Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
360.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • James Alan Hetfield kullanıcısına yanıt
    Video anlatımlık bir şey yok aslında, arkadalşar ubuntu üzerinden detaylı anlatımı vermişler. Ubuntu arayüzüne hakimseniz kolaylıkla yaparsınız aksi durumda talimatları gerçekleştirip şifrei alın sonraki yapılandırma ayarları da gayet basit. İşin niyetine girdiyseniz yardımcı olabilirim. IPTV konfigürasyonlarını da çözdüm. Zaten bir çok ayar varsayılan geliyor. Router ı değiştirmek isterseniz de ayarlara bakarak yapabilirsiniz
  • Arkadaşlar, konunun yeri burası değil ama Turkcell IPTV için Huawei Q11 STB kullanıyor. EC6108 modeli ile benzerliği yüksek. Bilindiği gibi superonline dünyada uygulanan teknoloji altyapısını birebir getiriyor. Teknolojik açıdan ne kadar yoksunuz ki yapılan yenilikler mucizevi geliyor bize. Her neyse bu STB android tabanlı ve unlocked yapabilen var mı? Üzerinde çalışıp araştırma yapıyorum. Tahminimce harici kumanda temin etmeden olmayacak Turkcell kendi kumandasını üzertmiş. Çalışma yapmış arkadaşlar bilgi paylaşabilirse sevinirim.
    Huaweiden ürünü satın alsak bile turkcell ile çalıştırmak biraz zor olur bu sebeple mevcut ürün üzerinde değişiklik yapmak gerek kanaatindeyim.
  • luridline kullanıcısına yanıt
    Hocam hayatımda windows dışında hiçbir şey kullanmadım. Adımlardan birinde klasörün içine veri falan yazmış. Windowsta öyle bir şey bile yok mantıkları çok farklı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taşındığım için bu işlemi tekrardan yapmak durumunda kalacağım. Belki o arada videoya çekebilirim. Bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luridline

Video anlatımlık bir şey yok aslında, arkadalşar ubuntu üzerinden detaylı anlatımı vermişler. Ubuntu arayüzüne hakimseniz kolaylıkla yaparsınız aksi durumda talimatları gerçekleştirip şifrei alın sonraki yapılandırma ayarları da gayet basit. İşin niyetine girdiyseniz yardımcı olabilirim. IPTV konfigürasyonlarını da çözdüm. Zaten bir çok ayar varsayılan geliyor. Router ı değiştirmek isterseniz de ayarlara bakarak yapabilirsiniz
    Hocam klasörün içine veri yazın falan diyor talimatları gerçekleştirmek için bile bilgi lazım nasıl yapacağım acaba?
  • James Alan Hetfield kullanıcısına yanıt
    hocam donanim haberin mail sistemi duzgun islemiyor "bir kereden fazla ayni kodu giremezsiniz " hatasi aliyorum bana mail adresini ozel mesaj yolu ile iletebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitates

quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Online oyunda diyorsan oyun ile ping kaybı ölçülmez.
    Senin xbox un 5 ghz ağ adaptörü airties in wireless chipseti ile uyumlu olabilir şans eseri, huaweii ile uyumsuzdur belki.

Çözüm: Airties 79 tl ye sanırım AV500 powerline satıyor, xbox u o şekilde bağla kurtul. O paraya bir çift powerline bedava.

Anlatmak istedigim su sekilde oluyor.Oyun 2 dk normal ping ve degerlerde oynanirken anlik olarak ping tavan yapip paket kayimi %6 civari oluyor.Bu istatistikleri anlik olarak bF1 ekranindan takip ediyorum.Ama 5ghz kapaliyken herhangi bir sorun olmuyor.
    Not:Superonline kurulumu yapilirken gelen elemelan 5ghz bandini kapatmisti neden diye sordugumda abi modemler sorunlu cift bant calistimi hiz ve kopma sorunlari oluyor bilgin olsun demisti.

