Şimdi Ara

Superonline modem hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modemi onlar verince taahhüt yapma şartı mı koyuyorlar modemin parasını vererek taahhütsüz bir yol seçemezmiyim?Ya da dışarıdan kendim alabiliyormuyum o modemi?
    Alırsan kablolu modem alıp elimdeki adsl airties kablosuz modemle onu kablosuza dönüştürebilirmiyim?

• Modemi superonline veriyor. Taahhütsüz istediğinizde modemin parasını sizden alıyorlar. Onun dışında kendi modeminizle bağlanamazsınız. Çünkü fiber internet normal ADSL modemlerde çalışmıyor. Özel router'larda çalışıyor sadece.
  • Konunun uzmanı değilim ama yanlış bilgilendirme olmasın, modemin parasını vermek zorunda olabilirsiniz ama bildiğim kadarı ile başka routerlarda kullanılabiliyor. Tabiki tak çalıştır şekilnde değil ama MAC Clonlama vs bir takım işlemler yapılması gerekiyor. Forumda bu şekilde kullanan bir arkadas vardı.
  • çoğu router kullanılıyor tabiki benim demek istediğim ADSL modemler kullanılmıyor. yazarken tam anlatmak istediğim gibi yazamamışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: utq745

Modemi superonline veriyor. Taahhütsüz istediğinizde modemin parasını sizden alıyorlar. Onun dışında kendi modeminizle bağlanamazsınız. Çünkü fiber internet normal ADSL modemlerde çalışmıyor. Özel router'larda çalışıyor sadece.

Anladım o zaman taahhütsüz şekilde ne kadara veriyorlar kablolu modemi ve peşin mi ödüyoruz?Bi de yapmak istediğim şu onların verdiği kablolu modemle daha sonrada kendimdeki kablosuz adsl modemi de router gibi kullanıp kablosuza dönüştürmek istiyorum.Böyle bir imkanım var mı?
  • Kablolu modem seçeneğiniz yok. 3 modelden birini verecekler size. Hepsinin özellikleri birbirine yakın. Kablosuz da kablolu da kullanabiliyorsunuz. Pirelli marka bir router var, antensiz. Onu almanız durumunda 20Mbit bağlantıya kadar sorunsuz kullanabilirsiniz kablosuzu. Daha yüksek hızlarda ise kaliteli bir AP almanız şart.
  • 10 mbit kullanıcam zaten.Nasıl yani her koşulda kablosuz mu veriyorlar?
  • Evet superonline'ın verdiği her modem kablosuz. Birde verilen modemler IEEE 802.11g standartında yani 54mbps'e kadar kablosuz veri hızına sahip.
  • Peki tahahhüt vermezsek ne kadar ücret alıyorlar modem için?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.