Şimdi Ara

Tarayıcı Giriş Sayfası Değiştiremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Lanet olasıca bir virüs tarayıcıyının anasını s. :S biton şey yaptım kayıt defterini alt üst ettim programlar indirdim kaş yaparken göz çıkardım kendimi kesicem halen yapamadım. heryerde çözüm arıyorum tüm denilenleri yapıyorum inatla yapışmış sanki silinmiyor protalsepeti denilen anasayfayı kaldıramıyorum. işlem basamaklarını yaptım programlar yükleyip sildim yok olmadı. Aynı olay 3.kez basıma geliyor yine format atmak istemiyorum lütfen yardımcı olun şu illeti nasıl halledebilirim. Regedit ayarlarını takip ettim geçmedi özellikler hedef komut zincirini değiştirdim geçmedi antispyware programları yükledim geçmedi kendimi kesicem lütfen yardım edin
    Edit: Win7 home premium kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KgnGksnn -- 17 Haziran 2014; 21:40:42 >

• +
  • +
  • Yokmu bunun bir hal çaresini bilen hey arkadaslar
  • Kardesim hic sorma bu sene de bunu moda ettiler ayni sorun bende de var ilk sorunda adwcleanerle taramistim virusu silip kurtulmustum sen de dene ama simdi search-v9 adinda bi site takildi adw ile temizleyemedim antivirus pop up engellendi dio ama ansayfa degismio gecici olarak duzelten bi program var ama bu program pc kapanip acinca aynisi geri gelio home page remove die bi program gecici bi cozum ama sen adw ile tara duzelmezse senin ki de popup tur antivirusten pop upengellemeyi ac belki duzelir cozum bulursan bana da bi zahmet nasil cozdugunu mesaj at kardesim cok gicik bi sey bu anasayfa isi bi ara pcyi parcalicaktim :) cozum bulursan bana da soyle oke :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TCRepublicTR kullanıcısına yanıt
    inşallah bulurum kardeşim format atıcam içime sinmedi anasını ağlattım pc yi alt üst ettim kesin bi ayarı kacmıstır. Ama çözücem şu işi sonra atıcam bidaha ugrasmıcam formatla bilgisayarı yeni topladım 2ay oldu 3. formatı yicek bende kafayı yicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: KgnGksnn

Arkadaslar Lanet olasıca bir virüs tarayıcıyının anasını s. :S biton şey yaptım kayıt defterini alt üst ettim programlar indirdim kaş yaparken göz çıkardım kendimi kesicem halen yapamadım. heryerde çözüm arıyorum tüm denilenleri yapıyorum inatla yapışmış sanki silinmiyor protalsepeti denilen anasayfayı kaldıramıyorum. işlem basamaklarını yaptım programlar yükleyip sildim yok olmadı. Aynı olay 3.kez basıma geliyor yine format atmak istemiyorum lütfen yardımcı olun şu illeti nasıl halledebilirim. Regedit ayarlarını takip ettim geçmedi özellikler hedef komut zincirini değiştirdim geçmedi antispyware programları yükledim geçmedi kendimi kesicem lütfen yardım edin
    Edit: Win7 home premium kullanıyorum

hocam ilk önce geçmiş olsun bir yöntem paylaşıcam bende sweet-page.com diye bir bela vardı bu yöntem ile kurtuldum ve doğru yaparsan eminim sende de işe yarayacaktır çükü işletim sistemine zarar vermeden güzel bir temizlik yapmış olacaksın.

öncelikle link vereyim. burada sweet-pageden kurtulma yöntemi anlatılmış ama senin açılış sayfanı değiştiremediğin virüste aynı bence dene sitede anatım birazcık karışık olabilir ama yapılacaklar 1-2-3 diye madde numaralarına ayrılmış tek tek yap bakalım düzelecekmi.

http://uzmanim.net/soru/sweet-page-com-nasil-kaldirilir-sweet-page-com-nasil-temizlenir/1974

sitede yapılacaklar sırasıyla aşağıdaki gibi ve en ince ayrıntısına kadar resimli şekilde anlatılmış ücretsiz kullanacağın programlar linkleri verilmiş ve sırasıyla anlatılmış.
    1: ilk olarak ADWCLEANER yazılımı ile sistemi taratıp temizliyrsun
    2: Adım Junkware aracı ile Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından sweet-page.com temizleme yapıyorsun
    3:Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıları sıfırlıyorsun

eğer takıldığın bir durum olursa yardımcı olurum gerçekten denemenide rica ediyorum bence düzelecektir.

• Allah razı olsun kardeşim. AdwCleaneri bir arkadasım daha önerdi az önce indirdim. Açıyorum taramayı yapıyor. Tarayıcılar - chrome kısmında de 2tane zararlı öğe buluyor siliyorum res atıyor tekrar bakıyorum silinmemiş 3 4 sefer denedim silmiyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KgnGksnn -- 18 Haziran 2014; 0:50:51 >
  • Bu programla chromeye ait tüm toolbarları siliniz http://forum.donanimhaber.com/m_92840916/f_//tm.htm

ardından chromeye sağ tıplayıp .exe sen sonra ne yazıyosa silip tamam deyin örnek chrome.exe"dhdhdh.com ..alandan exe ye kadar alanı silip tamam deyin verdiğim site örnektir

• quote:

