Şimdi Ara

Suzuki SX4 S-Cross (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
16
Favori
76.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yazı-yorum

Bugün hayırlısıyla aracı aldık . Ekspertiz yaptırdık. Baskı debriyajın üstten kavraması ve ufak tefek 3-4 noktada çizik ve eziiklerin dışında araçta birşey çıkmadı. Firma direk motor performansı şudur demiyor. Diyenler içinse efsane olduklarını söylüyor. Bunun yerine motor güç ölçümü 119.3 kwp, hp, motor tork ölçümü 204.1 nm, kgm şeklinde rapor verdi. ( nedir? Nasıldır? Yorumlamanızı rica ediyorum) Velhasıl 350 km yaparak evimizin garajına koyduk. Maalesef ki satın aldığım kişi araçla ilgili pek bilgi vermedi. Sadece 2000 km yapmış araç kendisindeyjen. Örneğin aracı kaç devirde kullanmak lazım sorusunu dahi yanıtlayamadı. Motor sesine göre vites değiştirdiğini ve 6.vitesi de hiç kullanmadığını söyledi. Araçla ilgili o kadar bilmediğim detay var ki tecrübelerinize başvuracağım. 350 km sürüşte ilk izlenimim araç gerçekten belirli bir konfora sahip. Ancak motor sesi oldukça fazla geldi bilmiyorum ben belki alışık değilim. Dizel 1.6 C-elyessse den oldukça fazla. Bir de giderken araç içinde hafif bir uğultu var sürekli. elektronik bir malzemenin sesi mi, yoksa kapalı halde olan sunroof fitil aralarından mı geliyor anlayamadım. Sizce gelen bu uğultu ve yüksek motor sesi normal mi?

Öncelikle hayırlısı olsun Rabbim kazasızbelasız kullanmayı nasip eylesin benim aracım benzinli cvt o yüzden devir ve vites için birşey diyemem lakin motor sesi fazla olması kullandığı motor yağının cinsine ve numarasindan olabilir ses muhtemelen kapı fitillerinden yada benze bir yerden geliyordur veyahut aracın klimasinin havalandırma özelliği açıksa o da ses yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkinalp

Öncelikle hayırlısı olsun Rabbim kazasızbelasız kullanmayı nasip eylesin benim aracım benzinli cvt o yüzden devir ve vites için birşey diyemem lakin motor sesi fazla olması kullandığı motor yağının cinsine ve numarasindan olabilir ses muhtemelen kapı fitillerinden yada benze bir yerden geliyordur veyahut aracın klimasinin havalandırma özelliği açıksa o da ses yapar

Alıntıları Göster
    Amin. Allah razı olsun. Anlaşılan araca uzun süre bakım yapılmamış. Aracın içinde servis kitapçığını buldum. En son 30 bin km de bakım olmuş. Araç şuan 57 bin. Acil bakıma sokmak gerekiyor. Sizce özel servise mi yetkili servise mi götürmeliyim. Her ikisi içinde tavsiyelerinize ihtiyacım var. İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum.

• quote:

Amin. Allah razı olsun. Anlaşılan araca uzun süre bakım yapılmamış. Aracın içinde servis kitapçığını buldum. En son 30 bin km de bakım olmuş. Araç şuan 57 bin. Acil bakıma sokmak gerekiyor. Sizce özel servise mi yetkili servise mi götürmeliyim. Her ikisi içinde tavsiyelerinize ihtiyacım var. İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum.

Alıntıları Göster
    Sadece yağ değişimi yaptırmak istiyorsanız özele goturebilirsiniz çevrenizde speedy gibi lisanslı bir servis var ise orayada götürebilir sınız birkaç yerden teklif alın ayrıca araca kaç numara yağ koymuşlar merak ettim mozot filtresininde değiştirdiklerin den emin olun

• quote:

Sadece yağ değişimi yaptırmak istiyorsanız özele goturebilirsiniz çevrenizde speedy gibi lisanslı bir servis var ise orayada götürebilir sınız birkaç yerden teklif alın ayrıca araca kaç numara yağ koymuşlar merak ettim mozot filtresininde değiştirdiklerin den emin olun

