Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Maalesef :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @zulu123 @ozgur0785 ve diğer arkadaşlar.

merhaba ben millenicom düşünüyordum bazı saçma sorunlar olduğunu öğrenince vazgeçtim.

superonline düşünüyordum bu konuyu gördüm.

kayseride oturuyorum süperonline fiber altyapım var sizce ne almalıyım?

tüm sayfaları okuyamadım kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thErenSK -- 6 Ocak 2021; 17:25:40 >
  • thErenSK T kullanıcısına yanıt

Hocam tamamen şans işi. Benden 1km ilerde ailem sorunsuz şekilde kullanıyor interneti ben 200mb ile çok kotuyken onlar 25mbit ile hiçbir gecikme sorunu yasamiyolar. Tamamen bölgedeki cihazların nasıl yapıldığı ile ilgili yada başka sebep mi bilmiyorum. Hızı her halükarda alıyorsun ama gecikme sorunu oyun oynarken iğrenç bir hal alıyor. Yani tamamen şans. Ben Superonline ile Almanya sunucularına girip ortalığı duman eden arkadaslar da biliyorum. Ama benim gibi Superonline kullanıp hayattan soğuyanda. Komşulardan wifi şifresi alın deneyin oyun oynayın eğer iyise alın değilse hiç bulaşmayin hayattan sogursunuz

• ozgur0785 O kullanıcısına yanıt

komşunun wifisi çekmiyor maalesef ama kendisi cs oynuyordu sanırım. ping değerlerini sorayım isterseniz.

• thErenSK T kullanıcısına yanıt

Hocam sor bakalım nasıl hissediyo oyunda. Ciddi manada gecikme hissediyomu ? Ping düşüktür muhtemelen ancak komşuna sor bakalım oyun içinde nasıl hissediyor. Adamları daha görmeden head shot yiyo mu :) sana illaki fikir verecektir.

• Vdsl altyapım berbat. Apartmanımda sol altyapısı var. Süperonline fibere geçeyim dedim bu konuyu gördüm. İzmir de yaşıyorum. Bu altyapıyı kullanan Vodafone a geçeyim dedim onun hakkında nette binlerce şikayet var. İki ucu boklu değnek. Ne yapsam bilemedim.

• kege kullanıcısına yanıt

Superonline kötü diğeri iyi diye birşey değil bu aslında. Bölgesel. Şansınıza bolgenizde iyi ise iyidir. Komşulardan deneyin eğer işinizi görüyorsa fiber tabiki VDSL den daha iyi. Mesela benim yaşadığım bölgede biraz sorun var. Ancak 1km ilerde Türkiye'de kullandigim gördüğüm en stabil en güzel internet yine Superonline da. Yani bölgeye göre her servis sağlayıcı değişiyor. Denemeniz lazım. Ben mesajlarımda hep belirtiyorum. Superonline kullanıp yabancıları oyunlarda darmadağın eden arkadaşlarım da var. (Adamlar 5 pingle oynarken bizimkiler 50 ping olmasına rağmen) Telekom kullanipta aynı şeyi yapanda var hemde vdsl ile. Yani tamamen bölgesel birşey. Bir sürü kriter var. O bölgede bir kablonun sorunlu olmasi bile bir sürü kişiye sorun yaratır. Denemek lazım maalesef. Ha su var herşeye rağmen ben kızsamda müşteri hizmetleri en iyi olan sağlayıcı yine Superonline. Ülkede internete komple bir el atılması lazım o zaten ayrı bir olay. Mesela benim yaşadığım bolgeyede son zamanlarda biseyler yaptılar daha iyi hale geldi ama halen tam olması gerektiği gibi değil. Ne desek boş maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 14 Ocak 2021; 12:17:17 >
  • Sol un CGN Havuzu, Kısıtlamaları gibi vs şeyleri mevcut mu hocam?

• kege kullanıcısına yanıt

en fazla kısıtlama SOL'de CGN havuzuda mevcuttur... 15 yaşından küçükler çocuk havuzuna alınır...

