Şimdi Ara

taraftar hattı 5 gb internet 19 tl 8 gb internet 29 tl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.795
Cevap
5
Favori
128.674
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Mobil internette, upload miktarı kotaya dahil olmuyor mu ? Yanlış hesaplanıyor diyenler bunu dahil ediyor mu ?

emin ol dahil ediyorlardır uploadı,kaldı ki upload dediğinde adam kotalı hizmeti alıp film paylaşacak hali yok ya,

mesele o değil,sırf şu yüzden vazgeçtim diyebilirim ciddi ciddi düşünüyordum ama şimdi alırız yarın 199 liralık faturalarla kardeş ederlerse hoş olmaz

Film paylaşmaya gerek yok zaten. Surf bile yapsan DL'nin %10'u kadar UL yapmış sayılırsın. Yani yaklaşık olarak.
    3.5 GB DL hesaplayıp ay sonu 4 GB görünürse şaşırmamak lazım yani o'nu diyorum.

• mobil operatörlerin hepsi 4gb , 5 gb , 8gb .... dediği kampanyaların hepsi DOWNLOAD+UPLOAD miktarı toplamını kastediyorlar BİLGİNİZE....

sadece download miktarı ile kotasını korumaya kalkanlar upload için 199 tl ödemeyin sonra :)
  • quote:

quote:

Mobil internette, upload miktarı kotaya dahil olmuyor mu ? Yanlış hesaplanıyor diyenler bunu dahil ediyor mu ?

emin ol dahil ediyorlardır uploadı,kaldı ki upload dediğinde adam kotalı hizmeti alıp film paylaşacak hali yok ya,

mesele o değil,sırf şu yüzden vazgeçtim diyebilirim ciddi ciddi düşünüyordum ama şimdi alırız yarın 199 liralık faturalarla kardeş ederlerse hoş olmaz

Bu konuda kesinlikle haklisiniz. Ben su an kademeli tarife kullaniyorum, aveanin kendi programinda upload download miktarim 2.7 gb gozukuyor. Ama aveadan msj geldi 4gb kotam dolmus bide buna son 2 gun dahil degildir diye. Hizi gercekten cok iyi ama kotayi sisirdigi asikar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

quote:

quote:

Bu konuda kesinlikle haklisiniz. Ben su an kademeli tarife kullaniyorum, aveanin kendi programinda upload download miktarim 2.7 gb gozukuyor. Ama aveadan msj geldi 4gb kotam dolmus bide buna son 2 gun dahil degildir diye. Hizi gercekten cok iyi ama kotayi sisirdigi asikar..

avea jet'in kendi programına pek güvenmeyin. eksik hesap yapıyor çünkü. mesela programı kapatmadan veya interneti bağlantısını kesmeden bilgisayarı kapatırsanız o vakte kadar olan download-upload miktarını hesaba katmıyor... özetle o programa göre hareket etmeyin...

• bu 7 tl olayını tam olarak öğrenebilen oldumu acaba? 19 tl + 4-5 tl vergi mi? yoksa 7 tl yi de ekletip 31-32 ye mi geliyor yine
  • konu avea ise 40 kere düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

bu 7 tl olayını tam olarak öğrenebilen oldumu acaba? 19 tl + 4-5 tl vergi mi? yoksa 7 tl yi de ekletip 31-32 ye mi geliyor yine

bu avea bayileri bildirimlerini sallamıyor pek
    dh birleşip avea shop açalım
  • biraz önce avea müşteri hizmetlerini aradım.. öncelikle berbat bi müşteri hizmetleri hattına sahip olduklarını belirtmek isterim :) ben daha çok şey biliyorum donanimhaber forumları sayesinde :)

19 tl lik ödeminin içinde modem hediye artık 5gb internet.. 7 tl lik bir tutarın gözükmediği böyle birşeyin olmadığını söylediler. sadece standart olarka tüm operatörlerde kesilen yıllık 47 tl lik bir vergi toplamı varmış bunu da 12 ye bölüyorlarmış faturaya yansıtıyorlarmış..

