Şimdi Ara

svchost.exe (netsvcs) nin İnternet Kullanmasını Engelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
26.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bugün şans eseri olarak çözümünü bulduğum ve uzun zamandır başımı ağrıtan bir sorunun çözümünü sizinle paylaşacağım. Gerçi tam olarak çözülmüş değil ama burdancevap gelir :)Umarım sizin de işinize yarar.
    Sınırlı internet kullanıyorum ve PC ye internet bağladığım zaman sürekli ne kadar harcadığını kontrol ediyordum. Böylelikle ben kullanmasam bile sistemin internet kullandığını fark ettim. Daha sonra kaynak izleyicisini keşfettim ve interneti kullanan işlemin "svchost.exe(netsvcs)" olduğunu buldum.

Bu işlemi askıya alınca internet harcamıyordu fakat o zamanda Windows doğru düzgün çalışmıyordu. Daha sonra bunun ana bilgisayar işlemi olduğunu anlayınca taşlar yerine oturdu
    Win10 un görev yöneticisi sağolsun bu işlemin içinde birçok hizmet barındırdığını görmemi sağladı.

Tüm işlemi sonlandırmak yerine "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" ve "Windows Updare ni durdurmanın yeterli olduğunu yine tesadüfen fark ettim. Size de dilim döndüğü kadar anlatmaya çalışayım…

Çalıştır'a "services.msc" yazarak "Hizmetler" uygulamasını çalıştırın ve aşağıdaki adımları takip edin.

Daha sonra Hizmeti durdurmanız yeterli. Tekrar başlamayacaktır. Buna ek olarak aynı şekilde Windows Update hizmetini de devre dışı bırakmanızda büyük fayda var. O da fazlasıyla sömürüyor interneti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reindot -- 19 Şubat 2017; 1:43:13 >

• Allah razı olsun üşenmeyip nasıl çözdüğünü ayrıntılı yazmışsın bende kotalı net kullanıyorum svchost arada bir interneti sömürüyor dotada lagdan kafayı yiyordum laptoba geçince uygulayacağım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka plan akıllı aktarım devde dışı olduğunda windows update sorun çıkarabilir.
  • Hocam zaten kotalı internet, Windows da bi zahmet güncelleme yapmasın.
  • güzel çözüm yorumum bulunsun şimdilik işime yaradı daha sonrada lazım olursa burdan alır kullanırım
  • Kafayı yemek üzereydim, vınnda kota kalmadı yav bu sayede an itibariyle haberim olmadan download işlemi bitmiş durumdu
    Emeğine sağlık üstat tebrikleri...
  • rating R kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • bende de aynı problem oldu fakat 'Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti' ni devre dışı bırakmama rağmen hala ağ kullanmaya devam etti. netsvcs grubundaki tüm hizmetleri tek tek durdurarak hangisinin indirme yaptığını bulmaya çalıştım. sonunda 'Teslim En İyileştirme' hizmetinin indirme yaptığını tespit ettim. netsvcs yi kullanan birden fazla hizmet var sanırım.
  • kafayı yicem bu şey yüzünden engellememe rağmen hala net kullanıyor. kesin çöüzümü bilen var mı defalarca format attım sonuc yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gökhen G kullanıcısına yanıt
    İşe yaraması lazımdı ama
  • Lanet bilgisayarın driverları da sadece w10 a uygun w7 kurup keyfime bakamıyorum. İptv ile yayın izlemek imkansız bu şey yüzünden. Görev yöneticisinden işlemi sonlandırıyorum 2 dk snra başka bir şey gene interneti harcamayıp yayını donduruyor. Deli olacağım
  • Gökhen G kullanıcısına yanıt
    İlk mesajı da düzenledim hocam. Buna ek olarak aynı şekilde Windows Update hizmetini de devre dışı bırakın. Büyük bir ihtimalle sorunu çözecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reindot -- 19 Şubat 2017; 1:45:21 >
  • Teşekkür ederim bir deneyeceğim
  • zone alarm kurun
  • MpCmdRun.exe programından kurtulmanın yolu

Öncelikle windows defender programının bir parçası olduğunu belirtelim.

Ayrıca güncelleme(windows update) içinde görevlidir.

İnternetinizden sürekli indirme yaparak kotanızdan yiyen ve işlemciyi kasan bir illet.

Aşağıdaki adımlar denendi ve olumlu sonuç aldım(win7 için)

Kurtulmak için:

1-windows defender programını kaldırın

2-C:\Program Files\Windows Defender klasörünü açıp içindekileri silmeyi deneyin, silinmiyorsa;

Trustedinstaller den izin alınması gerekir.

3-C:\Program Files\Windows Defender klasörüne sağ tık özellikler, ordan güvenlik, gelişmiş deyin

4-Gelen pencereden sahip, düzenle deyin

5-Yeni sahibi kısmında varsa bilgisayar sahibi (kullanıcı adı) olanı seçip uygula tamam deyin

6-Gelen "Windows güvenliği penceresi"ne tamam deyin

7-tamam tamam diyerek pencereleri kapatın

8-C:\Program Files\Windows Defender klasörüne sağ tık özellikler, ordan güvenlik, düzenle deyin

9-Güvenlik kısmında 5.adımdaki kullanıcıyı seçip, altta tam denetim deyin(tüm izinler verildi)

10-Tamam ve tamam deyip çıkın

11-C:\Program Files\Windows Defender klasörüne girip herşeyi silin

--------------

Artık internetinizi kasmayacaktır. kurtuldunuz.

Not: Silemediyseniz tüm bu adımları yapmadan önce hizmetlerden Trustedinstaller(Windows modül yükleyicisi) devredışı yapıp bilgisayarı yeniden başlatın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.