Şimdi Ara

SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
7
Favori
51.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle teşekkür ederim tavsiyeleriniz çok güzel.

Bisikletten konu açmamın nedeni sorunları belirtmekti tamamen çok farklı olduğunun ve dikkat edilmezse daha tehlikeli olduğunun farkındayım. :)

benim yolumun iki seçeneği var ya E5 ya da TEM. Onun dışında eve ulaşabileceğim başka yol yok. Belki haftasonları gezmek için dur kalk trafiğe girmek zorunda kalabilirim.

Maslak'ta çalışıyorum Avcılar'da oturuyorum.

Dediğiniz gibi forumlardan falan okuduğuma göre önce 125 ve 150liklere baktım. Hatta SYM bayisinde bir kaç tanesinin üstüne bindim ama boydan dolayı direksiyon dizlerime çarptı ve sığamadım bi türlü. O yüzden üzerinde rahat edebileceğim modellere bakmam gerekti. Onlarda 250cclik motorlar oldu mecburen.

Benimde biraz güvenlik takıntım var. Yani hızlı gidip kendimi tehlikeye atacağıma yavaş, güvenli ve tek parça halinde gitmeyi tercih ediyorum.

Eğitim konusu da aklımda doğrusu sizin söylediğiniz yerleri araştırıcam. Motor üstüne çıkmadan önce biraz eğitim çok iyi olacaktır eminim.

• konuyu açan arkadas kullandigi evo ile joymax arasindaki farklar nedir?
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    EVO ile JOYMAX arasında sadece kasa farkı var birde JOYMAX'in bagajı daha geniş 2 kask + orta bölüme ufak tefek eşya alabiliyor. Mekanikleri aynı.
  • @Osmanli61

Birde elinize saglık onca faydalı acıklama yapmışsınız..
    Bende bu scooterdan alacağım ama butcem 2015 modele yetmiyor. 2014 veya 2013 modellerde sizinkinden farkları nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • remy_ kullanıcısına yanıt
    2013 - 2014 (2014'ten kesin emin değilim) modellerde otomatik far sensörü var fakat çok sık problem çıkarttığı için 2015 de (2014'te olabilir) kaldırmışlar.

Bunun dışında bir fark yok bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osmanli61

2013 - 2014 (2014'ten kesin emin değilim) modellerde otomatik far sensörü var fakat çok sık problem çıkarttığı için 2015 de (2014'te olabilir) kaldırmışlar.

Bunun dışında bir fark yok bildiğim kadarıyla.

Hayırlısıyla aldım beyaz bende.. Yazı bekliyorum dört gozle artık

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız güzel günlerde binmeyi nasip etsin :)
  • Yaklaşık 500 km oldu. Motor çok güzel. Maxi scooterlar içinde kendi payını iyi yaptı. Özellikle frenaj konusunda çok başarılı buldum.
     SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU
  • Bugun resimlere bakarken bişey takıldı gozume.. Neden iki 2015 model joymax te birinde 250i diğerinde 250 yazıyor? Bilen varmı
     SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU SYM JOYMAX 250i KULLANANLAR KULÜBÜ - ANA KONU

• Bütün modeller enjeksiyonlu değil mi yoksa
    Sürtme sonucu düşmüş olabilir. Hepsi enjeksiyonlu bunların.
  • merhaba yoldaşlar ;)
    bende gts evo mu çalan şerefsiz hırsızlar sayesinde aranıza yeni katılmış bulunuyorum öncelikle Allah herkesi bu tür şansızlıklardan korusun .Motorum çalındığında çantasını söktürmüştüm çantam elimde fakat tablası direk joymaxe olmuyo şu çubuk demirlerde gözüme hoş görünmedi fiyatıda yüksek geldi tabii sahibinden de farklı birşey buldum düz bir demir satıcısı tabiiki süper abi diyor ama servis falan 1,2 kg koyarsanız hatta kendi ağırlığından bile zangır zangır titrer diyor sizin fikriniz nedir ? birde ben bu motoru 11.000 km de aldım üzerinde orjinal lastikleri var daha öncekinde city grip kullanıyordum memnundum buda fena değil gibi geldi ama motor farkıda elbetteki vardır baya bir fark eder mi ne diyorsunuz?
  • Herkese merhaba
    Tam set olarak joymax icin beyaz renk sol ayna arıyorum. Cıkma da olabilir.
    Sıfırını en uygun fiyatlı nereden temin edebilirim ?

• emo23 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İstanbul içindeyseniz kasımpaşa daki Artı Grup' a bir sormanızı tavsiye ederim.
  • Osmanli61 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben orasi kapandi saniyordum, bahriye caddesindeydi sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Osmanli61

Merhaba,

İstanbul içindeyseniz kasımpaşa daki Artı Grup' a bir sormanızı tavsiye ederim.

Merhaba
    Kendileri ile görüştüm 750TL fiyat verdiler. Ellerinde de yokmuş.
    En son 550TL ye başka bir yerde buldum.
  • Başlığa zenginlik gelsin. Bu da benim bir zamanlar Joymax ile ilgili yazdığım bir yazı.

https://emrahtezer.wordpress.com/2015/03/27/amator-scooter-ci-gozunden-sym-joymax-250i-inceleme/
    Hocam bu 750tl olan bildiğimiz ayna mi?

Ne yazık ki dolar kuru yüzünden bu aynaların fiyatları gün geçtikçe artıyor. Aynanın led sinyal içermesi elektronik aksama sahip olması da fiyatının bu kadar yüksek olmasının başlıca sebebi. 750 tl ile 550 tl arasında ciddi bir fiyat farkı var. Bulduğunuz yer yetkili sym bayisi ise problem olmaz ancak yetkisiz müdahalelerde problem yaşayabilirsiniz dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  • Almayi düşünüyordum ayna yüzünden vazgeçtim. 750 liraya ayna mi olur. Alt tarafi 2 tane led 2 tane kablo içeriyor, otomatik katlanabilir özelliği falanda yok. Yedek parçalar böyleyse kimse sym ucuz aga demesin bence.

Aynaları söküp satın gidona ayna takin bence. Yada aşağıdaki linkten sizin aynaya en yakınını alın takın derim.

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160129232209&origin=y&SearchText=motorcycle+mirror+led

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weirdo -- 30 Ocak 2016; 9:45:54 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.