Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.031
Cevap
50
Favori
809.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaganss

quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Kuzey

quote:

şuan ki aracımı çok sevmeme rağmen, otomatik vites olmamasından dolayı hem ben sıkıldım düz vitesten hem de eşim kullanamıyor. Bu yüzden ekonomik durumum el verirse 2011'de 2.el makyajlı kasa 2.0 JLX-EL AT grand vitara almaya niyetleniyorum. Ancak 1.6 gv3 8.5 lt ortalama benzin tüketirken, 2.0 lt otomatik vites gv5'in yakıt miktarı nedir ne değildir merak ediyorum. Eğer imkan olur da alırsam zaten lpg kaçınılmaz olacak gibi .
    2.0 otomatik vitesin benzin ve lpg tüketimi konusunda cevap verirseniz sevinirim

2007 GV 2.0 otomatik için değerler:

Ankara'nın yoğun kısımlarına girince km'de 45 kuruş civarını buluyor.

Çevreyolunda veya Şehirlerarası yolda cruise control ile 90'la gidince 30 kuruş civarı ölçtüm. Bilgisayar genelde 7.8-8 litre/100 km gösteriyor.

Aylık genel kullanımda ortalama 38-40 kuruş arası harcanıyor.

95 oktan kurşunsuz kullanıyoruz. (Araç 98.000 de ama tüm bakımları eksiksiz yapıldı.)

teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Suzuki Türkiye Distribütörlüğünü 27 yıldır başarı ile sürdürmekte olan Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ülkemiz pazar şartlarına uygun olan tüm SUZUKI ürün gamına dâhil Otomobil, Motosiklet ve Deniz Motorlarını Türk tüketicisinin beğenisine sunmaktadır.

Bu kapsamda, 2009 ve 2010 yıllarında ithal edilen bazı 3 Kapı Grand Vitara araçlar için Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından gönderilen bilgi kapsamında;

Aracın üzerinde bulunan teknik tanıtım plakasında eksik bilgiler olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
    Motor bölmesinde bulunan Teknik Tanıtım Plakası üzerinde bulunması gerekli olan ;

• İmalatçı Bilgileri
    • Araç Şasi Numarası
    • Araç Tip Onay Numarası
    • Araç Ağırlık Bilgileri
    • Araç Renk Kodları
    • Araç Motor Kodları

Bilgilerinden etiket üzerindeki “ Araç Tip Onay Numarası “ eksik olduğundan ve ilgili Türk Mevzuatına göre bu durumun başka bir telafi yolu bulunmadığından,
    * Sözkonusu araçların trafikten çekilmesi hususu ve 2011 model “O” kilometre yeni bir Suzuki 3 kapı 1.6 JX A MT Grand Vitara ile bedelsiz olarak değiştirilmesi Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından kararlaştırılmıştır.

Sözkonusu araçlar, Şasi Numarası bazında distribütörlüğümüze bildirilmiş olup, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında, araç değişim işlemlerinin gerçekleştirileceğini bigilerinize sunarız.

Toplam 139 adet aracın değişimini kapsayan bu konuda, Yetkili Satıcılarımızla toplantı yapılalarak detaylı bilgilendirme yapılmış olup ve aynı gün müşterilerimize de gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Değişimi yapılacak türde araç sahibi olan müşterilerimizin, aracı satın almış olduğu Suzuki Yetkili Satıcısı ile veya Suzuki A.Ş. Genel Müdürlüğü ile bağlantı kurması, işlemlerin hızlı yürütülebilmesi için en pratik yol olacaktır.

Suzuki Markası, Sorumlu imalatçı ve ithalatçı yaklaşımı kapsamında, müşterilerimizin kullanmakta olduğu araçta, fiziki, teknik ve güvenlik bakımından hiç bir eksiğinin bulunmadığını teyid eder, ayrıca araç değişim sürecinde müşterilerimizin göstereceği işbirliği ve markamıza duyduğu güven nedeni ile tekrar teşekkür ederiz.

