Şimdi Ara

Suzuki SX4 S-Cross (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
16
Favori
75.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam, yardımcı oldunuz. Uğraşıp emek vermişsiniz. Allah sizden razi olsun. Çok teşekkür ediyorum. Tam da aradığım cevapları buldum. Özellikle de bakım periyotları çok iyi oldu. Kılavuzu dediğiniz gibi forumun eski mesajlarına bakıp bulacağım inş. Çok teşekkür ediyorum. Sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazı-yorum Y kullanıcısına yanıt
    Forum bunun içi var şef, işine yaradıysa ne ala, kullanım klavuzu indiremezseniz mail atarım bende pdf hali var.
  • turan54 T kullanıcısına yanıt
    Buldum üstadım. Eskiyi tekrar taradım ve buldum. Çok teşekkür ediyorum. Bu arada yine sormak isterim. Yakıt tüketiminin göstergesiyle ilgili kılavuzdaki tüm yönergeleri uyguladım. Sıfırladım. Test ettim . Şehir içinde 20 km gittim. Sıfırlanan Gösterge 5.8 l/km ile başladı ve 20 l/km ile son buldu. Yani 1 km daha gitmeden 13 l/km ye çıktı . Sonrasında da 20 l/km yi gördüm. Bu arada Bostancı da eski yetkili servisi olan Özdemir oto ya gittim. Bu durumu ustaya sordum. Dedi ki o göstergeye hiç itibar etmeyin. Yanlış gösterir. Doğrusunu göstergeden bulamazsınız dedi. Ekran görüntümü de ekledim. Sizin bu konudaki düşüncenizi ve tecrübenizi merak ediyorum
     Suzuki SX4 S-Cross

Bende size onu diyen ustaya itibar edemedim.neden doğru göstermesin ki?araçların yol bilgisayarları % 95 doğru gösterir.misal bende linea vardı hem bilgisayardan hemde pompadan ölçüm yapardım.bilgisayar 6.5 gösteriyorsa pompa ölçümüm ya 6.4 yada 6.6 çıkardı.aradaki fark 0.1 lt di.
    Bide ölçüm için 20 km değil en az 500 km yapmanız lâzım ki anca ortalamayı yakalasın.ama 20 li rakamlar bana çok geldi nedense.biraz arabaya alışın belki düzelir.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Ever öyle demesi bana da tuhaf geldi. Ama en tuhafı göstergenin 19-20 k/L göstermesi oldu. Dediğiniz gibi takipte olacağım., ilerleyen km lerde düşecek mi 🤔

Aklına şu geldi.
    Benim eski araçta 2 farklı veri vardı.birisi bildiğimiz 100 km de kaç lt yaktığını gösteren veri.
    Diğeri ise 1 lt yakıt ile gidilebilecek km.
    Sizin bilgisayarı 2. Seçenek olarak düşünürsek 1lt ile 20 km yol giderse 5 lt ile 100 km yol gider.bence sizin bilgisayar 2. Seçenekteki gibi gösteriyor.

Diğer arkadaşların dediği gibi 100 km de ortalama lt değil de 1 lt ile kaç km gidiyor o ayarda kalmış sizin, biraz ayarları kurcalar iseniz sizde bulabilir siniz, müsait zamanda düzeltmeyi size foto çekerim 😀👍👍

Normal de şehir içi 7 şehir dışı da 6 lt yakıyor 100 km bende...

1. Normal olması gereken
     Suzuki SX4 S-Cross

2. Sağdaki ekran çubuğu boş ekran haline gelene kadar tek tek geçin
     Suzuki SX4 S-Cross

3. Ekran boş halde iken sağdaki çubuğa uzun basınca ekran ayarı gelene kadar basılı turun
     Suzuki SX4 S-Cross

4. Fuel economy secimi yapınca yakıt format ekranı gelecek
     Suzuki SX4 S-Cross

5. L /100 km seçimi yapın, secimler ekran çubuğuna basarak yapılıyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 25 Temmuz 2019; 19:13:40 >

Sizin ayar L/100km de değil ondan abartı geliyor ayarlardanayarlardaab değiştirebilirsiniz

• turan54 T kullanıcısına yanıt
    M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    erkinalp E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum. Yardımlarınız için. L/ km parametresini Hemen uygulayacağım. Sağolun.

