Şimdi Ara

Superonline Kullanıcılarında PİNG Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
7.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızı bırak şuan komple gitti bende müşteri hizmetlerini aradım daha beter oldu :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16mbit deyim 13 geliyor ping 54
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

quote:

Orijinalden alıntı: aLcN.

quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Kablolu mu bağlantı yoksa kablosuz mu?

kablolu bağlanıyorum masaüstü pc.Neti kimse kullanmıyor.Yukarıda gönderdiğim internet hız-ping bilgilerini oyundayken test edip yolladım.Oyunda 180-200 arası ping oluyor.

Yaklaşık 1 ay boyunca Superonline ile yazıştım bu yüzden. Defalarca ping testi, tracert log, dns log falan alıp yolladım. Sonuçta hiçbir şey geçmedi elime. En sonunda birgün arkadaş laptopunu getirince premade oyuna girdik ve onda wireless 0 lag bende kablodan 200 ping görünce olayı çözdüm. Gittim 20 liraya bir tane wireless adapter aldım bağladım şu an sorunsuz oynuyorum. Superonline'ın getirip taktığı o eternet kabloları çöp. Sürekli veri kaybı ve kopukluk yaratıyor. Ya dediğim gibi wireless adapter al kablosuz bağlan ya da kaliteli bir kablo al o kabloyu direk çöpe at. Sorunun düzelecektir, birebir aynısı başıma geldi.

Bunu bende deneyeceğim teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMetallurgist

Hızı bırak şuan komple gitti bende müşteri hizmetlerini aradım daha beter oldu :(

wan kablosunu çıkartıp taktırdı sinyalini kontrol ettirdi sinyali aldı , düzeltti.Dns girdirtti böyle kullan gene olursa ara tekrar sinyal cart curt yapalım dedi.10 dakka sonra gene oldu sövdün ve aramadın kendi kendine düzelmesini bekliyorsun...
  • Sırf bu konu için üyelik aldım.
    Kablosuz olarak da denedim kablolu da denedim değişen bir şey yok dün 70 ms idi anlık 200 e çıkıp düşüyordu bugün sabahtan beri sabit 200 ne yapacaz bilmem.
  • quote:

quote:

Hızı bırak şuan komple gitti bende müşteri hizmetlerini aradım daha beter oldu :(

wan kablosunu çıkartıp taktırdı sinyalini kontrol ettirdi sinyali aldı , düzeltti.Dns girdirtti böyle kullan gene olursa ara tekrar sinyal cart curt yapalım dedi.10 dakka sonra gene oldu sövdün ve aramadın kendi kendine düzelmesini bekliyorsun...

Kabloyla bağlandığım zamanlar:
     Superonline Kullanıcılarında PİNG Sorunu

Sonrası:

Hiç arama bile Superonline'ı hiçbir şey bilmiyorlar.

• Skype tam bela ya. Ona lag giriyor ses kesik kesik geliyor hiç bir şey anlaşılmıyor. Biri kopuyor geri bağlanınca herkesin oyununu aşağı atıyor. Sesleri zaten çin işkencesi gibi. Mobil sürümü de sorunlu. Ts de en azından voice capture olayı sayesinde ona lag girse bile bizi fazla etkilemiyor. Ping çok yükselince sesi kesik kesik vermek yerine mikrofonu kapıyor direk.

