Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

Beyler Mayıs ayında iş nedeniyle Tayland'dan 16 tane Thai arkadaşı İstanbul'da ağırladım.
    Sarıyer'de bir balık yedirdim bunlara, ardından bide midyeyi bi dayadım birkaçı parmaklarını yedi..
    ss atarım :)
    Dönünce turistin bilmediği Thai local yerlere götüreceklerini söylediler karşılık olarak, umarım başımıza bişey gelmez :)

Ben de iki kez Thai misafir ettim istanbul'da. Ancak kız aç kaldı. Kebapları filan beğenmedi. Çok yağlı yiyorsunuz dedi. Yemekleriniz hiç sağlıklı değil dedi. Deniz ürünlerini de beğenmedi. Sos yok dedi. Bereket ikinci gelişinde Tepebaşı’nda "Çok Çok Thai" restoranı buldum. Fiyatları yüksekti ancak yemekleri beğendi. Eğer siz de Thai yemeklerini özlediyseniz deneyebilirsiniz.
  • faithless35 F kullanıcısına yanıt
    evet hocam, bende ona gidiyorum arada. gerçekten var olması iyi.
    ucuzundan tayland'dan dekorları da getirmişler, hoş bi ambians.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faithless35

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

Beyler Mayıs ayında iş nedeniyle Tayland'dan 16 tane Thai arkadaşı İstanbul'da ağırladım.
    Sarıyer'de bir balık yedirdim bunlara, ardından bide midyeyi bi dayadım birkaçı parmaklarını yedi..
    ss atarım :)
    Dönünce turistin bilmediği Thai local yerlere götüreceklerini söylediler karşılık olarak, umarım başımıza bişey gelmez :)

Ben de iki kez Thai misafir ettim istanbul'da. Ancak kız aç kaldı. Kebapları filan beğenmedi. Çok yağlı yiyorsunuz dedi. Yemekleriniz hiç sağlıklı değil dedi. Deniz ürünlerini de beğenmedi. Sos yok dedi. Bereket ikinci gelişinde Tepebaşı’nda "Çok Çok Thai" restoranı buldum. Fiyatları yüksekti ancak yemekleri beğendi. Eğer siz de Thai yemeklerini özlediyseniz deneyebilirsiniz.

Kebaba kurban olsunlar, asil onlarin yemekleri lesh, domuzdan baska bir sey yemiyor adamlar. Gecen Pizza pizza ya girdim, domuzdan baska et yok pizzada, nasil bir sacmalik bu ya. Hint restoranlari olmasa ac kalmistim, hindu kardeslerimden saolsun, baharatli maharatli ama adam gibi yemekleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 24 Haziran 2014; 13:46:33 >
  • Eti cubuk krakerin varsa ac kalmazsin taylandda:))
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulak

BANGKOK UN KİTLENMİŞ TRAFİĞİNDE MOTORSİKLET TAKSİYLE YAPDIĞIM O MUHTEŞEM YOLCULUKDAN SONRA İNERKEN MUTLULUĞUM YÜZÜME YANSIMIŞDI...VE GENE TAYLANDDA OLDUĞUMU KENDİME HATIRLATIP HAFİFCE GÜLÜMSEDİM VE KEYİF SİGARAMI YAKIP DUMANINI MELEKLER ŞEHRİNİN VIZIR VIZIR İŞLEYEN CADDELERİNE DOĞRU ÜFLEMEYE BAŞLADIM..
    MERHABA TAYLAND SEVERLER.FORUMUN YARISINDAN ÇOĞUNU OKUDUM.BAKIYORUMDA ARAMIZDA BAYAĞI İYİ BİLENLER VAR TAYLANDI.İNANILMAZ BİLGİLER PAYLAŞIMLAR VAR.

ÖNCE KENDİMDEN BAHSEDIYIM.2011 ARALIK VE 2013 MART VE 2013 KASIMDA TAYLAND TATİLLERİM OLDU.

2011 VE 2013MART TATILLERİM ŞİRKET TARAFINDAN DÜZENLENDİĞİ İÇİN ÇOK MASRAFIM OLMADI.ACEMİLİKTE ÇEKMEDİM.AMA SON TATILDE KENDIM GİDİNCE BAYAĞI BİR MASRAF OLDU AMA DEĞİYORDA YANİ

TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTERİM.

