Şimdi Ara

Taliban'dan Türkiye'ye yeni tehdit: Türk askerine izin vermeyeceğiz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taliban kim oluyorda koskoca Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tehtid edebiliyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fesli trolü lozan'ın bittiği nerede yazıyor?  

• breakfront B kullanıcısına yanıt

Taliban'la amerika baş edemedi haberin olsun.

• İçimizde bu ülke sınırları ıcınde Taliban yanlısı yok sanıyorsanız çok safsınız . Daha bayramdan sonda gelecekler bile var .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSK Cumhuriyet döneminde hiç savaş kaybetmiş mi gösterin görelim merak ettim madem bu kadar küçük görüyorsunuz orduyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Hayır TSK orada sadece zafer kazanamaz ayrıca olay orayla sınırlı kalmaz şu anda binlerce Afgan KAÇAK GÖÇMEN geliyor bunların sırt çanalarında ne var bilinmiyor silah mı bomba mı ne?

2017 de ki Reina katliamına benzer olaylar yaşanabilir Türk askeri orada kayıp ya da yaralı vermese bile Taliban KAÇAK GÖÇMENLERİN arasında gönderebileceği kendi adamları

ile çok acı eylemler yapabilir bunu da Türk Devletini uyardık şeklinde açıklar

Yoksa Taliba'nın TSK ile savaşabilme ve yenme gibi durumu olamaz tahminimce

ama Taliban dediğiniz örgüt yanlış bilmiyorsam okuduğum haberlere göre 12 yaşında ki Çocuğun sırtına bombalı yelek giydirip intihara zorlayan yollayan bir örgüt

Dolayısıyla TSK oraya giderse bunlar Türkiye de eylem yapar orası kesin ayrıca TSK da olsa başka orduda olsa işin gerçeğini konuşalım

Taliban yenemese bile kök söktürür yerel halkın ve sınır devletlerin desteği var

benim görüşüm bu kısacası

asıl sorun sınırdan geçenler olur

@Bilge Türk @BlackGhost12 @NumberOfPi

Alıntıları Göster

Aynen o yüzden Afgan mültecilerini almamamız lazımdı hiç almasak olası bir operasyonda Türkiye'nin içinde bu tür saldırılar olmasının riski çok çok düşerdi fakat baştakilerin farklı bir zihniyeti olduğundan doldurdular mültecileri

Alıntı

metni:
    ayrıca TSK da olsa başka orduda olsa işin gerçeğini konuşalım
    Taliban yenemese bile kök söktürür yerel halkın ve sınır devletlerin desteği var

Bu tür örgütlerle savaşta en önemli şey analiz etmektir bir kaç saldırılarından sonra doğru analiz edersen taktiklerini tam olarak çözersin çözdükten sonrası çok daha basit olur

Suriye de Deaş rejim güçlerinin karakoluna uyguladığı taktiği bizimkilere uyguladığında hüsrana uğradılar çünkü bizimkiler girmeden önce taktiklerini analiz ettiler

Alıntı

metni:
    asıl sorun sınırdan geçenler olur

Olası bir operasyonda istihbarata çok iş düşer öbür türlü ülke içinde saldırılar çok can yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: KaplanGiray

Taliban'la amerika baş edemedi haberin olsun.

Amerika ne zaman gayri nizami harpte başarılı olmuş ki Taliban da başarılı olsun?

Amerika'nın genel doktrin hava üzerine kurulu gayri nizami harpte ise havadan çok karada iş biter

Türk Silahlı Kuvvetleri ise gayri nizami harpte en başarılı ve tecrübeli ordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilge Türk

Amerika ne zaman gayri nizami harpte başarılı olmuş ki Taliban da başarılı olsun?

