Şimdi Ara

Tantitoni Granit Tava,Ben ve Eşim Mutluyuz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen yıl güzel bir yaz akşamının büyüsüyle biraz da sıcaktan kaçıp serinleme amacıyla bir AVM'ye girdim... İçeride usul usul süzülürken hanımın gözleri bir an da far tutulmuş tavşan gibi süslü, ışıltılı bir camekana takılmış, adeta büyü yapılmışcasına donup kalmıştı... Baktığı yöne doğru kafamı çevirdim "Aman Tanrım! " dedim... Alt tarafı bir Tantitoni mağazasıydı... Mağaza kapısında büyücü edasıyla siyah kıyafetleri ve siyah makyajıyla avını beklerken bizim hanım beni çoktan kolumdan çekiştirmeye başlamıştı... Mağazayla aramızdaki çekim kuvveti sanki büyük bir mıknatıs sanki g kuvvetiydi... Ne kadar karşı koysam da ateşin etrafında gecenin kör karanlığında dönen bir kelebekten daha fazla şanslı değildim... Düşecektim bu ateşe... Hanım umarsızca gördüğü tüm tencere tavaları elliyor, yaz boyunca karpuza hasret kalmış tarla işçisi gibi tencerelere şaplak atıyordu... Eşimi mağazadan ucuz yollu, mutfakta varlığı ile yokluğu anlaşılmayacak bir ürün aldırıp bir an önce bu mağazadan çıkma niyetindeydim... Bir taraftan etrafta göz gezdirip etiketlerle fiyat performans ilişkisi kuruyorum bir taraftan hanımın sepete attığı mutfak gereçlerinin her bir renginden olduğunu anlayıp aldıklarını bırakması yönünde telkin ediyorum... Bu konuşmalar esnasında satış temsilcisi ile de ayrıca savaş verip eşimi ve paramı size yedirmem cinsinden soğuk savaş veriyorum... Tam o anda Ben, büyücü ve eşimin bakışları ona kilitlendi :Geoid Granit Tencere Seti... Toplam 9 parça... Hafta sonuna özel... 899 TL üzerine çekilmiş koca çizgi... 599 olmuş... İnanılmaz... İşte bu dedi hanım, ben de yıllar önce ona dediğim gibi... Tek bir farkla... Yıllar içerisinde eşimle ben tencere kapak olabilmiş birbirimizin eksiklerini kapatabiliyorduk... Ben tencere gibi kaynadığımda kapağım olup yeri geldiğinde taşmamı engelliyordu ben de onu hep el üstünde tutuyor, tezgah üstünde öylece bırakmıyordum... Ama Geoid Granit Tencere Seti öyle mi? Tencere Geoid, kapak daire... Tavaların bu hasretten ilk haftalarda bağrı yanık, granitleri kavlamış, özelliklerini ilk bir ayda kaybetmiş... Pul pul dökülen tava desenleri sanki bir Tencere Sonbaharını andırıyor... Ama ne olacak canım ne de olsa kurumsal firmanın dertli tencereleri bunlar deyip 2 yıl garantili ürünler bunlar diyorsunuz... Ben dedim.. Tencerelerin her sabah kahvaltısında ve aksam yemeğinde vicdanları sızlatır bu hallerini her gördükçe yetim kalmış çocuklar, kimsesizler aklıma gelir... Garantisi sahip çıkmamış bari ben çıkayım... Tantitoni Granit Tava,Ben ve Eşim Mutluyuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Evlenince buna mı dönüşüyoruz?

• scientia kullanıcısına yanıt
    Ya tencereye kapak olursun ya da kapaksız bir tencere ... Tercih iki tercih de tartışılır sonuçları bakımından:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.