Şimdi Ara

TA-690G de 8800GT çalışmaması normal midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeğene 8800 gt aldım bugünlerde yolluycam ama yollamadan benim pc de deneyeyim dedim pc açılmıyor kartı takınca. power tuşuna basıyom ateş almıyo:)

PCIex1.1 destekli bir anakart 8800GT gibi PCIex2.0 destekli kart çalıştırmaz mı acep.

güç kaynağım coolermaster 390Watt 16 ve 18 amperlik iki tane 12v çıkışı var. ve güç bağlantılarını yaptım kartın.

diğer bileşenler:

Biostar TA-690G
    4400+ (stok frekans)
    2*1GB corsair 675 mhz.

• up...
  • Ana karttan yapıyor büyük ihtimalle..
  • 8800gt'nin güç tüketimine bir bakın isterseniz...

http://www.thgtr.com/graphic/20071106/nvidia_8800gt_inceleme-13.html

Powerınız yeterli gelir sorun başka birşey sanırım...
  • aynı ekran kartı aynı model power a sahip E7200+Gigabyte P45 anakartta çalışıyor. powerdan şüphem yok anakart kaynaklı bir problem olduğu kesin ama bu anakartın arızasından mı yoksa desteklemediğinden mi yapıyor o konuda bilgisi olan varsa çok iyi olucak...
  • anakart desteklemiyor hocam psu ve ekran kartından kaynaklanmıyor.bileşen uyumsuzluğu sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jon doe -- 16 Haziran 2009; 0:42:28 >
  • soru :
    What are the recommended power supply requirements for both the GeForce 8800 GT in single and multi-GPU configurations?

cevap :
    GeForce 8800 GT graphics cards require a minimum 400 W or greater system power supply (with 12V current rating of 26 A) for single GPU operation. Please refer towww.SLIZone.com for a list of recommended SLI certified power supplies for multi-GPU configurations.

http://www.nvidia.com/object/geforce_8800gt_faq.html

================

• cevap :
    GeForce 8800 GT , en az 400 watlık ( 12V da 26 amper verebilen ) bir güç kaynağı gerektirir .
  • bios güncellemesi varsa yapınız
  • O güç kaynağının verdiği amper değeri 18 dir.Hesaplayıp bakabilirsiniz.Çalışmaması bu olabilir diyeceğim ama bir tanıdığım aynı PSU ile 9800GT kullanıyor.Nasıl iştir anlamadım
  • ben ta690 ile 8800gt - gts , 4850 70 kartları kullandım bord bu kartlarla bi sorun cıkarmamıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

bios güncellemesi varsa yapınız

+1, bir de BIOS reset... Bir de onboard ekran kartı iptal...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alx -- 16 Haziran 2009; 9:31:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cavador

ben ta690 ile 8800gt - gts , 4850 70 kartları kullandım bord bu kartlarla bi sorun cıkarmamıştı

öncelikle bu cevap için çok teşekkür ediyorum.

sorunun PSU da olduğunu zannetmiyorum zira anlattığım gibi aynı PSU ya sahip E7200 lü sistemde çalıştı bu kart.

bios güncellemesi olduğunu da zannetmiyorum 4-5 ay önce yenilemiştim sanırım ve 8800GT çıkalı değil 4-5 ay 14-15 ay oldu geçti bile

son ihtimal bios resetlemek ve onboard u iptal etmek sanırım. ama aynı bios ayarları ile 2600XT çalıştırdı bu sistem. o yüzden o ihtimallerle pek ümitlenmek istemiyorum. ama yine de denemek lazım tabi.

cevaplar, araştırmalar ve öneriler için tekrar teşekkür ediyorum arkadaşlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: ser_ka_n

cevap :
    GeForce 8800 GT , en az 400 watlık ( 12V da 26 amper verebilen ) bir güç kaynağı gerektirir .

anlatılmak istenen sadece ekran kartının 26 amper çektiği değil tüm sisteme 26 amperlik güç verebilen bir güç kaynağı gereksinimi diye biliyorum. zira 26 amper 12 volttan 300 watt ı aşkın enerji sarfiyatı demektir ki bu sarfiyata ulaşabilen tek GPU lu ekran kartı henüz üretilmedi sanırım. belki 2900XT ve 2900XTX isteyebilir bu değerleri.

elimdeki güç kaynağı 16 ve 18 amperlik iki çıkışa sahip ve 18 amperlik olan sistem enerjisini karşılıyor, 16 amper olan işlemciye gidiyor. yani benim beklentilerim 18 amperlik çıkışın bu ekran kartına yeteceği yönünde çünkü bildiğim kadarıyla standart modeli 105 watt çekiyordu 8800GT nin AMP! versiyonu hadi 130 watt çeksin yine çılgın bir tüketim sayılmaz bence... gerçek değerli PSU olduğu sürece tabi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.