Şimdi Ara

takılma ve atlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 6 aydır kafayı yediğim bir sorun yaşıyorum Sistemimde film cd leri izlerken takılma ve atlamalar yapıyor,
    cd yazmak istediğimde ortalama % 65 tamamlandığında cd yazma başarısız ıoldu diyerek cd ler geri çıkarılıyor

Nero 6 kullanıyorum
    Win 2000 Pro sp4 yama dosyaları yüklü
    tüm sürücüler yüklü

bi türlü bu sorunun sebebini bulamadık kartı 2 hafta önce firmaya götürdüm ithalatçısı dört kez teste tabi tutmasına rağmen bahsettiğim arızaları tespit edemediklerini söyleyerek kartı iade ttiler

sistemim
    GIGABYTE, GA-8IPE1000G i865 800M 478 ATX ANAKART
    Aoppen H600B Fsp30060ATV power Supply' li kasa
    P4 3 Ghz Hyper Tradin İşlemci
    128 mb PC 1600 Tvinmos DDR ram
    Asus 52x32x52 cd r
    Lg 16x DVD rom
    Creative Vibra 128 ses kartı
    32 mb TNT2 m64 ekran kartı
    Microsoft naturel multimedia klavye
    philips hoparlör

yukarıda ki sistemi 2004 ekim ayında topladım

sorun ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim

• işlemcini sömüren bi program olabilir. güvenli kipte Ad-Aware SE Personal (update et) tarat. Veya microsoft anti spy ware ( update et) tarat.!
  • filmi oynatmamasının sebebi codec sorunu olabilir.Yada cd-rw da sorun olabilir. Filmleri cdroma takıp izlemeyidene bide. Eğer varsa. eğer yine aynıysa arkadaşın dediği gibi makineyi bi tarat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlito83 -- 10 Mart 2005, 15:52:28 >
  • arkadaşlar makinada ad aware yüklü tarattım AVP ile taratım norton 2005 ile tarattım virüz yok cd rom va dvd romda ayrı ayrı izlemek istedim sorun her ikisindede devam ediyor filmi harrddiske attım oradan izlemek istedim takılma ve atlamalar belirginliği azalmasına rağmen devam ediyor
  • izlemeye çalıştığın filmi başka bi bilgisayarda dene. codeckler gibi geldi bana.
  • tüm filmlerde yapıyor pover dvd media player aklına gelen her türlü izleme programında aynı şeyi yapıyor orjinal film yada diğerleri sonuç değişmiyor
    cel 400 196 mb sd ram li bir sitemde hiç bir hata vermeden çalışıyor
  • işletim sistemi xp ise dma lar kapalı olabilir.xp kendi başına dma yı kapatabiliyor.bunu kontrol edin
  • dma lar cd çekimiyle ilgili değilmiydi ya
  • dma lar hdd ve cd-dvd vb bütün ide cihazlarla ilgilidir.Zaten arkadaşta 65% de su koyveriyor demiş
  • kartım dün kargodan çıktı henüz takmadım ama dma modu konusunda haklı olabilirsinizde bilgisayar aldığım ilk bir ay şıkır şıkır problemsiz çalıştı
    niye daha sonra su koyverdi
    arkadaşlar cd rom, cd r,dvd romda ayrı ayrı denedim takılma ve atlamalar hep oldu yetmedi filmi harddiske attım ordan izleyeyim dedim takılma ve atlamalar yine oluyor
    son bi şey aklıma geliyor
    işlemci arızalı olabilirmi
    bilgisayarı en az 10 kez formatladım hem 2000 pro sp4 ve güncellemeler hem xp sp1-sp2 ayrı ayrı kurdum atlamalar devam ediyor
  • başka cd-wr okutup yazdırdın m ı belki cd *-wr dan olabilir kodekler olsa bence baştan hata verirdi arkadaşınki cd-wr bence test etmeden bir sonuca varamazsın......!
  • lg 16x dvd rom dada aynı hatayı veriyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.