Şimdi Ara

Suriye'de Ele Geçirdiğimiz Topraklar Ne Olacak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 16 Nisan'da evet seçilirse Reis oraları bize katacak ve çıkan petrolü satacağız
  • o topraklar aslında çok değerli ırak petrollerini akdenize ulaştırmak için bir koridor görevinde türkiye orada birinci dereceden söz sahibi olmalıdır.
  • biz toprak falan almadık , yakında toprak verecez...

suriye bölündü kürdistan devleti bize yakın konumda kurulacak kaç yıl önce akp haritaları okullarda basılmıştı ...

yakında bizim doğu bölgesine işgal başlayacak ... usa petrol savaşları devam edecek ... rusyaya yanaşmamız usa yı bırakmamız bizim için daha kötü olacak ...

diğer tarafta ise rusya gaz savaşları var...

iki taraftan kıstırıldık
  • Amerika ve rusya yine ortadoğunun kaymağını yiyecek birşey olmayacak sadece kukla devlet bi acıklama yapar herşey düzeldi diye aldık diye sonra üstteki dediklerim olur herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef hiç öyle bi niyetleri yok hocam. 3 bin tanesine vatandaşlık verdiler bile. hedef 700.000 kişiye vatandaşlık vermek. 10-15 yıla kadar arap pkk'sı kurulur.

suriyede temizlenen topraklar da pyd-pkk için temizleniyor. ıraktaki gibi oraya da bir kürt devleti kuruluyor. orada şehit olan kardeşlerimiz işte bunun için şehit oluyor. sorumlularının allah belasını bu dünyada da öbür dünyada da versin
  • kıbrıs gibi olur. dış işlerinde türkiyeye bağlı iç işlerinde özgür. polis vs filande eğitiyorlardı en sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendi Fikri -- 24 Şubat 2017; 9:27:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar cahil varsa toplanmış.

Fırat Kalkanının ana amacı kuzey suriyede kürt devleti oluşumunu engellemektir. Ne kadar bazı açıklamalar olayı başka yöne saptırıyor olsa da rejimin tüm ülkeyi kontrol altına alması devletin ana destek olduğu şeydir.

(Esad ve Rusya ile de böyle anlaşıldı)

İlerlediğimiz topraklar ele geçirdiklerimiz değil kontrol aldığımız topraklardır. Muhtemelen savaş bitmeden o topraklardan çıkmayacağız.

Birisi ise önce öso sonra pkkya geçecek demiş. Gerçekten komiksiniz. Neye dayanarak dediğini bilmiyorum ama şakaysa komik, ciddiyse utandırıcı.

• ÖSO'ya bırakacağız, onlarda Rusya hamisindeki Esad'a bırakacak.

Sonuçta 63 canımızı vermiş olacağız.
  • Kutsal İsrail İmparatorluğunun kuzey torpağı olacak
  • Kara altın fışkıran o toprakları yedirmezler bize, kimse boşuna hayal kurmasın.
  • QuicklyMove Q kullanıcısına yanıt
    kürt oluşumunu engellemek mi? kobaniye yardım nasıl gitti bi araştır. kendi elimizle kobaniyi pkk ya teslim ettik:
     Suriye'de Ele Geçirdiğimiz Topraklar Ne Olacak?

bu nasıl engellemek hocam allahını seversen, pyd-pkk sınırı işgal etmiş, niye tek operasyon yok:

bu da müttefikimiz abd nin suriye kürt devleti ordusu kurma çalışmaları:

• Fethedilen topraklar bizde kalmalı. Oraya Suriyeliler yerleştirilmeli.

• bericdondarrion kullanıcısına yanıt
    1-) Bahsettiğin olaylar daha eski ve benim de büyük utanç duyduğum olaylar. Ama geçmişte bu tür hataların yapılmış olması şu an operasyonun pkkya yardım amaçlı yapıldığı anlamına gelmez.

2-) Tek bir operasyon yok derken ki kastını anlamadım ama fotoğraf eski. Biz Suriye ye girdik ve kürtlerin tüm kuzey suriyeyi kontrol altına alma çabalarını bir şehir kala önledik. (Çok geç olsa da) Keza Cumhurbaşkanı Pkk ya Fıratın batısına geçmeyeceksin dedi. Pkk geçtikten bir kaç gün sonra operasyon başladı. Şunu da ekleyeyim bir sonraki hedef Menbiç yani pkknın kontrol altında tuttuğu bir şehir. ( Syria.liveuamap.com dan daha iyi anlayabilirsin) Keza fıratın doğusunda sadece Kobani ve çevresi var gerisi çöl. Pikapı alıp gaza basıp buralar benim desen senin sayılacak kadar verimsiz ve boş topraklar.

3-) Biz de bu çalışmalara karşı gelerek Suriye de bulunuyoruz. Biz operasyonu başlatırken ABD den izin almadık. (Muhtemelen rusya ve rejimin bilgisi vardı ama) ABD kürtlere yardım konusunda cidden cılkını çıkardı ve buna devlet sert tepki gösteriyor ancak abd karşılık olarak biz ypgye yardım ediyoruz ne alakası var diyip geçiştiriyor. Devletin Abd ye Suriye de en büyük golü Menbiç operasyonunda başlayacak.

İyi ki de suriye ye geç girmişiz aslında. 100 tane fetöcü general atılmamış durumdayken suriye ye girseydik şu an çok daha zor durumda kalmış olurduk muhtemelen

• Biz toprakmı ele geçirmişiz? esadın gizli pyd bağlantıları olduğunu daha 3-4 gün önce haberde öğrendik
    biz toprakları ösoya veriyoruz onlarda pyd ye verecek kaybeden biz olacaz
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.