Şimdi Ara

Suzuki Jimny alıyorum. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
18.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hem gerçek bir arazi aracı olmuş olursun.

Suzuki Jimny alıyorum.
  • lada değilde içeride oturan bayan hoşuma gitti:)))
  • arabayı almaya gittim ama öyle böyle değil içi acayip küçük.

206 dan da küçük olacağını tahmin etmiyordum. yakıtı da söylediğine göre hiç 10 litrenin altına düşmüyormuş. yol tutuşu bekledğimden kötü. yolu çok fazla hissettiriyor. v.s.

neticede vazgeçtim. ilgilenen fikir beyan eden herkese teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

arabayı almaya gittim ama öyle böyle değil içi acayip küçük.

206 dan da küçük olacağını tahmin etmiyordum. yakıtı da söylediğine göre hiç 10 litrenin altına düşmüyormuş. yol tutuşu bekledğimden kötü. yolu çok fazla hissettiriyor. v.s.

iyi yapmışsın.

şimdi ne almayı düşünüyorsun peki?
  • o paraya iyi bir terios gider gibime geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kritios

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

arabayı almaya gittim ama öyle böyle değil içi acayip küçük.

iyi yapmışsın.

şimdi ne almayı düşünüyorsun peki?

fiyatı şişirilmemiş bir mitsubishi colt bulabilirsem alıcam. ya da biraz daha bekleyip sıfır otomobildeki indirimleri bekleyeceğim.

• araç bahsedildiği kadarda kötü değil.arazisi mükemel.yok ben asfalt aracı düşünüyorum diyorsanız.bu araç size kesinlikle uygun değil.ama arazdide kullanacak olanlara 2. araç olrak tavsiye olunur.fiyatı uygun.daha cok paranız varssa almayım gidin kendinize mitsubishi pajero alın.öncelikle aracı fiyat performans yapınız.ucuz olacak arazisi super olacak .asfaltta harikalar yaratacak.diyorsanız bilinki böyle bir araç yok.....asfaltla araziyi ayrın kafanızda..ikisi farklı şey......ama şehir içinde sakin kullanım içinde harika olduğunu göreceksiniz...yüksek kullanıma bayılacaksınız....kalabalık değilseniz mekan size yetecek....ama lpg yerine lpi tercihleriniz daha iyi olacaktır....lakin 1250 euro luk maliyet size fazla gelkebilir.....o zamanda ucuzunu takabilirsiniz...virajlara hızlı girmeyinnn ani frenler yapmayın...arazide keyfine bakın
  • bu konuyu 2009 da okuduğumu hatırlıyorum
  • eee bu konu şimdi niye hortladı
  • hortlamadı sadece okudum ve cevap yazdım
    lpi(LPİ) yaptırmayı düşünüyordum konuyu okudum ve masej yazdım isterseniz adminlere söyleyin silsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yıldırımordu -- 9 Ocak 2011; 23:01:22 >
  • araç lpg yapıldı.lovato marka atıldı.şehir için ve benim kullandığım arazi şartlarında 2 çekerde benzinle 60 krş lpg ile 40 krş yakmaktadır.
    bazıları 20 krş yaktığını iddaa etselerde bence kendi sitesinden de göreceğiniz gibi
    http://otomobil.suzuki.com.tr/Modeller/Jimny/19/Jimny-13-JLX-AT/Teknik-Bilgileri
    şehir içinde 9,6 lt yazmışlar bu arkadaşlar ya yalan söylüyor yada hesap yapmayı bilmiyorlar

araç tam bir arazi delisi.yaklaşım açıları harika.ama hızlı gitmeyin asfatta hayal kırıklığı.
    hanımlar için cok iyi seçenek asla yolda kalmazlar aracın altını vurmazlar.heryere park ederler.ben şehir içinde bayılıyorum
    kar yağınca ne kadar iyi bir karar verdiğinize emin olacaksınız
    fotoları ekleyeceğim inşallah yarın

tekrar konu hortladı yazmayın google çncelikle buraya yönlendirme yapıyor.en iyi yer burası dedim

• benzin düsmaniymis..
  • sol dizimde sorun var.çok zorlamamak için otomotik vites araç alacağım. inip binerken ve otururken yine zorlanmamak için yüksek araç gerekiyor. 27.000 tl civarı bütçe var. iki seçeneğe indirdim:

1- suzuki 1.6 2005 model 45.000 km civarı otomatik vites 3 kapı vitara

2- suzuki 2009 ya da 2010 model 25.000 km civarı otomatik jimny

ofroad yapmayacağım ama çok zorlu olmayan kıra bayıra çıkacağım. şehirlerarası çok uzun yol gitmeyeceğim. işe gelip gideceğim. bir de günlük alışveriş vs... bagaj boyutu sorun değil. genelde tek olacağım için arka koltuk boyutları sorun değil...dahiatsu teriosu eledim çünkü türkiye ve avrupa pazarından çekiliyor.
    vitara 3 kapı aerodinamik olarak daha iyi görünüyor ama 7 yaşında araba olacak. jimny 3 yaşında olacak.
    jimny de tip ve görünüm olarak bana oldukça sevimli geliyor. sizce hangisini tercih etmeli acaba?

• bu jimny lerin otomatik vites olanlarında yokuşta geriye kaydırma gibi bir sorun var mı?
    bunu merak ediyordum öğrendim yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas1.6 -- 1 Kasım 2015; 16:39:23 >
  • burda yorum yazanların çoğunun kullanmadığını düşünüyorum . ben bir kez şehir içi düz vites olanını kullandım.

boyum 1.87 cm kilom 100 kg. öyle abartıldığı gibi dar bir araba değil. tavanı gayet yüksek kafanızın tavana değmesi gibi bir rezillik yok. kocaman bir ön camı var ve her yeri görüyorsun. aynaları da gayet iyi. zaten kafayı biraz sola çevirsen arabayı arkasına kadar görüyorsun. şehir içinde harikulade bir araç.

şehir dışı için pek güvenli sayılmaz. bir de yokuşlarda küçük vites çıkmak lazım galiba . ya da ben ilk kullanımda vites aralıklarını ayarlayamadım. arabayı teslim ettiğim sahibi beni metroya kadar bıraktı, özellikle arkaya oturdum. hiç de öyle aşırı küçük bir araba değil. ama 4 kişilik.5 kişi binmeyin zatne binemezsiniz.

bu arabanın otomatik şanzımanı 3 ileri. eski tekonoloji. çok yakacağı ve deparsız olacağı kesin. 100 km ye çıkışı 17 saniye olması bir insanlık ayıbı. bence bağda bahçede köyde falan kullanılacaksa alınmalı. alacak arkadaşlar kesinlikle deneme sürüşü yapmalı ve aracın klimayı açıp yokuşa sürmeli. 1300 cc motorun klimasının yetersiz olma ve yokuşlarda bayılma ihtimali var. bunlar test edilmeden alınmamalı. alacaksanız haziran temmuza kadar bekleyip klima açıp yokuşlarda deneyin.çok da para vermeyin.

ben temmuz gibi düşüneceğim bir tane. konfor için daihatsu terios daha iyi. onun otomatik şanzımanı 4 ileri ve 1500 cc . bence daha iyi bir araç.

• Arkadaşlar vanda yaşıyorum kış şartlarına uygun araç arıyorum eşim de kullanacak otomatik yüksek kullanımı rahat bir araç fikriniz varsa bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.