Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar benim Laptop da 802.11AC destekli wifi kartı bulunuyor. Şimdi benim 5GHZ hızındaki bağlantıya giriş yapsam internetim daha stabil hızlı olur mu ? Şuana kadar hiç 5GHZ kullanmadım hep arayüzden kapattım. Ne yapmamı önerirsiniz.

Edit: Modem ile laptop aynı odada ve kablosuz bağlantı kullanıyorum. Oturduğum yer site fiber altyapı var ve herkes superonline kullanıyor.

Umarım anlatabilmişimdir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ranegade95 -- 13 Aralık 2018; 23:40:44 >
  • ranegade95 kullanıcısına yanıt
    neden denemiyorsun :=)

tabikide daha iyi sonuç alacaksın
  • Herkes wireless in hg255s de sorunlu oldugunu belirtmis,

Ben dlna uzerinden film izliyor idim surekli kesilirdi, her yolu denedim cozulmedi ancak soyle yaptim oldu. Superonline in verdigi eski bir modemi ana modem yaptim , hg255s i de ona router gibi kabloyla bagladim.

Simdi tum filmleri hg255s in wireless i uzerinden kesintisiz izliyorum.

Kisa bir ozet geceyim, bu modemin wireless baglantisinda hicbir sorun yok, sorun wan baglantisinda yani hepiniz yaniliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni seyi yapabilmek icin ne yazik ki hattinizin wan sifresine ihtiyaciniz var onu da almak baya zor.

• Hat sorunu olan arkadaşlardan bahsetmiyordum. Bazı hassas bağlantılı online oyunlar oynamak veya wireless üzerinden film seyretmek bu modemde kopmaların farkedilmesini sağlıyor. Bu modemde bir sorun var stabil sürekli bağlantı kuramıyor. Yoksa bende webde gezerken veya bişi indirirken koptuğunu hissetmiyorum. Evinizde dlna özellikli bir tv varsa bilgisayardan bağlanarak (wireless üzerinden) film seyretmeye çalışın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    2-3 senedir bu sorunu araştırdım herkes farklı şeyler önermiş çoğu işe yaramıyor idi, ama modemi değişip aynı hg255 router durumuna getirip wireless i kullanınca sorunun büyük ihtimalle superonline in modeme wan üzerinden müdahelesinden kaynaklandığını gördüm tabi ki bu basit bir modem bug ı da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorsan -- 15 Aralık 2018; 18:38:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorsan

Ayni seyi yapabilmek icin ne yazik ki hattinizin wan sifresine ihtiyaciniz var onu da almak baya zor.
    hayır değil, daha bugün aldım kodu. Sadece linux bileceksiniz çok az. Arkadaşlar zaten komutları girmiş
    https://forum.donanimhaber.com/superonline-huawei-hg255s-5ghz-router-ana-konu--106322365-65
  • hg255s sorunsuz olduğunu iddia eden arkadaşlar

hg255s den bakım / istatistikler / kablosuz ağ istatistikleri bölümünün resmini ekleyin

de bizde sorunsuz cihazları bir görelim

buyurun konu
    https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg255s-wifi-errors-slow-throughput--131523340
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

hayır değil, daha bugün aldım kodu. Sadece linux bileceksiniz çok az. Arkadaşlar zaten komutları girmiş
    https://forum.donanimhaber.com/superonline-huawei-hg255s-5ghz-router-ana-konu--106322365-65

Alıntıları Göster
    bende böyle aldım biraz zor dememin sebebi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

hg255s sorunsuz olduğunu iddia eden arkadaşlar

hg255s den bakım / istatistikler / kablosuz ağ istatistikleri bölümünün resmini ekleyin

de bizde sorunsuz cihazları bir görelim

buyurun konu
    https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg255s-wifi-errors-slow-throughput--131523340
    hg255 modemi router olarak kullanırken wireless da hatalar hala var söylediğiniz gibi, ancak bu dlna da herhangi bir kesintiye yol açmıyor ki benim için yeterli bir durum.
    Demekki bağlantıdaki kesintilere logdaki wireless hatası değil benim söylediğim gibi wan problemi sebep oluyor olabilir. Bunu anlamanın
    yolu iki cihaz wireless dan bağlandıktan sonra wan bağlantısı çıkırılıp wireless üzerinden film oynatmak , bu tam olarak benim söylediğim olay doğru ise tespitini sağlar.

Sonradan eklenti:Bu söylediğimi denedim ve haklı olduğumu gördüm.

Özet olarak wan bağlı iken superonline bir şekilde hg255 wireless bağlantılarda kesinti olacak bir şeye sebep oluyor, bu kablolu bağlantıyı etkilemiyor bu yüzden hg255 e kablo ile bir router taktığınızda (yaptığımın tam tersi) router wireless ini kullanmanız şartı ile wireless kesilmelerinden etkilenmiyorsunuz.

Bu söylediklerim gerçekten önemli çünkü milyonlarca insan bu hatadan müzdarip ve sorunu yanlış yerde (wireless hatasında) arıyor.

