Şimdi Ara

TASO'LARI HATIRLAYAN VAR MI??(POKEMON) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
4
Favori
48.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Küçükken annem bana 2 milyon verirdi.500 binlik 4tane cips alırdım 2sini öğle yemeği niyetine yerdim.

Kalan 2sini yartı fiyata 250 bine küçük cocuklara satardım tasolarını alıyordum tabi.

2*250bin=500bin yapardı.

o 500 binle bi cips daha alırdım. bi taso ordan ve 250 bin daha artardı günde 5 taso kazanırdım.sınıfta gerçeğine yada şakacıgına diye oynardık.taso kralıydım ben.çocuklar kantinden yada bakkaldan cips almaslardı.herkes benden alırdı(yemek için).

biliyorum hortlattım ama nabıyım sizinle paylasmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonsaphire -- 13 Nisan 2008; 18:06:13 >
  • Gazoz kapağı da oynarım ben. Taşla üstünü hafif ezerdik ki tam kıvamına gelsin. Ama o zaman kapıcılar falan poşetlere koyup sakladığımız gazoz kapaklarımızı (anneler zaten eve almıyodu.)bulup çöpe atarlardı. Poşetle bütün olarak attıklarında gene girip alıyorduk, onlar da öğrenindiler bunu, içini boşaltıp atıyorlardı. pokemon tasoları da inanılmazdı yaa. Digimon falan hiçbii sarmadı, en kralıydı pokemonlar. Ha bir de pokemon kartları vardı onlar da süperdi. Diğerlerini beğenmezdim...

Elinde pokemon tasoları olanlar satmayı düşünürler mi acaba?

Ha bir de şeyler vardı; para kartları. Sakızlardan falan çıkıyordu 1 milyon, 10 milyon, 1 mark, 10 dolar, 100 dolara kadar gidiyordu sanırsam. Onlardan alıyorduk ve futbol takımları kuruyorduk (fenerbahçe - galatasaray). Bir kişi takım kaptanı ve başkanı oluyordu (Galatasaray takımının başkanı bendim) ve bir de yardımcısı. Bu paraları onlar saklarlardı, o paralar takımın bütçesiydi ve bu paralarla karşı takımdan oyuncu transfer ediyor ya da kiralıyorduk. Transfer kararını diğer takımın başkanı veriyordu. Bi keresinde Oğuz diye bir arkadaşı 450 € ya almıştık, en iyi oyuncularımdandı :D

Bir de Tolga diye bir arkadaş vardı. Ortalama olarak bizle yaşıt, benden bir yaş büyük. Hep aynı yaş aralığındayız zaten. İki tane de kardeşi vardı; biri Cengiz biri de oğuz. Üç tane oğuz olduğundan küçük, büyük, orta diye ayırırdık onları. Tolga'nın kardeşi en küçük olanıydı, cengiz de oğuz'dan bir yaş küçüktü. (Bir de en büyüğümüz cengiz vardı, büyük oğuz'un abisi, o tüm siteye hükmederdi. Aynı zamanda Fenerbahçe takımının kaptanı olduğundan her seferinde fark yerdik :D ) O cengiz ve oğuz kardeşleri genç yetenek diye kiralamıştım fenerbahçe takımından :D Kirayı ödemekte güçlük çektik takımca, 3 hafta bedavaya oynattım adamları. Sonra "Alın adamlarınızı parasını ödeyemiyorum" deyince dayak yiyordum az daha büyük Cengiz'den. Normalde hakiki parayla takası yasak kılmış olmamıza rağmen işin içine rüşvet falan koyup yırtmıştım olaydan.

Bir de Fenerbahçe takımının başkan yardımcısı bizim takımın başkan yardımcısının ortanca kardeşiydi, aralarında 1 yaş var. Fenerbahçe takımı çok zengindi çünkü çoğu kişi fenerli olduğundan daha çok sakız alıyorlardı. 1800 $ + 900 € 'luk bir miktar parayı eve götürmüş bu. Bizim başkan yardımcısı da paraları bulmuş bize çalıp getirmişti. Parayı bizim çaldığımız anlaşılınca çirkeflik yaptığımızı öne sürüp bu uygulamayı bitirmiş; eski taktiğe geri dönmüştük. Maçtan 2 dakika önce kadroları belirlediğimiz taktik işte.

Güzel günlerdi anlıyacağınız, fena özledim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi materyalist imam -- 23 Kasım 2008; 18:54:42 >

• bendede olması lazm
  • bi de oynarken ön arka derdik ön denen kısım resimli kısımdı.doğru tahmin eden oyuna başlardı.tasoyu havaya attığımızda birimize çarparsa onu saymazdık sonraki atışımızda çarpmasa da diğer kişi saymazdı(onun dediği gelmezse) en son ve 3. atışta bunu saymayanınnnn derdik.

sonra tasonun altından zıplatma vardı adına götaltı derdik.

tasoyu dizdikten sonra atacağımız tasoyla,dizdiğimiz tasoları düzeltirdik şak şuk sesleri çıkararak.

birimiz tasoyu attığımızda ortadaki tasoları açamazsak ve diğeri açamaz açamaz gibi şeyler derse elime konuşma ne konuşuyon lan diye kavga ederdik.

en son da ütüldüm ya da üttüm diye eve dönerdik.

