Şimdi Ara

TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM CİHAZI TAVSİYESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
4
Favori
113.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ROSSMAX markası hakkında görüşleriniz nelerdir? Kullanan veya duyumu olan var mı? fiyatı bayağı uygun geldi de...
    MP - 60 diye bir modeli var. onu düşünüyorum.
  • arkadaşlar konunun tarihi eski ama güzel bilgiler vardı yeni konu açmak istemdim. bende omron 3 ve braun 5010 modeli arasında karar veremiyordum. burayı okuyunca omron'a sıcak bakmaya başladım. omron 3 omron 6 arasında çok fark varmı? omron 3 teknosa da 119 tl. daha uygun fiyat var internette ama pek güveemedim oralara...
  • bende baya araştırıp bunu aldım

olduk ça güzel

ince ve az yer kaplıyor

seside yok gibi bişey yani

http://www.emall.com.tr/product/panasonic-ew-3109-dft-teknolojili-koldan-tansiyon-aleti/?ref=akakce&v=1.27.1
  • aslında panasonic de olabilir hatta şu modeline baktım
    http://www.emall.com.tr/product/panasonic-ew-3122-koldan-olcme-tansiyon-cihaz/
    ama internetten almak istemedim sakaryada da bulamadım. o sebeple omron m3 ağır basıyor
  • Senelerdir annem Tansiyon hastası.Bu yüzden birçok tansiyon aleti kullandık.En garanti yine Enka tansiyon(Manuel) aletidir.Elektronik tansiyon aletlerinde ise Braun,omron ve ugyun fiyatlılardan kullandık ama bunlar bizi hep yanılttı.Tansiyon bunlarda normal gözükürken Manuel olan Enkada hep farklı gözüküyordu.Saglık kurumuna gidip ölçtürdügümüzde Enka ile ölçtügümüzün dogru oldugunu gördük.Bu sene Almanyaya gittigimde baya araştırdıgım bir Tansiyon aletini aldım.Almanyada Test edilen ürünler arasında 1 numara olmuş ve Manuel tansiyon aletiyle arasında çok az fark kaldıgı belirtilmiş.Evdeki tansiyon aletlerini çıkardım ve hepsiyle tek tek ölçüm yaptım.Enka manuel tansiyon aletiyle nerdeyse aynı degerleri ölçen birtek Aponorm tansiyon aleti oldu.Ölçümde bu kadar farkların olacagı hiç aklıma gelmezdi ama artık Aponorm tansiyon aletinden başka bir ürün ile tansiyon ölçtürmem.Kullanabilirim diyorsanız Enka manuel tansiyon aleti alın ama kullananamam diyorsanız Aponorm basic alın tansiyonunuzun gerçekten kaç oldugunu ögrenin.

TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM CİHAZI TAVSİYESİ

• en güvenilir sonucu veren manuel ölçüm yapmak bunda bir sorun yok ...

ben güvenilir dijital bir tansiyon aleti almayı düşünüyorum. şu anda omron mit elite plus düşünüyorum. düzensiz kalp atışlarını tespit etme özelliği ve 90 hafızası olması güzel ...

beni asıl düşündüren ise şu :

"intelli sense clinically validated" yazdığı halde acaba hala bu ürünlerin yanlış ölçebileceğini düşünmek mi gerekiyor ? veya bu ifade ne anlama geliyor ? klinik olarak test edilip onlaylandıktan sonra hala bu ürünlere güvenmemek gerekiyorsa bu durumda neye güvenmek gerekiyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: loko

Senelerdir annem Tansiyon hastası.Bu yüzden birçok tansiyon aleti kullandık.En garanti yine Enka tansiyon(Manuel) aletidir.Elektronik tansiyon aletlerinde ise Braun,omron ve ugyun fiyatlılardan kullandık ama bunlar bizi hep yanılttı.Tansiyon bunlarda normal gözükürken Manuel olan Enkada hep farklı gözüküyordu.Saglık kurumuna gidip ölçtürdügümüzde Enka ile ölçtügümüzün dogru oldugunu gördük.Bu sene Almanyaya gittigimde baya araştırdıgım bir Tansiyon aletini aldım.Almanyada Test edilen ürünler arasında 1 numara olmuş ve Manuel tansiyon aletiyle arasında çok az fark kaldıgı belirtilmiş.Evdeki tansiyon aletlerini çıkardım ve hepsiyle tek tek ölçüm yaptım.Enka manuel tansiyon aletiyle nerdeyse aynı degerleri ölçen birtek Aponorm tansiyon aleti oldu.Ölçümde bu kadar farkların olacagı hiç aklıma gelmezdi ama artık Aponorm tansiyon aletinden başka bir ürün ile tansiyon ölçtürmem.Kullanabilirim diyorsanız Enka manuel tansiyon aleti alın ama kullananamam diyorsanız Aponorm basic alın tansiyonunuzun gerçekten kaç oldugunu ögrenin.

