Şimdi Ara

SYM Fiddle 3 125'i' Nasıldır? i motoru Tecrübe eden varmı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
3
Favori
40.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önceleri de belirttiğim gibi motoru çok aktif kullanmıyorum...

21 mayıs da almıştım dün itibari ile 320 km oldu. servisten teyit ettim 300 km bakımı bu motorda yok, size 300 km de gel ve bakım yaptır diyen servisleriniz varsa başka servisleri arayıp teyit edin...

Kısa bir yakıt tüketimi bilgisi; Motor 320 km'de,
    ilk aldığımda 30 TL sonra da 20 TL lik yakıt aldım ve depo göstergesi kırmızı çizginin üstünde hala...

SIFIR bir motor için çok iyi bir değer bence... Fazlası ile çok rahat, KM'de 15 kuruş yaktı diyebilirim.

Net ölçümleri 1.000 km den sonra yapmak için bekletiyorum ama bu değer benim için süpriz oldu o nedenle paylaşmak istedim.

Sağlıklı günler....
  • Arkadaşlar bu tarz bişey düşünüyorum .Tecrübe eden arkadaşların fikirlerine muhtacım şuan. Hatta tel no yazayım ararsanız sevinirim yarın filan bi motor almayı düşünüyorum sürekli zam geliyor çünkü 05536019708.
    Özellikle merak konum yakıt tüketimi, düzde top speed, uzun yolda zorlanmadan gidebildiği seyir hızı, yokuş performansı ve varsa sizin eklemek istediğiniz + ve - ler şeklinde yorumlara ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kisa mesafe kullanmalar icin uygun yollu birsey ariyordum bu modele denk geldim. Ulke sartlarinda fiyatlar hep artis egiliminde. Suan nette satis fiyati 15k civari. Volkan bey siz aldığınızda netteki fiyat ile bayide fark oldu mu ve de hangi bayiden aldiniz motorunuzu ? Benim hic motor tecruben yok,cok iyi bisikletciyim ama yeni bir tecrube olacak. Herkesin de bu modelde genel kanisi iyi. 12 gibi sifir bulma sansim olsa direkt dusunurdum ama 15e acele etmeyecegim,belki 2. El bakabilirim hatta.

• Revolutions kullanıcısına yanıt
    Acele etmemek hata olur bence çünkü fiyatlar hep ileri gidiyor malesef. Sorularımın cevabını alabilsem ben yarın almayı düşünüyorum

• yzyyilmaz Y kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Tecrübelerimi ilk sayfadan beri yazıyorum. tüm sayfaları okuduysanız ekleyecek birşey yok aslında... bende ilk bu konuyu açtığımda alınırmı? alan varmı? diye inceleme ve araştırma için açtım, sonra kendim aldım :)

Bütçenize göre benim kanım 125 cc ler içerisinde fiyat / performans olarak en mantıklısı. Bütçeniz biraz daha yüksekse ve retro tarzı hoşunuza gitmiyorsa o zaman Nmax 155 yada PCX 125 almalısınız.

sayfayı ben açtım ama 350 km kadar yol tecrübem oldu henüz, OverDose92 kullanıcılı arkadaşımın benden daha fazla tecrübesi var ve Youtube da bir inceleme videosu var. onu izlemeni tavsiye ederim.
    https://www.youtube.com/watch?v=lVpcgHcTnvg&feature=youtu.be

Başka bir kullanıcı olan Sedat Uysal 'da benden daha tecrübeli bir kullanıcı, onunda youtube da videoları var.
    https://www.youtube.com/watch?v=tLi5mcN66ag&feature=youtu.be

Son karar senin, kararın hayırlı olsun.

Selamlar,

21 mayıs ta 2019 model olarak 12.500 TL nakit aldım.

Geçen hafta bayiden geçerken bir selam verdim. şuan 2020 fiyatı 15.000 TL imiş,

Ben yerinizde olsam tüm bayileri ararım, hepsinden nakit fiyat sorarım. bazı bayiler fiyat kırıyor. hangisi en uygunu verirse onu tercih edin.