Alıntı; suzuki.com.tr

• quote:

Orijinalden alıntı: orqunn

bu arada xenon taktıran var mı? Ne marka olduğunu, kaç kelvin olduğunu, fiyatını, aldıkları performansı falan yazabilirler mi?
    ben 6000k düşünüyorum. haftaiçi alıcam birde şu siteyi buldum adamlarda fiyat 160ytl. Bizim araçlarda yani suzuki vitara 3k larda H4 ampül kullanılmış bu yüzden motorlu xenon gerekiyormuş.

http://www.teknocomelektronik.com

Bilgisi olan?

Alıntıları Göster
    2011 suziki grand vitara 20 ekimden sonra gelecek arabalarda arkadaki stepneyi kaldırdı (hiç yedek lastik yok patlayınca belirli bir km yapabilecek yapıştıma ilacı var ) resmi buldum ekleyemedim yabancı suziki formunda var bence güzel gözükmüyor stepneli olarak almak için 0 km sipariş vermiştim stepnesiz gelecek dediler bakıp beğenirsem alacağım (2011 suziki grand vitara 1.9 dizel) bayiden haber bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: zafer1958

2011 suziki grand vitara 20 ekimden sonra gelecek arabalarda arkadaki stepneyi kaldırdı (hiç yedek lastik yok patlayınca belirli bir km yapabilecek yapıştıma ilacı var ) resmi buldum ekleyemedim yabancı suziki formunda var bence güzel gözükmüyor stepneli olarak almak için 0 km sipariş vermiştim stepnesiz gelecek dediler bakıp beğenirsem alacağım (2011 suziki grand vitara 1.9 dizel) bayiden haber bekliyorum

4x4 suv'da istepne olmazsa diyecek birşey bulamıyorum artık, diğer markaların suvlarına mı özeniyor acaba suzuki, çok yazık umarım istepneli getirmeye devam ederler. 2 yaşındaki yeğenim grand vitara hastası, o bile arkasında istepne olmayan arabaları sevmiyor

• quote:

quote:

4x4 suv'da istepne olmazsa diyecek birşey bulamıyorum artık, diğer markaların suvlarına mı özeniyor acaba suzuki, çok yazık umarım istepneli getirmeye devam ederler. 2 yaşındaki yeğenim grand vitara hastası, o bile arkasında istepne olmayan arabaları sevmiyor

Alıntıları Göster
    bunlar istepnesiz model, suzuki istepneyi çalmamalı kesinlikle

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

• quote:

bunlar istepnesiz model, suzuki istepneyi çalmamalı kesinlikle

Alıntıları Göster
    bu da 3 kapılısı...

• quote:

Öyle bir şey yaptığına göre saçmalamış Bence.

Suzuki Grand Vitara hakiki bir arazi aracıdır. Arazi şanzımanı olan, 4x4 Low Lock, 4x4 High Lock gibi fonksiyonları olan gerçekten arazide ilerleyebilen bir araçtır. Diğer pek çok SUV gibi asfalt çukurlarını aşmak için değil, ağır sayılabilecek arazi ve doğa koşulları için yapılmıştır.

Arazide veya ağır kış koşullarında büyük olasılık lastik normal patlamayabilir, yarılabilir, janttan atabilir ve parçalanabilir. O zaman da yapışkanla mı idare edilecek? Oldu olacak yama için lastik parçası ve iğne-iplik versinler yapışkanın yanında.

Üstelik yedek lastik dışarıda olduğu için bagajda yer zayi etmiyordu ve çıkarılması da kolaydı. En azından opsiyon olarak sunulmalıydı. (Eminim ki, herkes yedek lastik opsiyonunu alırdı.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Kuzey

quote:

Öyle bir şey yaptığına göre saçmalamış Bence.

Suzuki Grand Vitara hakiki bir arazi aracıdır. Arazi şanzımanı olan, 4x4 Low Lock, 4x4 High Lock gibi fonksiyonları olan gerçekten arazide ilerleyebilen bir araçtır. Diğer pek çok SUV gibi asfalt çukurlarını aşmak için değil, ağır sayılabilecek arazi ve doğa koşulları için yapılmıştır.

Arazide veya ağır kış koşullarında büyük olasılık lastik normal patlamayabilir, yarılabilir, janttan atabilir ve parçalanabilir. O zaman da yapışkanla mı idare edilecek? Oldu olacak yama için lastik parçası ve iğne-iplik versinler yapışkanın yanında.

