Şimdi Ara

Sürekli Arabayı isteyen kişi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
8.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kredi çek de adama bir toros, hacı murat bir şey al, olmuyorsa scooter al, pisiklet al, kurtul (:
  • Bi daha istediginde; oturup konusursun. Ben bugune kadar arabayi sana verdim, ama bi daha arabada sigara ictigini fark edersem, kirli pasli getirirsen, arabayi iyi bakmadigini, duzgun kullanmadigini farkedersem ki onceden farkettigin hos olmayan hareketlerini yuzune sayarsin bu arada sonrada dersin bi daha bunlardan biri olursa bi daha arabayi vermem sana dersin. Bu kadar basit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

Aracı farklı bir yere Parket;
    1.gün Mehmete verdin
    2.gün hasan aldı
    3.gün cemile verdin
    Yahu kayınço de millet istiyor ayıp olmasın diye veriyorum ama işin kazası var,tazminatı var,aracın yıpranması var huzursuz oluyorum adamlar da halden anlamıyor,vermemek için ne yapayım de,tıpkı burada sorduğun gibi kayınçoya sor.

+1
  • Ben öyle durumlarda gözlerinin içine baka baka yalan söylüyorum. Birazdan çıkmam lazım gibisinden. Sonra da çıkmıyorum. Bu davranıştan sonra kolay kolay bir daha istemiyorlar :)
    Tabii sevdiğim, güvendiğim birisi olduktan sonra yedek anahtarımı bile veririm. Akraba olması da şart değil.
  • [emanetin kuskunu kırık olur]

Bu fikri aşıla ona. Facebook'ta falan paylaş kayınçonu da etiketle bu paylaşıma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovaTHOR

Bi daha istediginde; oturup konusursun. Ben bugune kadar arabayi sana verdim, ama bi daha arabada sigara ictigini fark edersem, kirli pasli getirirsen, arabayi iyi bakmadigini, duzgun kullanmadigini farkedersem ki onceden farkettigin hos olmayan hareketlerini yuzune sayarsin bu arada sonrada dersin bi daha bunlardan biri olursa bi daha arabayi vermem sana dersin. Bu kadar basit.

Bence de en doğrusu bu şekilde olur...
  • Bir ara konuşabilirsin evde otururken mesela gazetede bir haber okudum diye başla, işte arabasını emanet vermiş sonra çarpmış birine asam ölmüş hem süren kişinin başına bela hem arabayı veren kişinin başına bela olmuş falan de tabi araları sen doldur hocam yani ben kabaca söyledim ben olsam böyle derdim.En sonda dersin ki işte yok arkadaş emanet araba verilmez insana ben de binmem birisi verse de; lafı ortaya at tabi.Artık istemez herhalde diye düşünüyorum:)

• Bizim eniştede tam tersi. Şuan kız kardeşimin arabasını kullanıyorlar Bence bu gibi durumlarda yüz göz olmak çok iyi değil. Sonra taraflardan birisi şımarıyor, olay astar işine dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Konuyu tanıdık biri açtı sandim bir an.

Allah'tan benim kayincomun kendi aracı var.

Sende depoyu her seferinde 0 olarak ver bence.

Bunu diyecektim

• Arabayı sat. İki araba al. Birini ver gitsin.
  • Bence sen kayınçonu çağır, foruma da bunu yaz. Birkaç babacan kişi gelip kayınçona durumu açıklayacaktır. Ancak sülük tipli bir adamla karşı karşıyasın. İlk başta verince iş kopmuş maalesef.
  • Kaskoda sadece benim adım yazıyor o yüzden veremem.

Bu kadar basit :)
  • bendede 2 araba vardi bir ara ne çok arabasız adm varmiş anladim hemen sattim birini.

yok olmazda denmiyor arkadaşlar sizinde işiniz düşüyo. en güzeli mazaret uydurmak .

kayınçoyakonu linkini at bence .
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

[emanetin kuskunu kırık olur]

Bu fikri aşıla ona. Facebook'ta falan paylaş kayınçonu da etiketle bu paylaşıma.

Bütün insanlar için söylenecek birşey değil bence sonra bu durum Eşini de etkiler.

Bence karşına alıp darılmanı istemem ama bana cimri de diyebilirsin ancak ben arabamı titiz kullanıyorum ve bazı prensip kararlar almaya başladım kimseye veremem kusura bakma bir arkadaşın ismini salla işte başına şu gelmiş bu gelmiş. Kimseyle aramın açılmasını istemem ancak aldığım kararlar böyle de

Daha da ısrar ederse kafayı göm

• zor bir durum. yukarı tukursen bıyık, asagı tukursen sakal.

kayın ne iş yapıyordu?

• quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

Kaskoda sadece benim adım yazıyor o yüzden veremem.

Bu kadar basit :)

Yer mi acaba

Bizim kayınço adayı hep yanlıyor. Benimki önden çekiş benim araba işine yaramaz o yüzden sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: TürkogluTürk

Arabayı başka bir yere parket sanayiye verdim 2 hafta 'lık işi var ciddi masraf açtı de birazda abart belki masrafı kendinin açtığını düşünüp mahçup olur bir dahada isteyemez .

+1 turbosu felan arizalanmis hor kullanmaktan vs...de biseler...

• attci kullanıcısına yanıt
    zor bir durum, özellikle yakıt durumunu merak ettim. harcadığını yerine koyuyor mu, yoksa tam depo alıp yarım depo getirenlerden mi?
  • Bence dürüst olun, dürüst olmaktan siz kaybetmezsiniz, yanlış bir tepki verirse (gerçekler acıdır malum) o kaybeder.
  • 1. Yöntem (kibarca): Her istediğinde, şuraya gideceğiz, araba bana lazım, yemeğe gideceğiz gibi bahaneler uydur, ve gerçektende al hanımı çık gez.
    2. Yöntem (mertçe): "Kayınço kusura bakma arabamı veremem, sadece sana değil başka kimseye veremem". Neden diye sormayacaktır ve başka da bir açıklama yapma.
    3. Yöntem (bir büyükten yardım): Kayınpedere durumu anlat. "Ben titizim, arabamı başkasının kullanmasını istemiyorum, ama oğlun sürekli arabayı alıyor". Gitsin o uğraşsın ya da oğluna bi araba alsın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.