2. el de çok az km de 500-1000 tl daha uygun bulursanız onu tercih edin.

Fiyatlar düşermi diye geçen sene bekleyenler bu sene %30-40 daha yüksek fiyattan almak zorunda kaldılar... bu ülkede hiçbirşeyin 6 ay sonra ne olacağını kimse kesin söyleyemez (halk için diyorum) o nedenle bekleyecekseniz 2. el piyasasını takip edin acil satacak uygun bir fiyat buldunuzmu, hemen alın.

kesinlikle şunu da yazayım, 2019 model olup karbüratörlü olan modeller var aman dikkat edin. ucuz diye karbüratörlü almayın.
    karbüratörlü olan eski versiyon dış görüntü olarak birebir aynı, arka lastikte disk fren yok, torpido de usb çıkışı yok, combi fren sistemi yok, hemde eski motorun yakıt tüketimi fenaaai ilanları görüyorum çakallar var eski motorları yüksek fiyattan satmaya çalışıyorlar aman dikkat...

• volkan_efe kullanıcısına yanıt
    2019 da karbüratörlu versiyon var mi ? 2018 de değişti bu ozellikler diye biliyorum. Oku seyret bi hal oldum. Motordan da anlamam ancak Usb den anlarim 2019 oldugunu herhalde

Hocam ilanlara baktığımda zaman zaman 2019 karbüratörlü var gibi görüyorum ama onların trafiğe çıkışı 2019 da olabilir satış amaçlı yazılıyorda olabilir.Ben size enjeksiyonlu olduğunu anlıyabileceğiniz detayları vereyim.

1- egsoz kapağının gri değil siyah olması

2- ön fren diskinin enjeksiyonlularda daha büyük olması ( eskilere bakarsanız farkı görüceksiniz )

3- gösterge panelinde hız ibresinin tam altında motor ikaz sembolünün bulunması ( motor sembolü )

4- karbüratörlülerde selede kırmızı dikişler vardır ve selenin ortasında bir tasarımsal çizgiler yoktur.

5- arka fren kampana yerine disk frendir.

Volkan kardeşime selamlar :)

Saygılar sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDose34 -- 6 Temmuz 2020; 19:54:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir ilan bulmustum 2019 model yazmislar, izlediğim inceleme videolarinda dediginiz noktalara dikkat ettim ve motorun aslinda 2018 oldugu sonucuna vardim. Tesekkurler.

Ornek fotolarida baska arkadaslara fikir vermesi acisindan ekliyorum

SYM Fiddle 3 125"i" Nasıldır?  i motoru Tecrübe eden varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revolutions -- 7 Temmuz 2020; 20:59:29 >

• İzmirde yaşıyorum ama izmirde bulamadım,dün kuşadasından 15500 e aldım ve dönüşte motora binerek izmire döndüm. Önceki motorum 50 cc idi, ondan sonra canavar gibi geldi valla çok hoşuma gitti, 16500 e 2018 model 0 km jet 14 de vardı ama bunu sevdim, küçük şirin. Yenisi çıkacakmış almanya reklamını gördüm face de çok hoş. Bunda şu da olsaymış diyeceğim şeyler onda mevcut, led ekran led far beygir tork 1 2 daha fazla ve sanırım abs de olacak ama türkiyeye ne zaman gelir ve fiyatı ne olur bilmiyorum ama tahminimce 2021 başı gibi 20 bin tl.

https://www.youtube.com/watch?v=T-IlE_55nBk&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yzyyilmaz -- 8 Temmuz 2020; 10:40:54 >

• Ve aleykümselam...

Hocam ilave benim dikkat ettiğim en belirgin yer ARKA FREN DİSK ise o motor Enjeksiyonludur.
    Hayırlı olsun,

Bende 8 ay kadar 50 cc kullanıp buna geçtim

Fayda = Fiyat olarak en mantıklısını yapmışsın,

herkes ister motorunda start stop olsun, hiç yakmasın, ultra konforlu olsun, ABS olsun, Arkada topcase önde rüzgarlık camı ile satılsın.