Ben sorunu buldum bir başkası root lu modemle wan bağlantılarındaki sorunun üstesinden nasıl gelinebilir bulması gerekiyor çünkü bu beni aşar.
    Belki wan ayarlarında PPP kimlik doğrulama modu: veya PPP tetikleyici modu: ayarlarını oynamak sorunu hemen çözüyordur zaten orada pek az ayar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorsan -- 16 Aralık 2018; 16:34:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gorsan

bende böyle aldım biraz zor dememin sebebi bu.

Alıntıları Göster
    Baya zor demişsiniz ondan dedim
  • anlatımdakinden farklı işlemler uygulamak zorunda kalmıştım, ubuntuyu usb ye kurunca bazı anlatılan bazı komutlar çalışmıyor bu paketleri kurmak için ekstra komutlar girmiştim. belki sırf benim karşılaştığım bişidir farklı bir ubuntu versiyonu komutları algılıyordur.
  • Ben bu modem hakkındaki yaptığım bütün iyi yorumları geri alıyorum. Modemle ilgili olduğunu düşünüdüğüm anlık ping yükselmeleri ve kopmaları yaşamaya başladım. Ve kesinlikle bunlar fiber optik internette olmayacak şeyler. 3 Gündür superonline müşteri hizmetlerini aramaktayım. İnterneti kurmak için 1 saatte geldiler ama arıza kaydı olunca 3 gündür gelmiyorlar bayi bilere işi yokuşa sürüyor. Süreci sonuna kadar takip edeceğim bakalım nasıl bir çözüme ulaşacağım. Tüm arkadaşlara kolay gelsin.
  • Vodafone kullanıyorum. 100 mbsn hız alıyorum. Bu modemi kullanarak 100 mbsn hızı kablosuz olarak almam mümkün müdür ? Mümkün değilse yerine kullanabileceğim bir modem önerebilir misiniz ?

• udolu1905 kullanıcısına yanıt
    cordor @ 28 Ekim 2018 22:39:14

Bu modem Allah'lık...

2 gün önce 100mbit'e geçmiştim, 20 saat içinde geçiş yapacağız dediler.

Akşam testlere başladım, 40-50mbit dolaylarındaydı.

Daha sonra testleri ara ara sürdürdüm, hep bu dolaylarda olunca acaba cayma hakkımı kullanıp 50mbit'lik pakete falan mı geçsem dedim.

MH ile görüştüm, ekip yönlendirdiler. Bu arkadaşlar kablosuz, modemin dibinde test yapıp 75mbit civarı aldılar.

Kablolu kullanın diyorlar :)

Yıl olmuş 2018, 5-6 metre ethernet kablosunu kapıların üstünden falan geçirmemi bekliyorlar galiba.

neyse forumu okuyordum, bir arkadaşımız bazı ayarlar yapmış.

Bende rastgele ayarlar yaptım, ve hiç görmediğim 100.1 mbit interneti az önce wireless olarak gördüm.

Belki yararı olur (tesadüfün böylesi)

5ghz kapattım,

Gelişmiş Ayarlar ;

İletim %100
    Transmisyon 802.11b/g/n
    Kanal 4 (Bu size bağlı)
    11n MCS Otomatik
    11n bant genişliği 40mhz (bunu değiştirdim)
    11n koruma aralığı (uzun)

Umarım işine yarayan olur.

Sağlıcakla kalın.
    @cordor cevabı vermiş...

• Arkadaşlar kafayı yiyeceğim. Bu modemde SRN ve Hat zayıflama değerlerine nereden bakabiliyoruz? Her menüyü gezdim bulamadım...
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    Eve geçince deneyeceğim teşekkür ederim...

• semiramist1 kullanıcısına yanıt
    HG255s modem değil router onda o tarz bilgiler yok... zaten xDSL desteğide yok...
    maalesef bende işe yaramadı gördüğüm kablosuz hız max 50 mbsn (modeme 3 metre mesafeden) aradığımda ise kablolu kullanmamı tavsiye ediyor... Vodafone olduğu için kullanıcı adı ve şifremi istedim... en yakın zamanda yeni router bakıp ayda 8 tl verdiğim bu modemden kurtulacağım... bunu söyledğim de ise kendi modemleri olmadan internete bir müdahale yapamayacaklarını söylediler...
  • udolu1905 kullanıcısına yanıt
    wifi kanalını 13 yap dene hızı yükselene kadar dene... öyle kolayca hızı arttıramıyorsun... şifreyi veriyor diyorlardı... vodafoneda sole uyuyor?
    Evet Vodafone dan şifreyi aldım...

Bilgisayarımda etraftaki ağları gösteren toolda arattığımda aşşağıdaki sonuç çıkıyor... Sneijder Sneijder_5 ve muslera benim ağlarım.(muslera wifi extender sadece 1 odada 1 cihaz bağlı ona çok önemli bir işlevi yok) sizin dediğiniz yöntemde kendi 5ghz mi kapatmıştım fakat hızım 10 mbsn lere düştüğü için geri açtım. şimdi bu listeye göre boş kanallarda deneme yapacağım sizce kaçı denemeliyim içgüdüsel olarak bile söyleyebilirsiniz bu işten çok sıkıldım...

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.