48:12=4 Tl

yani işin özü 19 TL + 4 TL = 23 TL ye 5gb internet gayet iyi gibi..

ancak bundan tam emin olduğumu söyleyemem müşteri hizmetlerinden duymama rağmen..

kesin bilgisi olan varmı?
  • bu hat daha satılmaya başlamadı sanırım. kampanya 14 ekim'de başlamış , tanıtımları da yapılıyor ama hattı daha alabilen yok sanırım...
  • vinn programı gibi programı da yok anlık takip edebileceğimiz. Anca kendimiz hesaplayıp takip edersek. Oda işimize gelir mi bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 20 Ekim 2011; 0:17:28 >
  • aveadan yine güzel bir tuzak cepnet limitsiz forever
  • ciddi şekilde almayı dusunuyorum.... 19+4 = 23 TL = 5 gb internet...piyasada şuan bundan iyisi yok sanırım..varsa soyleyin de onu da alalım :) ayrıca Galatasaray aylık en az 7-8 gol atsa oradan da yaklasık 1 gb kadar gelir..fena degil gibi..
  • fenerlilere yokmu hayret
  • iyimiş
  • sorunu çözen varmı
  • bundan başka önereceğiniz bir 3g modem tarifesi varmı ?
  • Avea'nın karar vericilerinin zekasından şüphem var. Tüm kampanyalarında fiyatlar 6 ay veya 1 yıl sonra artıyor. Bu, müşteriye "git artık" demek değilse nedir? Tam tersine müşteri gitmesin diye fiyatta indirim yapmaları lazım. Hangisi daha uygunsa ona giderim, bu kadar basit.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: katr

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

5 gb internet ve modem ayda 19 tl diyor.Ben buradan ikisi birlikte 19 lira anlıyorum.Benim türkçem mi kıt , kampanyayı yapanların türkçesi mi kıt.Üzerine birde 7 lirada modem parası ekliyorlar

Evet zaten dahil bence de... Aşağıdaki ibare sadece bilgi maayetinde:
    "Paket dahilinde yer alan ve tahsilatına aracılık edilen aylık 7 TL değerindeki mobil modem bedellerine 12 ay boyunca hizmet faturası kapsamında yer verilecektir."
    7TL modem ücreti hizmet faturası olarak yer alacak şaşırma diyor. Muhtemelen 12TL internet bedeli, 7TL modem ücreti yazacaklar.. Ama vergiler 19TL'nin üzerinde gelir tabi

aylık 7 lira modem bedeli yansıyacak diyor benim anladığım yani 7*12=84 tl siz nasıl bunu 19 liranın içinde anladınız anlamadım açıkcada yazmış yukarıda

"Modem dahil 19tl" yeterince açık bir ibare bence

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: katr

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

5 gb internet ve modem ayda 19 tl diyor.Ben buradan ikisi birlikte 19 lira anlıyorum.Benim türkçem mi kıt , kampanyayı yapanların türkçesi mi kıt.Üzerine birde 7 lirada modem parası ekliyorlar

Evet zaten dahil bence de... Aşağıdaki ibare sadece bilgi maayetinde:
    "Paket dahilinde yer alan ve tahsilatına aracılık edilen aylık 7 TL değerindeki mobil modem bedellerine 12 ay boyunca hizmet faturası kapsamında yer verilecektir."
    7TL modem ücreti hizmet faturası olarak yer alacak şaşırma diyor. Muhtemelen 12TL internet bedeli, 7TL modem ücreti yazacaklar.. Ama vergiler 19TL'nin üzerinde gelir tabi

aylık 7 lira modem bedeli yansıyacak diyor benim anladığım yani 7*12=84 tl siz nasıl bunu 19 liranın içinde anladınız anlamadım açıkcada yazmış yukarıda

Ben bu banner'dan Modem ve internet dahil 19 TL anlarım.
    Ortada bir yanıltmaca da var. BTK'ya mail atılsa cezai işlem bile uygulayabilir.
    Diğer operatörlere çekim gücü, internet hızı ile ilgili yanıltmalara karşı ufakta olsa yaptırımları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 20 Ekim 2011; 14:55:35 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.