Amerika'nın genel doktrin hava üzerine kurulu gayri nizami harpte ise havadan çok karada iş biter

Türk Silahlı Kuvvetleri ise gayri nizami harpte en başarılı ve tecrübeli ordu

Alıntıları Göster

Amerika'nın isteği doğrultusunda kendi çocuklarını ölüme mi göndereceksin Bir de bağımsız dersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Amerika'nın isteği doğrultusunda kendi çocuklarını ölüme mi göndereceksin Bir de bağımsız dersin

Alıntıları Göster

Afganistan'a gitmeyi desteklemiyorum hocam, kerizmiyizde çıkarımız olmayan bir yere gitmeyi savunalım ?

Sadece Amerika Ordusunu Türk Silahlı Kuvvetlerinden başarılı gören arkadaşların hatasını düzeltiyorum

• Bilge Türk kullanıcısına yanıt
    Tsk mi kaldi ortada hepsinin içini boşalttılar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yarın bir gün gerçek sunilik bu değil derse al sana mezhep savaşı. Dinsiz bunlar ayağına her türlü pisliği, beyin yıkama propagandaları ile çok rahat yaptırabilirler. Ortadoğu çöplüğüne çekiliyoruz.

Bu tür olaylar hep aynı. Tekerrür, Bir kaç olay olur birileri zarar görür, daha sonra artık biz haklıyız diyerek top yekün bir savaşın içine sokarlar bizi. Gurur yapıp da geri çekilmez bizimkiler o zaman gör... Pakistan hindistan tarihine bir bakın.

Ülkenin refahı patates olduktan sonra tsk istediği kadar güçlü olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan/ -- 24 Temmuz 2021; 17:0:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

Tsk mi kaldi ortada hepsinin içini boşalttılar

Hocam size bu algıyı kim yapıyor bilmiyorum ama çok karşılaştığım bir durum şuna açıklık getireyim Türk Silahlı Kuvvetleri hala çok güçlü ve disiplinli bir ordudur, Amerika dahil tüm ordulara kök söktürür

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilge Türk

Öncelikle şunu belirteyim asla ve asla çıkarımız olmayan Afganistan'a gitmeyi desteklemiyorum

Dediklerine gelirsek

Alıntı

metni:
    TSK yı oraya sokarsa cidden giden askerler daha önce hiç karşılaşmadıkları bir savaş türü ile karşılaşır

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Subay kadrosu tüm dünya savaş tarihi okutularak eğitim gördüğünden dolayı tüm savaş türüne karşı hazırlıklı yetişir yani adamlar sıfırdan yepyeni bir doktrin yaratmadıysa zaten Türk Silahlı Kuvvetleri oraya hazırlıklı gitmiş olur

Alıntı

metni:
    yani bu adamlar PKK gibi beyinsizde değil

Türk Silahlı Kuvvetleri gayri nizami harbi pkk beyinsiz olduğundan değil, kendi kültürünün ve zekasının çok fersah fersah üstte olmasından dolayı kazanmıştır

Alıntı

metni:
    üstüne bir de Deplasmana gidecek TSK

Kara sınırımız olmayan bir yere savaşmaya gitmek kadar saçma bir şey yok

Gerekmedikçe böyle bir şeye kalkışmak taktik bilmezliktir

-----------

Oraya giden askerlerimiz için tek problemi lojistik desteğin sağlanmasının zor olması ve bir motivasyon kaynağının olmamasıdır

Bunlar göz önüne alındığında hiçbir çıkarımız olmayan yere gitmemek daha doğru olur ama emir Amerika'dan gelince bizimkiler reddedememiş

Alıntıları Göster

Taliban eyp konusunda uzman çatışma stratejisi pkk yada diğer örgütler gibi değil. Saldırdıklarında alan savunmasına geçiyorlar kaçmıyorlar ve bunu daha önceden yaptıkları tuzaklama ve eyp lerle destekliyorlar en büyük artıları coğrafya yı avuçlarının içi gibi bilirler kaç yıl Amerika orda kaldı en yüksek teknolojileriyle saldırdı hatta mağaralara denilene göre denileni diyorum benim lafım değil kirli silah sınıfında geçen napalm termo silahlarda kullandıkları söyleniyor..

