Şimdi Ara

superonline modeme repeater eklemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evde superonline fiber internet modemi olan pirelli prge 4202 model modem kullanıyorum. bunun wirelessi diğer odalarda çok zayıflıyor. ben buna sinyali güçlendirmek için repeater eklemek istiyorum. modem çocuk odasında, repeateri de oturma odasına koymak istiyorum. repeater üzerinden notebook, tablet vb wifi cihazlar bağlanacak ve ethernet protundan aynı zamanda network soketi olan uydu alıcısına da internet vermek istiyorum. önerebileceğiniz ve bu saydığım işleri yapabilecek, ucuz bir cihaz önerir misiniz?

• veya universal repeater ile de yapılır mı acaba? ucuz yollu universal repeater tavsiye edecek arkadaş var mı? aynı anda hem etherheti hemde wifi'si kullanılacak.
  • tplink 740n ile sorunsuz bir şekilde yapabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler, deneyeceğim.
    superonline fiber internet kullananlar, bu tür bir işi yaptı mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay

teşekkürler, deneyeceğim.

Az önce tplink nano recevier aldım taşınabilirliği yüzünden tercih ettim.Bendede pirelli drg 226g var.WR702n ürünün adı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 25 Ocak 2013; 12:52:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FA5T

quote:

Az önce tplink nano recevier aldım taşınabilirliği yüzünden tercih ettim.Bendede pirelli drg 226g var.WR702n ürünün adı

hocam, bunun performansı nasıl? çekim gücü vs. universal repeater özelliği var mı? birde nerden kaça aldın?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FA5T

quote:

hocam, bunun performansı nasıl? çekim gücü vs. universal repeater özelliği var mı? birde nerden kaça aldın?

http://www.bizdehesapli.com/tp-link-tl-wr702n-150mbps-wireless-n-router burdan kargo dahil 51 tl tuttu hocam cihaz yarın gelicek.Antenli kadar çok çekeceğini sanmıyorum ancak benim salonumda sinyal biraz zayıflıyor.Repeater özelliği ile tekrarlatmayı düşünüyorum.Antenli bir repeater kadar yüksek olmasada ev içerisinde tatmin edeceği kanaatindeyim.Taşınabilir olması beni cezbetti diyebilirim.Salonumda test edip sonuçları yazarım yarın.Zaten ürün işimi görmezse iade edip farklı bir model alma şansım da var.

Ürün linkihttp://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-WR702N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 25 Ocak 2013; 14:14:46 >

• ok. arkadaşım, yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

ok. arkadaşım, yorumlarını bekliyorum.

Bugün ürün geldi ürünün repeater modu çalışıyor modemimde ancak ben verim açısından bridge mod kullandım daha kaliteli bir bağlantı yakaladım.Mantık şu şekil kablosuz modemim çalışma odamda Ağ adı ODAM olarak yayın yapıyor.Cihazın gerekli ayarlarını yaptım yalnızca fişe taktım salonumda.Cihaz Odam adlı modemimin kablosuz ağına bağlanıp SALONUM ismiyle yayın yapıyor.Sinyal seviyem full tabletim,telefonum,laptopum,netbook'um hepsi ağa bağlı şekilde kullandım harika düzeyde verim alıyorum.Ağ adları örnek bu arada

Yani verdiğim paraya hakediyor diyebilirim.İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 26 Ocak 2013; 18:09:00 >

• güle güle kullanın. bridge mod, repeater mod gibi mi çalışıyor?
  • quote:

güle güle kullanın. bridge mod, repeater mod gibi mi çalışıyor?

Öncelikle teşekkür ederim.Aynen yalnızca modeminize bağlanıp farklı bir ssid ile yayın yapıyor.Bu şekilde sinyal kalitesi daha verimli.Evde 2 tane kablosuz ağ gözüküyor.Sinyalin zayıf olduğu heryerde avm,otel vs. yerlerde ister sinyal yükseltici ister kablolu internetide kablosuza çevirmesi en büyük artısı.Sadece evde kullanıyım sabit kalcak derseniz tp linkin menzil genişletici adında ürünleride var onlarıda gözden geçirin.

• arkadaştan deneme amaçlı tplink 740n router aldım. bunla bir deneyeceğim. bana hem wifi hemde ethernet portu lazım.
  • quote:

arkadaştan deneme amaçlı tplink 740n router aldım. bunla bir deneyeceğim. bana hem wifi hemde ethernet portu lazım.

O router ihtiyacınızı karşılar.

• 740n ile yapamadım bir türlü bağlantıyı. nasıl yapılacağına dair bir bilgi, döküman var mı acaba?

yaptıklarım:

740n'de
    1. statick ip.yi 192.168.1.2 yaptım.
    2. dhcp.yi kapadım.
    3. wirelessde pirelli modemimle aynı kanala getirdim. (1. kanal)
    4. survey'e tıklayarak pirelli modemin ssid.sini seçtim.
    5. pirelli ssid. şifremi yazdım. şifreleme metoduna da wpa, wpa2 olan kısmını seçtim. (wpa türü tek seçimlik zaten)

tplinkte bilgisayarımdan network kablosuyla internete bağlanabiliyorum, fakat wireless den tplinkin ssid.sini seçtiğim zaman bağlanıyor fakat internete çıkamıyor. ayrıca pirelli modemede pingleyemiyor.
  • kendi soruma cevap vereyim.

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=623392#.UQWUi79dA-I bu adresteki adımları uyguladım. hem ethernet hemde wifi olarak sorunsuz çalıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.