Şimdi Ara

sürekli reset atma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gecenlerde 2. el bir gigabyte g41mt-s2pt anakart aldim kurdum ekrana goruntu gelmeden surekli reset atiyor ilk once ramden suphelendim.anakartin uzerindeki herseyi cikardim sadece islemci kaldi fakat yine ayni sorun var neden olabilir yardimci olabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemci ısınıyordur. Soğutucuyu macun sürerek yeniden takın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci ve anakart uyumsuz olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmi sitesinden baktim uyumlu.

macunu yenileyip denedim sonuc ayni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durukk96 -- 17 Ağustos 2014; 0:20:44 >
  • Anakart ve işlemcinin uyumuyla fan ve macunun işlevlerini yerine getirdiğinden eminsen. Kondansatörleri kontrol et şişik patlak var mı? Ayrıca kuzey köprüsünün bozuk olma ihtimali yüksek aldığında anakartı kontrol ettin mi ?
    Mümkünse parçaları teker teker kontrol etmen arızalı parçayı gösterecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StrongSoul

Anakart ve işlemcinin uyumuyla fan ve macunun işlevlerini yerine getirdiğinden eminsen. Kondansatörleri kontrol et şişik patlak var mı? Ayrıca kuzey köprüsünün bozuk olma ihtimali yüksek aldığında anakartı kontrol ettin mi ?

islemcide hicbir sorun yok baska anakartta denedim calisiyor.kondansatorlerde gozle gorulebilir bir hasar da yok anlamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: durukk96

quote:

Anakart ve işlemcinin uyumuyla fan ve macunun işlevlerini yerine getirdiğinden eminsen. Kondansatörleri kontrol et şişik patlak var mı? Ayrıca kuzey köprüsünün bozuk olma ihtimali yüksek aldığında anakartı kontrol ettin mi ?

islemcide hicbir sorun yok baska anakartta denedim calisiyor.kondansatorlerde gozle gorulebilir bir hasar da yok anlamadim

Peki anakartı alırken test ettirdin mi ? Bu tarz sorunlar genellikle kuzey köprüsü ve biosdan olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: durukk96

quote:

Peki anakartı alırken test ettirdin mi ? Bu tarz sorunlar genellikle kuzey köprüsü ve biosdan olur.

hayir test ettirmedim.dualbios var bu kartta force backup bios yapmayi denedim o da olmadi

• O zaman tek seçenek kalıyor oda kuzey köprüsü. Anakartı aldığın yere götür bir baktır teslim almadan önce açıldığını gör.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.