Alıntıları Göster
    komple yıllık bakım yaptırayım diyorum. Araç düşük km fakat geçmişi ve bakımları yağı v.s. konunusunda malesef bilgi edinemedim. Aldığım kişi 7 ay kullanmış ve bu süre zarfında lastikleri değiştirmiş ve ön konsola ekran taktırmış. Bana en yakın olan Tuğmaner Ataşehir deki yetkili servisi arayıp yıllık bakımla ilgili fiyat aldım. 1.050 tl indirimli fiyat verdiler. İçeriğinde mazot filtresi - yağ filtresi - polen filtresi - hava filtresi ve motor yağının değişimi var. Yani bu periyodik bakım için 1.050 tl çok değil mi? özel serviste çözmek lazım sanki. neticede aracın garantisi falan da kalmamış ama bu araçlardan anlayan ilgilenen bir usta olsa çok daha iyi olacak. Bu arada aykon var pendik te . onlar da suzuki ile çalışma süreleri dolmuş. Toyota nın yetkili servisi olmuş.

• quote:

komple yıllık bakım yaptırayım diyorum. Araç düşük km fakat geçmişi ve bakımları yağı v.s. konunusunda malesef bilgi edinemedim. Aldığım kişi 7 ay kullanmış ve bu süre zarfında lastikleri değiştirmiş ve ön konsola ekran taktırmış. Bana en yakın olan Tuğmaner Ataşehir deki yetkili servisi arayıp yıllık bakımla ilgili fiyat aldım. 1.050 tl indirimli fiyat verdiler. İçeriğinde mazot filtresi - yağ filtresi - polen filtresi - hava filtresi ve motor yağının değişimi var. Yani bu periyodik bakım için 1.050 tl çok değil mi? özel serviste çözmek lazım sanki. neticede aracın garantisi falan da kalmamış ama bu araçlardan anlayan ilgilenen bir usta olsa çok daha iyi olacak. Bu arada aykon var pendik te . onlar da suzuki ile çalışma süreleri dolmuş. Toyota nın yetkili servisi olmuş.

Alıntıları Göster
    Size tavsiyem yetkili servisten saydığınız filtreleri alın.tahmini olarak 400 tl civarı bi rakam tutacaktır.sanayiye gidin bildiğiniz bi usta varsa 50 tl de işçilik verirsiniz 450 tl ye bakımı halledersiniz.hadi 500 olsun.1050 tl nedir yahu?
    Bide servisin kullanmış olduğu filtrelerin markasını unutmayın.sanayide bulursanız daha uyguna getirebilirsiniz.hatta filtreleri servisten almadan hangi markayı kullandıklarını öğrenebilirseniz çok daha iyi olur.sonuçta servisten 400 tl ye alacağınız filtrelerin aynısını sanayiden 300 e alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Size tavsiyem yetkili servisten saydığınız filtreleri alın.tahmini olarak 400 tl civarı bi rakam tutacaktır.sanayiye gidin bildiğiniz bi usta varsa 50 tl de işçilik verirsiniz 450 tl ye bakımı halledersiniz.hadi 500 olsun.1050 tl nedir yahu?
    Bide servisin kullanmış olduğu filtrelerin markasını unutmayın.sanayide bulursanız daha uyguna getirebilirsiniz.hatta filtreleri servisten almadan hangi markayı kullandıklarını öğrenebilirseniz çok daha iyi olur.sonuçta servisten 400 tl ye alacağınız filtrelerin aynısını sanayiden 300 e alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Yetkili servis parça ya da malzeme satıyor mu? eğer öyleyse dediğiniz gibi yapayım. çok iyi olur. Ancak şöyle bir durum var. Aracın ağır bakımlarının gelip gelmediğini, iç donanımda çalışmayan parçaların olup, olmadığını( örneğin; yakıt gösterge paneli resmini de ekledim. Uzun yolda da yoğun ve uzun köprü trafiğinde hep aynı değeri 4.8 i gösteriyor. ) ve hangi devirde kullanacağımı, hangi markanın yakıtını kullanacağımı v.s. yani kısaca aracı kullanırken dikkat etmem gerekenleri yetkili servis haricinde de edinebilir miyim ?  Suzuki SX4 S-Cross

• yazı-yorum Y kullanıcısına yanıt
    Bazı servisler parça satıyor en iyisi sorup öğrenin.

Devir konusuna fazla takılmayın.önceki aracınız da dizelmiş zaten.onda nasıl kullanıyorsanız bunu da aynı şekilde kullanın.2 bin devir altında motoru zorlamayın yeter.

Bence yakıt verisi uzun zamandır sıfırlanmamış ondan hiç değişmiyor.siz sıfırlayın ondan sonra anlarsınız ne demek istediğimi.