Malesef bunda ön arka disk, combi fren sistemi var, şehir içi için gayet konforlu, km de 16 kuruş yakıt tüketimi dışında başka isteklerimize cevap yok :)

bunlarda piyasaya bakınca iyi diyoruz. Hükümetimiz bununla şükretmemizi istiyor...

İlk bakım 1.000 km'de bilgin olsun. Islak zeminde çok dikkatli ol, lastiklerin ıslak zemin tutuşu çok iyi değil, Kazasız belasız sürüşler..
    Hocam bu fiyatlara suzuki address 110 satılıyor. O motoru incelediniz mi?
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Şimdi 16.500tl ye 2019 address alınabilir evet 1500tl daha pahalı 1 model yılı daha düşük performans olarak daha düşük görsel olarak zevkler değişkendir ama hususi kullanıcı için güzel değil arka fren kampana bir yandanda suzuki burda kişisel tercihler öne cıkıyor ben 11.500tl aldım o gün mantıklıydı cokta uzak değil 4 ay öncesi yine olsa aynı kararı veririm. Görsel cok önemli bir kriter benim için çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDose34 -- 8 Temmuz 2020; 17:10:30 >
  • Performans olarak fark olacağını sanmam çünkü arada ki hp farkı teknik verilere göre 0.7 olarak gözüküyor.
    Ayrıca address daha hafif ve lastik çapına göre daha büyük.
    Yakıt olarak address 2 lt civarında yakıyor. Fiddle den daha az.
    Şekil olarak sym daha güzel, fakat marka olarak japon, japondur.
    Dediğim gibi zevkler ve renkler address 9bg fiddle 10.2 bu hacimde bu farklar dahi önemli ayrıca fabrika verileri olarak yakıt 2lt son kullanıcı değil :) neticeye geldiğimizde siz kararınızı vermişsiniz zaten bizimde ne karar verdiğimiz ortada size hayırlı olmasını dilerim.

• Dün fidilı akırken adresi de canlı olarak gördüm 2 bin lira ucuz olsa göz zevkimi gözardı ederek japon olması sebebiyle adresi tercih edebilirdim ancak alıp kullandıkdan sonra üstüne 3 binde verseler bu motoru adrese değişmem. Tasarımını bi kenara hızlanması ve frenleri de muazzam, düzde bi denemelik asıldım 110 gördü ki daha motor 70 km de. 110 120 ile yolda seyir yapacağımdan değil de ne yapabildiğini görmek istedim. %98 oranda motor şehiriçinde km yapıcak zaten uzun yol 120 lerde seyredecek olsam pulsar ns 200 alırdım ama niyetim uzun yol ve yüksek hızlar değildi. Velhasıl ilk 70 km için aldığıma müthiş memnunum . Uzun zamanda memnuniyeti dayanıklılığını zamanla görücez ancak araştırnalarına göre sym kalitesi japonlara yakın ayarda ve zırt vırt sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.
    Bu arada. F/p Ön cam- arka çanta demiri ve arka çanta önerilerine açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yzyyilmaz -- 9 Temmuz 2020; 0:0:2 >
    selamlar,

İnceledim, hatta 2016 da az daha alıyordum :) yakıt tüketimi çok cazip gelmişti o dönem. çünkü enjeksiyonlu japon olup fiyat olarak da çok cazipti...

2020 yılında kişisel fikrim, görüntü olarak benim gibi yılda 2-3.000 km yapacak biri için çok tipsiz, fiyat olarak da cazip değil, yoğun kullanacak biri olsam yakıt tüketimi ve Japon markası olmasına bakarak almayı düşünürdüm, Peugeot un da bir modeli var, o da spedfight mıydı neydi, su soğutmalı hemde, mesela bu Adress den daha mantıklı bir aday olabilir. 2018 modeli 16.500 TL idi ben alırken, şimdi nedir bilmiyorum...

