Şimdi Ara

Tahliye taahütnamesi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com/kira-vermeyen-kiraci--140436746#140436746

burada daha önce bir konu açmıştım . Yaklaşık 1 yıldır kiracımdan kira alamadım malesef 420 bin tl lik bir borcu var malesef ülkemizde hukuk sistemi bittiği için dava sonuçlanması 2 sene sürebiliyor bu süreçte çıkarmak zor oluyor bende o yüzden bu vatandaştan görüşmelerimiz oldu ve tahliye taahütnamesi imzalattım avukatım aracılığı ile 20 ocak tarihinde bana borcunu ödemezse hukuki işlem olmaksızın terkedeceğini taahüt edip imzaladı ama aklıma takıldığı için yazıyorum bu vatandaş dan ben çek almıştım çeklerindeki imzanın kendsine ait olmadığı söyleyip çeklerini ödememişti şimdiki durumda bunu tahliye taahütnamesinde yapması mümkün olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcmage_enes -- 14 Ocak 2020; 14:27:17 >

• Mümkün, dava safhasında imzanın kendine ait olmadığı iddia olunabilir. Bilirkişi incelemesi talep edilir.
    Tahliye taahhüdü hususunda kapsamlı bilgiye, TAHLİYE TAAHHÜDÜ başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.
  • Tahliye taahhüdü varsa davaya gerek olmadan tahliye işlemlerine başlayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taahhütname olsa da icra ve tahliye davası süreçleri aynen devam edecek. Sonuçta 5-6 ay sürer en az.

Kirasını ödemeyen adamdan tahliye taahhüdü almanın da bir anlamı yok. İcra takibi ile zaten iş çözülür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.