Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.433
Cevap
99
Favori
361.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba eger aginizda bant genisligi siniri varsa ondan kaynaklaniyor olabilir. Bende dsl n17u var 50 mbps internet kullaniyorum modeme baglanan cihazlar hiz sorunu yasamasin diye modemdeki trafik yoneticisine aldigim hiz olan 50 mbps download i ve 5 mbps uploadi tanimliyorum cihazlar internete girerken hiz sorunu yasamiyor ancak ftp ile usb cihazindan veri transferi sirasinda bu limitlere takiliyorum ancak limiti arttirdigimda ise usb cihazdan veri transferini olmasi gerektigi gibi hizli yapiyorum. Eger wan (musterino@fiber) kullanici adi ve sifrenizi biliyorsaniz modeme res atin (bilmiyorsaniz onceki sayfalardan ogrenip bulun) internete baglamayin Root olarak giris yapin tr069 u ve uzaktan erisimi kapatin ayarlari yapin Root sifresini degistirin hg255s dede bant genisligi siniri koyabiliyorsunuz belki superonline limit koyuyordur o yuzden dusuk hizda ftp transferi yapiyorsunuzdur ayrica bu modemlerde vpn ozelligide var vpn olusturup ev disindanda usd cihaza erisebilirsiniz. Umarim sorununuz cozulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajekdo -- 8 Temmuz 2018; 0:19:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wifi bağlantısı kopuyor veya bağlanmasına rağmen internete girmiyor.Bu sorun nasıl düzeltilir

• Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    Kablosuz ayarlardan kanalı manüel olarak girin ve hangi kanalı kullanmanı gerektiğini söyleyen uygulamalar var bakın hangi kanal daha boş ve uygun ise orda çalıştırın.Modu ise sadece n genişliğide 20 olarak ayarlayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luzumsuzdur

Kablosuz ayarlardan kanalı manüel olarak girin ve hangi kanalı kullanmanı gerektiğini söyleyen uygulamalar var bakın hangi kanal daha boş ve uygun ise orda çalıştırın.Modu ise sadece n genişliğide 20 olarak ayarlayın
    Hocam kanalı kafama göre değiştiriyordum ben.Boş kanalı bulan uygulama tavsiyeniz var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tommy Shelby -- 18 Temmuz 2018; 19:8:45 >
    http://www.nirsoft.net/utils/wifi_information_view.html bu microsoft için
    Evde mac varsa üsten wireless sekmesinden open wirelesss Diagnostics e basın best channels diye çıkıcaktır
    Android cihaz varsa wifi analyzerhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,uzun kısa ayarını ne yapıyoruz peki

Kısa yaparsanız hata denetimi uzunluğu kısa olur buda performans artışı sağlar ama uzun mesafede bağlanamama ağı görmeme sorunu yaşarsanız uzun olarak seçin

• Arkadaşlar selam konudaki yöntemle wan şifresini aldım ve amazon.com dan Asus rt-ac86u modelini almayı düşünüyorum nasıl bir model bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Myth61

Arkadaşlar selam konudaki yöntemle wan şifresini aldım ve amazon.com dan Asus rt-ac86u modelini almayı düşünüyorum nasıl bir model bilgisi olan var mı?
    Forumdaki MODEM bölümünü ziyaret ediniz.

Not: Kurdan dolayı taksitle almak bence daha avantajlı bu arada.http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rt-ac86u-600mbps-1300mbps-dual-bant-kablosuz-ac-router.html#odeme-secenekleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 22 Temmuz 2018; 12:14:43 >

• Myth61 kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi cihaz kullanıyorum bir sorun yok 10 kişide bağlansan internette takılma yok fiber kullanıyorum bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

hg255s root menüsüme admin hesabıyla göz atma bazı ayarları değiştirmek, tabi root girişi yapmadığımızdan bazı fonsiyonlar eksik çalışıyor bi göz atın isterseniz.

hg255s

admin
    superonline

hg255s vodofone şifre
    admin
    vdf.0542

opera 12 kurun kaynak kodu düzenleyip geri gönderecez.

opera12 le hg255s admin girişi yapın internet memüsüne geçin boşbir yere sağ tık kaynak kodu yeni sekmede açılan sayfada gizli menüler için var g_Menus altındaki false olanları true yapın (f3 basıp false ararata bilirsiniz)

var g_userLevel = 1; değerini var g_userLevel = 2; yapın sekmenin enüstünde değişikleri uygulayın.

root meülere bakın.

bu routeri dayamasına diğer üreticiler nasıl izin veriyor anlamış değilim resmen diğer üreticilerin ürün satmasının önüne geçiliyor.

