Şimdi Ara

Sürekli Arabayı isteyen kişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
195
Cevap
1
Favori
8.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oldum olası arabalarımı kimseye vermeyi sevmem,temizliğine dikkat ederim,sigara içmem,park yerini bile seçerim yani,
    keyfini gezdirmeye arabayı istiyor artık sabah akşama çıktı doz.araba benim ,ama elimde durmuyor, hor da binerler emanete değerde vermezler.arabaya gıcık olmaya başladım.. Direkt vermem desen olay başka yerlere gidecek.tavırda yapıyorum.ama tık yok.. bana bir akıl verin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attci -- 2 Haziran 2015; 20:33:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam bu durumu uygun bir dille anlatsanız kayınçoya?
  • Olmaz de geç en iyi yolu. Henüz evli değilim ancak aracimi kimseye vermem. Böyle diyin gerekirse sert çıkın bence

• allahdan benim kayınço adayı asosyal
  • Ona empati yapmasını söyleyin.Aracıda alın park yerine koyun.Anlamazsa kendi bilir ilerde elbet anlayacaktır.
  • Eğer aracınızla Allah göstermesin kaza yaparsa sizde içeri girebilirsiniz bunu anlatın ve aracı veremiyeceğinizi söyleyin veripte kötü olucağınıza vermeyipte kötü olun bence

• Arabayı başka bir yere parket sanayiye verdim 2 hafta 'lık işi var ciddi masraf açtı de birazda abart belki masrafı kendinin açtığını düşünüp mahçup olur bir dahada isteyemez .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cancan. -- 27 Ağustos 2013; 2:13:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

allahdan benim kayınço adayı asosyal

• Direkt dediğinde sıkıntı olur küslük -tartışma vb. Sirayet hanımada eder huzurumuzda kaçar, zar zor verdiğimi eşşek olsa anlar. Bakalım. Aklımada bişey gelmiyor.burada derman arıyorum. Belki biri nasıl davranmam gerektiini bildirir... birde unutmadan evleninde hanımın ailesiylede evlenmiş oluyorsunuz..bekarlara

• quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Ona empati yapmasını söyleyin.Aracıda alın park yerine koyun.Anlamazsa kendi bilir ilerde elbet anlayacaktır.

Bu anlatılan tip ve bunun gibiler ne yazık ki empatinin "e"'sini yapamaz,

@attci Kayınçonun kalbini kıracan başka çaresi yok.
  • attci kullanıcısına yanıt
    Belki saçma olacak ama direk veremem kayınço diyemiyorsan arabada bilindik bir arıza durumu oluştur ve üzerine atmaya çalış:) tabi kabul etmeyecektir kendisi, sonra servise götürdüm 2-3 bin masraf çıktı falan de ve bunu bahane ederek "kusura bakma veremem" diyebilirsin. Veya bu tür bişeyler yap
  • Hocam belliki adam arsizin onde gideni bu nedenle pek alttan almaya hacet yok. Madem esinizde size sen hayir de diye soylemis direk kibarca veremem de bu gun ariza acti dunya para harcadim kusura bakma de kestir at. Isteyen istedigi gibi kussun yani ben olsam oyle yaparim bu arada bekarda degilim ama degil kayinco kayinbabaya bile vermem arabami esiniz sizi destekleyebiliyorsa baska kim kuserse kussu bunun ici kusen yatagini ayri sersin :) :) :)

• arabanın bi kapısını ufaktan çiz sonra sana vermeden bu çizik yoktu de sonra sanayiye git pasta cila ile düzelttir kayinço bida isterse bilki yüzsüzdür
  • Konuyu tanıdık biri açtı sandim bir an.

Allah'tan benim kayincomun kendi aracı var.

Sende depoyu her seferinde 0 olarak ver bence.

• O da sizden pek haz etmiyor sanırım her arabayı istediğinde onunla gidin sen gelme diyemez heralde.
  • o kardeşini verdi sana sen de arabanı ver ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Konuyu tanıdık biri açtı sandim bir an.

o tip biri 15 liralık benzin-mazot atıp kullanmazsa adımı değiştiririm

araba sanayide 2 hafta işi var diyen üyenin taktiğini uygula arabayı da saklama anlayacaktır daha da isterse mecbur yok diyeceksin

yada rent a car kartı ver(telefon numarası yazılı olan kartlardan) anlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 27 Ağustos 2013; 1:46:02 >
  • Nereye gitmek istiyorsan seni ben götüreyim de, ancak araba mesuliyeti olan birşey, gider birine çarparsın durduk yere benimde başım belaya girer kusura bakma yanlış anlama de.Verme...Eşine de olayın vehametini filan anlat mutlaka....
  • quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Konuyu tanıdık biri açtı sandim bir an.

o tip biri 15 liralık benzin-mazot atıp kullanmazsa adımı değiştiririm

araba sanayide 2 hafta işi var diyen üyenin taktiğini uygula arabayı da saklama anlayacaktır daha da isterse mecbur yok diyeceksin

yada rent a car kartı ver(telefon numarası yazılı olan kartlardan) anlar

Hem kel hem fodul olma ihtimali yüksek gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

o kardeşini verdi sana sen de arabanı ver ne olacak

Mesele kız al arabayı ver meselesi değil ben arabama temiz bakarım.veriyoruz adama dağ dere tepe dümdüz,ben sigara içmem kapı içleri küllerle dolu paspas çamur içinde sağa sola kaymış. Anahtarı getirince sağa sola atmalar. İster istemez beni sinirlendiriyor. Yoksa emin vasfı taşıyan biri olsun canımıda alsın emanetine emanet gibi davransın.gözümü kırpmam. Ben güç bela bişeyin sahibi olayım.tırnağımla uğraşayım adam hor kullansın.keyfini gezdirsin. Anlayış denilen şey var ya..emanet denilen şey var ya. Kız kardeşini aldık diye onuda mı aldık.erkek kardeşim bu zamana kadar arabamı istememiştir.utanmıştır.sıkılmıştır.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.