Şimdi Ara

Symbian telefonlar bu yaz son kez raflara çıkacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu bir gerçek ki Symbian acısıyla tatlısıyla herkesin anılarında kalacak. Bir efsane olduğu gerçeği de hiçbir zaman değişmeyecek. Bugün gördüğümüz Galaxy, Lumia, One, Xperia, iPhone vs serisi cihazların her yeni modeli bir zaman sonra umutluyor. Ama Symbian cihazlar aradan yıllar geçmesine rağmen hâlâ unutulmadılar. Birer efsane olarak kaldılar. 3650, 6600, 6630, 7610, 7650, N70, N72, N73, N81, N82, N95, N-gage vs. N82'den sonra çıkan hiçbir Symbian cihaz da efsane olarak kalmadı. Buna N8 ve 808 de dahil. Mesela ne N8 ne de 808, bir N95 kadar iyi cihaz olamadılar ve onun gibi piyasada etki yaratamadılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Symbian 5800 ile birlikte bitti 5800 alan adam bidaha symbianı rahat rahat alamaz. Bi firmanın artık daha ne şekil bi salak olması lazımdı 5800 gibi telefon çıkarmak için bilmiyorum 1,5 yılım eziyetle geçti

• İyi de son nesil olup sonlandırılacağını bile bile kim symbian cihaz alacak ki o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HANAKLIUA

SYMBİAN DENİNCE AKLA 5800 GELİR :D :D :D

Benim aklıma 7650, 3650, 6600 geliyor.
  • geç bile kaldılar.nerede o eski nokialar.10 yıllık telefonu geçen gün şarj ettim hala çalışıyor
  • symbian deyince aklıma Nokia 3650 6600 6630 7610 N70 S.EP990İ P1 geliyor bunlarla çok uğraştım hackliyorduk sistemleriyle oynuyorduk her SONY Cihazımın yanında 1 tane symbian cihaz kesinlikle olurdu en son kullandığım symbian cihaz N95 oldu symbiana 2010 da veda ettim yeni çıkan işletim sistemlerinin öncüsü olmuştur symbian

• quote:

Orijinalden alıntı: HANAKLIUA

SYMBİAN DENİNCE AKLA 5800 GELİR :D :D :D

6600 gelir hocam.
  • vay be eski günler geldi aklıma 3650yi aldıktan bir hafta sonra tuvalette düşürmüştüm karne hediyesiydi o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malum kişi -- 14 Haziran 2013; 15:12:11 >
  • 2007 de 3650 yi 8gb lik micro kartla takas etmiştim başa baş

Symbian telefonlar bu yaz son kez raflara çıkacak

• Hayat cok çabuk geciyor yillar symbian i bile eskitmis

• Sonunda kurtulduk illet oluyodum ama mecbur yoklukta kullanıyoduk zamanında bi windows vardı birde symbian vardı linux da vardıda onu saymıyorum pek esnek değildi. N serisiyle büyüdüm diye bilirim sonradan ios çıktıda rahatladım , oh be dünya varmış dedim , resmen nefes aldım. Symbian çilesinin sona erdiğinede çok mutlu oldum zamanında çok çektirdi bana olur olmaz kitlenmeler , donmalar , resetler. Bu saatten sonra win8 olsa bile kimse nokia almaz karşısında htc gibi bir dev var üstelik win8 e sıra gelene kadar bir çok seçenek var android ios vs. Nokia ucuz telefonlar üreterek piyasada tutunmalı bence yoksa bir avuç azınlık hariç kimse 1000 tl ve üzeri vermez nokia ya.

• Bu konular hakkında hiç bilgi sahibi değilim ama kendi küçük tecrübem kadar bir yorum yapıp ''sokaktaki adamın'' ne düşündüğüne dair bir bilgi vereyim istedim.

