Şimdi Ara

TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM CİHAZI TAVSİYESİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
4
Favori
113.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rkosqer -- 2 Haziran 2014; 23:29:07 >
  • omron m6 mı? m10 mu? mit elite plus mu hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar.?
  • Bende annem için kaliteli bir şeker ölçme cihazı alacağım, model tavsiye eder misiniz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Dostum ikisi bir arada olan ürünlere pek güvenmeyin. Zira, hepsi de dandik cihazlar.
    Tansiyon aleti konusunda ise, işin mucidini dinlemek lazım; Panasonic alın. Japon malı ve şuanda piyasada bulabileceğiniz en güvenilir, en iyi, en kaliteli tansiyon aleti. Klinik tipi tansiyon aletleri ile birebir aynı sonuç veriyor, şişirerek ölçüm yapıyor, ve diğer markalarda bulunmayan hipertansiyon uyarı özelliği gibi ek fonksiyonları da var.
    Özetle, ömür boyu gönül rahatlığı ile kullanın.

TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM CİHAZI TAVSİYESİ

Ben yaklaşık 2 yıldır, büyük bir memnuniyetle kullanıyorum Panasonic'i.
    Herkese tavsiye ederim.

• bende Tansiyon Aleti arıyorum taksitle alıcam bakalım burdan avantajlı geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailcbk -- 19 Nisan 2013; 9:17:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailcbk

bende Tansiyon Aleti arıyorum taksitle alıcam bakalım burdan avantajlı geldi

İsmail Bey ben size homedics tansiyon ölçme aletini öneririm.Hiç şaşmaz araştırın memnun kalacağınızı düşünüyorum.Sağlıklı Günler

http://www.hepsiburada.com/liste/homedics-360bp-eu-koldan-tansiyon-olcme-aleti/productDetails.aspx?productId=sggizpa360bp&categoryId=26012174&SKU=SGGIZPA360BP&navq=fh_secondid%3dsggizpa360bp%26fh_lister_pos%3d11%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253e%257bhomedics%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister

• Başlıkta genel anlamda tansiyon aleti markaları , değerlendirmeleri ve önerileri yapılmış.

Benim gibi ilk defa Şeker Ölçüm Cihazı alacak acemi birisine neler önerebilirsiniz. ?

Seçim yaparken öncelik neler olmalıdır ?

Örnegin 100 Strip alana cihaz bedava = 60 YTL şeklinde kampanyalar var. Bunlar ne kadar doğrudur yoksa kandırmaca ve hile varmıdır ?

Vereceginiz bilgiler için teşekkürler.
  • Lever Chek TD-4226 aldım. İlginize Teşekkürler.

http://www.5kmedikal.com/image/urun/2011/03/30/Resim_1301472301.jpg
  • Bu sıralar annem için tansiyon ölçme aleti almak istiyorum. Aşağıdaki modellerden hangisi daha başarılıdır.

Omron M10 Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

http://www.hepsiburada.com/liste/omron-m10-koldan-olcer-tansiyon-aleti/productDetails.aspx?productId=sgomronm10&categoryId=26012174

Omron Mıt Elite Plus Üst Koldan Tansiyon Ölçer

http://www.hepsiburada.com/liste/omron-mit-elite-plus-ust-koldan-tansiyon-olcer/productDetails.aspx?productId=sgacuramitelitplus&categoryId=26012174

Kendi sitesindeki karşılaştırmalarda manşet boyları dışında fark yokmuş gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 18 Ekim 2013; 12:08:49 >

• Şeker ölçüm cihazları ile ilgili bulduğum rapor. Benzer raporlar varsa ben de faydalanmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Bu sıralar annem için tansiyon ölçme aleti almak istiyorum. Aşağıdaki modellerden hangisi daha başarılıdır.