Bakım konusuna da fazla takılmayın .triger seti kaç bin km de yada yılda değişiyor onu takip edin yeterli bence.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Anladım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi inş deneyeceğim. Periyodik bakımı için gerekli olanların bu araca göre hangi marka model olduklarını öğrenebilirsem tavsiyelerinizde bulunduğunuz gibi özel serviste yaptıracağım. Şayet hangi yağ, hangi marka filtre olduklarını öğrenemez isem el mecbur 1 kereye mahsus yetkili servise gideceğim. Her iki durumda da kullanılan marka ve modelleri buradan paylaşacağım

• yazı-yorum Y kullanıcısına yanıt
    Çok isabetli olur.yalnız servise girmektense satarlarsa parçaları alıp öyle gidin sanayiye.yok vermeyiz derlerse mecbur orda yaptıracaksınız bakımı.bu seferlik de böyle olsun deriz.

• quote:

Anladım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi inş deneyeceğim. Periyodik bakımı için gerekli olanların bu araca göre hangi marka model olduklarını öğrenebilirsem tavsiyelerinizde bulunduğunuz gibi özel serviste yaptıracağım. Şayet hangi yağ, hangi marka filtre olduklarını öğrenemez isem el mecbur 1 kereye mahsus yetkili servise gideceğim. Her iki durumda da kullanılan marka ve modelleri buradan paylaşacağım
    Hocam ben daha dün aldım bosch yağ ve hava filtresini, 99 tl ye gitti gidiyordan aldım, 175tl ye 0w20 eneos yağınıda aldım dışarda yağ değişimini yaptıracağım bir njapon grubu servisine 50 tl alıyor, ağır parça vs için servise gidersin, yağ değişimi ustalık gerektiren bir olay değil, artan parana v kayış fren balataları vb değiştirirsin. Araca aksesuar istersen piyasada yok, kapı eşiği kromları için 72 tl ye aliexprsten sipariş verdim eli kulağında gelir, 3d paspas var Türkiye de, cam rüzgarlığıda renk scenic in uydu sadece alt ucu 4 parmak kısa kaldı ama güzel oldu

• eqorem E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Aslında periyodik bakımı çok dert etmiyorum. Yakınımda olan dudullu sanayiye gidip daha önce ki araçlarıma bakım yaptırdığım bir usta var. Yine aynı sanayide Japon markaları satan japoncu adında yedek parçacı da var. Dediğiniz gibi yağı ve filtreleri alıp ustaya yaptırırım.

Ancak araçla ilgili merak ettiğim bir çok durum var. Amacım bu modeli bilen ve bu marka ve model ile ilgili tamir veya ağır bakım yapmış bir ustayla temasım olmasını istiyorum. Ki bu usta özel serviste faaliyet gösteren biri olsa tabi ki çok daha iyi olur. Araçla ilgili sorularımın cevabını alabileceğim yetkin bir usta. Tabi size de sormak isterim. Örneğin araçta motor sesi bayağı hissedilir düzeyde ve aracı kullanırken çok hafif sayılabilecek tümsek, eğrilik ve çukurlu zeminlerde sarsıntıyı oldukça kuvvetli hissediyorum. Bundan önce kullandığım c-elysee de ve hatta ondan daha önce kullandığım 2007 model Berlingo da dahi böyle sarsıntı olmuyıordu. Bu durum araca özgü bir şey mi ya da sadece benim aracımda olan bir problem mi merak ediyorum.

Öte yandan aracın 60 bin bakımı gelmiş sayılır. Bu aracın Ağır bakımları nelerdir? Hangıl parçanın değişimi ne kadar gerekli. Örneğin triger. Bu araçta triger zinciriymiş sanırım. Kaç binde değişir? Öğrenmek lazım. Aracın iç kısmında sürüşte meydana gelen bir ses var. Bu ses, hani elektronik bir cihaz çalışır da hafifçe ses çıkartır bunun gibi. Debriyaj biraz yukarıda kavrıyor. Bu durum baskı balatanın bitiyor olması mı yoksa bu modele özgü bir durum mu. Ha keza ekspertiz de dyno testinde hp ölçüm 119 çıktı ancak tork 220 çıktı. Aslında malumunuz 119 hp çıkan beygir gücünde torkun da 320 lere yakın seyretmesi lazım. Bu durum testin yetersiz olması mı yoksa aracın gaz -güç tepkimesiyle ilgili bir sorun olduğunu mu gösteriyor. Çok uzattım. Ahir kelam aracı bilen tanıyan bir mekanikçinin makul ücreti mukabilinde destek vermesi ve yerinde müdahaleler yapması açıkçası çok iyi olurdu.

