merhaba,
    Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, biz hiç kimsenin helaline karşı bir laf düellosu içerisinde değiliz. Ben şahsi olarak kimsenin eşine karşı bir şey demem, diyemem. Haddim değildir. Yanlış anlaşıldıysam da peşinen özür dilerim.
    Konu ile ilgili olarak, bizim yorumlarımıza istinaden, haklı olarak bizim tepkimiz size biraz ağır gelmiş olabilir. Fakat benim gerek burada gerekse farklı platformlarda, bu konu ile alakalı olarak iletişimde olduğum arkadaşlarım var.
    Turistik bölgelerden kız arkadaş edinip de sonrasında niye aldatıldım, boynuzlandım gibi muhabbetlere girenlere zaten diyecek birşey yok. Bile bile lades oluyorlar. Bu konuda haklısınız. Fakat, düzgün gelirli iyi bir firmada çalışan, aile yaşantısına sahip, eğitimli, varlıklı, toplum içerisinde nasıl davranmasını bilen, tam bir Tayland kızı diyebileceğimiz bir bayan, nasıl olur da nişan veya evlilik aşamasındayken, ailelere kadar biliniyorken vaziyet ve anlaşılmışken, bir anda Taylandlı kız, herşeyi bir çöp parçası gibi, sanki hiçbir şey yaşanmamışçasına silip atabiliyor? Bu konudan muzdarip olan size bir sürü örnek sunabilirim. İsterseniz yabancı siteleri de araştırabilirsiniz. Ne yazık ki, altını çizerek belirtiyorum ve üzülerek söylemek zorundayım ki Taylandlı kızlarda vefa duygusu, yufka yüreklilik gibi etkenler genelde yok.
    Ne kadar güzel ve ne mutlu ki siz o istisna olan Asyalı bir hanımefendi ile birlikte ömrünüze ömür katıyorsunuz. İnanın sizin adınıza sevindim.
    Fakat Taylandlıların "farang" diye tabir ettikleri yabancılara karşı olan genel tutumları ne yazık ki "kullan at" şeklinde.
  • 
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.