Şimdi Ara

Tablette SD Kart Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
25.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Tablet bilgisayarı açarken sdcard is mounted diye bir uyarı çıkıyor bildirim çubuğunda. Ayrıca dosya yöneticisine girdiğimde iki tane sd çıkıyor. benim sd kart olarak kullandığım extsd olarak görünüyor. sdcard diye bir başka klasör daha var ama bu 2 gb. bendeki sd card 8 gb. bu sorunu nasıl halledebilirim.
    ayrıca sd kart içine attığım uygulamalar çalışmıyor diğer sdcard dosyasının içine atmam gerekiyor. nasıl çözerim bu sorunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lapsetur

Pandawill forumda extsd'yi dahili SD olarak gösterip gösteremiyeceğimizi sorduğumda gelen cevap doğrultusunda gerekli kodları cihazın içindeki bir dosyadan değiştirdim. Cihazı kapatıp açtığımda 8 GB'li External SD kartım dahili SD kart olarak görünmeye başladı fakat cihazın kendi içindeki 2 GB'lik kendi SD'sini hasarlı SD olarak görmeye başladı fakat bir sorun yok o dahili SD olduğu yerde duruyor. Bende o 2 GB'lik SD'yi formatlayıp external olarak görünür hale getirebilirmiyim diye format yaptığımda direk benim 8 GB'lik SD'yi formatladı ve içindeki tüm programlarım gitti :( neyse yedekleri vardı.

Tablette SD Kart Sorunu

Öncelikle yapacağınız bu işlemin tüm riskleri size aittir. Benim kullandığım rom Seby’nin 01.05.2012 tarihli rom’u diğer romlar aynı olmaya bilir. İşleme başlamadan önce tabletinizden bu yazının olduğu sayfaya girin ve aşağıdaki ekliyeceğiniz kodları işaretleyip kopyala yapın ve aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Bu işlemi yapmadan önce Sdcard’daki tüm dosyalarınızı External SD’ye kopyalamayı unutmayın

Cihazınız Root’lu ve Superuser olmalı.

Cihazınıza “ES File Explorer” kurmanız lazım.

ES File Explorer çalıştırın. Ayarlar’ı açın;

Root’a Kadar (Yanındaki kutucugu onaylayın)
    Root Gezgini (Yanındaki kutucugu onaylayın)
    Sistem Dosyası Erişimi (Yanındaki kutucugu onaylayın)
    Sistem Dosyası Yedekle (Eğer işaretli değilse Yanındaki kutucugu onaylayın)

Bu ayarları yaptıktan sonra Cihazın ana dizininde “System/etc” klaörünün içindeki “vold.fstab” dosyasını bulun ve tıklayın gelen ekranda “Metin”’i tıklayın ve yine gelen ekranda “ES Note Editor”’ü tıklayın.

Bu 2 satırı bunlun;

quote:

dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/virtual/block/nandj
    dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host

Burada ki kodlarla değiştirin. (Kopyala yapıştır kullanın elle girmeyin) Ayrıca “vold.fstab” dosyasını PC’nize alıp orada değişiklik yapmayın ben bunu denedim ve cihaz açılmadı. USB’ye takınca açıldı cihaz sonra cihazın kendi üstünde kopyala yapıştır yaptım ve çalıştı.

quote:

dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/virtual/block/nandi
    dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host

Sonra kaydedin ve çıkın. Siz kayıt ettikten sonra orijinal dosyanın yedeği aynı klasöre eklenecektir.

Cihazı kapatmadan önce her ihtimale karşı Tablet ayarlarında “USB hata ayıklaması” bölümünün işaretini kaldırın çünki eğer yanlış bir şey yaparsanız cihaz SD’yi bulmayacak ve açılmayacaktır. Eğer açılmazsa USB kablosunu taktığınızda cihaz açılıyor sonra değiştirdiğiniz dosyayı siler orijinal dosyanın sonundaki uzantıyı kaldırırsınız cihaz eski haline döner. Eğer bir hata yapmadıysanız ve her şey yolunda giderse cihaz açıldığında sonradan taktığınız SD kart kapasitesi kadar Internal SD’niz olmuş olacak.

Şimdiden söyleyeyim eğer kendinize güvenemiyprsanız bu işlemi yapmayın sonunda ya yeniden Rom yüklemek zorunda kalırsınız yada servise gönderip Flash attırırsınız.