Bakalım p.tesi Gebze aykon otomotive randevu aldım. Malûmunuz olabilir aykon, artık bir Toyota servisi ama eski Suzuki yetkili servisi olması hasebiyle Suzuki müşterilerini geri çevirmediklerini söylediler. Gelişmeleri ve gideceğim servisin müdahalelerini buradan paylaşacağım.

Bu arada cam rüzgarlık ve 3D paspası merak ettim açıkçası. Mümkünse foto paylaşabilir misiniz?

• Yol tutuşu vs için süspansiyonlar sert, 4 kişide binden araba çökmüyor, 215 55 17 lastik tak, benim yaz kış öyle, motor sesi dizel de biraz fazla, 6 senedir sıfır ken aldık tek kusuru olmadı taş gibi maşallah, 139 binde şuan, 110 binde lpg taktırdık, n11 de s cross 3d paspas var fotoda tam çıkmadı

Suzuki SX4 S-Cross

• eqorem E kullanıcısına yanıt
    Maşallah. Allah kaza bela vermesin. Rüzgarlıklar çok güzel duruyor. İlk fırsatta ben de alacağım. Lastik konusu evet önemli. Zaten üzerinde 5 ay önce alınmış bir lastik var ama ismini hiç duymadığım dandik bir marka. Fırsatını bulduğumda bahsettiğiniz ebatı da alacağım. Size ve diğer üyelere sormak istiyorum. Benim aracın yağ seviyesi mi düşük. Kaputu açtım bir kontrol edeyim dedim. Yağ milinin ucuna geliyor. Birkaç kez tekrarladım sonuç aynıydı. Fotosunu paylaşıyorum
     Suzuki SX4 S-Cross. P.tesi bakıma girecek ama ben aldığımdan beri 400 km yaptım sayılır. Yağı gerçekten düşükse motora ciddi zarar verir. Yanılıyor muyum?

• Motor soğuyunca ölç, bu haliyle azalmış yağ

• Ölçtüğümde Motor soğuktu. Araç 5-6 saat pat halindeydi. P.tesine kadar 100-150 km götürse yeter. Anlamadığım azalan bu yağ miktarına göre aracın uyarı sisteminde de anormal bir durum yok.
     Suzuki SX4 S-Cross

• Bugün sabah 9.30 da Gebze aykon servise gittim. Araçla ilgili merak ettiklerimi öğrenmek için bugünü iple çekiyordum. Aracın 60 bin bakımının yapılmasıyla ilgili talebimizi ve merak etiklerimle ilgili cevap vermelerini istedim. Tamam dediler. Zaten öncesinde randevu vermişlerdi. Toyota yetkili servisi olup ama daha öncesinde Suzuki yetkili servisi yaptıklarını ve aracı çok iyi bildiklerini söylediler.

Aracı saat 10.00 da servise aldılar. Öğlen 12 gibi teslim edeceklerini söylediler. Saat 12.30 oldu ve servis danışmanı yanımıza gelerek aracın filtrelerinin dışarıdan getirdiklerini ve bunun için de 2-3 saat daha beklememiz gerektiğini söyledi. Sonunda aracı 17.30 da teslim ettiler. Hava filtresinin temiz olduğunu ve bunun için değişim yapmadıklarını söylediler. 560 TL ödeme çıkardılar. Verdim. Sonrasında merak ettiklerimi servis danışmanına sormaya başladım.
    - hız kontrolü nasıl oluyor. Denendim yapamadım.
    - ön konsoldaki airbag nasıl devre dışı oluyor
    - aracın içindeki ses nedir
    - sis farlarını çalıştıramıyorum.
    - gösterge panelleri sağlıklı çalışyıor mu
    - özellikle yakıt tüketimini gösteren panel hep aynı km sıfırladım birçok şeyi denedim başaramadım. Şeklinde sorularım oldu. İnanır mısonız hiç birine sağlıklı cevap alamadım. Arkadaş en sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Dedi ki abi biz bu modeli unutmuşuz. Bu gösterge panellerinin çalışıp çalışmadığını test edebilmemiz için bunun test cihazı lazım. O da biz de yok.

Dedim ki kardeşim benim evime 5 km mesafede çalışan ustam var. Filtre ve yağ değişimini o da yapardı hem de benden aldığonız 560 TL nin yarı fiyatına. Ben 50 km yol geldim. Sırf şunları öğrenmek için. Bana yardımcı olmanıız için. Tabi kem küme..

