Şimdi Ara

Suzuki SX4 S-Cross (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
726
Cevap
16
Favori
75.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok iyiymiş. 2014 sonrası diyor ya. Bizim araçlara da uyum sağlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç göstergesinde düşük lastik basınç uyarısı veriyor sürekli. 34 bar basıncı 4 lastik içinde 35 yaptım. Uyarı yine devam etti. Sırasıyla 37 ye kadar yükselttim yine aynı uyarıyı vermeye devam ediyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu. Yardımcı olabilir misiniz? Foto ekte. Teşekkürler şimdiden 😊
     Suzuki SX4 S-Cross

• yazı-yorum Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 37 basıyorum sıkıntı yok 33 34 olunca ayda bir ötmeye başlıyor, şoför kapısında aracın dolu boş konfor için ön arka lastik basınç miktarı yazıyor zaten, belki sizin basınç sensörü arıza yapmış olabilir, havayı basıp 100 200 metre gidince otomatik susması lazım

• turan54 T kullanıcısına yanıt
    Evet, dediğiniz gibi 3 km den sonra aracı kapatıp tekrar açtıktan sonra normale döndü .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazı-yorum

Çok iyiymiş. 2014 sonrası diyor ya. Bizim araçlara da uyum sağlar mı?
    Evet %100 uyumlu

• Merhaba arkadaşlar, S-cross dizel aracım var, ankarada yaşıyorum. Ankara için servis önerisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Bu arada speedy'den bahsedenler olmuş, yaptıranlar memnun mu, fiyat durumu ne düzeyde? Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hikmetbal

Merhaba arkadaşlar, S-cross dizel aracım var, ankarada yaşıyorum. Ankara için servis önerisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Bu arada speedy'den bahsedenler olmuş, yaptıranlar memnun mu, fiyat durumu ne düzeyde? Şimdiden teşekkür ederim.
    Aracın benden önceki sahibi speedy yaptırmış bakımlarını bende geçen hafta oraya gidip yaptırayım dedim fiyat teklifi aldım blueprint filtreler yağ Shell 490tl fiyat verdi bende düşünündum taşındım malzemeleri mı internetten aldım yağ motul 0w40 5lt filtreler MAN ( MAN almanya üretimi Bosch Güney Afrika üretimi ) 364tlye geldi 50tl de değişime veririm diyeceksiniz ki çok fark yok speedy 5w30 Shell
    full sentetik kullanıyorr ben ise motul 0w40 %100sentetik shell in 5lt 160tl motul un 5lt 260tl yani ben speedy ye motul 0w40 koyalım desem 600tl den aşağı bakım yapmaz belki de fazlasını ister. Sonuç olarak aldığım ürün belli fatura da markası yazıyor faturaları dosya yapıp saklayacağım en azından bakımlarının yapıldığını gösterir ayrıca bu bakım sonuçta motora yada elektronik aksama dokunmuyorlar ya
     Suzuki SX4 S-Crossğ boşaltıp yağ koyuyor yağ filtresini değiştiriyor. Hava ve polen filtresini ise herkes değiştirebilir bu arada benim aracım benzinli 1.6 cvt ayrıca ben malzemelerimi turkoil den internetten aldım sizinkinide sepete ekleyip fiyat çıkardım 😉 Mazot filtresininde değiştiğine emin olun

• eqorem E kullanıcısına yanıt
    Siparişi dün geçtim. Bugün elimde olacak nasipse. Foto atarım. Ancak satıcı ile de görüştüm. Bu satılan alt raf. Üstünde de yazıyor. Yani üst rafın üstüne sığmıyor. Ben yine de sipariş geçtim. Yük alacağım zaman Üst rafı çıkarıp bunu kullanacağım

Siparişi dün geçtim. Bugün elimde olacak nasipse. Foto atarım. Ancak satıcı ile de görüştüm. Bu satılan alt raf. Üstünde de yazıyor. Yani üst rafın üstüne sığmıyor. Ben yine de sipariş geçtim. Yük alacağım zaman Üst rafı çıkarıp bunu kullanacağım