Orijinalden alıntı: KgnGksnn

Allah razı olsun kardeşim. AdwCleaneri bir arkadasım daha önerdi az önce indirdim. Açıyorum taramayı yapıyor. Tarayıcılar - chrome kısmında de 2tane zararlı öğe buluyor siliyorum res atıyor tekrar bakıyorum silinmemiş 3 4 sefer denedim silmiyor :(

sorun düzelmemiş anlaşılan giriş sayfası normale döndümü yoksa.?
    eğer dönmemiş ise sanırım sadece tarama yapıp temizleme yapmışsın ancak kısa yollar sisteminde kaldığı için tekrar bilgisayar virüsü yiyor
    sadece tek başına adwcleaner bir işe yaramaz temizler ama kısa yolları silmediğin için tarayıcını açtığında tekrar yersin virüsü verdiğim kaynakta taratıp temizledikten sonra Junkware aracını kullanmanı daha sonrada tarayıcıları resetleme yöntemini yapman gerektiğide belirtilmiş.. ondan sonra tarayıcını açıp kontrol etmen gerekiyor.

şimdi daha katı bir yöntem ile yapacaklarını revize ederek maddelendirecek olursak

1---ADWCLEANER taratıp sildikten sonra arkadaşın verdiği Toolbar Cleaner çalıştırıp o yazılım ile de bir temizlik yap bitmedi sonrada sağlam olsun malwarebytes ile tarat sistemini çıkan birşey olursa sil..

2--Junkware aracını kullan verdiğim kaynakta link ve kullanım anlatılıyor

3--tarayıcıları sıfırla (sıfırlama silip tekrar kurma değildir- her tarayıcının menüsü farklı olduğu için sıfırlama yöntemi farklıdır verdiğim kaynakta mevcut)

4--program ekle kaldıra gidip kurulu programlara gözat bir gariplik varmı tanımadığın şüpheli kurulmuş program yada programlar varmı bak belki temizlemene rağmen burada farkına varmadığın küçük bir programcık yada programcıklar sinsice çalışıp tekrar bu virüsü bilgisayarına yayıyor olabilir varsa eğer bunuda kaldır kaldıramazsan program kaldırma uygulamaları var bunları kullanarak bu sinsi minik programıda kaldır.

ve bir yeniden başlattıktan sonra olan biteni burada paylaş sonucu merak ettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 18 Haziran 2014; 3:57:10 >

• ayrıca chrome'yi hiç ama hiç tasfiye etmiyorum çok fazla virüs yiyen bir web tarayıcısıdır bu tarayıcıyı kullandığın sürece her zaman bu ve benzer hatta daha ciddi virüsleri yiyeceksin,, kendisini sisteminden hemen kaldırmanı ve kesinlikle ve kesinlikle firefox kullanmanı tasfiye ediyorum.
    saygılar.
  • Abi yardımınız yorumlarınız için sağolun Allah razı olsun ama hiç bişey etki etmiyor herşeyi yaptım tektek adım adım ama olmuyor umutla basıyorum tarayıcının kısayoluna küfür edice olmayacak hangi annesiz yapıyosa artık bu lanet şeyleri anasına burda rahmet okuyorum ya bilgisayarı kıracam ya kafayı kıracam 2gündür uğraş uğraş yok abi yapışmış sanki allahın belası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KgnGksnn -- 18 Haziran 2014; 12:36:44 >
  • Ya hic sorma bu senenin modasi kardesim simdi lys sinavim var pazar gunun den itibaren o virusun anasini ... Bilgili butun tanidiklarimla irtibata gececem allahin izniyle halledecem halledince sana da soylicem

• Böyle bişey yok ya virüs değil diyolar en baba virüs bunun kadar inatçı değildir Allah kuran çarpsın böyle bişey olamaz windows xp de rahat şekilde geçiyormuş bunu öğrendim ama 7 de işte böyle kıvranıyoz tek çare format gibi
  • Aynı sorun bendede var ne yaptıysam kaldıramadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 18 Haziran 2014; 14:06:41 >
  • inşallah çözecez. bırakmıcam bu ipin ucunu. format atıyoz 1ay kullanıyoz 2ay kullanıyoz sonra yine aynı. çözümünü bi bulalım atıcagımız son format olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KgnGksnn -- 18 Haziran 2014; 14:28:42 >
  • Kardesim emin ol xp de de gitmio bnm ki xp ama gitmedi virus deil bu siteler pop-up die adlandiriliolar amaclari kendi sitelerine trafik olusturmak sen her tarayiciya girdiginde adamin tiklanmasi artio bunlarin tek amaci buymus dedigin gibi virusten beter bisey pc yi alali 6 sene oluyo bu sene cikti bu bela her sene baska bisey cikariyolar hakkimizda hayirlisi bunlar ciktikca bilgili olanlarin da bunlara bi cozum bulmasi lazim

• * Tarayıcıda açılan anasayfa adresini kopyala
    * Regedit kayıtlarında arat.
    * Bulunun kayıtların hepsini "www.google.com.tr" ile değiştir.
    *** Bitti ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_ermag155

* Tarayıcıda açılan anasayfa adresini kopyala
    * Regedit kayıtlarında arat.
    * Bulunun kayıtların hepsini "www.google.com.tr" ile değiştir.
    *** Bitti ***

Kardesim dediklerini bn sahsen denemistim biseye yaramio ayarlarla oynamanda cabasi

• TCRepublicTR kullanıcısına yanıt
    tw veririmisin merak ettim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.