Onun dışında Razer Comms da denedik ama program henüz tam oturmamış, diğerlerine göre çok yük bindiriyor sisteme.
  • quote:

quote:

Yok öyle olmadı wireless benim,daha önce de kopma olurdu(belki günde 1-2 defa)bugün çok sıklaşmaya başladı.Daha önce de müşteri hizmetlerini aramıştım ama bölgenizde genel bir altyapı sorunu var diyip teknik desteğe bağlamamışlardı.Neyse bugün de aynısı oldu yine bağlamadılar ben de kota işlemine mi ne gelip ordan geçiş yaptım teknik desteğe

Sonra bir bağyan çıktı ethernet kablonuzu takın dedi bi sn dedim aradım taradım bulamadım,o bağyan kafasına göre iş yapmış ben daha bulmadan, yeniden kurulum için muhakkak gerekli vs bişeyler dedi.Daha sonra buldum ve tekrar aradım.Bu sefer başka bir bağyan çıktı olanları anlattım bağlantınızı bi kontrol ediyim dedi edemedi altyapıda sorun var arıza kaydı alamıyorum sistem göstermiyor daha sonra isterseniz tekrar arayin dedi ,o zamandır bekliyorum kısa bir süre geliyor sadece çoğu zaman kopuk

• quote:

quote:

quote:

Yok öyle olmadı wireless benim,daha önce de kopma olurdu(belki günde 1-2 defa)bugün çok sıklaşmaya başladı.Daha önce de müşteri hizmetlerini aramıştım ama bölgenizde genel bir altyapı sorunu var diyip teknik desteğe bağlamamışlardı.Neyse bugün de aynısı oldu yine bağlamadılar ben de kota işlemine mi ne gelip ordan geçiş yaptım teknik desteğe

Sonra bir bağyan çıktı ethernet kablonuzu takın dedi bi sn dedim aradım taradım bulamadım,o bağyan kafasına göre iş yapmış ben daha bulmadan, yeniden kurulum için muhakkak gerekli vs bişeyler dedi.Daha sonra buldum ve tekrar aradım.Bu sefer başka bir bağyan çıktı olanları anlattım bağlantınızı bi kontrol ediyim dedi edemedi altyapıda sorun var arıza kaydı alamıyorum sistem göstermiyor daha sonra isterseniz tekrar arayin dedi ,o zamandır bekliyorum kısa bir süre geliyor sadece çoğu zaman kopuk

sonra vay efendim bu insanlar neden katil oluyor ...

• oyuna girerken 60 pingten başladı yavaş yavaş 70 80 90 100 110 oldu oyuna girince artma devam etti ve son halide bu ...

• Ben Ankaraya ping atınca sıfır çıkıyor :)

Loldede 45-70 arası alıyorum

• Superonlineden yetkili biriyle görüştüm hizmet@superonline.net e oyun içi pinginizi ss olarak atıp şikayette bulunun.
  • Bende süperonline kullanıyorum 90-100 civari pingi görmeye başlamıştım formattan sonra dns değiştirmedim şuan 60-65 arası. Alakası varmı bilmiyorum ama böyle düzeldi benim problemim.
  • Superonline kullanıyorum ancak 50-60 pingden yukarı hiç çıkmadı, ancak birşey indirirsem 100 150 ye cıkıyor.Sizde nasıl böyle sorun varsa artık.
  • Benim ping 60 a indi ama ani ping artışı oluyor şimdide 300 e çıkıyor 2 sn iniyor.
  • Uydunet kullanıyorum ama superonline alt yapısıyla geliyo sanırım aynı sıkıntı bende de var. Ping 55 görünüyo ama herşey kayıyo gidiyo,zerre bişey göremiyorum sonra bi bakmışım ölmüşüm sırf o yüzden oyuna girmiyorum
  • 20 mbit turkcell superonline fiber internet kullanicisiyim. Ankara'da yasiyorum. Oyunda pingimin 100'un uzerine ciktigini gormedim. Oyunda genelde 50-60 civari oluyor pingim.

• Bende sorun yok 49 51 ping arasi

• Bendede 1 haftadır olmaya başladı 150 civarı oluyor.
  • Konu Superonline yetkilileri tarafından incelemeye alınacakmış.Sorun yaşayan arkadaşlar konuda şikayetlerini belgeleyen yüksek pingli SS'lerini paylaşırlarsa sorunun çözülmesi daha da hızlanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLcN. -- 3 Mayıs 2014; 18:14:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.