Şimdi Ara

Tamponu sürttüm :( buna ne yapılabilir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
14.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AliKocBey

geçmiş olsun araba puntomu?

Alıntıları Göster
    İyi bi rötüş atılırsa yeni gibi olur.
  • ilker1041 İ kullanıcısına yanıt
    Bence kalsın böyle geçmiş olsun bu arada
  • Geçmiş olsun. Hasarın yeri ve boyutu konusunda şanslı sayılırsınız. Önde olsa al başına belayı. Mini onarımla geçer sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Estonya Feribotu

Bence kalsın böyle geçmiş olsun bu arada
    önemli değil olur böyle şeyler, ufacık şey... kalsada olur he kafama takarım diyosanız gidin rötuş yaptırın artık olduğu kadar... ama bence baya bi kapanır rötuşla.
  • 1) 5 liralık rotus boyası yaptırıp, kurdanla rotus yapacaksınız

2) Lokal boyatacaksiniz

Güvendiğim ustam var, lokal boyatirdim ben olsam. Hiç de farkedilmezdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 10 Kasım 2013; 4:35:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

1) 5 liralık rotus boyası yaptırıp, kurdanla rotus yapacaksınız

2) Lokal boyatacaksiniz

Güvendiğim ustam var, lokal boyatirdim ben olsam. Hiç de farkedilmezdi..
    geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize çok teşekkürler. evet araç punto aracın başka bir yerinde hata olmadığı için orası çok gözüme batacak. o yüzden iyi bir yer bulabiirsem yaptıracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize çok teşekkürler. evet araç punto aracın başka bir yerinde hata olmadığı için orası çok gözüme batacak. o yüzden iyi bir yer bulabiirsem yaptıracağım.

Alıntıları Göster
    Nazarlık olarak durabilir, yok gözüme batar o benim boyatıyım derseniz. 2 kibrit kutusu büyüklüğündeki boyayla halledilebilecek bişey. Kafanıza taktığınıza dahi değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

kardeş benim aracımda punto ,ilk aldığım sahibinin bana dediği şey şu bir yere sürtünce ne yaparsın bilmem ama ne yapmaman gerektiğini söyleyebilrim auto king e götürme dedi ....

İlk sahibi sizin gibi gelirken tamponu sürtüyor oda otokinge götürüyor otokingde lokal boya yapıyor ve sonuç mu ? arabanın her yeri alev gibi kırmızı otokingin yaptğı tamponda plakanın üstü pembe , resimde güneşten tam belli olmuyor yakından bakın bildiğiniz pembe

Tamponu sürttüm :( buna ne yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_zula -- 10 Kasım 2013; 10:21:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arresst

kardeşim maşşalah nasıl bir dikkat var tampondan anladığınız punto olduğunu :) sanırım bunu anca bir punto cu anlayabilir sizde mi puntocusunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

kardeşim maşşalah nasıl bir dikkat var tampondan anladığınız punto olduğunu :) sanırım bunu anca bir punto cu anlayabilir sizde mi puntocusunuz ?

Alıntıları Göster
    yaptırmaya bile gerek yok kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Benim i30 ile rengi aynı. Muhtemelen i30 dur. Astar boya zarar görmemişse her çizik bezle silince kapanıyor. Görünüşe göre astarı da geçmiş kompozit tampona hasar vermiş. Yerinde olsam parasını verir yeni tampon alırdım fabrikadan özel siparişle.

Abartmayin

Hahaha cok güldüm hocam tepkinize, haksiz değilsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: gorbay

quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

quote:

Benim i30 ile rengi aynı. Muhtemelen i30 dur. Astar boya zarar görmemişse her çizik bezle silince kapanıyor. Görünüşe göre astarı da geçmiş kompozit tampona hasar vermiş. Yerinde olsam parasını verir yeni tampon alırdım fabrikadan özel siparişle.

Abartmayin

Hahaha cok güldüm hocam tepkinize, haksiz değilsiniz

Alıntıları Göster
    Çok da önemli bir şey değil, bence böyle kalabilir.

Ben de çizik, kaportası bozuk arabayla gezmeyi hiç sevmem, sürekli gözüm takılır, acımam boyatırım fakat sizdeki hasar gerçekten çok ufak.

Buna idareten rötuş boya yaptırın, o zaman göze batmaz.

Eğer olur da ileride bir iki yerini daha sürterseniz (tampon çiziği illa ki olur bir şekilde) o zaman tamamen boyatırsınız, yepyeni olur.

• quote:

quote:

evet hicam benim aracta pynto ve aynı yeri bende surttum nazarlik niyetine duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliKocBey

quote:

quote:

evet hicam benim aracta pynto ve aynı yeri bende surttum nazarlik niyetine duruyor

Alıntıları Göster
    Boyatın gitsin. Satarken gösterirsiniz, sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut T.