HAVAYOLLARI:EN İYİSİ SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE SİNGAPUR AKTARMALI SANIRIM.SİNGAPUR HAVAALANINDA SADECE 45 DAKİKA BEKLEYİP BANGKOK UÇAĞINA BİNİYORSUNUZ.HOSTESLERİ ÇOK GÜLERYÜZLÜ SÜPER HİZMET MUHTEŞEM MENÜLER..
    E TABİKİ THY DİREK UÇUYOR AMA FİYAT TAVANDA..HOSTESLER BIKKIN BİTKİN DONUK..

TAYLANDDA YEMEK:İNANIN BANKOKDAKİ ŞAMAN VE PATTAYADA BİR YER HARİC O İĞRENÇ YAĞ KOKUSU HERYERDE.TURK LOKANTALARINDADA O YAĞ VAR.AMA BENİM ÖNLEMİM TURKIYEDEN HAZIR ÇORBA GALETA ÇEŞİTLERİ BİSKUVİLER PEYNİR ZEYTİN SUCUK STOKLAYIP GOTURMEKTİR..ARA ÖGÜNLERDEDE BOL BOL TROPİCAL MEYVE YEMEK..
    BEN GENELLİKLE SABAH KAHVALTI,ÖĞLEN TR STOĞUM VE AKŞAMDA BALIK RESTORANLARDA BALIK ÇEŞİTLERİ YEMEKTİ.BALIĞI PİŞİRİRLERKEN SÖLÜYORSUNUZ YAĞINI TURK ÜSÜLÜ KOYUYORLAR..

TAYLANDA SEVGİLİ: BU KONUYA FAZLA GİRMEYECEĞİM BUNU YAŞAMAK LAZIM AMA SADECE ŞUNLARI SÖLEYEYİM.ORAYA GİDİNCE ARKADAŞ BULAMAM DİYE BİR ŞEY YOK SADECE DIŞARI ÇIK VE YÜRÜ..VEYA AKŞAM BİR EĞLENCE MEKANINA GİT..TEK UYARIM MİX CLÜPDEKİ FENERBAHÇE FORMASI GİYEN THAİ VE ÖZBEK KIZLARDAN VE Walking Street SOKAKLARINDA GEZEN LADYBOYLARDAN UZAK UZAK DURUN.. İNANILMAZ GÜZELLER SAKIN KANMAYINIZ..

ULAŞIM:TUK TUK DİYE TABİR EDİLEN KASALI ARAÇLAR VE TAKSİLERLE SAĞLANIYOR.TUKTUKDA NEKADAR DİYE SORMAYIN FİX 10 BAHT VERİN.TAKSİLERDE TAKSİMETRE AÇTIRIN..

İYİ OTEL: İYİ OTELİ BENDE HALEN TAM ANLAMIYLA BULMUŞ DEĞİLİM.İYİSİNE RASTLADIM AMA SAHİLDEN UZAK OLDUMU ANLAMI KALMIYOR..PATTAYA CENTERA İYİYDİ ,PARTNER GİRİŞİDE FREE İDİ.AMA UZAKDI..PARTNER GİRİŞİ HEM FREE HEM KALİTELİ HEM UYGUN HEMDE WALKİNG STREETE YAKIN OTEL TAVSİYESİ OLAN VARSA YAZSIN.EV TUTUN GÖRÜŞÜNE KARŞIYIM.GÜVENLİK OLMALI.PARTNERİN OTELDEN AYRILIRKEN SENİ ARAYIP PROBLEM VARMI DİYE SORMALI..

ALIŞVERİŞ:: PATTAYADA TUKCOMDAN ELEKTRONİK VE MEYVE PAZARINDAN TROPİCAL MEYVELER ALIRIM.GİYİMDE İSE PATTAYADA ÜNLÜ MARKALARIN OLDUĞU BİR MEYDAN AVM TARZI BİR YER VAR ORAYA GİDİYORDUM GENELLİKLE.FİYATLAR YARIYA YAKIN UCUZDU.ÖRNEK LACOSTENİN BİR TŞORTU NORMALDE 100 TL İSE ORADA 60 CİVARI ALINABİLİYOR.AYRICA PATTAYADA ÇOK KALİTELİ REPLİCA ARMANİ TŞORTLAR VAR RASTLARSANIZ KAÇIRMAYIN..