• Kıymetli dostlar, ben bu aracın devir olayını çözemedim bir türü. Bugün 2 farklı usta ile görüştüm. Bunlardan biri Suzuki araçlara bakıyor. Suzuki ustası diyor ki 2 bin devrin altına düşme ki motor daha uzun ömürlü olsun. Diğer usta zaten benim göstergeye göre kullandığımı görünce aldı direksiyonu kendi sürdü. Baktım 2.500 -3.000 devirlerde vites değiştiriyor. Tamam diyor ekonomik bir sürüş değil ama motorun iyiliği için böyle kullanmak gerekir dedi. 2 binin altında gidersen partikül filtresini değiştirmek zorunda kalırsın sürekli dedi ve motorun ömrü de kısalır. Dedi.

Açıkçası aklım karıştı. Ben bu aracı 1.500 devirde de rahat kullanıyorum. Yani seri olmuyor ama bayılmıyor da. Göstergeyi de takip ettiğimde bu şekilde sürüşümde aynen örtüşüyor. Ha aracı seri de kullanabilirim ki önceki araçlarında devir hareketim 2 bin -2 bin 500 olurdu. Şimdi bu ustalar haklı ise gösterge neden düşük devre göre . Bilemedim. Dizel kullanıcıların yardımını rica ediyorum.

Bu arada şehir içi yakıt tüketimi göstergeye göre 7.2 lt. ( L km)
     Suzuki SX4 S-Cross

Üstadım sen nasıl kullanmak istiyorsan öyle kullabilirsin inan motor çabuk biter motoru boğma yok yüksek devirde kullanma diyene bakma sadece şöyle düşün vites değiştirme uyarısını aracın yazılımı veriyor ki japon mühendislerin vardır bir bildiği öyle düşün birde

• Arkadaşlar iki sorum var 😀
    1 yağ resetleme işlemini nasıl yapıyorsunuz internetten baktım oil reset diye bir menü varmış bizimkilerde yok sanırım bulamadım
    2 hava basınç menüsünden basınçlara baktım hepsi çizgi çizgi bu verileri nasıl gireceğiz

• erkinalp E kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. sualimin çıkış noktası da araçtaki yazılımın yani bu Japon mühendisleri zaten. Aynı fikirdeyim katılıyorum. S-crossların devir kullanımıyla ilgili yabancı forumlardan baktım araştırdım. Yorumların çoğu 2 bin devirde ve torkun 1700-1800 lerde devreye girmesiyle ilgili . Sonra kalktım gittim dudullu sanayiyle. Orada tecrübesiyle meşhur bir usta var. Ona sordum hatta 2 bin değil 2.500 - 3000 devirde kullanmalısın ki bu motorlarda böyle dedi. Oradan gittim Bostancı sanayiyle. Özdemir Suzuki servis ustasına sordum aynı cevabı ondan da aldım.

Yani bu devir konusunun pek sabit durumu yok tabi ki bunun bilincindeyim. Yol durumuna göre ve hava şartlarına göre değişken bir durum. Bu araçta Japon mühendislerin sakin kullanımda yol boş olduğunda kalkıştan sonra 1.500 devirde 5.vitese kadar çıkabilmenin ve yakıt tasarruflu avantajını anlayabiliyorum. Ancak her şartta göstergenin sürekli düşük devir, yüksek vites mantığını anlayamadım. Bunu da anlamak yerine dizel s-cross araç kullananların tecrübesine danışayım istedim.