• Haplo hocam çocukluğum gözümün önüne geldi. Çok sağol gerçekten.

Bu tasolar için neler çekerdim. Okulda hocamdan az mı dayak yedim. Çocuklar onları kektiğim için beni az mı dövmedi. Mahalle maçlarında kaptan olurdum. Birinden borç alırdım sonra onu keklerdim. Tırnaklarım çatlardı oynamaktan. Çok cips ezdim. Kaç kere okulu kırdım. Kızlara hava atardım hep. Vay be.

Bu arada tasoda elini bükemediğim tek insan olan kadim dostum İrfan'a da selam gönderiyorum.
  • 1. sınıftan 4. sınıfa kadar oynadım bu tasoları.
    ilk zamanlar pokemon ilk seriler çıkmıştı onlarla okulun bahçesinde oynardık.
    ve her zaman bir kuralım vardı "7 taneden fazla ütersen kaç."
    bu sayede çok kâra girmiştim.
    ayrıca bizim apartmanda oturan bi abi vardı.
    PS1'yeni çıkmış o zamanlar,hediye almıştı ailem.
    PS'ı 2 günlüğüne abiye verdim,karşılığında bana 1000'e yakın pokemon,digimon tasosu vermişti.
    5. sınıfa geçtiğimde salak gibi yağma yapmıştım o tasoları balkondan

• ne günlerdi be

digimon tasoları için kavga ettiğimi bilirim

ama ben bizim çocukluğumuzun şimdiki nesilden iyi olduguna inanıorum Neden mi ? :

Bilgisayar fazla yaygın değildi hep sokaktaydık. tasolar, pokemon, digimon, yugioh filan
    şimdiki çocuklara bakın bide : bez bebek, selena

• Bendede 1 torba taso vardı. Kimbilir ne oldu.
  • hatırlıyorum mahallede kovboy edasıyla herkesin tasolarını ''keperdim'' türlü türlü hileler uydururduk 300 e yakın tasom vardı atıldı gitti hepsi zamanla
  • Ahh ulan ne günlerdi bee annemin cantasından para calardım sırf cips almak icin :D büyük boy boş yok yazanlardan alırdım ama benim icin önemli olan o cipsin icindeki tosaydu tabiki.Tasoyu alır almaz cipsi atardımveya millete dağıtırdım.Mahallede en kral oynayan velet bendim.Bi vururdum ikisi birden dönerdi şerefsizim Şu anda tasolarım hangi cehennemde bilemem.Keşke saklasaymışım pokimonn karı kaçıyooo....vidi vidi vidi

• misty ash tasoları çıktımı ne hava atardık millete

hey gidi günler heyy
  • Hahaha !! Okulda taso araması yapıyolardı ayakkabımın altına koymustum bi "HitMonchen" diye bi pokemonu okul sonunda baktım solmus Bizim orarlda kapıs yapılırdı 100lerce kişi taso bekliyodu hayır sahibi cocukta bu halimizi gorunce zevk alıyodu

• 3. veya 4. sınıftayken arkadaşlarımla oynarken hepsini öğretmen almıştı.sonra teyzem bana 1 poşet dolusu taso getirdi.(teyzem başka bir okulda ilkokul öğretmeniydi :D) ps3 almış kadar mutlu olmuştum. ne güzel günlerdi ya.
  • Tasoları geri kazanmak için bir yere baş vuralımmı? Ben hala izliyorum pokemonu.
  • @haplo

Tebrikler dostum iyi saklayabilmişsin...
  • az once bi pokemon tasosu buldum eski fotoların içinde

pokemon taso 2
    #62 polıwrath

mıs tasodaki canavar
  • Gıcır-B*klu olarak ikiye ayrılırdı tasolar...
  • birazdan çok manyak bi koleksyon sunacağım size
  • artık yok böyle şeyler

şirinler çıkarması vardı bi ara hatırlayan varmı bilmem
    büyük bi posteri vardı çıkartmaları yapıştırırak tamamlıyordun sonra 1 çıkartma kalmıştı zar zor buldum onuda oynarken kaybettim

okulda çok pis oynarken bi ara müdür toplattırdu bunları rahat 1 çuval çıkartma çıktı

toplama esnasında ben vermedim sakladım
  • Çocukluğumda en çok pokemonu hatırladığımda üzülürüm okuldan gelir gelmez tv açardım pokemon yeni başlamış olurdu.bitince dışarı çıkardım herkes biyerde toplanırdı orda oynardık elimi kaldırıma vururdum hep kanardı büyük abiler beni kazıklardı.bikere atmalık kalın bi tasomu lağıma düşürmüştü bi abi ilk ona küfrettiğimi hatırlıyorum sonra ben pikaçuyum diyen çocuğa ettim.ilk hırsızlığımı da tasolar yüzünden yapmıştım en son 100den fazla vardı hepsini kapıştırdım arkadaşın kolu kırılmıştı o kapışmada keşke kapıştırmasam çocuk acı çekmese ben de tasolarımn resmini çekip koysaydım foruma
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.