GEZİ TUR:PATATYAD A GEZİLECEK KEŞFEDİELCEK İNANILMAZ YERLER VAR.BENDE İKİNCİ GİDİŞİMDE KEŞFETTİM.PATTAYAYI SADECE SEX TURİZMİ OLARAK GÖRMEYİN..İNANIN ÇOK GÜZEL TAPINAKLAR,TARİHİ MZÜELER,SAFARİLER,GEZİLCEK MUHTEŞEM YERLER MEVCUT.
    BEN TAYLANDA KAFAMI DİNLEMEYE GİDİYORUM.THAİ İNSANI DOĞAL SICAK..DENİZİ MEYVELERİ DOĞASI MUHTEŞEM.KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM ORADA..AKŞAM BALIK KEYFİNDEN SONRA O MUHTEŞEM THAİ BİRASİ SİNGHA MI YUDUMLARKEN BEN MUTLUYUM DİYORUM.TRDE BANA YOL VERMEDİ DİYEREK VEYA BANA TERS BAKDI DİYEREK ADAM ÖLDÜRENLERİ HATIRLADIKÇA KEŞKE BİZİM İNSANIMIZD ATHAİLER GİBİ SICAK GÜLERYÜZLÜ SAKİN STRESSİZ AGRESİF TAVIRSIZ OLSA DİYORSUNUZ

ŞİMDİLİK BUKADAR DOSTLAR GÖRÜŞÜRÜZ..BU ARADA SERKANERTEKİN KARDEŞİM PAYLAŞIMLARIN GÜZEL TEŞEKKÜRLER SANADA..

merhabalar...
    öncelikle paylaşımlarımı begendıgınız ıcın sıze tesekkur ederım...
    sizde çok güzel bir çırpıda okunucak sekılde işi özetlemissiniz... tesekkur ederız... yazdıklarınızın altına ımzamı atarım o cınsten bir yazı olmus
  • arkadaşlar taylandda düşündüğüm 14 günlük tatil için uçak ve otel masrafı hariç 1000 tl yeterli olurmu.gece hayatına takılmak istemiyorum.sadece deniz kum güneş ve kültür turu için
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktorsap

arkadaşlar taylandda düşündüğüm 14 günlük tatil için uçak ve otel masrafı hariç 1000 tl yeterli olurmu.gece hayatına takılmak istemiyorum.sadece deniz kum güneş ve kültür turu için

hocam öncelıkle merhaba tatliniz umarım iyi geçer...
    14 günlük bütçe1000tl hemen hesaplıyalım
    1000/14=71.50tl yapmakta.. bu da aşagı yukarı 1200 baht yapmakta... yani acıkcası 1200 baht ile 14 gun kalırsanız 1000tl harcamıs oluyorsunuz..
    1200 bahtla ne yapabılırız yazalım....
    verdigim miktarlar kişiye baglı olarak lılosuna yasam tarzı yasına gore degısır lutfen az yada cok derken bunlartı göz önüne alınız...
    öncelıkle eger thai food seversenız.. seyyarlardan yersenız... yiyebilirseniz ucu ucuna diyebilirim ama son cumlenız korkuttu beni kultur turu dedınız... zor biraz.. ama denıyelım
    sabah kahvaltı 200 baht.
    oradan denize gidiceksiniz sezlong kıralıycaksınız 100 baht.. yok arkadas kuma yatarım ben derseniz düşün yüz bahtı oldumu 300... aa karnım acıktı dıyceksınız malum öyle denizde action olucak dalgalar vs... yenı ınsanları gorme cabaları vb nedenlerden acıkıcaksınız yüzüceksiniz neticede
    evet öglen oldu ne yesek... en uygun 150 baht hadi 200 diyim.. hamburger ıcıcek vs... eger mısır vs yemek ıstersenız 100 baht daha ekleyın..... evet denıze gırdınız yandınız... aa bu arada susadık degıl 2 sise su içtik 50 baht ekleyin... aksam otele gittik yürüdük cunku paramız kısıtlı ve yen ıyerler kesfetme amaclı taksı vas bınmıyoruz.. no taksi no tuktuk..
    akşam otelde dusumuzu aldık.. açıktık degılmı.. ne yapsak paramız kısıtlı... hemen bir dönerciye gittik.. 100 bahta yok yok large olanından 120 bahta durum doner aldık....icicek ? 40 baht... ne yaptı toplıyalım....
    200
    100
    300
    200
    100
    50
    160
    ++++
    ====
    1110 baht
    burada içiçeginiz meyve suları ve kultur turları ada turları yok.. tur fıyatları gıdıcegınız sezona göre degısmekte... 1000 baht ile 1500 arası sezonuna göre degısmektedır...
    kısacası ustu kapalı bir hesap yaptım biraz icmiyorsanız thai food yiyebiliyorsanız sadece denız kum gunes bana yeter dıyorsanız..hedıyelı esya almıyım arkadas dıyorsanız bu para size yetermı.. hesap ortada.. daha da ayrıntılı yazarsanız... daha farklı opsiyonlar olustururum... saygıyla ve sevgıyle kalın birde tayland dedınız bu harcamalar yada bu meblag 1100 tl .. taylandın bolgesınden bolgesıne degısır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