Ona rağmen Amerika'nıni verdiği kaybın haddi hesabı yok..

Geçen sene Amerika'nın bir jetini bir tane blackhawk tarzı helikopterini düşürdüler 2019 da

Apache ile chinook düşürdüler... Öyle hafife alınacak insanlar değil..

Ve bizim neden gittiğimizi hiç bir şekilde anlamış değilim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Taliban eyp konusunda uzman çatışma stratejisi pkk yada diğer örgütler gibi değil. Saldırdıklarında alan savunmasına geçiyorlar kaçmıyorlar ve bunu daha önceden yaptıkları tuzaklama ve eyp lerle destekliyorlar en büyük artıları coğrafya yı avuçlarının içi gibi bilirler kaç yıl Amerika orda kaldı en yüksek teknolojileriyle saldırdı hatta mağaralara denilene göre denileni diyorum benim lafım değil kirli silah sınıfında geçen napalm termo silahlarda kullandıkları söyleniyor..

Ona rağmen Amerika'nıni verdiği kaybın haddi hesabı yok..

Geçen sene Amerika'nın bir jetini bir tane blackhawk tarzı helikopterini düşürdüler 2019 da

Apache ile chinook düşürdüler... Öyle hafife alınacak insanlar değil..

Alıntıları Göster

Alıntı

metni:
    Taliban eyp konusunda uzman çatışma stratejisi pkk yada diğer örgütler gibi değil. Saldırdıklarında alan savunmasına geçiyorlar kaçmıyorlar ve bunu daha önceden yaptıkları tuzaklama ve eyp lerle destekliyorlar

Hocam bunu sivil bir vatandaş olarak siz bile biliyorsunuz harp okullarında tüm savaş taktiğini ve tarihi inceleniyor sizce bunu komutanlarımız bilmiyor mudur? Türk Silahlı Kuvvetleri analiz yeteneği çok gelişmiş bir ordudur çatışma taktiklerine nasıl cevap verileceği hangi doktrinlerin uygulanacağı şimdiden hazır olduğuna emin olabilirsiniz

Alıntı

metni:
    kaç yıl Amerika orda kaldı en yüksek teknolojileriyle saldırdı hatta mağaralara denilene göre denileni diyorum benim lafım değil kirli silah sınıfında geçen napalm termo silahlarda kullandıkları söyleniyor..Ona rağmen Amerika'nıni verdiği kaybın haddi hesabı yok.. Geçen sene Amerika'nın bir jetini bir tane blackhawk tarzı helikopterini düşürdüler 2019 da Apache ile chinook düşürdüler... Öyle hafife alınacak insanlar değil..

Amerika'nın tarihi boyunca gayri nizami harbi kazandığı savaş yok hocam

Amerika'nın genel doktrini hava üzerine olduğundan karaya gelince hüsrana uğruyorlar

Alıntı

metni:

Anlamayacak bir şey yok hocam Amerika'nın sözü ile saçma salak işler yapıyoruz

Afganistan ile hiç bir alakamız yok boş yere askerlerimiz şehit olacak ama benim konu altında anlatmak istediğim; bazı arkadaşlar Taliban'ı, Türk Silahlı Kuvvetlerinden güçlü filan sanıyor. Yukarıda "Bizimkileri tavuk gibi keserler" diyen bile var hal böyleyken bende açıklama gereği duyuyorum

• Bilge Türk kullanıcısına yanıt

Sadece Amerika değil orda Fransızlar da yenildi Ruslarda yenildi hepsini geçdim benim bildiğimi tabiki herkes biliyor Amerika lılarda bilmesine rağmen her sene yüzlerce kayıp verdiler.. eyp nin bir.çözümü yok çünkü.. adından belli el yapımı bomba ve yüzlerce çeşidi var.. yani önlem alınabilicek bir şey değil bilip bilmemek ile alakası yok nerden çıkıcağı nasıl patlıycağı belli olmuyor .. ve Taliban bu konuda kendilerini çok geliştirdi..

