Şimdi Ara

Switch'in Ipsi nasıl öğrenilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir problemim var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    iş yerinde SURECOM's EP-824DX-FS, 24 Port 10/100M marka ve model olan bir switchimiz var.
    bu switche bağlı bir diğer 24luk switch ile bağlantı alıyordum ama ITdeki arkadaşlar bir şeyler yaptılar ve İnternet bağlantım kesildi kendi içerisinde bilgisayarlar ağı görebiliyor fakat dns sunucusuna bağlanıp dışarı çıkış alamıyorlar.
    arkadaşlar acemi oldukları için olayı cozemiyorlar ve switchin IPsini bulmamız durumunda portu acabileceklerini söylüyorlar Layer3 kullandıklarını varsayıyorum fakat switchin ipsini nasıl bulabilirim fikrim yok.

varsa fikri olan sevinirim.

(switchin ipsi olmaz diyen arkadaşlar yorum yapmasa da olur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi angelizer -- 5 Mart 2019; 12:46:21 >

• Advanced ip scanner ile networku tarayabilirsiniz ,denediniz mi ?

Bu arada kendi networkündeki switchi bulamayan bir IT ci grubunun yönettiği sistemden ne hayır gelir burasıda ayrı muamma ?
  • Selamlar network scanner ile switch iplerini bulabilirsiniz ancak önerim network konusunda bilgili IT'ci bulmanız daha doğru olacak gibi gözüküyor ek olarak ip adresini bulacağınız switch üzerine bağlı olan bilgisayarlardan gelecek olan istekler switch ip adresi ile gelmeyecek zaten eğer farklı bir vlan yapılandırması vb bir durum var ise zaten Firewall üzerinden hangi ip adreslerinden internete çıkış yapılmaya çalışıldığı ve hangi ip/networklerin firewall üzerinden bloklandığı 3-5 dakika içerisinde rahatlıkla tespit edilebilir.

Advanced ip Scanner / Colasoft Mac scanner gibi toolar ile networku tarayabilirsiniz.
  • sag olun hocam bakıyorum itden anlayan birisine
  • Switch üzerinde konsol girişi varsa o zaman doğrudan konsoldan girip IP adresine bakabilirsiniz.

Bunu deme sebebim şu, bahsettiğiniz switch i tam tanımıyorum ama yanlış bir VLAN tanımlaması yaptılarsa o zaman ip adresini bulamayabilirsiniz de.

Farklı bir porttan bağladığınızda bilgisayarı durum değişiyor mu? DHCP'den ip adresi alabiliyor mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.