arkadaşlar taylandda düşündüğüm 14 günlük tatil için uçak ve otel masrafı hariç 1000 tl yeterli olurmu.gece hayatına takılmak istemiyorum.sadece deniz kum güneş ve kültür turu için

1000/14=71.50tl yapmakta.. bu da aşagı yukarı 1200 baht yapmakta... yani acıkcası 1200 baht ile 14 gun kalırsanız 1000tl harcamıs oluyorsunuz..
    verdigim miktarlar kişiye baglı olarak lılosuna yasam tarzı yasına gore degısır lutfen az yada cok derken bunlartı göz önüne alınız...
    öncelıkle eger thai food seversenız.. seyyarlardan yersenız... yiyebilirseniz ucu ucuna diyebilirim ama son cumlenız korkuttu beni kultur turu dedınız... zor biraz.. ama denıyelım
    sabah kahvaltı 200 baht.
    oradan denize gidiceksiniz sezlong kıralıycaksınız 100 baht.. yok arkadas kuma yatarım ben derseniz düşün yüz bahtı oldumu 300... aa karnım acıktı dıyceksınız malum öyle denizde action olucak dalgalar vs... yenı ınsanları gorme cabaları vb nedenlerden acıkıcaksınız yüzüceksiniz neticede
    evet öglen oldu ne yesek... en uygun 150 baht hadi 200 diyim.. hamburger ıcıcek vs... eger mısır vs yemek ıstersenız 100 baht daha ekleyın..... evet denıze gırdınız yandınız... aa bu arada susadık degıl 2 sise su içtik 50 baht ekleyin... aksam otele gittik yürüdük cunku paramız kısıtlı ve yen ıyerler kesfetme amaclı taksı vas bınmıyoruz.. no taksi no tuktuk..
    akşam otelde dusumuzu aldık.. açıktık degılmı.. ne yapsak paramız kısıtlı... hemen bir dönerciye gittik.. 100 bahta yok yok large olanından 120 bahta durum doner aldık....icicek ? 40 baht... ne yaptı toplıyalım....
    200
    100
    300
    200
    100
    50
    160
    ++++
    ====
    1110 baht
    burada içiçeginiz meyve suları ve kultur turları ada turları yok.. tur fıyatları gıdıcegınız sezona göre degısmekte... 1000 baht ile 1500 arası sezonuna göre degısmektedır...
    kısacası ustu kapalı bir hesap yaptım biraz icmiyorsanız thai food yiyebiliyorsanız sadece denız kum gunes bana yeter dıyorsanız..hedıyelı esya almıyım arkadas dıyorsanız bu para size yetermı.. hesap ortada.. daha da ayrıntılı yazarsanız... daha farklı opsiyonlar olustururum... saygıyla ve sevgıyle kalın birde tayland dedınız bu harcamalar yada bu meblag 1100 tl .. taylandın bolgesınden bolgesıne degısır...

hocam çok güzel açıklamışsınız öncelikte çok teşekkür ederim kültür turundan kastım tarihi yerleri kendim gezicem hayvanat bahçelerine felan milli parklarıda gezicem.
  • quote:

quote:

quote:

sabah kahvaltı 200 baht.
    200
    100
    300
    200
    100
    50
    160
    ++++
    ====
    1110 baht

hocam çok güzel açıklamışsınız öncelikte çok teşekkür ederim kültür turundan kastım tarihi yerleri kendim gezicem hayvanat bahçelerine felan milli parklarıda gezicem.