Omron M10 Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

http://www.hepsiburada.com/liste/omron-m10-koldan-olcer-tansiyon-aleti/productDetails.aspx?productId=sgomronm10&categoryId=26012174

Omron Mıt Elite Plus Üst Koldan Tansiyon Ölçer

http://www.hepsiburada.com/liste/omron-mit-elite-plus-ust-koldan-tansiyon-olcer/productDetails.aspx?productId=sgacuramitelitplus&categoryId=26012174

Kendi sitesindeki karşılaştırmalarda manşet boyları dışında fark yokmuş gibi duruyor.

Eşim Sağlıkçı ve bir köyde sağlık evinde ebe olarak çalışıyor. Bu sebeble tibbi cihazlar konusunda ailece oldukça titiz ve hassasız.

İşyerinde kullanma adına yaklaşık olarak 2 sene önce alttaki modeli almıştık ve halen ilk günkü gibi sorunsuz ve hatasız kullanmaktayız.

Çok memnun kaldığımızı ve doğru karar verdiğimizi belirtmek isterim. İleriki süreçlerde köydeki 2-3 aileye de aynı modelden tavsiye ettik ve aldırdık.

İncelemenizde fayda var.

Kolay gelsin.

http://www.hepsiburada.com/liste/omron-m3w-hem-7202-e-dijital-koldan-olcer-cift-hafizali-tansiyon-aleti-genis-bant-omron-adaptor-s-hediyeli/productDetails.aspx?productId=sgomronm3&categoryId=26012174

• Omron'un adını çok duydum ve m2 modelini aldım. Ancak bariz şekilde düşük ölçüyor, 11 den yukarı tansiyonum yok cihaza kalırsa. Neyse asıl sıkıntı omronun yetkili servis ağı. Bir kere paketin içinden çıkan ve sorun halinde aranacak olan 444 lü numara çalışmıyor. Ertek adlı bir firma distribütör ve sorumlu olarak görülse de bu firmanın internet sitesindeki telefonlar cevap vermediği gibi yetkili servisleri gösteren bir liste de yok. epey araştırdıktan sonra öğrendim ki distribütör morelma diye İzmir'deki bir firma olmuş ve tek yetkili servis de bu imiş. Yani bozulan aleti garanti kapsamında ancak İzmir'e bu şirkete ücretsiz kargo ile gönderebiliyorsunuz. Satış sonrası destek için muhatap ararken müşterinin bu kadar kendi başına bırakılması hiç hoş değil. Omron düşünenler bunları da hesaba katsınlar bence.
  • omron m6 al gerisine hiç bakma.
  • Annemde gelişen tansiyon sıkıntısı nedeniyle güvenilir bir tansiyon aleti almam gerekti ve buradaki bilgiler ışında Omron Mit Elite Plusa karar vermişken manşet genişliği nedeniyle kararımdan vaz geçmek zorunda kaldım. Bunun üzerine 3 4 günlük edindiğim bilgileri burada özet şeklinde vereyim istedim.

Piyasada birçok marka var ama en çok Omron ve Microlife markalarından bahsediliyor. Eminim ki bu 2 marka kadar kaliteli markalar yine vardır ama benim dikkatimi çeken Omron için bildiklerimi yazacağım.

Şöyle bir durum var ki piyasada bulanan Omron M6(7223-E), Omron M10IT (HEM-7080IT) ve Omron MIT Elite Plus (HEM-7301ITKE) modellerinin üçününde Avrupa Hipertansiyon Topluluğu (EHS) onayı varken İngiliz Hipertansiyon Birliği (BHS) onayı yoktur.

Burda Omron kendi sitesinde M10IT için BHS onayı var dese de BHSnin sitesine onay yoktur. İlgili linkler BHS link Omron Link

M6 modelininde HEM-7001-E ve HEM-7211-E/E8, HEM-7211-E(V) modelleri BHS tarafından onaylıdır.

Bu ürünler İngiliz Hipertansiyon Birliği(BHS) onayı yok diye alınmayacak gibi düşünmeyin hepsi Uluslar Arası Protokole uygundur ve Avrupa Hipertansiyon Topluluğu(EHS) onaylıdır.