Boyatın gitsin. Satarken gösterirsiniz, sıkıntı olmaz.

Alıntıları Göster
    Rotüş yap gitsin bence ben öyle yapıyorum artık.Geçen sefer boyalı diye aracı satamadim.
  • quote:

Arabanın yenisini isteseydiniz üstad, yapmayın en fazla boyanır..
  • Rötuş boya yaptırın gitsin yok illaki boyatacam diyosanız kaskoyu bozdurmayın bu kadar ufak hasar için mini onarıma sokmaya çalışın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Rötuş boya yaptırın gitsin yok illaki boyatacam diyosanız kaskoyu bozdurmayın bu kadar ufak hasar için mini onarıma sokmaya çalışın..
    Benim 2013 seat ibizamın başına da çok sık geliyor..ilk ayımda beyaz bi ford fiesta ya sürtmüştüm parktan çıkarken adamın işi bi pasta cila ile hallolurken benim buna benzer durumu sanayideki usta rötuş boyası ile halletti ancak dikkat edersen belli oluyor etmezsen hayatta anlaşılmaz..

Dünde bakırköy de takip mesafesini ışıklarda dibime kadar gelerek ölçen bir araç zınk diye arka tampona sürttü göçme olmadı ama tabir yerindeyse sol arka tamponda şerit halinde boya kalktı bi kaç ay içersinde sanayiye gidip yine rötuş yaptırırım yada kaliteli bi rötuş boyası bulursam kendim boyarım ki aramalarım bir türlü sonuç vermiyor bulamıyor.. Kafaya takmayın bence insan ilk olay cereyan ettiğinde üzülüyor ama sonra alışıyor.. boyayı iyi tutturursanız rötuş o kadarda belli olmaz tampona lokal ya da komple boya atmaya hiç gerek yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: ksenophanes

Benim 2013 seat ibizamın başına da çok sık geliyor..ilk ayımda beyaz bi ford fiesta ya sürtmüştüm parktan çıkarken adamın işi bi pasta cila ile hallolurken benim buna benzer durumu sanayideki usta rötuş boyası ile halletti ancak dikkat edersen belli oluyor etmezsen hayatta anlaşılmaz..

Dünde bakırköy de takip mesafesini ışıklarda dibime kadar gelerek ölçen bir araç zınk diye arka tampona sürttü göçme olmadı ama tabir yerindeyse sol arka tamponda şerit halinde boya kalktı bi kaç ay içersinde sanayiye gidip yine rötuş yaptırırım yada kaliteli bi rötuş boyası bulursam kendim boyarım ki aramalarım bir türlü sonuç vermiyor bulamıyor.. Kafaya takmayın bence insan ilk olay cereyan ettiğinde üzülüyor ama sonra alışıyor.. boyayı iyi tutturursanız rötuş o kadarda belli olmaz tampona lokal ya da komple boya atmaya hiç gerek yok..

Alıntıları Göster
    Cevizli'deki autoking e yaklaşık 1 ay önce 2006 metalik gri yaris i bıraktım. Kasko 4 mini onarım hakkı veriyormuş onlar bitti üzerine de 750 tl lik işlem daha eklettim. Çarşamba verip cumartesi almıştım.

Alırken içim içimi yiyordu burada okuduklarımdan sonra ama (aracı teslim alırken kontrol etmeniz için gösteriyorlar sonra teslim ediyorlar) kontrol sırasında çok iyi bir işçilik çıkarttıklarını gördüm. Kasko yenilensin tekrar gitmem gerek ön tampon komple boyanacak bu sefer. 250 tl ymiş o da. Fiyatlar hakkında bilginiz olsun diye yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: alpk

Cevizli'deki autoking e yaklaşık 1 ay önce 2006 metalik gri yaris i bıraktım. Kasko 4 mini onarım hakkı veriyormuş onlar bitti üzerine de 750 tl lik işlem daha eklettim. Çarşamba verip cumartesi almıştım.

Alırken içim içimi yiyordu burada okuduklarımdan sonra ama (aracı teslim alırken kontrol etmeniz için gösteriyorlar sonra teslim ediyorlar) kontrol sırasında çok iyi bir işçilik çıkarttıklarını gördüm. Kasko yenilensin tekrar gitmem gerek ön tampon komple boyanacak bu sefer. 250 tl ymiş o da. Fiyatlar hakkında bilginiz olsun diye yazdım

Alıntıları Göster
    2004 Passat aracımı alalı 5 yıl oldu bu mini onarımlardan hiç faydalanmadım.Benim araçta da bu tip çizikler var yaptırsam mı yaptırmasam mı tam karar veremiyorum.Sonra zamanım olmuyor ve her sene mini onarım haklarımı kaybediyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.