Hocam çok net söyleyeyim sana; yetmez..
    Bana sorarsan günlük 100 dolar diye hesapla, o da 3300 baht yapıyor, sana güzel bir tatil yaptırır bu miktar.
  • tamam hocam çok teşekkür ederim
  • quote:

quote:

quote:

sabah kahvaltı 200 baht.
    200
    100
    300
    200
    100
    50
    160
    ++++
    ====
    1110 baht

rica ederim efendım ne demek...
    kultur derken bende mıllı parklar vs dusundum bir an ama emın olun oralarada giriş.. 300 350 baht lardan baslamakta.... arkadasın dedıgı gibi en az 32500 baht vs gerekır... gece hayatını ucundanda yakalamak ıstersenız.. yıne bir sorunuz vs olursa elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısırım...
  • 1000 tl butceyle zannedersem dunyanin hicbir ulkesinde 14 gunluk deniz kum gunes tatili yapilmaz. Hele ki son 4 senede fiyatlarin yuzde yuz artis gosterdigi Tayland'da bu imkansiz. Serkan hocam cok ince ayrintisina girmis olmasina ragmen emin olun tatil sirasinda daha da fazla mecburi ilaveler cikacaktir.1000 tl gibi bir ust limitin varsa 14 gun yerine 7-8 gunluk plan yapmak daha keyifli bi tatil gecirmeni saglar. Saglicakla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eti cubuk krakerin varsa ac kalmazsin taylandda:))
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

Sabah kahvaltısı mı
  • quote:

quote:

BANGKOK UN KİTLENMİŞ TRAFİĞİNDE MOTORSİKLET TAKSİYLE YAPDIĞIM O MUHTEŞEM YOLCULUKDAN SONRA İNERKEN MUTLULUĞUM YÜZÜME YANSIMIŞDI...VE GENE TAYLANDDA OLDUĞUMU KENDİME HATIRLATIP HAFİFCE GÜLÜMSEDİM VE KEYİF SİGARAMI YAKIP DUMANINI MELEKLER ŞEHRİNİN VIZIR VIZIR İŞLEYEN CADDELERİNE DOĞRU ÜFLEMEYE BAŞLADIM..
    MERHABA TAYLAND SEVERLER.FORUMUN YARISINDAN ÇOĞUNU OKUDUM.BAKIYORUMDA ARAMIZDA BAYAĞI İYİ BİLENLER VAR TAYLANDI.İNANILMAZ BİLGİLER PAYLAŞIMLAR VAR.

ÖNCE KENDİMDEN BAHSEDIYIM.2011 ARALIK VE 2013 MART VE 2013 KASIMDA TAYLAND TATİLLERİM OLDU.

2011 VE 2013MART TATILLERİM ŞİRKET TARAFINDAN DÜZENLENDİĞİ İÇİN ÇOK MASRAFIM OLMADI.ACEMİLİKTE ÇEKMEDİM.AMA SON TATILDE KENDIM GİDİNCE BAYAĞI BİR MASRAF OLDU AMA DEĞİYORDA YANİ

TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTERİM.

HAVAYOLLARI:EN İYİSİ SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE SİNGAPUR AKTARMALI SANIRIM.SİNGAPUR HAVAALANINDA SADECE 45 DAKİKA BEKLEYİP BANGKOK UÇAĞINA BİNİYORSUNUZ.HOSTESLERİ ÇOK GÜLERYÜZLÜ SÜPER HİZMET MUHTEŞEM MENÜLER..
    E TABİKİ THY DİREK UÇUYOR AMA FİYAT TAVANDA..HOSTESLER BIKKIN BİTKİN DONUK..

TAYLANDDA YEMEK:İNANIN BANKOKDAKİ ŞAMAN VE PATTAYADA BİR YER HARİC O İĞRENÇ YAĞ KOKUSU HERYERDE.TURK LOKANTALARINDADA O YAĞ VAR.AMA BENİM ÖNLEMİM TURKIYEDEN HAZIR ÇORBA GALETA ÇEŞİTLERİ BİSKUVİLER PEYNİR ZEYTİN SUCUK STOKLAYIP GOTURMEKTİR..ARA ÖGÜNLERDEDE BOL BOL TROPİCAL MEYVE YEMEK..
    BEN GENELLİKLE SABAH KAHVALTI,ÖĞLEN TR STOĞUM VE AKŞAMDA BALIK RESTORANLARDA BALIK ÇEŞİTLERİ YEMEKTİ.BALIĞI PİŞİRİRLERKEN SÖLÜYORSUNUZ YAĞINI TURK ÜSÜLÜ KOYUYORLAR..