GEL GELELİM TERCİHİMİZİ HANGİSİNDEN YANA KULLANACAĞIMIZA;

Bence M10IT ve MIT Elite Plus teknolojik özellikleri açısından M6'dan birkaç açıdan üstün (bilgisayara bağlanıyorlar ve 10 dakikada ard arda 3 ölçüm yaparak en doğru sonuç için ortalaması alabiliyor) Bunlarda daha güvenilir sonuçlar alıp daha kolay takip yapılabilmesini sağlıyor. Ama olmazsa olmaz özellikler değil bence.

M10IT ve M6'da geniş konforlu manşet dene şeyi kullanıyor(Pazu kalınlığı 22-42 cm olan kollardan ölçüm yapabiliyor). MIT Elite Plusta kullanılan manşet standart Medium Manşet (pazu kalınlığı 22-32 cm arası olması gerekiyor). Bu fark M10IT ve M6da ister kilolu olsun ister normal kişi olsun tek manşette tansiyon ölçümü yapma imkanı sunarken, Mit Elite Plusda kilolu kişiler için yeni manşet almak gerekliliğini doğurabilir (tabi bulunabilirse). Amazonda uygun manşet 50-60 Tl arasına geliyor kargo hariç. Türkiye gönderimi yapıyor mular Stock var mı şansa bir durum. Türkiye Distribütör'ünden edinilebilir mi bilmiyorum?

Bu bilgiler ışında
    M6 Comfort Intellisense (HEM-7723-E) hem manşeti hemde fiyatıyla olumlu fakat boyutları elite göre büyük ve ölçüm ortalaması ile bilgisayar bağlantısı yok
    M10IT (HEM-7080IT-E) hem manşeti hem teknolojik özellikleriyle önde boyutları elite göre büyük ve fiyatı dezavantaj,
    MIT Elite Plus HEM-7301-IT teknolojik özellikleri ve boyutları güzel fakat manşeti ve fiyatı dezavantaj,

Artık isteyen nedenlerine bakarak dilediğini alabilir . Saygılarımla

• arkadaşların sgk'nın karşılayacağı en iyi şeker ölçüm cihazı hangisi dışarıdan da alabiliriz ancak doğru bi ölçüm yapsın yeterki
  • Arkadaşlar m6 7221 ve 7223 modellerinden sonra HEM 7321-E modeli çıktı artık, bu modelde Intelli Wrap Manşet Teknoloji kullanılmış ve manşet hatasını engelliyor. Ardışık okuma, Hipertansiyon ölçme gibi Birçok da yeni özellik eklenmiş fiyatı da aynı alacak olanlara yeni modeli tavsiye ederim.
    http://www.n11.com/omron-m6-hem-7321-ecift-hafizali-pazudan-olcer-tansiyon-aleti-P15852081

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rudolfo3639 -- 3 Mayıs 2014; 11:07:47 >
  • Mit elite plus alacaklar elini çabuk tutsun bugün n11de yeni üyelikle 11TL 100tl üstü alışverişlere 20tl indirim var mit elite plus 184TL ye geliyor.
  • link de verelim unutmuşumhttp://www.n11.com/arama?q=mit+elite+plus
  • quote:

Orijinalden alıntı: rudolfo3639

Mit elite plus alacaklar elini çabuk tutsun bugün n11de yeni üyelikle 11TL 100tl üstü alışverişlere 20tl indirim var mit elite plus 184TL ye geliyor.

merhabalar tansiyon aleti alıcam da bütçe sorunum yok gibi ama kesinlikle doğru ölçmeli aldıktan sonra kenara atmamamk için

mit elite plus mı yoksa m6 7123 mü bugun alıcma sizden bilgi beklıyorum teskekurler
  • PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    hocam mit elite modeli biraz daha modern tip ama m6 modelinin daha çok sertifikası var yani daha stabil ölçüyor. Karar senin yine de bence 0,01-0,02 filan çıkar fark o da çok önemli değil benim şahsi görüşüm. Omronların tüm modelleri iyidir ama m6 comfort şuanda en önerilen modeli.
    http://www.n11.com/omron-m6-comfort-hem-7321-e-pazudan-olcer-tansiyon-aleti-P15852081
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.