Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci elde 13-14 cok az arac var olanlarda genelde km dusuk ve hatasiz araclar. İkinci el piyasasi malum sitede yuksek. 16ocak tarihinde 51500e sifir aldim ben. Bayileri arayip fiyat alin biraz ustume ellerinde arac kalmissa alabilirsiniz sanirim. 2012lerde hiz sabitleme yok sadece radyo kontrol var ndan sag tarafta tus yok. Ayrica arac digerleriyle kiyaslanmayacak sekilde du bir arac. Ayni fiyatta otomatik vebu guvenlik donanimina sahip bulmaniz zor. Motor sanziman kendini kanitlamis, yakit tuketimi dusuk, benim asik oldugum kisim ise yol tutusu fiesta corsa hatta megane2sedan bunun yanina yaklasamazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pawlow

İkinci elde 13-14 cok az arac var olanlarda genelde km dusuk ve hatasiz araclar. İkinci el piyasasi malum sitede yuksek. 16ocak tarihinde 51500e sifir aldim ben. Bayileri arayip fiyat alin biraz ustume ellerinde arac kalmissa alabilirsiniz sanirim. 2012lerde hiz sabitleme yok sadece radyo kontrol var ndan sag tarafta tus yok. Ayrica arac digerleriyle kiyaslanmayacak sekilde du bir arac. Ayni fiyatta otomatik vebu guvenlik donanimina sahip bulmaniz zor. Motor sanziman kendini kanitlamis, yakit tuketimi dusuk, benim asik oldugum kisim ise yol tutusu fiesta corsa hatta megane2sedan bunun yanina yaklasamazlar.

Cevap için teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aklıma geldikçe sorularımı soruyorum , şu sıralar araç alacağım için bilgi edinmek istiyorum. 2016 model Suzuki swift buldum ancak arka camlar da film ve park sensörü yok, standart değil mi bu araçta ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Offchu! -- 10 Mart 2017; 12:00:17 >
  • Offchu! kullanıcısına yanıt
    Standart değil fakat park sensörünü hediye istersniz takıyorlar.

• Offchu! kullanıcısına yanıt
    Hocam Swift'in bu kasası 2011 yılında çıktı ve o kasanın Türkiye'ye gelen donanımında direksiyondan kumandalı radyo, esp, 7 airbag, orjinal karartmalı arka camlar, sis farı, elektrikli camlar, ısıtmalı aynalar gibi donanımlar sabit. Daha sonra 2013 yılında gelen modelinde ise hafif makyajla üzerine hız sabitleme yani direksiyonun sağ tarafına tuş eklemişler. Bir de sis farına bir kuşak yapmışlar. 2016 modelinde ise 2013 modelinden farklı olarak arka camların karartmasını kaldırmışlar ve gündüz farı eklemişler. Türkiye'deki modelinin değişimi bildiğim kadarıyla böyle.

Avrupa'da ve diğer ülkelerde farklı modelleri mevcut. Hatta yanlış bilmiyorsam dizeli falan da var. Oradaki modellerde aynada sinyal gibi değişiklikler var ve farklı donanımlar var.

Keşke farklı motor ve donanım paketleri burda da olsa da biz de istediğimizi alsak. Mesela ben de 1.6 sport modelinin dört kapı ve otomatiğini çok istiyorum ama Türkiye'de yok.

Eğer başka sorunuz varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

• Arkadaslar bugun izmirden istanbula geldim ortalama hiz 120km/h yakit 5.8lt/100km ile geldim hesaplarsak 30krs gibi bir yakit yapar. Sizce normalmidir? Arac daha 4300kmde ilerde yakit daha dusermi?

Bu yakit dahi bana normal geldi. Cunki daima uzun yolda araclarimin cok yakmasina alisigim. Sehir ici ortalamalarim daha az

• pawlow kullanıcısına yanıt
    Tamamen şahsi fikrim. Swift'ten 5lt/100km gibi bir rakam beklerdim. Onun için bence çok ama genel manada bakınca diğer arabalara göre normal. Tabi 120 km/h hıza göre de sizin değeriniz normal. Ben karma kullanımda LPG'de 24 krş yakıyorum. Benimkine göre benzinde 30 krş da normal gibi geliyo. Siz memnunsanız sıkıntı yok demekten başka bişey kalmıyo

• 120 km ortalama ile 5.8 lt bedava . 100 km altına inmeden 5 lt altına inilmez.dizel araçlarda
    anca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

Arkadaşlar aklıma geldikçe sorularımı soruyorum , şu sıralar araç alacağım için bilgi edinmek istiyorum. 2016 model Suzuki swift buldum ancak arka camlar da film ve park sensörü yok, standart değil mi bu araçta ?

2016 model Suzuki swift nerede hocam
    Bana yok dediler Ankara herter de.

