Şimdi Ara

TABULA RASA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bugüne kadar hangi soruda hava surtunmesini-YGS düzeyinde ayrica,temel fen bilimlerinden bahsediyoruz- aldi OSYM çok merak ediyorum.Soruyu doğru yaptım ama iptal edilmesi konusunda hak veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemonsRWh -- 19 Mart 2016; 18:21:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ezbere dayalı düşünenler hız değişmez demiş
    Hahahaj yarıldım
    Asıl düz mantıkla hız artar diyenler ezberci yaklaşmış olaya

• quote:

Orijinalden alıntı: limons

Haco tamam ama surtunme var SURTUNMEEE

O dediğin sürtünme müfredatta yok.Ayrıca cisimlerin boyları hakkında bi bilgin yok yani P.E hesaplayamazsın.
  • limons kullanıcısına yanıt
    DOSTUM SORUYU DOGRU YAPTİM AMA HAK HAKTI SORU KESİNLİKLE HATALI. BENCE HIZ DEGİŞMEZ HA SÜRTÜNME KUVETTİ ÖNEMSİZ DESİNLER O ZAMAN SORUDA BU KADARMI ACİZ BU SORUYU HAZİRLAYANLAR. SANKİ PANTOLONLARİ GİYERKEN ALEL ACELE HAZİRLAMİŞLAR
  • Ortamda hava sürtünmesi olduğuna kanıt aşağı kayan insanlar canlı olan insanlar ve insanlarda havasız yerde yaşayamayacağına göre ortamda hava var
  • Güzel açıklamaymış bi daha yapma
  • quote:

Hava surtunmesi mufredatta yok mu? Oyle olsun

Ösym o soruyu iptal eder veya cevabini degistirirse o zaman gorurum ben seni.

• Öncelikle şöyle diyeyim.Basınç sorusunda ivme belli aralıklarda olur demişsin fakat o aralık Dünya için geçerli.Soruda belirtmemiş hangi gezegen olduğunu.O yüzden 8 bulabilirsin.
    Bu soruda ise potansiyel enerji artar diyemez.Değişebilir diyebilirsin ancak.Ve eğer kaykayla yer arasında sürtünme olsaydı hız bir miktar artabilirdi.Yani kesinlikle değişmez diyemezsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DexterMoser -- 20 Mart 2016; 14:24:52 >
  • Çok mantıklı geldi bana ama ösym iptal edecek.

• Hava surtunmesi yuzey alaniyla dogru orantili 60 kilo olanin yuzey alani daha buyuk olur mantiken

• Up

• Gençler akşam fizik hocama sorup yazacağım buraya cevabını. Kendisine inanılmaz güvendiğim işini çok iyi yapan bir hocadır kendisi. Akşam unutursam biriniz hatırlatsın.

Bu arada açıklama sanki mantıklı gibi geldi bana ama tam emin olamadım. Ve bu soru iptal olmazsa gerçekten çok eleyici bir soru olmuş olacak.
  • Teknofemdeki fizik hocasi iptal olması gerekir diyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

• arjina kullanıcısına yanıt
    Hava sürtünmesini almış mı diye mesaj çeksene be diyecek bende güvenirim bu adama

• limons kullanıcısına yanıt
    Selamun aleykum limons kardes

• Bunu alın burdan
  • Limon sarıydın kırmızı limon mu olur????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakobs21 -- 24 Mart 2016; 13:24:21 >
  • quote:

Daha once basinc sorusu hakkindaki sorulari gidererek nobel alma yolunda ilerleyen ben sizleri yine aydinlatmak icin kaykay sorusunu aciklamak istiyorum. Adim adim...

(Basinc konusu:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=115389958&p=1#115390627 )

Once herkesin ortak olarak dusundugu adimlardan baslayalim: Toplam enerji artar, kinetik enerji artar. Bunlari aciklamaya gerek dahi duymuyorum. Kutle artinca kinetik enerjinin artmayacagini bilmeyen okumasin hic.

Hiz artmaz iddaasi

Hava surtunmesini ihmal ederseniz bu iddaa hakli ama hava surtunmesinin hesaba katilmayacagina dair bir dipnot yok, kafaniza gore yok sayamazsiniz bu kuvveti. Bunu mahalledeki dedikoducu teyzelere sorsaniz onlar bile bilir agir maddenin daha hizli dusecegini... Hakkinda fazla konusmaya gerek yok, ezbere dayali davrananlar bu soruyu yanlis yapti uzuldum.

Agirlik merkezi neredeee? Diyenlere CEVAP

Evet zamkilerim bu en komigi djdjjdjd olm bilmiyor musunuz katilar kuvveti aynen iletir? Kaykayin agirligi tabi ki artacak yani ustundeki adam agirlasinca kaykay da bu agirligi iletecek ama kaykayla insani homojen dusunup agirlik merkezini aramakla hata yapiyorsunuz. Homojen olsaydi hakliydiniz Kaykayin agirlik merkezini alacaksiniz. Bu da hep ayni kaliyor. Yani zamkilerim bal gibi de artiyor potansiyel enerji. Herhalde kaykayin kati olmadigini iddaa etmeyeceksiniz?

Bir sonraki fizik dersinde gorusmek uzere

ilk olarak; kaykayin ve osym gotune
    Son olarak; Limons Zamcar in gotune

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.