Şimdi Ara

Suzuki Jimny alıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
18.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Satıcıyla anlaşmak üzereyim. Son olarak forumun da görüşünü almak istedim.

İlk arabam pejo 206 Roland Garros'tu. Aracı sattım. Üzerine bir miktar ekleyip otomatik vites Suzuki Jimny i alacağım. Jimny i alma sebebim aslında bir arkadaştan alıyorum ve piyasanın bayağı altına veriyor bana.

Arkadaşlar ne dersiniz? Jimny'i sürerken sıkıntı yaşar mıyım? 206 dan sonra zorlar mı beni? Sanırım içi biraz küçükmüş bir de yakıt olarak fazla yakıyormuş. Fiyat olarak 20 bin lira konuştuk. 2008 model ve 17 bin km'de. (Aracı benim ısrarlarımla satıyor bu arada.)

İkinci el'de satarken sıkıntı yaşar mıyım? pejo yu çok rahat sattım.

fikir beyan edecek herkese şimdiden teşekkürler...

• alma bence 2.eli yok zaten ve cok kucuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILIÇ -- 27 Aralık 2009; 22:29:21 >
  • fiyat iyi bence,hem yüksek model hem az km. otomatik sıfırları 34 bin tl sanırım. jimnyleri bende beğeniyorum. suzuki jip üretiminde başarılı kendini kanıtlamış bir marka, öyle kolay sorun çıkaracağını sanmam. arkadaşının aracıymış içine binmiş olman lazım,sen karar ver dar mı değil mi diye,arka taraf dar gördüğüm kadarıyla. birde kendine şunu sor 2 kapılı bir araç kullanışlı olur mu kendim için... hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vestigo

fiyat iyi bence,hem yüksek model hem az km. otomatik sıfırları 34 bin tl sanırım. jimnyleri bende beğeniyorum. suzuki jip üretiminde başarılı kendini kanıtlamış bir marka, öyle kolay sorun çıkaracağını sanmam. arkadaşının aracıymış içine binmiş olman lazım,sen karar ver dar mı değil mi diye,arka taraf dar gördüğüm kadarıyla. birde kendine şunu sor 2 kapılı bir araç kullanışlı olur mu kendim için... hayırlısı olsun.

cevap için teşekkür ederim.

yok araca hiç binmedim o yüzden fikir soruyorum. araç farklı bir şehirde almaya gidince ilk defa görücem. şimdilik resimleriyle yetiniyorum...
  • güle güle kullan ...
  • Satıcıyla anlaşmak üzereyim demişsin ama aracı görmeden, denemeden oldu bittiye getirme derim. Yanlış anlama ama satıcı arkadaşın da olsa güvenme, servise mutlaka göster. Ayrıca Jimny iyi bir arazi aracı ama iyi bir yol aracı değil. Bence arazide kullanılmayacaksa çok mantıklı bir seçenek de değil, ama sana kalmış tabii. Sen sadece git gör, dene, servise göster, içine sinerse al.
  • sıralı sistem tüp taktırarak yakıt sorununu halledersin. bi aralar benimde hep aklımdaydı 2 kapılı olduğu için almamıştım.
  • hayırlı uğurlu olsun aldıktan sonra yorumlarını bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: obenturkcan

hayırlı uğurlu olsun aldıktan sonra yorumlarını bekleriz

aynen katılıyorum. yorumlarınız ilgimi çekecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

Satıcıyla anlaşmak üzereyim demişsin ama aracı görmeden, denemeden oldu bittiye getirme derim. Yanlış anlama ama satıcı arkadaşın da olsa güvenme, servise mutlaka göster. Ayrıca Jimny iyi bir arazi aracı ama iyi bir yol aracı değil. Bence arazide kullanılmayacaksa çok mantıklı bir seçenek de değil, ama sana kalmış tabii. Sen sadece git gör, dene, servise göster, içine sinerse al.

aslında en büyük çekincem yol konusunda. adam diyarbakır da kullanmış memnun. ben ankara'da kullanıcam.

gerçi ankara'da olanlar bilir yollar,derin çukurlar, yüksek tümseklerle dolu, yoldan aşağıda kalan kanalizasyon kapakları v.s.

oraya gidince iyice kontrol ederim artık.