Alıntıları Göster
    Aynı sorunu başka modem da alıyorum lol oynarken dediğiniz gibi anlık yükselip sonra düşüyor. Speedtest ile bakınca 2.4 ile 5 arasında fark çıkmıyor bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu WAN şifresini alıp Root ile giriş yaptığım günden beri çeşitli sorunlarla karşılaşıyorum. Oyunadığım oyunlarda ping çıkmaya başladı veya direk bağlantı kopmaya başladı. Uzaktan erişim, TR069 vs kapadım. Sanki superonline şifreyi aldığımı anlamış ta müdahale ediyormuş gibi.
  • merhabalar. elimde hiç kullanılmamış bir Huawei Hg255s modem var. Şu an evde Türk telekom fiber bağlantılı Zyxel VMG 1312-b10d kullanıyorum. çekim alanı biraz zayıf kalıyor. Huawei modemi sinyali dağıtmak için kuallnmak istiyorum, mümkün müdür? Pek anlamıyorum bu işlerden ama elimden geldiğince birçok yöntemi denedim sonuç alamadım. Zyxel modemimin WDS ayarları ekranı yok. Bridge moda aldığım halde herhangi bir mac tanımlama ayarı bulamıyorum. Zyxel vmg 1312-b10b modem için hazırlanmış içeriklerde Wds ayarının var olduğunu gördüm, ama bunda yok. Ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mikacan

merhabalar. elimde hiç kullanılmamış bir Huawei Hg255s modem var. Şu an evde Türk telekom fiber bağlantılı Zyxel VMG 1312-b10d kullanıyorum. çekim alanı biraz zayıf kalıyor. Huawei modemi sinyali dağıtmak için kuallnmak istiyorum, mümkün müdür? Pek anlamıyorum bu işlerden ama elimden geldiğince birçok yöntemi denedim sonuç alamadım. Zyxel modemimin WDS ayarları ekranı yok. Bridge moda aldığım halde herhangi bir mac tanımlama ayarı bulamıyorum. Zyxel vmg 1312-b10b modem için hazırlanmış içeriklerde Wds ayarının var olduğunu gördüm, ama bunda yok. Ne yapmalıyım?

Ethernet kablosu ile zyxel'in ethernet portlarından birini, huaweinin wan(mavi) portuna bağlayın. Bu şekilde olması lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

merhabalar. elimde hiç kullanılmamış bir Huawei Hg255s modem var. Şu an evde Türk telekom fiber bağlantılı Zyxel VMG 1312-b10d kullanıyorum. çekim alanı biraz zayıf kalıyor. Huawei modemi sinyali dağıtmak için kuallnmak istiyorum, mümkün müdür? Pek anlamıyorum bu işlerden ama elimden geldiğince birçok yöntemi denedim sonuç alamadım. Zyxel modemimin WDS ayarları ekranı yok. Bridge moda aldığım halde herhangi bir mac tanımlama ayarı bulamıyorum. Zyxel vmg 1312-b10b modem için hazırlanmış içeriklerde Wds ayarının var olduğunu gördüm, ama bunda yok. Ne yapmalıyım?

Ethernet kablosu ile zyxel'in ethernet portlarından birini, huaweinin wan(mavi) portuna bağlayın. Bu şekilde olması lazım.

Alıntıları Göster
    kablosuz bağlamak istediğimi söylemeyi unutmuşum :/
  • quote:

kablosuz bağlamak istediğimi söylemeyi unutmuşum :/

Anladım hocam. Huawei'nin böyle bir fonksiyonu olduğunu zannetmiyorum. Normalde modem arayüzünden kablosuz ağları tarayıp, ordan ağınızı seçip şifresini girebileceğiniz bir yer olması lazım. Modem arayüzüne kullanıcı adı "Root" şifre "fbr_2015_Hua" olarak girip detaylı ayarlara bakabilirsiniz. (Şifre büyük küçük harf duyarlı, tırnaklar hariç olduğu gibi girin. Giriş yapmazsa cihazı resetleyip ya da fabrika ayarlarına döndürüp tekrar deneyin. Bu sırada cihaz internete bağlı olmasın.) Orda da yoksa Kablolu bağlamaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 23 Ağustos 2018; 17:13:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi bayramlar arkadaşlar.

Eşimin note 5'i bazen bağlanmakta sıkıntı çıkartıyor. benim telde(6S+) problem yokken bağlantı kuruklamadı falan diyor.
    Telden yada modemden yapmamız gerekn ayar var mı?