TAYLANDA SEVGİLİ: BU KONUYA FAZLA GİRMEYECEĞİM BUNU YAŞAMAK LAZIM AMA SADECE ŞUNLARI SÖLEYEYİM.ORAYA GİDİNCE ARKADAŞ BULAMAM DİYE BİR ŞEY YOK SADECE DIŞARI ÇIK VE YÜRÜ..VEYA AKŞAM BİR EĞLENCE MEKANINA GİT..TEK UYARIM MİX CLÜPDEKİ FENERBAHÇE FORMASI GİYEN THAİ VE ÖZBEK KIZLARDAN VE Walking Street SOKAKLARINDA GEZEN LADYBOYLARDAN UZAK UZAK DURUN.. İNANILMAZ GÜZELLER SAKIN KANMAYINIZ..

ULAŞIM:TUK TUK DİYE TABİR EDİLEN KASALI ARAÇLAR VE TAKSİLERLE SAĞLANIYOR.TUKTUKDA NEKADAR DİYE SORMAYIN FİX 10 BAHT VERİN.TAKSİLERDE TAKSİMETRE AÇTIRIN..

İYİ OTEL: İYİ OTELİ BENDE HALEN TAM ANLAMIYLA BULMUŞ DEĞİLİM.İYİSİNE RASTLADIM AMA SAHİLDEN UZAK OLDUMU ANLAMI KALMIYOR..PATTAYA CENTERA İYİYDİ ,PARTNER GİRİŞİDE FREE İDİ.AMA UZAKDI..PARTNER GİRİŞİ HEM FREE HEM KALİTELİ HEM UYGUN HEMDE WALKİNG STREETE YAKIN OTEL TAVSİYESİ OLAN VARSA YAZSIN.EV TUTUN GÖRÜŞÜNE KARŞIYIM.GÜVENLİK OLMALI.PARTNERİN OTELDEN AYRILIRKEN SENİ ARAYIP PROBLEM VARMI DİYE SORMALI..

ALIŞVERİŞ:: PATTAYADA TUKCOMDAN ELEKTRONİK VE MEYVE PAZARINDAN TROPİCAL MEYVELER ALIRIM.GİYİMDE İSE PATTAYADA ÜNLÜ MARKALARIN OLDUĞU BİR MEYDAN AVM TARZI BİR YER VAR ORAYA GİDİYORDUM GENELLİKLE.FİYATLAR YARIYA YAKIN UCUZDU.ÖRNEK LACOSTENİN BİR TŞORTU NORMALDE 100 TL İSE ORADA 60 CİVARI ALINABİLİYOR.AYRICA PATTAYADA ÇOK KALİTELİ REPLİCA ARMANİ TŞORTLAR VAR RASTLARSANIZ KAÇIRMAYIN..

GEZİ TUR:PATATYAD A GEZİLECEK KEŞFEDİELCEK İNANILMAZ YERLER VAR.BENDE İKİNCİ GİDİŞİMDE KEŞFETTİM.PATTAYAYI SADECE SEX TURİZMİ OLARAK GÖRMEYİN..İNANIN ÇOK GÜZEL TAPINAKLAR,TARİHİ MZÜELER,SAFARİLER,GEZİLCEK MUHTEŞEM YERLER MEVCUT.
    BEN TAYLANDA KAFAMI DİNLEMEYE GİDİYORUM.THAİ İNSANI DOĞAL SICAK..DENİZİ MEYVELERİ DOĞASI MUHTEŞEM.KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM ORADA..AKŞAM BALIK KEYFİNDEN SONRA O MUHTEŞEM THAİ BİRASİ SİNGHA MI YUDUMLARKEN BEN MUTLUYUM DİYORUM.TRDE BANA YOL VERMEDİ DİYEREK VEYA BANA TERS BAKDI DİYEREK ADAM ÖLDÜRENLERİ HATIRLADIKÇA KEŞKE BİZİM İNSANIMIZD ATHAİLER GİBİ SICAK GÜLERYÜZLÜ SAKİN STRESSİZ AGRESİF TAVIRSIZ OLSA DİYORSUNUZ

ŞİMDİLİK BUKADAR DOSTLAR GÖRÜŞÜRÜZ..BU ARADA SERKANERTEKİN KARDEŞİM PAYLAŞIMLARIN GÜZEL TEŞEKKÜRLER SANADA..