Bahsettiğiniz işlemleri gerçekleştridim görüntü alamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Modemimi resetleyif uzak bağlantıyı iptal ettim. İnternet erişimi alabildim varsayılan ayarlar ile fakat IPTV yapılandırmasını yapamadığım için yayında sorun yaşadım. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum

• Iptv ayarlari degisti buyuk ihtimalle cunku ben uzun zamandir dsl n17 u kullaniyordum iptv ayarlarinida yapmistim sorunsuzca
    izleyebiliyordum ancak gecen hafta heralde iptv kutusuna bi guncelleme geldi cunku kendini yeniden baslatti ogun bugundur iptv yi hg255s olmadan kullanamiyorum. Hg nin ayarlarina opera12 ile baktigimda ayarlar degismemis gibi gozukuyor ancak dsln17u ile izleyemiyorum cozumude bulamadim bulan olursa buraya yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajekdo -- 28 Temmuz 2018; 20:25:53 >
  • luridline kullanıcısına yanıt
    Sorunu hallettim. IPTV yapılandırmasını da önceki ayarları inceleyerek gerekleştirdim. Teşekkürler
  • Routing Rulestaki statik routingi aktive etmek gerekiyor. Farklı cihaz ile denemedim. Elimde TPling TD8970 var boş bir zamanımda deneyeceğim ama iptvde başarılı olacağını çok düşünmüyorum.
  • Root yetkilerini aldım fakat bu sefer de 100 lü ip bloğunda takılı kaldı :D yeni kurulum yaptığımda ip bloğuna alıyor otomatik olarak
  • Ben aynen dediğiniz gibi kullanıcı:Root şifre:fbr_2015_Hua (hua'nın baş harfi büyük) sıfırlayarak girdim ve uzaktan erişimi kapattım ama internet gelmedi , uzaktan erişimi geri açınca geldi. Yardım edermisiniz lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1C60A287A -- 1 Ağustos 2018; 11:0:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanBLC

Ben aynen dediğiniz gibi kullanıcı:Root şifre:fbr_2015_Hua (hua'nın baş harfi büyük) sıfırlayarak girdim ve uzaktan erişimi kapattım ama internet gelmedi , uzaktan erişimi geri açınca geldi. Yardım edermisiniz lütfen.

@fiber kullanıcı adı ve şifrenizi biliyor musunuz? Modemi sıfırladıktan sonra kullanıcı adı şifreyi elle girmeniz gerekiyor. Yoksa uzaktan erişim açık olmadan internete bağlanamazsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arpasuyu A kullanıcısına yanıt
    Hocam şunun bi videolu anlatımını yap kaç kişinin duasını alırsın biliyor musun?
  • sandbox.ova ile bilgilerimi aldım teşekkür ederim yardımlarınız için.Fakat tv+ kullanıcıyım ve uzaktan erşim TR069'u kapatınca yayında donmalar başladı.İnternet Servisleri > Çoklu Yayın Yönetimi > IGMP Gözetlemeyi ve IGMP proxy'yi aktif edince değişen bir şey olmadı.En son IPTV'nin ip'sine port açarak denediğimde yayındaki donmalar düzeldi.IPTV hizmetinden yararlanıp başka bir cihaz kullanan arkadaşlar sorun yaşadılarsa paylaşırlarsa çok memun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arpasuyu

quote:

Orijinalden alıntı: FReeStyLeMaSTeR

HG255s router kullananlar için Fiber şifrenizi öğrenme yöntemi;

Linux tabanlı bilgisayarınıza rp-pppoe paketini yükleyin

/etc/ppp/pppoe-server-options dosyası yoksa oluşturun ve içeriğini sadece şöyle yapın;

require-pap
    login
    lcp-echo-interval 10
    lcp-echo-failure 2
    show-password
    debug
    logfile /var/log/pppoe-server-log