Üstelik yedek lastik dışarıda olduğu için bagajda yer zayi etmiyordu ve çıkarılması da kolaydı. En azından opsiyon olarak sunulmalıydı. (Eminim ki, herkes yedek lastik opsiyonunu alırdı.)

Alıntıları Göster
    sayın kagans resimler ve ilginiz için teşekkür ederim.size bir şey sormak istiyorum 2010 model suziki grand vitaranın stepneli arka kapısı yeni gelen stepnesiz vitaranın arka kapısı yerine sorunsuz monte edilebilirmi bir araştırıp en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

• quote:

sayın kagans resimler ve ilginiz için teşekkür ederim.size bir şey sormak istiyorum 2010 model suziki grand vitaranın stepneli arka kapısı yeni gelen stepnesiz vitaranın arka kapısı yerine sorunsuz monte edilebilirmi bir araştırıp en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

sormadım ancak monte edilse bile çıkmasını bulmak gerekecek, benim 2009 GV3ümde 2011 model ile değişecek, içime bir kurt düştü şimdi, yarın arayıp mutlaka soracağım, eğer benim araçta istepnesiz ise kavga çıkar, istepneli olanı verip istepnesizi almam

2011 model olup ekimden önce gelen istepneli grand vitaralardan bazı bayilerde vardır diye düşünüyorum, bi araştırın bayileri telefonla arayıp.

yuh artık gerçekten istepneyi çalmışlar;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-2011-model-makyajli-grand-vitara-33323299/detay

• quote:

quote:

sormadım ancak monte edilse bile çıkmasını bulmak gerekecek, benim 2009 GV3ümde 2011 model ile değişecek, içime bir kurt düştü şimdi, yarın arayıp mutlaka soracağım, eğer benim araçta istepnesiz ise kavga çıkar, istepneli olanı verip istepnesizi almam

2011 model olup ekimden önce gelen istepneli grand vitaralardan bazı bayilerde vardır diye düşünüyorum, bi araştırın bayileri telefonla arayıp.

yuh artık gerçekten istepneyi çalmışlar;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-2011-model-makyajli-grand-vitara-33323299/detay

Alıntıları Göster
    hocam resimleri dikkatli inceledim ve istepneli olan modelde tamponda istepne için boşluk var, ancak istepnesiz modele istepne taksanız bile tampon düz olduğu için bagaj kapağı kapanmaz.

• quote:

hocam resimleri dikkatli inceledim ve istepneli olan modelde tamponda istepne için boşluk var, ancak istepnesiz modele istepne taksanız bile tampon düz olduğu için bagaj kapağı kapanmaz.

Alıntıları Göster
    dediğim istepne için boşluk;

• quote:

dediğim istepne için boşluk;

Alıntıları Göster
    OFFF OFFFF OFFF 7senedir vitaranın peşindeyim modelden modele vuruluyorum enson gv3kapının peşindeyim artık gelirim birazdaha düzenliolmaya başladı kredi cekipalıcam artık 2006-2008arası yiter ya yiteryaaaa bu nasıl bi beğenme anlamadım başka hiçbir aracı gözüm görmüyo takıntı oldu bende inşalah alıcam:(:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ilksenhan

OFFF OFFFF OFFF 7senedir vitaranın peşindeyim modelden modele vuruluyorum enson gv3kapının peşindeyim artık gelirim birazdaha düzenliolmaya başladı kredi cekipalıcam artık 2006-2008arası yiter ya yiteryaaaa bu nasıl bi beğenme anlamadım başka hiçbir aracı gözüm görmüyo takıntı oldu bende inşalah alıcam:(:)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar üzülerekte olsa aracımı birkaç gün önce satışa çıkardım, aracıma çok alıştım hatta hastalık derecesinde aracımı seviyorum, aslında çokta üzülmüyorum çünkü 2008 ve üzeri otomatik grand vitara almak niyetindeyim, aracımın 2011 model 0 km ile değişimi yapılacak, yani kullandığım aracı değil verilecek aracı satıyorum aslında, kısa bir süre sonra değişim başlayacakmış.