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

Bugün NOC'tan biri ile konuşma fırsatı yakaladım. İzmir'deki sorunu söyledim, bilgilerinin olduğunu söylediler. Şehirdeki ring sistemi diğer şehirlerin aksine tam değil ve deniz altı kablolama gerekiyormuş, şebekede kullanılan cihazlar kapasite olarak %90 civarında çalıştığı için de satürasyonlar meydana geliyormuş. Çözüm için yönetimi ikna etmeye uğraşıyorlarmış, özeti: ucuza kaçılmış, bu sorun Aydın, Manisa ve Muğla'da da mevcut çünkü çıkışlarını İzmir üzerinden alıyorlar.

Dediği gibi İzmir-Atina deniz altı kablolama gerekiyor buda masraf ve hemen olacak bir şey değil yakın zamanda çözülmez.

İzmir kapasitesi Netdirekt

• 40 Gbit Turk Telekom
    • 20 Gbit Superonline
    • 20 Gbit TurkNet
    • 10 Gbit Vodafone
    • 10 Gbit Cogent
    • 10 Gbit De-cix
    • 10 Gbit Seabone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 2 Şubat 2021; 0:3:58 >
  • Bu gecikme delay sorunları yetmezmiş gibi birde üstüne aylardır sürekli internetim kopup duruyor. 10-15 saniye kesilip geri geliyor. Günde belki 100 defa kopuyor. Ip numarsida değişmiyor. Oyunun ortasında Cat diye gidiyor düşüyorum tabi. Cayma bedeli istiyorlar 2-3 bin TL sanki ev araba almışız nedir bu saçma sapan fiyatlar ya. Tarife değiştiriyorsun onuda cayma bedeline dahil ediyo. Sanki eve servis geliyoda baya is yapıyo ücretsiz. Artık şikayet ve mahkemeye tasiycam bu konuyu ya iptal edecekler yada uğraşcam. Vallahi yildirdilar ya. Hayatımda bukadar pahalı ve iğrenç başka bir hizmet görmedim. Size tavsiyem Superonline almadan önce bölgenizde deneme yapın sorunlu ise hiç bulaşmayın bunlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 17 Şubat 2021; 4:49:32 >

ne kullanıyorsun? xDSL mi? fiber mi? modemin adaptörüne bak 500mA adaptörle kullandırtıyorlarsa sıkıntı oluşuyordur...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

Hocam fiber kullanıyorum. Fiber ont adaparttan mi bahs ediyorsunuz yoksa normal routerdan mi? Eğer fiber ont den bahs ediyorsanoz o evet 500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 28 Şubat 2021; 14:42:8 >

hem ont hemde routerdan ont cihazının kaç A istediğine bak... düşük güçlü adaptörle düzgün çalışmaz adaptörüde bozabilir... 500mA üzeri riskli sayılır...

• Hocam hangi adaptör değeri cihazlarda yazıyorsa onu takıyorum. Mesela ont üzerinde 0.5 A yazıyor adaptörü de 0.5A ( Sanırım 500MA anlamına geliyor ) Routerda da değerler ne ise adaptör olarak o var. Siz bir tık daha güçlü adaptör mu tak diyosunuz hocam. Mesela ont 0.5A ama ben ona 1A adaptör mü takmaliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 28 Şubat 2021; 18:20:20 >
  • @zulu123 Hat geçiyor ama pop yok İzmir'de yurt içinden dönüp tekrar İstanbuldan çıkıyor yeterince belli +10 ping olması.

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 28 Şubat 2021; 19:16:32 >
  • NewsTR kullanıcısına yanıt
    Marsilya-Dubai hattı bırakın İzmir'i Türkiye'nin karasularından bile geçmiyor.

http://he.net/HurricaneElectricNetworkMap.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

Marsilya-Dubai hattı bırakın İzmir'i Türkiye'nin karasularından bile geçmiyor.

http://he.net/HurricaneElectricNetworkMap.pdf

Attığınız harita güncel değil galiba, aslında he.net üzerinden bakınca İzmir yakınlarından geçiyor gibi görünen bir hat var ve Marmaris bağlantılı ayrı hat.

https://seamewe5.com/route/swm5-maps/

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 28 Şubat 2021; 23:54:39 >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.