U

Teğmen
29 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Amerika’dan Garmin Nuvi 52LM navigasyon cihazı aldım. Kutunun üzerinde “free life time updates” yazıyor fakat Türkiye’ye getirip Türkiye haritasını cihaza yükleyebiliyor muyum emin olamadım. Life time update yazıyor ama o alındığı ülke içerisinde mi geçerli yoksa dünya çapında mı? Bilenler aydınlatırsa sevinirim.
Selam arkadaşlar, 2008'den beri Superonline Fiber kullanıyorum. Ev taşıma durumu oldu. Taşındığım sitenin yarısı henüz inşaat olduğu için Superonline'ın altyapısı henüz tamamlanmamış. Ama bilgi aldım çok yakın bir zamanda tamamlanacak dediler. Şimdi sorulara geçelim:

1- Mevcut aboneliğimi bozmadan ADSL'e geçebilir miyim? Nakil ücreti falan ödeniyor mu?
2- Şu anda ev telefonum da Superonline'da o ne olacak? ADSL'e yalın geçmek istiyorum, yani Türk Telekom'a taşımak istemiyorum telefonumu. Acaba fiber gelene kadar telefon hizmetini dondurmam mümkün müdür? Çünkü 20 yıllık numaramın gitmesi hoş olmaz
3- Daha önce bu geçiş işini yapan var mı aranızda ne kadar zaman alıyor acaba?
4- Son sorum biraz ilginç. Şimdi Superonline'ın sitesinde ADSL başvuru formunda (http://www.superonline.net/hemen-basvur) adres bilgilerini dolduruyorum fakat apartman -hatta site- görünmüyor. Telekom'un hattı olduğuna göre ADSL de olması lazım değil mi? Bir sıkıntı olmaz yani?
Selam arkadaşlar, 2008'den beri Superonline Fiber kullanıyorum. Ev taşıma durumu oldu. Taşındığım sitenin yarısı henüz inşaat olduğu için Superonline'ın altyapısı henüz tamamlanmamış. Ama bilgi aldım çok yakın bir zamanda tamamlanacak dediler. Şimdi sorulara geçelim:

1- Mevcut aboneliğimi bozmadan ADSL'e geçebilir miyim? Nakil ücreti falan ödeniyor mu?
2- Şu anda ev telefonum da Superonline'da o ne olacak? ADSL'e yalın geçmek istiyorum, yani Türk Telekom'a taşımak istemiyorum telefonumu. Acaba fiber gelene kadar telefon hizmetini dondurmam mümkün müdür? Çünkü 20 yıllık numaramın gitmesi hoş olmaz
4- Son sorum biraz ilginç. Şimdi Superonline'ın sitesinde ADSL başvuru formunda (http://www.superonline.net/hemen-basvur) adres bilgilerini dolduruyorum fakat apartman -hatta site- görünmüyor. Telekom'un hattı olduğuna göre ADSL de olması lazım değil mi? Bir sıkıntı olmaz yani?

Merhaba arkadaşlar ay başında sistem kurma ihtimalim var. Bir sistem kurdum kağıt üstünde ama güç kaynağı ve kasa konusunda endişelerim var... Şimdi güç kaynağı içinde olan kasalara bakıyorum ya çok pahalıya geliyor ya da içindeki güç kaynağı güven vermiyor... Diğer türlü de acaba güç kaynağı yeter mi yetmez mi endişesi... Genel olarak bir değerlendirme yapabilirseniz sevinirim.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 270 TL
GIGABYTE GA-870A-UD3 AM3 227 TL
COOLER MASTER RS-650 GX 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI 195 TL
AeroCool VS-9 Pencereli Mid-Tower 105 TL
KINGSTON 4GB (2-2GB) KIT Hyperx DDR3 1333MHz CL7 95 TL
SAPPHIRE HD5830 Xtreme GDDR5 1GB 256Bit 244 TL
3.5" 1TB Caviar Blue 7200Rpm SATA 3.0 32MB Cache Harddisk 118 TL
ASUS DRW-24B3LT 24X 52 TL

TOPLAM: 1306

Kasa hariç fiyatlar Vatan Bilgisayardandır.
Merhaba arkadaşlar. Bir ödev için VB'de hesap makinesi yaptım. Virgül butonu ile ilgili bir sorununum var. Ekrana virgül yazdırmama rağmen işlem sonucu hep yuvarlanıyor. Virgül yerine nokta koymayı denedim o da olmadı. Nasıl yaparım sizce?

Birde virgül yazdırırken bir defa yazdırmasını istiyorum. Yani orijinalindeki gibi onu nasıl yaparım?

not: yeni başlayan biriyim lütfen ona göre cevap verin.
TTnet'in tarifelerini incelerken "Yalın İnternet" diye bir paket gördüm. Amacı şu: telefon hattı olmadan (fiziki olarak değil. telefon numarasını kapattırarak) ADSL hizmeti almak isteyenler için hazırlanmış. Dahada doğrusu tüketicilerin mahkemeye başvurup kazanmalarıyla birlikte mecbur kaldılar böyle bir paket hazırlamaya.

Şimdi buraya kadar her şey normal. Fiyatlar da normal kullanılan internet paketleriyle aynı. Fakaaaat TTnet bir cinlik yapmış yine ve ekstra olarak 15 lira "
Yalın İnternet erişim ücreti" olarak saçma sapan bir ücret koymuş!

E zaten standart hatta sabit ücret 16 lira. Resmen dalga geçiyorlar insanlarla
Fiber ses aboneleri geçen yıl boyunca kendi aralarında bedava olarak görüşme yaptılar. Superonline bu kampanyayı 31 Aralık 2011'e uzattı.

Aslında burada ilginç bir durum var. Superonline bu durumu sanki bir lutuf gibi sunıyor kullanıcıya. Halbuki bildiğim kadarıyla zaten VoIP'den VoIP'ye yapılan aramalar tamamen internet üzerinden gerçekleştiği için internet sağlayıcısına herhangi bir maddi külfet getirmiyor. Ve yine bildiğim kadarıyla yurt dışında da VoIP'ler arasındaki ggörüşmelerden ücret alınmıyor.
Windows XP'ye Pegasus PC-2008 web cam'in driver ını yüklerken hata veriyor SP2 olmalı gibi bir hata. Bilgisayarda zaten SP3 yüklü durumda. Çözemedim bir türlü yardım ederseniz sevinirim.
Merhaba arkadaşlar eski PSU'um artık çok eskidi yağlamama rağmen çok ses çıkarıyor. Bende değiştirmeyi düşünüyorum. Donanım konusunda pek kendime güvenmiyorum açıkcası onun için size de bir sorayım dedim. Bu bilgisayarı değiştirmeden en az bir sene daha kullanacağım. En fazla belki HDD almayı düşünüyorum. Onun haricinde değişiklik olmayacak... Aşağıda verdiğim sistem için ne kadarlık bir PSU gereklidir?

Anakart: MSI P4M900M2-L
İşlemci: Intel Core Duo 2 E4400
RAM: 2 tane (1+1 GB)
HDD: 1 tane
Ekran Kartı: GeForce Nvidia 7300LE
USB: 6 tane
DVD+RW: 1 tane
Kart Okuyucu: 1 tane

Benim sitelerden yaptığım hesaba göre 350Watt fazla fazla yetiyor. Zaten bu sisteme de fazla para harcamak istemiyorum görüldüğü gibi pek iç açıcı bir sistem değil... Amacım biraz sesten kurtulmak...
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Ev
Operatör
Vodafone
ISS
Superonline
Tablet
Galaxy Note 8.0
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 191
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.648 (Bu ay: 18)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.