• omron üst koldan ölçmeli tavsiye ederim. ben m6 comfort kullanıyorum.
  • Elektronikte bu işin mucidi ve bua alanda pek çok patentin sahibi olan olan Panasonic ten, manuelde ERKA dan şaşmayın
  • omron ile ölçümleri bilgisayara aktarıp saklayabilmek ve grafik olarak görebilmek mümkün..
    ayrıca omron düzensiz kalp atışlarını gösteriyor.
    bu nedenle şu anda omron mit elit plus daha ağır basıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Elektronikte bu işin mucidi ve bua alanda pek çok patentin sahibi olan olan Panasonic ten, manuelde ERKA dan şaşmayın
  • üst kol alırken kol çapına dikkat edin

misal elite plus ların çapı küçük eğer kaslı veya kililolu isen uymaz koluna

sarmaz yani
  • Braun üst koldan ölçüm yapan aldım (Bp4000), küçük boy olmasına rağmen yeterli geliyor.
  • Aldıgınız dijital tansiyon aletlerini mümkünse manuel bir cihazla karşılaştırın.İkisi ile aynı anda ölçüp,degerleri aynımı diye kontrol edin.Sonra iyi ölçmeyen bir cihaza güvenip saglıgınızı tehlikeye atmayın.
  • Panasonic ew 3109 özelliklerini şuradan bulabilirsiniz:http://www.alpapazarlama.com/urunler.php?nav=ta&id=EW3109#
    burada klinik onaylı olduğu görülüyor. fakat bunun yanında birkaç test daha yapılmış ve kanıtlanmış medikal ürün vs. denmiş..

buna karşılık omron mit elit plus'da ise sadece klinik olarak doğrulanmıştr yazıyor. tasarım ödülü aldığını görebilirsiniz..

her iki ürün içinde klinik olarak doğrulanmıştır dendiğinden dolayı erka ile yapılan manuel ölçümlerle bir fark olacağını pek tahmin etmiyorum. ürün elime ulaşınca elbette test edebilirim. fakat panasonic ew 3109 daha hassas bir ölçüm yapacağına dair bir izlenim edindim.

ancak ben omron mit elit plus tercih ettim çünkü ekstra atma problemim var ve bu her zaman olmuyor. bunun ne zaman olduğunu tespit etmek istiyorum. verileri bilgisayarımda saklamak istiyorum. dolayısıyla ben tercihimi omron 'danyana kullandım. ayrıca kol çapına da dikkat ettim. omron için 22-32 cm arası ayarlanabilir kolluk genişliği benim için yeterli... fakat panasonic için de ölçüler 20-34 (cm) yazıyor. 2 şer cm 'lik bir fark var sonuçta..

buraya yorumlarını yazan arkadaşlara da teşekkür ederim. umarım yukarıya yazdıklarım başkalarının da işlerine yarar..

• ben 3109u almıştım

ölçüm olarak 5 yıllık bilekten ölçen braun ile aynı sonuçları veriyor açıkçası

o yüzden hala braunu kullanıyoruz yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtcakmak

Hangi marka doğru sonuç veriyor ? Hem tansiyon hem kanşekeri ölçen bir cihaz almakmı mantıklı yoksa iki adet cihaz almakmı? kullanan yada bilgisi olan var ise önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Merhaba iyi aksamlar MRTCAKMAK
    Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

ABBOTT OPTIUM EXCEED seker ölçum cıhazı farkları pekı nelerdır

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

ıyı aksamlar saygılarımla

• y.dışından aldığım omron m3 kullanıyoruz, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

quote:

Hangi marka doğru sonuç veriyor ? Hem tansiyon hem kanşekeri ölçen bir cihaz almakmı mantıklı yoksa iki adet cihaz almakmı? kullanan yada bilgisi olan var ise önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

iyi demişsiniz ama ölçüm çubuklarınızın fiyatları da ona göre pahalıdır sanırım.
    50lik veya 25lik fiyatları ne civarlarda bu dediğiniz ürünün çubukları?

• quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

quote:

iyi demişsiniz ama ölçüm çubuklarınızın fiyatları da ona göre pahalıdır sanırım.
    50lik veya 25lik fiyatları ne civarlarda bu dediğiniz ürünün çubukları?

Iyı aksamlar Sayın Kontrolsuz Guc

Pıyasa da bulunan 50'lık seker olcum strıplerının ortalama fıyatları 25 ıle 35 tl aralarındadır
    Keton ölcüm cubuklarının malıyetı bıraz yuksek oldugundan dolayı pahalı olabılırler sanırım 50 ıle 70 tl arasında bır fıyatları bulunmaktadır

• mrblar 3 tane modele indirdim sizce hangisini almalıyım?

PANASONIC EW-3122 TANSİYON ALETİ

http://www.hepsiburada.com/panasonic-ew-3122-tansiyon-aleti/productDetails.aspx?categoryid=332668&productid=sgpanew3122

OMRON MIT ELİTE PLUS ÜST KOLDAN TANSİYON ÖLÇER

http://www.hepsiburada.com/omron-mit-elite-plus-ust-koldan-tansiyon-olcer-/productDetails.aspx?categoryid=332377&productid=sgacuramitelitplus

BRAUN BP 5900 ÜST KOL TANSİYON ÖLÇER

http://www.vatanbilgisayar.com/braun-bp-5900-braun-bp-5900-ust-kol-tansiyon-olcer/productdetails.aspx?I_ID=40677

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nastayashiTR -- 13 Ekim 2009; 19:21:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nastayashiTR

mrblar 3 tane modele indirdim sizce hangisini almalıyım?

PANASONIC EW-3122 TANSİYON ALETİ

http://www.hepsiburada.com/panasonic-ew-3122-tansiyon-aleti/productDetails.aspx?categoryid=332668&productid=sgpanew3122

OMRON MIT ELİTE PLUS ÜST KOLDAN TANSİYON ÖLÇER

http://www.hepsiburada.com/omron-mit-elite-plus-ust-koldan-tansiyon-olcer-/productDetails.aspx?categoryid=332377&productid=sgacuramitelitplus

BRAUN BP 5900 ÜST KOL TANSİYON ÖLÇER

http://www.vatanbilgisayar.com/braun-bp-5900-braun-bp-5900-ust-kol-tansiyon-olcer/productdetails.aspx?I_ID=40677

OMRON MIT ELİTE PLUS

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.