Vodafone kullanıcısıyım ve modeme girebiliyorum.
  • Birisi videosunu çekse mükemmel olacak. modemi nezaman bağladığımızı falan yazmıyor. dosya yoksa siz oluşturun diyor ne dosyası ve nasıl oluşturuluyor. ubuntu yöntemi ile yapabilen biri lütfen yardım etsin 4 gündür uğraşıyorum. lutfen yardım edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

Modem sifresini ogrenme konusunda yardima ihtiyaci olanlar icin :

ethernet portu olan bilgisayariniza virtualbox kurun (oracle ucretsiz sunmakta bunu).

ardindan linkteki disk imajini indirip cift tiklayin, ice aktarmanizi isteyecek.

https://drive.google.com/file/d/1U_7qcw1bWWpi-TETILYQGxNdImuGP4ji

ice aktarim islemi bittikten sonra sanal makinenin ayarlarina gidin, ag adaptorunun bridge modda oldugundan ve koprulendigi adaptorun de bilgisayarinizin etherneti oldugundan emin olup makineyi baslatin.

karsiniza su ekran gelecek. ethernet kablosu ile yonlendiricinin wan portunu bilgisayarinizin ethernet portuna takin ve yonlendiricinizi kapatip acin.

yonlendirici yetkilendirme denemesi yaptiginda karsiniza ustteki gibi bir yazi akisi gelecek. burada altini kirmizi ile cizdigim yerde kullanici adi ve sifrenizi gorebilirsiniz. gercek bir cihaz ile henuz deneyemedim. bu nedenle elinde cihaz olan birisi deneyebilir ise sevinirim. benim cihaz istanbulda, belki cuma gunu duzgun bir yonlendirici ile gidip deneyecegim.
    Hocam çalıştı ALLAH ne muradınız varsa versin çok çok teşekkür ederim nerdeyse hiç çaba sarfetmeden yaptım çok sağolun çift ethernet kartıyla ubuntu ile hiç uğraşmadan buldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

hg255s root menüsüme admin hesabıyla göz atma bazı ayarları değiştirmek, tabi root girişi yapmadığımızdan bazı fonsiyonlar eksik çalışıyor bi göz atın isterseniz.

hg255s

admin
    superonline

hg255s vodofone şifre
    admin
    vdf.0542

opera 12 kurun kaynak kodu düzenleyip geri gönderecez.

opera12 le hg255s admin girişi yapın internet memüsüne geçin boşbir yere sağ tık kaynak kodu yeni sekmede açılan sayfada gizli menüler için var g_Menus altındaki false olanları true yapın (f3 basıp false ararata bilirsiniz)

var g_userLevel = 1; değerini var g_userLevel = 2; yapın sekmenin enüstünde değişikleri uygulayın.

root meülere bakın.

bu routeri dayamasına diğer üreticiler nasıl izin veriyor anlamış değilim resmen diğer üreticilerin ürün satmasının önüne geçiliyor.

Bunu chromeda yapamaz mıyız?
  • Arkadaşlar merhaba. Superonline Fiber abonesiyim (geçen yıl abone oldum). Ethernet ile bağlantıda herhangi bir problem olmamasına rağmen wifi ile bağlı olan tüm cihazlarda sorun yaşıyorum. Wifiye bağlı olan tek cihazda olsa 5 cihazda olsa problem aynı. Ethernette internet olmasına rağmen wifi de sürekli internet gidiyor tüm cihazlarda sanki aynı anda wifi bloke oluyor. Problemin ilk başta Xbox ile alakalı olduğunu sandım fakat bu modeme sahip çoğu kişide olduğunu fark ettim.
    Hız problemi nedeniyle teknik servise başvurmuştum. Gelip modemi aynı model ile değiştirdiler. Hız sorunu ilk aylarda olmamasına rağmen tekrar başladı + bu yeni sorun eklendi. Çözümünü bilen var mı?
  • kadocan1 kullanıcısına yanıt
    Wifi kanalını otomatik değil sabit yapın hangi kanal en uygunsa o kanalı el ile seçin sürekili o kanalda yayın yapsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rica ederim, Allah sizden de razi olsun. Faydasi dokunmasina sevindim.
  • Burada bayağı üst düzey muhabbet dönüyor ama bir sorum olacak. 2 haftadır ne turbobit ne suprafiles'tan indirme yapabiliyorum, sürekli ip hatası diyor. dns falan değiştirdim ama bir işe yaramadı. Var mı arkadaşlar bunun bir ayarı?
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.