Şimdi Ara

SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
7
Favori
51.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bende sıfır bir joymaxla aranızdayım
    daha önceki tecrübelerime dayanarak şöyle iyi bir servis bulamadım izmirde tavsiyesi olan bi motor servisi varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat516

arkadaşlar merhaba bende sıfır bir joymaxla aranızdayım
    daha önceki tecrübelerime dayanarak şöyle iyi bir servis bulamadım izmirde tavsiyesi olan bi motor servisi varmı

Ben İzmirde Balçovada oturduğum için Balçovadaki Umut Sıkel servise gidiyorum, motorun önceki sahibi de tüm önceki bakımları orada yaptırmış bana da onu tavsiye etmişti, zaten şu ana kadar bir arıza nedeniyle işim düşmedi hiç, normal bakım zamanı gelen şeyler için gidilmiş sadece. Bir de çınarlıda Motopit var, yedek parça filan lazım olursa internetten sitesine üye olup daha uygun fiyattan satıyorlar, orayı da tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: draconist

quote:

Ben İzmirde Balçovada oturduğum için Balçovadaki Umut Sıkel servise gidiyorum, motorun önceki sahibi de tüm önceki bakımları orada yaptırmış bana da onu tavsiye etmişti, zaten şu ana kadar bir arıza nedeniyle işim düşmedi hiç, normal bakım zamanı gelen şeyler için gidilmiş sadece. Bir de çınarlıda Motopit var, yedek parça filan lazım olursa internetten sitesine üye olup daha uygun fiyattan satıyorlar, orayı da tavsiye ederim.

cevabına tşk ederim bende balçovada oturuyorum tanışmak istersen beklerim.servisin yerini tarif etmen mümkünmü acaba

• 125'lik Kymco Like scooterımı satıp 250'liğe geçmek istiyorum. Yazlık yerde yaşıyorum. Artçılı kullanacağım, konfor her şeyden önce geliyor. Görünüşü de güzel olsun istiyorum. Bu yüzden Yamaha xmax'ı eledim. Piaggio Xevo ve SYM Joymax arasında kaldım. Joymax'in aynaları en büyük endişem. Bir aynanın 400 lira olmasını hiç mantıklı bulmuyorum. Ayna bağlantı noktasının da çok zayıf olduğunu, insanların kaynakla kullandığını okudum. Buralarda da aynası silikonla vb yapıştırılmış Joymax görüyorum.

Saçma derecede pahalı aynasını saymazsak Joymax'in kronik bir sorunu var mı?
  • gorkem0707 kullanıcısına yanıt
    Değiştin mi hocam aynaları, nasıl duruyor resim paylaşabilir misin? Bende aynı dertten müzdaribim ama henüz ne yapacağıma karar veremedim.
  • Tesla kullanıcısına yanıt
    Yamaha xmax ın görünüşünü beğenmeyeni ilk defa duyuyorum. Hadi konforlu değil selesi sert ama xmax dizayn olarak bu klasmanda kafaya oynar.
    Sıfır mı 2. el mi düşünüyorsunuz. Bulunduğunuz yerde servisi var mı bunlar önemli.
  • Xmax'ın momo design'ı saymazsak tipini beğeniyorum ama kütük gibi olması görünüşünü önemsiz hale getiriyor. Keyif için alacağım motorun tipi 2. öncelik. En önemlisi konfor. Sıfır da alabilirim, düşük km'li 2. el de. Yaşadığım yer Marmaris. Burada servisi olmayan Çin markası bile yok. O konuda endişem yok.
  • Xmax yerine joymax alanların nedenleri neler merak ediyorum?
    Fiyat farkı mi yoksa rahatlık mi veya başka birşey mi
    Fiyat farkı olmasa xmax alırım diyenler var mı veya aldım keşke xmax alsaydim diyenler
    Bilgilendirirse kullanıcı arkadaşlar yorumlarıyla sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYM GTS 250i EVO arayanlara.

Sıfır km. Noter devir ücreti yok. Foruma özel PLAKA + Ruhsat masrafınız fiyata dahildir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-satilik-2015-sym-gts-250i-evo-303076604/detay/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: draconist

quote:

cevabına tşk ederim bende balçovada oturuyorum tanışmak istersen beklerim.servisin yerini tarif etmen mümkünmü acaba

Kusura bakma mesaja cevabı geç fark ettim, Balçova ata caddesinde Edi börekçilik var bilirsin, 24 saat açıktır genelde, onun hemen üstünde tam köşede bakkal var, o sokaktan gir, dümdüz git, ilerde solda, yeri kolay bulunur.
    Pazar günleri boş oluyorum hafta tatili nedeniyle, sağa sola gezme planın olur denk gelirse bir yerlere süreriz olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tesla

Saçma derecede pahalı aynasını saymazsak Joymax'in kronik bir sorunu var mı?