1 aydın aracı 2 bin devirin altında kullanıyordum. Bugün itibariyle 2 bin üzerine çıkmaya başladım. Uzun yolda tabi ki düşük devir yüksek vites yapacağım. Ama şehir içinde sanki yüksek devirde kullanmak daha iyi gibi. Tabi yorumlarınız olursa buna göre de hareket edebilirim. Tecrübeleriniz benim için çok önemli

• quote:

Satılan ürünü aldım. Alt rafa oluyor. En üstte sığmıyor bende iki raf arasına yerleştirdim. Almak isteyen ve düşünenler için yardımcı olur diye foto ekliyorum
     Suzuki SX4 S-Cross

Rica ederim ne demek. Şöyle söyleyeyim benim eniştem eski kamyonculardan onunla da aynı konuyu konuştuk ortamda şoför çoktu. Biri dedi motoru boğarak kullanırsan eline alırsın dedi. O da kızdı yılardir direksiyon sallıyorum kara şanzıman karamotorda kullandım siz orada kalmişsınız dedi euro motorlarda düşük devir yüksek sürat gerek ben Antalya İstanbul arasında tam bir depo tasarruf sağlarken benim şoför aynı araba aynı yol aynı mevsim mazotun anasını ağlatıyor dedi yani kısaca ustalarimiz eskide kalmış eski motorların hacmi büyük Torku ve HP si düşük bu nedenlede yüksek devir istermiş sadece yokuş yukarı giderken yüksek devirde vites degistir derim normal şartlarda mümkün mertebe sürekli vites değiştir hatta benim araba 1.6 benzinli cvt bazen 2000 devri bile görmeden 7.vitese çıkıyor yani devir sabit hız artıyor kaldiki seninki dizel. Bende 1.4seat Ibiza ST vardı çok vites değiştiriyorum diye arkadaşlar takılırdı ama fabrika verilerini yakaliyordum inanıyorlardı bol bol fotoğraf çekip grupda paylaşıyordum 😀

• quote:

Satılan ürünü aldım. Alt rafa oluyor. En üstte sığmıyor bende iki raf arasına yerleştirdim. Almak isteyen ve düşünenler için yardımcı olur diye foto ekliyorum

Alıntıları Göster
    Ben üst kapağı kullanmıyorum o yüzden direk uyumlu demiştim

• erkinalp E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bayram dolayısıyla memlekete geldik. Uzun yolda düşük devir yüksek viteste gösterge 4.3 ve 4.6 arasında geldim. 800 km yol aldım. Ful depo yakıttan Çeyrek depo yakıtım kaldı. Sonuç gayet ekonomik. bu arada sizin ve tüm konuda mesaj yazan üyelerin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım

Evet hocam direk uyumlu. Alt tarafa sıfıra sıfır uymakta. Malzeme de gayet kaliteli. Ürün ilanı başlığında 2014 ve sonrası yazıyordu. Satın alımdan önce tereddüt edip İletişime geçtim. Satıcı ölçüyü 2015 yılında almış ve dedi ki ölçü aldığımız araç 2015 ti . Ben de 2014 ü yok ki 2015 i olsun dedim. Adamcağız çok şaşırdı. Suzuki bayini arayıp teyit edip tekrar bana dönüş yaptı. Ölçü aldığı araçta o zaman üst raf yokmuş. Alt raf olarak üretime geçmişler. Ben aldım yine. Memnunum. Üst rafın altına yerleştirdim

Teşekkürler nice sağlık ve huzur dolu bayramlara

• Arkadaşlar daha önce bu ürünü almıştım telli silecek takımı bosh un ama 1 kış geçince ses yapmaya başladı

https://www.sileceksepeti.com/urun/suzuki-sx4-s-cross-silecek-2007-2012-bosch-eco

Bu yıl 1 hafta önce ise bunu aldım inwels muz silecek güzel siliyor boyut ideal fiyat çok ucuz uzun dönem kullanımda bakalım ne olacak

Kutusu bile 20 tl eder

https://www.sileceksepeti.com/urun/suzuki-sx4-s-cross-inwells-muz-silecek-takimi-2007-2013

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 24 Ağustos 2019; 14:24:17 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.