Onu geçtim havaalanı düm düz açık alan çok riskli bir yer.bence ...

• Taliban TSK yı tavuk gibi keser diyen arkadaş harbiden ne içmiş merak ediyorum.Taliban sempatizanı heralde

Oraya gidersek Tsk Kabil havaalanı güvenliğini sağlar ama çokça şehitte veririz bu bir gerçek.Adamlar ABD ve SSCB ile savaştı.Pakistan’dan çok destek alıyorlar.Üstelik o coğrafyanın çocuğu hepsi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dxdiag36

Taliban TSK yı tavuk gibi keser diyen arkadaş harbiden ne içmiş merak ediyorum.Taliban sempatizanı heralde

Oraya gidersek Tsk Kabil havaalanı güvenliğini sağlar ama çokça şehitte veririz bu bir gerçek.Adamlar ABD ve SSCB ile savaştı.Pakistan’dan çok destek alıyorlar.Üstelik o coğrafyanın çocuğu hepsi.

tsk'da zor iklim koşullarında pkk ile mücadele etti.

tsknın gerilla savaş tekniginde tecrübesi var.üstelik silahlarda baya bir gelişti.

tsk afganistana giderse gibisinden konuşmuyorum sadece burada karşılaştırma yaptım

talip tsk'yı tavuk gibi kesemez tsk hiç bir orduya benzemez ansızın talibe çökerler talipde bunun farkında olur tsk'dan çekinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 24 Temmuz 2021; 20:2:45 >
  • deniz006 kullanıcısına yanıt

Biliyorum ama Afganistan sıkıntılı bir bölge TSK nın daha önce çarpıştığı yerlere benziyor bizim Doğu gibi dağlık ama sonuçta yabancı coğrafya.Birde Taliban pkk dan daha güçlü gibi geliyor zaten el kaide temelli bir örgüt.Usame bin Ladin Afganistan’a Ruslarla savaşmaya gittiğinde burada palazlanmaya başladılar

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Sadece Amerika değil orda Fransızlar da yenildi Ruslarda yenildi hepsini geçdim benim bildiğimi tabiki herkes biliyor Amerika lılarda bilmesine rağmen her sene yüzlerce kayıp verdiler.. eyp nin bir.çözümü yok çünkü.. adından belli el yapımı bomba ve yüzlerce çeşidi var.. yani önlem alınabilicek bir şey değil bilip bilmemek ile alakası yok nerden çıkıcağı nasıl patlıycağı belli olmuyor .. ve Taliban bu konuda kendilerini çok geliştirdi..

Fransız ordusu savaşa biraz fransız olduğundan yenilmesi normal hocam Rusya ise aynı Amerika gibi nizami harpte başarılı, gayri nizami harp çok başka bir savaştır Şeyh Şamil Rus Çarlığına bu taktik ile kök söktürmüştür

Şuana kadar gayri nizami harpte başarılı olan tek modern ordu Türk Silahlı Kuvvetleri

Alıntı

metni:
    Amerika lılarda bilmesine rağmen her sene yüzlerce kayıp verdiler.. eyp nin bir.çözümü yok çünkü.. adından belli el yapımı bomba ve yüzlerce çeşidi var..

Amerika'nın analiz yapıp doktrin oluşturma kabiliyeti ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin analiz yapıp doktrin oluşturma kabiliyeti bambaşka hocam

Alıntı

metni:

Evet tehlikeli ama olası bir savaşta TSK havaalanına kısılmaz ofansif bir tavır sergiler

Gönül ister ki orada hiç bulunmayalım neticede hiç bir çıkarımız yok

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.