Şimdi Ara

Suriye'li kiracıyla başım dertte çıkaramıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Babamla kira görüşmesi yapanlar yalan söyleyip evi tutunca, 3 4 çocuklu başka bir aile geldi kiracı olarak ve girip çıkanın belli olmadığı, sabaha kadar kavga gürültünün eksik olmadığı günler başladı. Evimde iki hastam var gece uyuyamıyor gündüz sinir krizine giriyorlar.

Tüm çıkın uyarılarımıza rağmen evden çıkamadıkları gibi gürültü yapmaya hatta sokak ortasında kadınlı erkekli biribirleriyle kavga etmeye devam ediyorlar.

Babam kalp hastası annem evden çıkamayacak durumda ağır ortopedik hasta, bana acil çözüm lazım, bilen fikri olan tecrübesi olan lütfen fikir yazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mynisan -- 21 Temmuz 2021; 4:4:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birden fazla yöntem mevcut ancak bizim uygulamada en çok kullandığımız yöntem kirada 1 gün gecikme olunca hemen örnek 13 tahliye talepli icra takibi başlatmaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: avcelikbilek

Birden fazla yöntem mevcut ancak bizim uygulamada en çok kullandığımız yöntem kirada 1 gün gecikme olunca hemen örnek 13 tahliye talepli icra takibi başlatmaktır.

Kira ödemesinde sorun yok, canlarına minnet. Biz ne olduğunu kim olduğunu bilmediğimiz insanlar evimizden gitsin istiyoruz. Bizi kandırdılar, sabahlara kadar gürültü yapıp bağırıp kavga edip ailemi ve mahalleyi rahatsız ediyorlar. Bugün polise gittim, avukat tutup icra başlatın diyerek başlarından savdılar. Ben bu ülkede bu karşı karşıya kaldığım durumla ilgili beni koruyacak kollayacak isteğimi yerine getirecek bir makam bulamıyorum, delireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mynisan

Kira ödemesinde sorun yok, canlarına minnet. Biz ne olduğunu kim olduğunu bilmediğimiz insanlar evimizden gitsin istiyoruz. Bizi kandırdılar, sabahlara kadar gürültü yapıp bağırıp kavga edip ailemi ve mahalleyi rahatsız ediyorlar. Bugün polise gittim, avukat tutup icra başlatın diyerek başlarından savdılar. Ben bu ülkede bu karşı karşıya kaldığım durumla ilgili beni koruyacak kollayacak isteğimi yerine getirecek bir makam bulamıyorum, delireceğim.

Alıntıları Göster

İşte en hızlı yol icra takibi

• En hızlı yol ne yazık ki hukuk dışı yöntemler, özellikle karşı taraf 'üstün ırk' ise.

• Yav arkadaş resmen çözümsüz bir dertmiş bu tek başımıza bırakıldık çöktüler bildiğiniz, eve zarar veriyorlar gürültüleri var gelrn giden belli değil, kapıya ger türden tip gelip gidiyor. Hukuk yok mu kanun yok mu, mahkemeye vereyim avukat parası dava parası mı vereyim ne zaman bitecek dava. Buna sebep olanlara ne diyim ben

• mynisan M kullanıcısına yanıt

Borçlar Kanunu'nun 316. maddesini işletebilirsiniz. Madde metni şu şekildedir:

"Kiracı, kiralananı, sözleşmeye uygun olarak özenle kullanmak ve kiralananın bulunduğu taşınmazda oturan kişiler ile komşulara gerekli saygıyı göstermekle yükümlüdür.

Kiracının bu yükümlülüğüne aykırı davranması durumunda kiraya veren, konut ve çatılı işyeri kirasında, en az otuz gün süre vererek, aykırılığın giderilmesi, aksi takdirde sözleşmeyi feshedeceği konusunda yazılı bir ihtarda bulunur. Diğer kira ilişkilerinde ise, kiraya veren, kiracıya önceden bir ihtarda bulunmaksızın, yazılı bir bildirimle sözleşmeyi hemen feshedebilir.

Konut ve çatılı işyeri kirasında, kiracının kiralanana kasten ağır bir zarar vermesi, kiracıya verilecek sürenin yararsız olacağının anlaşılması veya kiracının bu yükümlülüğe aykırı davranışının kiraya veren veya aynı taşınmazda oturan kişiler ile komşular bakımından çekilmez olması durumlarında kiraya veren, yazılı bir bildirimle sözleşmeyi hemen feshedebilir."

• kiracı kiralananı bir başkasına devredemez şeklinde bir madde var mı sözleşmede?

buna istinaden tahliye edilebilir sanırım. bariz bir dolandırıcılık durumu var gibi görünüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.