"yol konusunda iyi değil" demişssiniz acaba bunu biraz daha açar mısın? hangi yönlerden iyi değil?

teşekkürler.

• güzel bir araç ancak eski aracınızdaki performansı aramayın
    otomtik vites için 0-100 km/s hızlanma 17,2 sn
    ankara'da sollama yapmanız zorlaşır

http://www.suzuki.com.tr/otomobil/index.asp?sayfa=altkategori&urungrup=10&ids=30#
  • quote:

Orijinalden alıntı: meta80

güzel bir araç ancak eski aracınızdaki performansı aramayın

http://www.suzuki.com.tr/otomobil/index.asp?sayfa=altkategori&urungrup=10&ids=30#

eski aracımda bu değer 12.5'ti. 5 sn de azımsanmıycak bir değer. pejo yolu çok fazla hissettiriyordu.

ama aracın yüksek olması, otomatik vites olması, yeni olması ve özellikle de fiyatı beni çekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

eski aracımda bu değer 12.5'ti. 5 sn de azımsanmıycak bir değer. pejo yolu çok fazla hissettiriyordu.

ama aracın yüksek olması, otomatik vites olması, yeni olması ve özellikle de fiyatı beni çekiyor.

imkan varsa şöyle bir deneyin yani 3-5 km kullanın sonra gidip alın
    yüksek araç kullanırken viraj dönüşlerindede dikkat etmek gerekecektir

http://www.araba.com.tr/ara.php?action=kat&ma=81&ma2=81&mo=1317&fs=0&fe=0&ys=0&ye=0&shs=0&she=0&kms=0&kme=0&il=0&ot=1&vt=0&yt=0&kt=0&f=0&i=0&fa=&s=3&ma=81&fs=0&fe=0&ys=0&ye=0&shs=0&she=0&fa=0&il=94&s=3

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

imkan varsa şöyle bir deneyin yani 3-5 km kullanın sonra gidip alın
    yüksek araç kullanırken viraj dönüşlerindede dikkat etmek gerekecektir

http://www.araba.com.tr/ara.php?action=kat&ma=81&ma2=81&mo=1317&fs=0&fe=0&ys=0&ye=0&shs=0&she=0&kms=0&kme=0&il=0&ot=1&vt=0&yt=0&kt=0&f=0&i=0&fa=&s=3&ma=81&fs=0&fe=0&ys=0&ye=0&shs=0&she=0&fa=0&il=94&s=3

40-50 km kullanmadan almam zaten :D onu arkadaşımla konuştum. istersen alma dedi.

hayırlısı artık hocam. aracı alınca detaylı olarak sizlerle paylaşırım.

selamlar...

• Alinacak bir arac degil. En eski kasa RAV4 almanizi tavsiye ederim, cok daha guvenli olacaktir.
  • hayirli olsun,modeli ve km'si iyiymis,fiyati da guzel
  • Jimny tam bir arazi makinesi, ama yol için uygun değil. Teknoloji ve konfor olarak demode bir araç.

Performansı yetersiz. İç hacmi de dar. Donanımı çok zayıf.

Yerinizde olsam asfalt kullanımı için asla düşünmezdim. Diyarbakır'a kadar gidip gelmeyin, yazık.

Emin olun ki 206 o arabadan çok daha konforludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 28 Aralık 2009; 12:18:14 >
  • Bence fiyatı o kadarda ucuz değil. Ama razıysan ve araba çok temizse bir sorun yok. Suzuki jimny aile arabası değil. Ama alınabilecek mantıklı bir arabadır.
  • henüz almadıysanız, kesinlikle almayın derim. eskaza 60la bir viraja girdiğinizde devrilme ihtimaliniz var.

son derece zayıf, güvensiz, yol tutuşu zayıf bir araç. 20.000 tl az para değil, o paraya çok daha iyi şeyler bulabilirsiniz.
  • Bknz: attan inip eşşeğe binmek
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.