Özetle fiddle ın şuanki kasasındaki E4 motor ve fren gücü donanımı ile Adress çok da cazip/albenili gelmedi bana...

Bu motor işi de araba işi de hem bütçe hemde zevk meselesi bence, çok parası olan vespa, az bütçesi olan fiddle alıyor, daha ekonomik retro bir motorum olsun diyenler arora cappucino alıyor mesela :)

ben gayet memnunum, 350 km oldu motor, bu fikrim 3.500 km de ne olur bilemem ama kış öncesi lastiklerini değiştirip birde ön cam takarsam sanıyorum memnuniyetim çok değişmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 10 Temmuz 2020; 13:59:6 >

Değerli dostum bu konuda sana en taze bilgileri vereyim,

Malum corona nedeniyle Çinden mal gelmesi sıkıntılı diye bu parçalar her model için orjinalinde uçuk rakamlara ulaşmış,

Arka çanta demirini Alper (@OverDose92) kardeşimin youtube da bulunan videosunu izledikten sonra kendisinin yorumlarını okuyarak Ataşehir tarafında yapan bir demirci den aldım. Arslan Metal (0536 402 63 32) diye bir firma, N11, gitti gidiyor gibi internet sayfalarında da satıyor, orjinal tutunma demirini alyanla çıkarıp aynı vidalarla bu çanta demirini monte edebilirsin. ben aldığımda dükkanından 150 TL'ye verdi. şimdi 160-170 TL gibi rakamlara satıyor. sen bu numaradan ara internet forumlarından sym kullanıcısı arkadaşlar sizden almış bende istiyorum de, pazarlığını yap...

Topcase olarak (Çanta) MAXEM 45 lt. modeli var onu aldım, önceki sayfada motor resminde çantalı halini görebilirsin. 35-40 litrelerde işini görür. çanta tamamen ihtiyaç meselesi, ben XL kask kullanıyorum, sele altına sığmıyor, çantayı sadece kask için değil, eldiven, dirseklik vs. günlük kullanırken giydiğim şeyleri de koyuyorum açtığımda hepsini alıp giymek için, ayrıca, dosya taşımam gerekiyor iş ile ilgili o zaman da 45 lt. ilaç gibi oluyor, pazar yapıyorum mesela, eve gelirken bu poşetleri nasıl taşıdım ben bu motorla diye kendime de soruyorum :) yani büyük ama bence alırken bir kere alıp gerektiğinde dolu dolu kullanmak için ideal MAXEM 45 LT. çanta bu çantayı da N11'den aldım (benim modelde üstünde bir parça yok sadece çanta var) 210 TL ye aldım. kendim kolayca taktım, youtube da motoruna takanların montaj videosu da var...

ÖN CAM konusunda bende dertliyim, GP kompozit diye bir marka var, 330 TL ama ben o kadar büyük bir cam istemiyorum, bana güvenli gelmiyor, orjinali yok, orjinal çıkmalar 300 TL orjinali de çok küçük, orta boyları var onlar da 300 TL yan sanayi... CAM henüz takmadım, maslak sanayi de bir satıcı buldum onda her boyut yan sanayi var bir gün gidip bakıp hoşuma gideni taktırıcam... o zamanda yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 10 Temmuz 2020; 13:46:44 >

Genel olarak kişisel fikirlerinize katılıyorum.
    Pejonun o motorunu bende gördüm ve inceledim.
    Hatta alıyordum ve kapora dahi verdim. Tek sıkıntı o motoru kullanan adam bulmak neredeyse imkansız.
    Ben fiyatı 14 bin civarında iken görmüştüm. Çok araştırdım ama kimseye ulaşamadım.
    Yedek parça olarak cidden can yakıcı bir motordu. O zaman için arka çanta demirine 650 tl demişlerdi.
    Antalya da yoktu parça, İstanbul dan gelemesi gerekti.
    O yüzden şansımı pcx den yana kullandım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.