aracımın linki;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-2011-model-o-km-ucuza-alma-firsati-31928393/detay

ben de benzer fiyatlarda birçok araca baktım, ancak öyle bir içime işlemiş ki grand vitara, hangi modele baksam kesmedi ve şimdi 2.0 grand vitara aramaya başladım ancak makyajlı kasa olsun istiyorum 50.000 tl üzeri fiyatlar çıkıyor ilanlarda, sizce 2009 makyajlı kasaya en çok kaç verilir, benim için 50.000 sınır. aracımı satamazsam takasa da girebilirim, ya da 2008 modellere de bakabilirim, kafam çok karışık açıkçası.
    ben aracımı satana kadar satılmazsa almayı düşündüğüm araçlardan bir tanesi bu;
    http://www.araba.com/3219791/Suzuki%20Grant%20Vitara
    bir diğeri de bu;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-hatasiz-boya-yok-2008-suzuki-grand-vitara-22-000-km-de-ilk-sa-32935713/detay

• quote:

arkadaşlar üzülerekte olsa aracımı birkaç gün önce satışa çıkardım, aracıma çok alıştım hatta hastalık derecesinde aracımı seviyorum, aslında çokta üzülmüyorum çünkü 2008 ve üzeri otomatik grand vitara almak niyetindeyim, aracımın 2011 model 0 km ile değişimi yapılacak, yani kullandığım aracı değil verilecek aracı satıyorum aslında, kısa bir süre sonra değişim başlayacakmış.

aracımın linki;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-2011-model-o-km-ucuza-alma-firsati-31928393/detay

ben de benzer fiyatlarda birçok araca baktım, ancak öyle bir içime işlemiş ki grand vitara, hangi modele baksam kesmedi ve şimdi 2.0 grand vitara aramaya başladım ancak makyajlı kasa olsun istiyorum 50.000 tl üzeri fiyatlar çıkıyor ilanlarda, sizce 2009 makyajlı kasaya en çok kaç verilir, benim için 50.000 sınır. aracımı satamazsam takasa da girebilirim, ya da 2008 modellere de bakabilirim, kafam çok karışık açıkçası.
    ben aracımı satana kadar satılmazsa almayı düşündüğüm araçlardan bir tanesi bu;
    http://www.araba.com/3219791/Suzuki%20Grant%20Vitara
    bir diğeri de bu;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-hatasiz-boya-yok-2008-suzuki-grand-vitara-22-000-km-de-ilk-sa-32935713/detay

Alıntıları Göster
    2011 Model Grand Vitara JLX-EL 2.0 AT FULL Park Sensörü Ve Ön Tampon Koruyucu Bar hediye olarak veriliyor 63.000 TL. Suzukinin Ankara OPAL Bayiinde.Banka Kredi Faiz Oranları Halkbank 12 aya kadar 0.70, 12 -24 Ay Arası 0.80 İkinci el kelepir araçları çoğu zaman galeriler kapatır,biniciye yedirmezler. 2. el araçlar çoğu zaman pahalıdır ve yine çoğu zaman az veya çok risk taşırlar.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    çok ilginç bir diyalog olmuş, bana verilecek aracın stepneli mi stepnesiz mi olduğunu öğrenmek için bende aradım bayiyi ama hala dönmediler, bayiler ne yazık ki suzukiden habersizler gibiler, sizin yaşadığınız olayda bunun bir örneği.

sadece bir bayi otomatik vites dizel grand vitaranın gelecek yıl için düşünüldüğünü söyledi ama ne olur ne biter kim bilir, zaten 2012 modelde kasa değişir diye düşünüyorum; 2006-2007-2008 3 yıl + 2009-2010-2011 3 yılda makyajlı, 2012 kasa değişim yılı olur herhalde. suzuki diğer markaların suvlarına özeniyor sanırım, gelecek kasada yukarı doğru açılan bagaj kapağı olur dediydi dersiniz.

neye karar verdiniz, stepnesiz gerçekten kötü gözüküyor, stepnesiz suvda mantıksız zaten, başka bayilere baktınız mı stepneli var mı?