/etc/ppp/pap-secrets Dosyasının içine kendi superonline kullanıcı isminizi girin;

# Secrets for authentication using PAP
    # client server secret IP addresses
    "xxxxx@fiber" * ""

Aşağıdaki komutları çalıştırın;

touch /var/log/pppoe-server-log
    chmod 0774 /var/log/pppoe-server-log

Bu komutu çalıştırın;

pppoe-server -F -k -I eth0 -O /etc/ppp/pppoe-server-options

Yukardaki komut çalışır durumdayken ayrı bir komut ekranı açarak şu komutu çalıştırın ve şifreniz direk logda görünecek;

tail -f /var/log/pppoe-server-log

Önceliklehttps://tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-windows#0 adresindeki adımları izleyerek ubuntu isoyu usb'den çalışır hale getiriyoruz.

Bilgisayarımızı bu usb'den boot ediyoruz.

Çıkan ekranda bu ekran görüntüsünde göründüğü gibi try ubuntu without installing'i seçiyoruz.

Ubuntu masaüstü açılıyor.

Ekte göründüğü gibi sol üstteki arama butonuna tıklıyoruz ve çıkan ekranda terminal yazıyoruz ve terminali tıklıyoruz. windows'tan aşina olduğumuz komut satırı açılıyor.

Bu live usb sürüm olduğu için root password'ü felan tanımlamadık. O yüzden çıkan ekranda

sudo su

yazdığımız zaman root haklarını elde ediyoruz.

Sırası ile şu komutları çalıştırıyoruz.

sudo apt-get install ppp 

wgethttp://www.roaringpenguin.com/files/download/rp-pppoe-3.10.tar.gz

tar -zxvf rp-pppoe-3.10.tar.gz

cd rp-pppoe-3.10/src/

./configure

make && make install

bu gerekli pppoe-server'in kurulumunu sağlıyor.

Bundan sonrası aynen yukarıda FReeStyLeMaSTeR nickli arkadaşın bahsettiği gibi. Sadece farkettiğim şu var. Ben dosyaları direkt gidip lokasyonundan buldum . Bunun için terminali açtığımız düğmenin altında home folder'ini açan başka bir düğme var. Aşağıdaki ekran görüntüsünde seçili olan düğme.

Bu windows'taki my computer'a benziyor. Çıkan ekranda sol altta computer var. Ona tıklayıp sırası ile etc , ppp vs klasörlerine gidip dosyaları elle değiştirebilirsiniz. Ama nedendir bilmem , belki live sürüm olduğu için dosyalar read only olarak geliyor. O yüzden bu işlemi yapmadan önce

chmod 777 /etc/ppp/pppoe-server-options 
    chmod 777 /etc/ppp/pap-secrets

komutlarını çalıştırırsanız, değiştirmeniz gereken 2 dosyada tüm değişiklikleri yapmanız sağlanır. Özetle terminali hemen kapatmayın Böylece dosyaları açıp kopyala yapıştır ile ilerleyebilirsiniz.

Burada birkaç önemli noktadan bahsetmekte fayda var.

1. Live usb kendi içerisinde wireless driver'lar ile geliyor. Büyük ihtimalle donanımınızı tanır. Wireless'e bağlanıp bu sayfayı açarsanız kopyala yapıştırla tıkır tıkır ilerlersiniz. Ben öyle yaptım en azından

2. bu komut işlemleri bittikten sonra modem üzerindeki wan girişine gelen etherneti sökün. Laptopla modem direkt wan üzerinden bağlı olacak. Benim yaptığım en büyük hatalardan birisi gpon cihazından gelen , yani wan'a gelen kabloyu laptopa takmak oldu. Sonra bekle ki şifre görünsün. Eğerki elinizde yedek ethernet kablosu varsa kafanız da karışmaz. Kısacası ethernetin bir ucu laptop üzerinde , diğeri de modemin wan portunda olacak. Modemi kapatıp açacaksınız ve tüm işlem bu kadar.

Komut çalıştıktan sonra hemen ekrandaki konsolda şifre yazıyor. Bu aynı zamanda log'a da yazılıyor. Sonucu hemen alıyorsunuz. Umarım fazla karışık olmamıştır. Takıldığınız yer olursa gene sorabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam şunun bi videolu anlatımını yapabilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.