Sanırım kronik sorun olarak ön freni sayabiliriz ama fren tutmama şeklinde değil, freni sıkınca sanki diske sürtüyormuş gibi bir his var, belki gerçekten de diske sürtüyor da olabilir emin değilim.
    Bu sorunu daha kaliteli fren balatası kullanıp çözenler var, ''EBC SFA355/4HH - SİNTER UZUN ÖMÜRLÜ SCOOTER PERFORMANS BALATASI'' olarak piyasada bulunuyor, Altın Elbiseli Adamın sürekli reklamını yaptığı yer dsitribötürü sanırım, kmadepo.com üzerinden satış yapıyorlar, ben de ilerde balatayı değiştirip son duruma bakacağım, 12.000 km bakımında değiştiririm büyük ihtimal, daha 11,350 deyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

Xmax yerine joymax alanların nedenleri neler merak ediyorum?
    Fiyat farkı mi yoksa rahatlık mi veya başka birşey mi
    Fiyat farkı olmasa xmax alırım diyenler var mı veya aldım keşke xmax alsaydim diyenler
    Bilgilendirirse kullanıcı arkadaşlar yorumlarıyla sevinirim

Şöyle söyleyeyim, motoru fazla eskitemeden satıp yenisini alıp kullanmayı düşünüyorum, 30-35 bin km'de satıp tekrar SYM Joymax alırım.
    Yamahanın 2014 öncesi zaten iyi değil, 2014 ve sonrasının da o önden acaip karizmatik görünüşü var doğruya doğru ama motor SYM kadar rahat değil, hem selesi hem amortisörleri daha sert, bizim yollar da malum, her çukuru belinizde hissediyorsunuz, Yamahanın yedek parçası da daha pahalı, ki SYM nin de ucuz değil ama Yamahanın daha da pahalı, Yamaha sanırım markasını da satıyor, o motor bana göre SYM den daha pahalı olmayı hak eden bir motor değil, ayrıca youtubeda da videoları var, Yamaha sahibi olup, aslında işçiliğinin ne kadar kötü olduğunu gösteren Xmax sahibi Türk motovloggerlar var, bizzat izledim ve videolarında gördüm hiç çekinmeden anlatıyorlar, bazı parçaların birleşme yerleri birbirine tam oturmuyor, tek tek elle kontrol etmeden de anlaşışmıyor, bazı yerler zorla kastırarak üst üste oturtulmuş ya da tam denk gelmemiş milimetrik boşluklar var. Tabi bu durum fabrikadan tüm çıkanlarda mı böyle bazılarını gerçekten sallamışlar mı bilemiyorum.

• Sen bi sym ye bin stabilize yola gir birde xmax 250 ye neden joymax anlarsın

• 2 gun once sym joymaxim ile 1 gunde 510 km yaptim arkadasm ile 2 motor ile antalya korkuteli - gombe yaylasi - yesilgol-subasi yaylasi - kalkan - kaputas - kaş oradan antalya donus sabah 8 den aksam 23 e kadar cok zevkliydi.Gelelim isin yayla kismina bu yolun yukari tirmanistaki offroad kisminda beni hic utandirmadi yol toprak ve bolca tasliydi bu motor a asigim 1 gun icinde o tekerler ziftli yola toprak yola islak zemine hepsine girdi ne totomda bir agri nede belimde sizlama xmax abs var arkadsm da 3 hafta once elmalidan donerkene motorlari degistik ant indigimizde kendisi girdi telefonundan joymax bakmaya basladi . Motorsiklet GOSTERIS degil bir arac olmali seni seruvenlerinde incitmemeli rahat olmali gorunus onem vermemek gerek. iyi gunler herkese .
    Bu mesaja eklenen görseller:

SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU
     SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU

SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU

SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkem0707 -- 8 Haziran 2016; 7:54:47 >

• Arkadaşlar merhaba bende joymax almak istiyorum hatta 1 tane bütçeme buldum ama bir sorum olucak tecrübeli arkadaşlara motor 2015 model 210 km de bayan kullanıcı trafik de giderken başka bir aracın değdirmesi sonu devirmiş sol tarafta granaj yanlış yazmış olabilirim değişmiş orijinal ile hasar kayıtlı bu benim için sorun olur mu

• Bizim millet pimpirkli ilerde satarken degeri duser aklinda olsun. Guvensiz bir milletiz laf anlamayiz makine gicir gicir dahi olsa iyi dusun derim.

• Arkadaşlar merhaba.
    Hayatında hiç profesyonel motosiklet kullanmamış biri olarak bu eyleme joymax ile başlasam sıkıntı yaşar mıyım? (Ancak iyi bir araç ve bisiklet kullanıcısıyım) acemiliği atmam ne kadar sürer?
    Joymax istiyorum çünkü, Balıkesir'de oturuyorum ve Bursa ile Bandırma'ya -artçılı olarak- sık sık gidip gelmem gerekiyor.
    Bir de kusura bakmayın,esim ve 7 yaşındaki kizimla 3'lesem kullanım ve trafik kuralları açısından sıkıntı olur mu? Ya da sadece kızımla gitsem. Artcinin kanuni bir durumu söz konusu mu? Yani "şu yaşta veya şu kiloda olması gerek" gibi?

• Herhangi bir yaptirim yok fakat cocugunuza da bir kask alin sadece suren degil arkada motorda size eslik eden de kullanmali kask bu motor da herhangi bir zorluk cekmezsiniz. Kullanimi kolay ama 1 ay en azindan tek basiniza alisin. Motosiklet agir 165 kg civariydi yanilmiyorsam. aynalari teknbasina yetersiz ek ayna yaktirirsiniz gidona yerleri mevcut kendi aynalari dirseklerinizi gosteriyor sadece...

• Satılık SYM GTS 250i EVO 2015 model sıfır km. Bayiden adınıza faturalanacak ve trafiğe çıkş ve garanti süresi fatura kesimi le başlayacaktır.

11.750 TL ye bırakıyorum.Bayi fiyatları 12bin ve üstüdür.Plaka masrafları (350TL) alıcısına aittir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focust -- 22 Haziran 2016; 14:22:30 >

• Bende su anda sym joymax 250 i motorsikletim var suyuna nereden bakiyoruz azalip azalmadigina

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.