• arkadaşlar aracımın 1 lastiği yarıldı elinde kullanılabilir durumda lastiği varmı izmirde elden alıcam 5-6 lastikçiye sordum çıkma bulamadılar 185/55R16 lazım olan
  • pawlow kullanıcısına yanıt
    Herkese Selam.

Bir uzun yol veriside ben paylaşayım sizlerle. Ancak beni aracımda yük daha fazla. Aracın üzerinde bir adet port bagaj ve bisiklet taşıyıcı mevcut. Ona rağman Ankara - İstanbul arası 418 Km yol yaptım, 4,7 ortalama ve daha 330 km gidebilirim olduğunu yazıyor ki daha fazla gidilir. Otomatik, hız sabitleme yok. Ortalama hızım 90-110 arası. Fakat bütün faktöleri konuşmak lazım. 2 Yetişkin ve iki çocuk. Ayrıca aracın yüklü durumunda tavsiye ettiği lastik havaları 36-41 bar olarak ayarlandı. Bu şartlar değiştiğinde tüketim azabilirde artabilirde. Bir seferinde Ankaradan dönerken ne ailem ne de port bagajım ne de başka bir yük vardı. O koşullarda 4.1 ile İstanbul'a dönmüştüm.

SUZUKI SWIFT FUN CLUB SUZUKI SWIFT FUN CLUB SUZUKI SWIFT FUN CLUB

• LPG yakıt tüketim verileriniz nasıl arkadaşlar? Özellikle şehir içi merak ediyorum.
  • 2017 makyajlı swift ne zaman satışda olcak...
    http://autocar.com.tr/2017/03/07/2017-suzuki-swift-cenevrede-sahne-ald%C4%B1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agah07 -- 20 Mart 2017; 17:13:47 >
  • Merhabalar;

2016 1.2 otomatik için niyetlendim fakat teknik servis ile yedek parçadan yana kuşkularım var. Büyükçekmece'de oturuyorum. En yakın servis Bahçelievler. Bayrampaşa, Şişli, Kadıköy ve Pendik olarak uzaklaşıyor gittikçe.Yetkili satıcı ve servisin bu kadar az olması biraz dezavantaj gibi geldi. Bir de 2 hafta yedek parça beklendiğinden bahsedilmiş. Bu konuda tecrübe yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balliba

Merhabalar;

2016 1.2 otomatik için niyetlendim fakat teknik servis ile yedek parçadan yana kuşkularım var. Büyükçekmece'de oturuyorum. En yakın servis Bahçelievler. Bayrampaşa, Şişli, Kadıköy ve Pendik olarak uzaklaşıyor gittikçe.Yetkili satıcı ve servisin bu kadar az olması biraz dezavantaj gibi geldi. Bir de 2 hafta yedek parça beklendiğinden bahsedilmiş. Bu konuda tecrübe yaşayan var mı?

2016 swift nerede var hocam, sıfırdan bahsediyorsun değil mı?

• k62545 kullanıcısına yanıt
    Sıfırdan bahsediyorum da bu tepkinizinden bayiilerde olmadığını anladım :) Aklıma yatmadan bayii araştırması yapmamıştım. Sıfır için 2017 mi bekliyor herkes :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Balliba

Sıfırdan bahsediyorum da bu tepkinizinden bayiilerde olmadığını anladım :) Aklıma yatmadan bayii araştırması yapmamıştım. Sıfır için 2017 mi bekliyor herkes :)

Aynen. 2016 model yok bayilerde.2017 de yeni kasa ve Mayıs gibi gelecekmis. fiyatlar farklı olur tahminimce

• İstanbul'daki bayii ile konuştum bugün. Ellerindeki 2016'ların Ocak ayı içinde bittiğini, yeni kasanın yaz sonuna doğru geleceğini söyledi.
  • arkadaşlar merhaba 1.3 2000 model glx sedan swiftim var. Bu aracımda tekleme problemi görülmeye başladı. buji ve buji kablolarını değiştirdim. ancak tekleme devam ediyor. Araba ilk aldığımda benzinde ufak ufak tekliyordu. şimdi benzinde bildiğiniz sallaya sallaya gidiyor ve stop ediyor. LPG de biniyorum. ancak LPG de de gaza biraz fazla bastığımda silkeliyor. sorunun nereden kaynaklandığını bulamadık. Bi ateşleme modülü var onu değiştir dediler ancak onunda orjinali 1000 lira civarında değiştiririm problem çözülmezse boşuna masraf yapmayayım diyorum. Bu problem nereden kaynaklanabilir. tecrübesi olan varsa lütfen paylaşsın
  • k62545 kullanıcısına yanıt
    Trabzon bayisinde geçen hafta bir tane mavi renkte swift kalmıştı.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.