merhabalar...
    öncelikle paylaşımlarımı begendıgınız ıcın sıze tesekkur ederım...
    sizde çok güzel bir çırpıda okunucak sekılde işi özetlemissiniz... tesekkur ederız... yazdıklarınızın altına ımzamı atarım o cınsten bir yazı olmus

Teşekkürler kardeş sağolasın.bende gitmeden önce forumlarda cok okudum bilgi sahibi oldum.bizde yenilere yardımcı olalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Eti cubuk krakerin varsa ac kalmazsin taylandda:))

Sabah kahvaltısı mı

valla kardeş bangkok montiende çekilmiştim bunu.ikindi çayı diyelim..sabah öğlen kalmamışdı öle uyumuşumki:)) bangkokda bir ünlü disco var uyumak yok gece.fena özledim..
  • quote:

quote:

sabah kahvaltı 200 baht.
    200
    100
    300
    200
    100
    50
    160
    ++++
    ====
    1110 baht

dostum selam.sanırım kısıtlı bütcen var ama taylandada gitmek istiyosun..bak bende senin gibi düşünmüştüm ilkden ama taylanda ayak basınca yanıma daha fazla dolar almadığıma pişman olmuştum.taylandda evdeki hesap çarşıya uymaz.orası öle bir yerki gittiğin zaman büyüleniyorsun.yeni bir hayata başlar gibi oluyorsun.sen hiç bir şeye bulaşmıyacam deniz kum otel diyosunda oraya gittiğin zaman orayı gördüğün yasadığın zaman öle olmayacak düşüncelerin.artı masraflar çıkacak sana..deniz kum otel.başka bir yer yok gezme alışveriş yok.tuk tuk taksi yok..safari müze gece hayatı vs hiç birşey yok.ozaman niye taylanda gidiyorsunki.ülkemizde muhteşem tatil yerleri var.daha ucuza gelir hatta..taylandda senin hesaba katmadığın masraflar çıkıyor karşına.mesela ben örnek veriyim.sabah mercan adasına gitmiştik arkadaşlarla.bende kısıtlı bütçe vardı o ilk gidişimdi.yanıma özellikle fazla para almadım onu bunu görüp harcamayım ki yetsin bana diye..zaten ulaşım yemek şirkettendi.200 baht aldım sadece(14 tl ediyor..ama bizim çapkın arkadaşlar bir grup turistle tanışmışlar.turistler slav ırkından:)e bende katıldım tabi aralarına.aslında geceden kalma fena yorgunum ve uykusuzum.güneşlenip uyumak istiyorum ama yok falan diyemiyorsun arkadaşlar topa tutucak.dalga konusu olacam.e zaten turistleri görsen yok demen imkansız yani öle böle değil..e yemek harici içeceklerde ücretli.cepdeki parada yetersiz..rezil olmamak için arkadaştan borç aldımda öle devam ettim.dediğim gibi ummmadığın anda karşına masraf çıkabilir..sana tavsiyem yanına 750 usd al..1500 civarı yapıyor..kafan rahat olur.orası tayland..büyü şehri..
  • Taylanda para hesabI yaparak gidilmez, adamlar her yerde öpmeye calisiyor, bir mekana girdin wc de bile bahsis birakacak yerler var, adam Sen elini yikarken pecete filan tutuyor , omzuna masaj yapiyor mesela, her yer adam opme uzerine kurulu
    20 gunde ucak otel haric 4000 usd gitti, o kadar luks harcamam da yok, sadece gece hayati var. Ama alkol gece hayati olmasa otel haric 1500usd yeter. Ha bide kadina hic para vermememe ragmen durum bu. Bu yuzden azda olsa sogudum, bari wc de isimi gorurken rahat birakin
    Cannes-nice-monaco hattindaki tatilimde daha az para harcamistim. Bu demek degildir tayland fransadan pahali, insan taylandda parayi saciyor ama neden bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 26 Haziran 2014; 5:38:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tayland ve aç kalmak mevzusu varken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilbey -- 26 Haziran 2014; 10:07:06 >
  • Dostlar pasaport harici birsey gerekiyormu havaalanında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Musadagli M kullanıcısına yanıt
    Havaalanına gelirken, pasaport yanında olsun yeter. Yurtdışı çıkış harcı ve biniş kartıda lazım ama orada halledilir.
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.