• Arkadaşlar araclariniza hangi marka ve numara yağ kullaniyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: turan54

Arkadaşlar benim gibi türkçe kitapçığı olmayanlara bir kıyak geçeyim, SUZUKİ müşteri hizmetleri sağolsun, link verdiler, artık benimde türkçe klavuzum var:))

https://onedrive.live.com/redir?resid=4AFD40ACD584973!119&authkey=!AKb9GOz8DhNzowI&ithint=file%2cpdf
    turan54 arkadaşımızın paylaştığı kılavuz

• erkinalp E kullanıcısına yanıt
    Ben de merak ediyorum. Benim dizel aracın yağı değişti. Mobil marka 5W -30 yağ koydular. Yetkili servis değil ama. Bostancı Suzuki özel servis ustaya sordum. Doğru mu diye sorduğumda 5-30 doğru. marka da sizin tercihiniz kalite kalite değişiyor dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yazı-yorum

Ben de merak ediyorum. Benim dizel aracın yağı değişti. Mobil marka 5W -30 yağ koydular. Yetkili servis değil ama. Bostancı Suzuki özel servis ustaya sordum. Doğru mu diye sorduğumda 5-30 doğru. marka da sizin tercihiniz kalite kalite değişiyor dedi.
    Birçok yağ seçicide benzinli 1.6 için 0w20 tavsiye ediyor dizel için 0w30 lakin ülkemiz şartlarında çok soğuk yerlerde bunları kullanmak mantıklı lakin ılıman iklimde Ow olması şart değil ılıman iklimde 0w olması sadece daha sessiz ilk çalıştırma ve daha az yakıt (0 ile 5w arasında en fazla %2) fark eder bununla birlikte arabanın yaşını, LPG olmasını ve km göz önünde bulundurarak 5w40 yada 0w40 motul koymayı düşünüyorum daha önce benim arabaya da speedy de 5w30 koymuşlar servislerin 5w30 tavsiye etmesinin bir diğer sebebi kolay bulunması ve ucuz olması ayrıca iklim şartlarının yumuşak olması şayet sizde çok soğuk bolgelerdeyseniz yada gidip geliyorsaniz 0w kullanabilirsiniz

• Sardes filtre arama motoru bütün markaların uygun filtre kodları var

http://katalog.sardesfiltre.com/index.php?sayfa=filtredetay&filtrename=1551

• Kıymetli kullanıcılar, araca paspas bakıyorum. şu linkte https://urun.n11.com/3d-oto-paspas/suzuki-sx4-s-cross-inovasyon-teknoloji-3d-havuzlu-paspas-takimi-P309886082?gclid=CjwKCAjw1f_pBRAEEiwApp0JKHgzRZsGhY24Fxi64JBNkS42LfDlWuwlIfgws2G1TkQ-gxr_fD-7jRoCZ5IQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    buldum. uygun gibi geldi. bagaj havuzu kullananlar varsa nereden aldı. nette var mı sipariş verelim. Öte yandan sanroof perdesinde lekeler mevcut. malumunuz sanrof perdesi boşlukta durduğu için dayayarak silme işlemi yapılması imkansız. fısfıslı bir temizleyici tavsiyeniz olabilir mi? ..

• quote:

Orijinalden alıntı: kinadangelencerez

Aracın karter muhafazası yokmuş.Follow me modülü taktırmak istiyorum daha önceden garantiyi deldirmeden taktıran oldu mu? Cam kaldırma modülünü 200 liraya gibi yapıyorlar ama hiç düşünmedim.Belki yazın ihtiyacım olursa...
    Ziebartta bu aralar deli gibi indirim var.Ses yalıtımı+pas önleme+diamond boya koruma+koltuk koruma çok uyguna yaptılar.Motor temizliği ve aynaları kaplamaları da eşantiyon oldu.
    İşe yarayacak mı göreceğiz.İşe yaramasa da en azından uçuk fiyattan yaptırmadım.
    Follow me modülü taktırabildiniz mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yazı-yorum

Kıymetli kullanıcılar, araca paspas bakıyorum. şu linkte https://urun.n11.com/3d-oto-paspas/suzuki-sx4-s-cross-inovasyon-teknoloji-3d-havuzlu-paspas-takimi-P309886082?gclid=CjwKCAjw1f_pBRAEEiwApp0JKHgzRZsGhY24Fxi64JBNkS42LfDlWuwlIfgws2G1TkQ-gxr_fD-7jRoCZ5IQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    buldum. uygun gibi geldi. bagaj havuzu kullananlar varsa nereden aldı. nette var mı sipariş verelim. Öte yandan sanroof perdesinde lekeler mevcut. malumunuz sanrof perdesi boşlukta durduğu için dayayarak silme işlemi yapılması imkansız. fısfıslı bir temizleyici tavsiyeniz olabilir mi? ..
    https://m.n11.com/suzuki-sx4-3d-paspas-seti-suzuki-sx4-bariyerli-havuzlu-3d-paspas-P102989351

Daha önce bir arkadaşımız tavsiye etmişti

https://m.n11.com/suzuki-sx4-s-cross-uyumlu-leopar-4d-havuzlu-paspas-takimi-P289622149 bagaj havuzu bende bulamadım şayet bulup alırsanız paylaşırsanız sevinirim

• Suzuki S-Cross Halı Bagaj Havuzu (2014 Sonrası) 200,00 TL yerine 159,00 TL
    https://urun.n11.com/bagaj-havuzu/suzuki-s-cross-hali-bagaj-havuzu-2014-sonrasi-P56385114

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.