• benimde tabletimde SD kart girişi cihzın içine onu nasıl çıkarırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yansekiz

Merhaba arkadaşlar,
    Tablet bilgisayarı açarken sdcard is mounted diye bir uyarı çıkıyor bildirim çubuğunda. Ayrıca dosya yöneticisine girdiğimde iki tane sd çıkıyor. benim sd kart olarak kullandığım extsd olarak görünüyor. sdcard diye bir başka klasör daha var ama bu 2 gb. bendeki sd card 8 gb. bu sorunu nasıl halledebilirim.
    ayrıca sd kart içine attığım uygulamalar çalışmıyor diğer sdcard dosyasının içine atmam gerekiyor. nasıl çözerim bu sorunu?

hocam resimde ki sd kart cihazın kendi hafızasıdır. android sistemlerde böyle. dahili hafızayı 2 ye ayırıyor. bende senin gibi bu sorun ile muzadiribim. uygulamaları harici hafıza kartıma nasıl taşıyacağım bilmiyorum. sen bir çözüm üretebildin mi?

• anı sorun başımda bela fakat benim polypad cihazımda yer alan satırlar cok farklı ama satırları deigştirnice sd kard dahiliye gecti fakat kullanılabilir olarak deyilde çeşşitli bölümünde göreebildim
  • Bende de sd kart hatalar denetleniyor diyor oyle kaliyor :s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ## Vold 2.0 fstab

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
    ## label - Label for the volume
    ## mount_point - Where the volume will be mounted
    ## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
    ## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
    ## flags - (optional) Comma separated list of flags, must not contain '/' character
    ######################

# Mounts the first usable partition of the specified device
    #use this line to support VIRTUAL CDROM.And you can define the directory where you want to mount
    loop_mount loop /mnt/VIRTUAL_CDROM
    dev_mount sdcard /storage/sdcard0/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0 /devices/platform/aml_sd_mmc.0
    #dev_mount sdcard /storage/sdcard0 3 /devices/platform/s3c-sdhci.0/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 nonremovable,encryptable
    dev_mount flash /storage/sdcard0 auto /devices/virtual/mtd/mtd8/avnftl8 /devices/platform/mtd/mtd8/avnftli nonremovable
    asec flash

benim dosyanın icerigi böle

• ## Vold 2.0 fstab

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ######################

#use this line to support VIRTUAL CDROM.And you can define the directory where you want to mount
    dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0 /devices/platform/aml_sd_mmc.0
    dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd8/avnftl8 /devices/platform/mtd/mtd8/avnftli
    asec flash
  • ## Vold 2.0 fstab

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ## flags - (optional) Comma separated list of flags, must not contain '/' character
    ######################

dev_mount sdcard /storage/sdcard0/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0 /devices/platform/aml_sd_mmc.0
    #dev_mount sdcard /storage/sdcard0 3 /devices/platform/s3c-sdhci.0/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/block/mmcblk0 nonremovable,encryptable
    dev_mount flash /storage/sdcard0 auto /devices/virtual/mtd/mtd8/avnftl8 /devices/platform/mtd/mtd8/avnftli nonremovable
    asec flash

• ## Vold 2.0 fstab for Stingray

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ######################

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 auto /devices/platform/sdhci-tegra.2/mmc_host/mmc1
  • Sonradan takılan sd kart ext sd kart olarak görünüyor. Çıkarmak için tırnakla üstüne hafif bastırmak yeterli, dışarı çıkıveriyor. Class 4 tavsiyedir.

Benim ainol tablet class 4 sd kartlar ile uyumlu çalıştı,

cass 6ve class 10 ile dosya kopyalarken sorunlar oldu.
  • ## Vold 2.0 fstab

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ######################

dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd8/avnftl8 /devices/platform/mtd/mtd8/avnftli
    /devices/platform/aml_sd_mmc.0
    dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0
    asec flash

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harmanemre -- 10 Mart 2013; 11:35:23 >
  • ## Vold 2.0 fstab

#######################
    ## Regular device mount
    ##
    ######################

dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0 /devices/platform/aml_sd_mmc.0
    dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd8/avnftl8 /devices/platform/mtd/mtd8/avnftli
    asec flash
  • Arkadaslar bende de aynı tablette var.Tek sorun kamerayla fotoğraf çekicekken veya İnstagram gibi sosyal yerlere fotograf atacakken SD KART DOLU uyarısı çıkıyor.Depolamayı bosalttım ama hala aynı sorun çıkıyor.Ne yapmam gerek?YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  • Tabletteki sd karta mudahale edemiyorum. Ne isim degistirme ne dosya silme gerekli izinler yok diyor sebebi nedir nasil cozebilirim markasi motorola xoom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adon80 kullanıcısına yanıt
    eline sağlık şimdilik problem düzeldi ,, yeniden formatlamak rom yükleme zorunda kalmadım ..Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.