Sonrasında bu servis danışmanı arkadaşın bana şöyle tavsiyesi oldu. Bostancı da Özdemir oto var abi. Suzuki eski yetkili servisiydi. Onda test cihazı var. Ona git diye. Dedim ki bana da yakınmış. Neden bunu daha önce demedin. Biz seni Gebze’den geldiğini bildik deyince daha vakit kaybetmenin bir manası yok dedim ve ayrıldım.

Giderken yaptıkları işlemin irsaliyesine baktım
    - Mobil marka 5-30 yağ
    - yağ filtresi
    - polen filtresi
    Ve 560 TL bu kadar

Yolda giderken Aradım ilgili arkadaşa aktardılar. Dedim ki mazot filtresini değiştirmemişsiniz. Burada gözükmüyor. Baktı kontrol etti cihazdan herhalde ve dedi ki abi ona gerek kalmamış. Mazot filtresi sağlammış. Dedim yağı da değiştirmeseydiniz. Bu yıllık bakımda ve yağ değiştiğinde özellikle dizel araçlarda mazot filtresinin de değiştiğini biliyorum dedim. Hayır abi öyle değil. Yanlış bilgi dedi. Gerektiğinde değişir, gerekmediğinde değişmez dedi. Böyle değerli koymetli Suzuki s-cross kullanıcıları.. yorumlarınızı lütfen esirgemeyin. Sıkıntı oldu artık ben de. 1 hafta oldu ki aracı aldım ama bir ilerleme kaydedemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: eqorem

Yol tutuşu vs için süspansiyonlar sert, 4 kişide binden araba çökmüyor, 215 55 17 lastik tak, benim yaz kış öyle, motor sesi dizel de biraz fazla, 6 senedir sıfır ken aldık tek kusuru olmadı taş gibi maşallah, 139 binde şuan, 110 binde lpg taktırdık, n11 de s cross 3d paspas var fotoda tam çıkmadı

Bende 215 55 17 falken as210 4 mevsim lastik taktirdim araç resmen sınıf atladı yastık gibi oldu ve videolardan iyice araştırdım aynı motor aynı kasa yeni makyajlı kasada 215 55 17 kullanmışlar kalan boşlukta aynı

• quote:

Bugün sabah 9.30 da Gebze aykon servise gittim. Araçla ilgili merak ettiklerimi öğrenmek için bugünü iple çekiyordum. Aracın 60 bin bakımının yapılmasıyla ilgili talebimizi ve merak etiklerimle ilgili cevap vermelerini istedim. Tamam dediler. Zaten öncesinde randevu vermişlerdi. Toyota yetkili servisi olup ama daha öncesinde Suzuki yetkili servisi yaptıklarını ve aracı çok iyi bildiklerini söylediler.

Aracı saat 10.00 da servise aldılar. Öğlen 12 gibi teslim edeceklerini söylediler. Saat 12.30 oldu ve servis danışmanı yanımıza gelerek aracın filtrelerinin dışarıdan getirdiklerini ve bunun için de 2-3 saat daha beklememiz gerektiğini söyledi. Sonunda aracı 17.30 da teslim ettiler. Hava filtresinin temiz olduğunu ve bunun için değişim yapmadıklarını söylediler. 560 TL ödeme çıkardılar. Verdim. Sonrasında merak ettiklerimi servis danışmanına sormaya başladım.
    - hız kontrolü nasıl oluyor. Denendim yapamadım.
    - ön konsoldaki airbag nasıl devre dışı oluyor
    - aracın içindeki ses nedir
    - sis farlarını çalıştıramıyorum.
    - gösterge panelleri sağlıklı çalışyıor mu
    - özellikle yakıt tüketimini gösteren panel hep aynı km sıfırladım birçok şeyi denedim başaramadım. Şeklinde sorularım oldu. İnanır mısonız hiç birine sağlıklı cevap alamadım. Arkadaş en sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Dedi ki abi biz bu modeli unutmuşuz. Bu gösterge panellerinin çalışıp çalışmadığını test edebilmemiz için bunun test cihazı lazım. O da biz de yok.

Dedim ki kardeşim benim evime 5 km mesafede çalışan ustam var. Filtre ve yağ değişimini o da yapardı hem de benden aldığonız 560 TL nin yarı fiyatına. Ben 50 km yol geldim. Sırf şunları öğrenmek için. Bana yardımcı olmanıız için. Tabi kem küme..

