Şimdi Ara

Tablet İçerisine Ek olarak Şarj modülü Bağlamak YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İlk olarak Forumda böyle bir konu var mı yokmu bakamadık çünkü forumun arama sistemi 2-3 gündür çalışmıyor.
    Eğer aynı konudan varsa ve fazlalık yapıyorsak kusura bakmayın.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Tabletimizin orjinal şarj soketi arızalanmıştı yaptırdık fakat yine aynı arızayı tekrar etme olasılığı yüksek.
    Bu yüzden tabletin Piline ek olarak bir şarj modülü bağlamak istiyoruz. Aşağıda temsili bir resim yaptık.
    Acaba bu mümkün mü normal tabletin işleyisşine engel olur mu veya başka şeylere?
    Yardımcı olabilirseniz seviniriz?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 2 Nisan 2021; 17:17:41 >

• Pil tablete bağlıyken nasıl tepki vereceği tamamen anakarta bağlı.En sağlıklısı bir şekilde pili çıkartıp şarj edip tekrar takmak olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sepkov

Pil tablete bağlıyken nasıl tepki vereceği tamamen anakarta bağlı.En sağlıklısı bir şekilde pili çıkartıp şarj edip tekrar takmak olacak.

Teşekkürler.
    Pili Herseferinde tabletten çıkarmak malesef pek mümkün değil.
    Peki pili şarj ederken enerjinin yönünü ayarlayabilecek (anakarta gitmesini önleyecek) bir modül biliyor musunuz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: citadel

quote:

Orijinalden alıntı: sepkov

Pil tablete bağlıyken nasıl tepki vereceği tamamen anakarta bağlı.En sağlıklısı bir şekilde pili çıkartıp şarj edip tekrar takmak olacak.

Teşekkürler.
    Pili Herseferinde tabletten çıkarmak malesef pek mümkün değil.
    Peki pili şarj ederken enerjinin yönünü ayarlayabilecek (anakarta gitmesini önleyecek) bir modül biliyor musunuz acaba?

Switch koyacaksınız.

Şarj olurken keserseniz anakartla bağlantıyı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bu switch için bir örnek verebilir misiniz acaba? Piiyasada çok değişik türler var.

Bizim için tabletin içine sığacak ve monte edilip tabletin bir parçasıymış gibi olacak bir modül lazım sanırım.

Bildiğiniz böyle bir ürün varsa linkini verebilirseniz çom seviniriz.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 23 Mayıs 2017; 14:29:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam şarj soketini değiştir yine. Soketin olduğu yerden 2 tane slikon yanmaz kopmaz sağlam kablo çıkar,dışarıya demirden soket koy ama pili direkt şarj etme işine girme.

Mesela benim tablette 2 adet batarya var, biri dokunmatik ekranın altında, diğeri klavyenin altında. Toshiba click mini araştırabilirsin.Sence normal soketi iptal edip bataryaya direkt versem coşkuyu ne olur? Sence normal mi? Mevcut şarj kontrol ünitesini devre dışı bırakmadan zaten yapılmaz da.. Yani değer mi tableti riske atmaya. Hadi diyelim tableti riske attın önemli değil, bu tableti kucağına koyup kullanıyorsun. değer mi ... yı riske atmaya
  • pokajy P kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun. Yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız.

Fakat şarj soketi yerinden devre yollarını sökerek kopmuştu. Profesyonel bir lehimciye yaptırmıştık. Arkadaş da özellikle tembihledi birdaha soket koparsa tamiri yapılamaz diye. O yüzden de bu ekstra şrj modülü işine yöneldik. Aldığımız şarj modülü güzel kaliteli ve korumalı o kısımdan pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Sonuç olarak soket eğerki birdaha koparsa koca tablet çöp olmuş olacak.

Artık araştırmaya devam edip en güvenli yola karar vereceğiz.

Değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız ve samimiyetiniz için çok teşekkürler. :)

• Aynı mevzuyu şuan denemek üzereyim, casper via t9w tablet usbden şarj oluyor görünüyor ama şarj etmiyor, TP 4056 modül ile pilin tablete giren soket ucundan harici besleme yaparak pili bağımsız şarj edebiliyorum, tablete takılı olarak denemedim henüz, bu arada pilin baş kısmındaki uzun devre akım koruma devresi oluyor, şarj devresi değil, mutlaka TP 4056 veya benzer bir şey kullanmak gerekir, demeyince sonuçları paylaşırım

• via s10 da benzer sıkıntım vardı, çok kısa şarj edip 3.30v gibi duruyordu şarjı. Pil varken taktım, lakin 4056 kısa sürede çok ısındı ... fişten çekinceye kadar oyuldu. Sanırım şarj çip uçtuğundan gerilimi yükseltiyor, bir kaç noktada 5v yakın gerilim gördüm. Dikkatli olun umduğunuz gibi gitmeyebilir, başka markada dışarıdan pili şarj ediyordum fakat aynı esnada kullanılmak istenirse dokunmatik sapıtıyordu.
  • mavi-kaplan M kullanıcısına yanıt
    Tp4056 1 amperle şarj ederken el değmeyecek kadar ısınıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Yok bu başka saniyeler içinde uçtu göçtü mefta ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.