• quote:

çok ilginç bir diyalog olmuş, bana verilecek aracın stepneli mi stepnesiz mi olduğunu öğrenmek için bende aradım bayiyi ama hala dönmediler, bayiler ne yazık ki suzukiden habersizler gibiler, sizin yaşadığınız olayda bunun bir örneği.

sadece bir bayi otomatik vites dizel grand vitaranın gelecek yıl için düşünüldüğünü söyledi ama ne olur ne biter kim bilir, zaten 2012 modelde kasa değişir diye düşünüyorum; 2006-2007-2008 3 yıl + 2009-2010-2011 3 yılda makyajlı, 2012 kasa değişim yılı olur herhalde. suzuki diğer markaların suvlarına özeniyor sanırım, gelecek kasada yukarı doğru açılan bagaj kapağı olur dediydi dersiniz.

neye karar verdiniz, stepnesiz gerçekten kötü gözüküyor, stepnesiz suvda mantıksız zaten, başka bayilere baktınız mı stepneli var mı?

Alıntıları Göster
    merhaba
    eşime geçen sene suzuki grand vitara dizel almıştık. Bu araç 2000 devir altında çok güçsüz kalıyor, dizel gv olup chip yada box tuning yaptıran varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: plastic_surgeon

merhaba
    eşime geçen sene suzuki grand vitara dizel almıştık. Bu araç 2000 devir altında çok güçsüz kalıyor, dizel gv olup chip yada box tuning yaptıran varmı?

Alıntıları Göster
    sayın kaganss kaporamı gönderdiler suzikinin kocaelindeki dağıtım yapan sorumlularıyla görüştüm japonyadan gelecek arabaların arasına stepneli sipariş veremezmisin dedim üretilmiyor dediler türkiyede pert olmuş arabanın sağlam arka kapısını bulabilirmiyiz dedim onunlada ilgilenmediler kısacası sayın kansass jip almaktan vazgeçtim bu hafta sonu istanbula gidiyorum telefonla ön görüşme yaptım şu anda istediğim donanımda yok 2-3 ay sonraya sıra veriyorlar nasip olursa AUDİ A3 SPORTBACK S TRONİC 1.6 dizel otomatic alacağım.Sizinle bu forumda yazışmaktan memnun oldum herşey gönlünüzce olsun hoşça kalın

• quote:

.....Bu araç 2000 devir altında çok güçsüz kalıyor, dizel gv olup chip yada box tuning yaptıran var mı?

BOX-Tuning ile ilgili bilgiyihttp://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29337.msg254682#msg254682 de bulabilirsiniz.
    BENCE, bayanlar için zor bir araç manuel vitesli, 5 -kapılı, yeni kasa Grand Vitara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

quote:

.....Bu araç 2000 devir altında çok güçsüz kalıyor, dizel gv olup chip yada box tuning yaptıran var mı?

BOX-Tuning ile ilgili bilgiyihttp://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29337.msg254682#msg254682 de bulabilirsiniz.
    BENCE, bayanlar için zor bir araç manuel vitesli, 5 -kapılı, yeni kasa Grand Vitara.

Alıntıları Göster
    Eşim mutlu kullansın bakalım bir süre daha.
    Gönderdiginiz linki okudum tamamen oradaki braveheart da sensin sanırım.. Kafamdaki soru box/chip tuningmi? box 600 euro diyorsun kaliteli bir box a, chip tuning 750-250ytl arasında degişiyor. Box'ı istemedigin zaman sök at sat öyle avatajlarıda var, ama chip tuningin daha iyi olacagını düşünüyorum nedense. Box araca özelmi geliyor yoksa standart birseymi?

• quote:

..... oradaki braveheart da sensin sanırım ..... box 600 euro diyorsun

İlk kez mesaj yazdığı tanımadığı ve üstelik kendisini sorusu hakkında kapsamlı bir bilgi paylaşımına yönlendirmiş bir kişiye "SEN" veya "2. tekil şahıs" şeklinde hitap edenleri çok yadırgıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

quote:

..... oradaki braveheart da sensin sanırım ..... box 600 euro diyorsun

İlk kez mesaj yazdığı tanımadığı ve üstelik kendisini sorusu hakkında kapsamlı bir bilgi paylaşımına yönlendirmiş bir kişiye "SEN" veya "2. tekil şahıs" şeklinde hitap edenleri çok yadırgıyorum.

Alıntıları Göster
    Bende beni bozmaya çalışanlara çok yadırgıyorum. Normal hayatımda olsun yazdıgım mesaj olsun hiç bir kötü veya saygısızlık niyetim yoktur ve olamaz kimseyi kırmakta istemem sizi kırdıysam özür dilerim, ama demekki algılamamız farklı ben insanlara daha samimi davranırım genelde.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.