Üç yıl kadar önce internet, mail ve navigasyondan verimli olarak faydalanacağım bir telefon edinmek istedim. Kendimce yababildiğim araştırma sonucunda, o günün koşulları itibarıyla Android cihazlardan 250-500 TL ucuz olan Nokia E72'de karar kıldım. Gerçi görüş aldığım pekçok kişi ''Akıllı telefon için Symbian ve E72 doğru seçim değildir'' uyarısında bulunduysa da ''Benim derdim öyle uygulamadır, oyundur, görüntüiü görüşmedir, video izlemedir falan değil... internete ve mail'lerime erişimde sorun olmasın yeter'' dedim ve E72'yi satın aldım.

Hayal kırıklığım daha ilk günden başladı! Mail alma ve gönderme ayrı dert, web sitelerini görüntülemek ayrı dert, navigasyon ve haritalar sürekli güncelleme, ayar vb. istiyor falan... Başta kuzenim olmak üzere bu işlerden anlayanlara danışıyorum, forumları okuyorum, Nokia mağazalarına danışıyorum ama cihazda bir atılım, bir gayret göremiyorum! Önceleri meseleyi Symbian'a bağlıyordum ama araştırdıkça şüphelerim cihazın (dolayısıyla Nokia'nın) kendisine kaymaya başladı. Bu arada eşime sadece konuşsun ve sms kullansın diye 400 TL'ye aldığım Bada işletim sistemli Samsung'un kamerasından internetine, mail servisinden modem olarak kullanılma özelliğine kadar E72'yi aratmadığını (hatta bazen üstün geldiğini) görünce Nokia'dan iyice soğudum!

Symbian'a ve Nokia'ya bir daha kolay kolay yaklaşmam! Gerçi Symbian zaten tarih oluyormuş da yeniden Nokia müşterisi olmam için ağızlarınla kuş tutmaları gerecek... Bu günlerde yeni bir telefon alma niyetim var; pekçok marka ve modele bakacağım (bütçem de dar değil) ama Nokia Lumia'yı kesinlikle görmezden geleceğim! Amacım hala aynı; verimli internet, verimli e-mail... Bunlardan ve telefonun klasik işlevlerinden başka da bir beklentim yok ama biliyorum ki uzun bir süre hayatımda da Nokia'ya yer yok! Bu günahın ne kadarını Symbian'a yüklemeli bilemiyorum ama Benim açımdan hakikat böyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özbalkesli -- 14 Haziran 2013; 18:47:14 >
  • valla benim N95 8gb çekmecemde duruyor hala çok işte görür.gerçi arada bir mesajları ve işlem kaydını falan silmek lazım yoksa şişiyor symbian.. 6600 da kullanmıştım zamanında ve efsaneydi o zamanlar ama nokia nın hatası 5800 ın ekranının kapasitif değil resesitive yani basmatik olmasıydı millet baya soğudu o ara android aldı başını gitti zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Elveda

5230 günlerini özledim be hocam, pars atardık telefon kendine gelirdi

Sonra ben kendi yazılımımı modladım, kaç kere çökerttim telefonu bilinmez.
    Sonunda düzgün bir şey çıktı ortaya, hiç yayınlamadım tabi.
    Özlüyor insan. Keşke güçlü donanımlı bir cihaz çıksaydı da öyle kapasaydı piyasayı.
  • quote:

quote:

quote:

Elveda

Özlüyor insan. Keşke güçlü donanımlı bir cihaz çıksaydı da öyle kapasaydı piyasayı.

oo sen sfw de baya level atlamışsın keşke yayınlayaydın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Elveda

oo sen sfw de baya level atlamışsın keşke yayınlayaydın

2012 yılında mı?

• Ömrümü yedin symbian git artık artık iosla çok mutluyuz biz
  • Symbian San Andreas gibi bir şey benim gözümde ikisinin de yeri doldurulamaz.

• Ağlatcaksınız lan yapmayın şöyle
  • İsabet olur. Neydi öyle ya, bu günün HTC'si gibi her hafta yeni telefon..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.