Sonrasında bu servis danışmanı arkadaşın bana şöyle tavsiyesi oldu. Bostancı da Özdemir oto var abi. Suzuki eski yetkili servisiydi. Onda test cihazı var. Ona git diye. Dedim ki bana da yakınmış. Neden bunu daha önce demedin. Biz seni Gebze’den geldiğini bildik deyince daha vakit kaybetmenin bir manası yok dedim ve ayrıldım.

Giderken yaptıkları işlemin irsaliyesine baktım
    - Mobil marka 5-30 yağ
    - yağ filtresi
    - polen filtresi
    Ve 560 TL bu kadar

Yolda giderken Aradım ilgili arkadaşa aktardılar. Dedim ki mazot filtresini değiştirmemişsiniz. Burada gözükmüyor. Baktı kontrol etti cihazdan herhalde ve dedi ki abi ona gerek kalmamış. Mazot filtresi sağlammış. Dedim yağı da değiştirmeseydiniz. Bu yıllık bakımda ve yağ değiştiğinde özellikle dizel araçlarda mazot filtresinin de değiştiğini biliyorum dedim. Hayır abi öyle değil. Yanlış bilgi dedi. Gerektiğinde değişir, gerekmediğinde değişmez dedi. Böyle değerli koymetli Suzuki s-cross kullanıcıları.. yorumlarınızı lütfen esirgemeyin. Sıkıntı oldu artık ben de. 1 hafta oldu ki aracı aldım ama bir ilerleme kaydedemedim
    Aracınız hayırlı olsun bende benzinli cvt otomatik glx paketi var, aracım 118.000 km de, ben ikinci defa s-cross aldım, bilinmeyen bir araç ama sağlam ekonomik full bir araç..

-Hız sabitleme; direksiyondaki cruise tuşuna basın, ekranda cruise hız sabitleme ışığı yanacaktır, kaç km de sabitlemek istiyorsanız o hıza gelince üstünde set yazan tuşa basın ekranda hız da geliyor, artık hız sabitleme aktif, iptal etmek için frene yana cansel tuşuna basın...

-Hız limitleme; Limit tuşuna basın ekranda limit yazacak, sonra limitlemek istediğiniz hıza gelince set deyin, + ve - işaretler ile hızı ayarlayabilirsiniz

-Torpido gözünde yana onun dış kısmında kapıya yakın yerde düğme var çevirince ön airbag iptal ediyor, foto ekledim,

- Aracın ortalama yakıtını sıfırlamak için gösterge 100 lt/km yanarken gösterge panelindeki sağdaki uzun çevirme tuşuna 3-5 saniye basılı tutunca lt/km sıfırlanacaktır.

- Ön sis farı aracın solda direksiyon altında bulunan tuşlarda resimde koydum,

**Onun dışında suzukinin bütün araçlarında süspansiyonlar sert, amaç yol tutuş, güvenlik ve süspasiyon amortisor uzun ömürlü olsun diye yapılmış, bazı arkadaşlar 50 yerine 55 mm yükseklikte lastik takmış konfor arttı diyende var, konfor istiyorsanız yumuşak hamur lastik almalısınız michelin gibi... Yine değişim %20 -30 gibi oluyor, sedan araç konforu beklemeyin bu bu araç crossover olarak tasarlanmış, aynı şekilde scross kadar olmasada qashai de sert, kadjar da sert genelde suv tarzı araçlar böyle maalesef.

Suzukinin kronik bir arızası yok bakımları serviste yaptırın satarken avantaj olur daha hızlı satarsınız kafanızda rahat olur.

Ayrıca önceki sayfalarda aracın türkçe kitapçığı forumda paylaşıldı orda detaylı bakım ve parça değişim kmleri yazıyor,

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 23 Temmuz 2019; 13:54:14 >

• Merhaba arkadaşlar cam ve ayna kapatma modülü var internet gördüm s-cross için ayna ve cam yok sadece cam için var Vitara nin kini alsam uyum sağlar mı acaba. Birçok parça Vitara ile aynı

• quote:

Merhaba arkadaşlar cam ve ayna kapatma modülü var internet gördüm s-cross için ayna ve cam yok sadece cam için var Vitara nin kini alsam uyum sağlar mı acaba. Birçok parça Vitara ile aynı
    Vitara ile kapı kolu aynı ama kapı cam ve aynalar farklı, suzuki ye gittiğimde canlı canlı kıyasladım. Kapı eşiklerine n11 de sx4 yazan caebon fiber kaplama var güzel duruyor, krom olanı sadece aliexpreste var.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.