Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.433
Cevap
99
Favori
361.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Liquido02

Bildiğim kadarıyla superonline da dns değiştirmek hiçbir işe yaramıyor. Çünkü hepsine engel koymuşlar yine kendi filtrelerinden geçiyor buda birşeyi değiştirmiyor.

Sanırım böyle gerçekten, hayır nasıl kavga edeceğimi de bilemiyorum müşteri hizmetleri ile çünkü haberleri yok herhangi bir şeyden.

• Tsunmys kullanıcısına yanıt
    2+1 eve tekli olanı yeter herhalde. Artık dayanacak gücüm kalmadı müşteri hizmetleri ile tartışmaktan bıktım usandım. Huawei modem tam bir rezalet.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Vodafone fiber internet 100 Mbps hız ile bu modemi (HG255s) kullanıyorum. Evde hemen hemen her yerde fena bir hız almazken Xbox cihazımdaki hız çok düşük seviyelerde (23-24Mbps). Xbox odamda yer alan Wifi extendera (Tp-Link RE450) ethernet ile bağlı. Reset yapıp sıfırdan kurulum yaptığımda (Wifi extenderımı) Xbox'ın hızı 100Mbps olarak görüyor ancak bir süre sonra yeniden düşüyor. Buna benzer bir durumla karşılaşan ve çözüm bulan var mı?

• nino kullanıcısına yanıt

Evde TP Link switch ve TP Link extender kullanıyorum Access point olarak ikisinden de memnun değilim. Bence farklı bir extender ile deneyin.

Bu ara yazmışken bu modemden kurtulmaya and içtim. Şimdi router bakıyorum. Sonuçları yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Evde TP Link switch ve TP Link extender kullanıyorum Access point olarak ikisinden de memnun değilim. Bence farklı bir extender ile deneyin.

Bu ara yazmışken bu modemden kurtulmaya and içtim. Şimdi router bakıyorum. Sonuçları yazarım.

Daha önce de yazdım. Kesinlikle ama kesinlikle Tp-Link Deco M4 tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tsunmys

Daha önce de yazdım. Kesinlikle ama kesinlikle Tp-Link Deco M4 tavsiye ediyorum.

Alıntıları Göster

İkili Deco M4 aldım ve bu lanet modemden kurtuldum.

Gerçekten balkonundan, banyosuna her yerde full hız alıyorum. Kutu üzerine boşuna dead zone killer yazmamışlar.

Evde 3 kişi aynı anda canlı derse girince huawei modem felç geçiriyordu. Mifi falan hiç çözüm olmadı.

Son zamanlarda verdiğim parayı en çok hakeden cihaz oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• albati kullanıcısına yanıt
    Ben de Deco aldim rahatladim valla, modem sadece interneti kablo ile deco ya aktarmakla yukumlu :) gerisi tamamen decolar uzerinden gidiyor ve wifi sorunlarim tamamen ortadan kalkti.. parasini sonuna kadar hakeden bir urun, deco larin arkasinda ekstra eth portu olmasi sayesinde odalarda kablolu kullanim da kazanmis oldum

Decolari tam performans kullanabilmek icin kendi aralarinda ethernet ole baglanmalari daha iyi ama kablo cekmeye usendigim icin kendi aralarinda wifi ile baglilar
  • weritaserumok kullanıcısına yanıt

Keenetic extra al hocam ama dsl olmayan ben kullaniyorum cekim gucunden memnun kalirsin

• Merhaba,

Bende Huawei HG255s kullanıcısıyım. Bugün Xiaomi AIoT yönlendirici AX3600 aaldım.

WAN kullanıcı adı ve şifremi biliyorum. Fakat bir türlü kurulumu yapamadım.

Sadece kullanıcı adı ve şifre girişi yaptım olmadı.

Modem MAC klonladım olmadı.

Yardımcı olabilecek biri var mı?

Teşekkürler

• mr.heda M kullanıcısına yanıt

Cevap geç oldu ama kusura bakma. Yarın bir gün evi değiştirip büyük eve geçmeyi düşünmüyorsan kesinlikle yeter.

• Deco M4 aldım ve router olarak başarı ile kurdum. Ancak Xbox Series X cihazımda "Double NAT" hatası alıyorum. Bunu çözebilmek için de modemi (HG255s) köprü moduna almam gerekiyormuş. Fakat bu lanet olası modemde bu ayarın nasıl yapılabileceğine dair herhangi bir bilgi bulamadım belki de yapılmıyordur.

Bilgisi olan var mı?

• nino kullanıcısına yanıt

Merhaba, double NAT sorunu halen devam ediyorsa size önerim HG255'i tamamen devreden çıkarmanız olacak. Decolardan birini HG255'in yerine router olarak kullanarak kurulum yapabilirsiniz.

Tabii bunun için Superonline WAN şifresini öğrenmeniz ve MAC adres klonlama yapmanız gerekiyor. Konuda bu işlemlerin nasıl yapılacağı da mevcut.

Ben birkaç ay önce kardeşimin evinde yukarıda bahsettiğim kurulumu yaptım. İşlem çok basit ve şuan performans çok iyi. Yeni router alan herkese tavsiyem, HG255'i tamamen devreden çıkarın.

• Bu lanet cihazdan ben de kurtuldum artık. Keenetic Giga aldım kurulumu yaptım. Dünya varmış. Herkes bütçesine ihtiyacına göre alsın ama mutlaka router alıp bu aptal cihazdan kurtulsun.

• dexter342 kullanıcısına yanıt

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim ama eksik okumuşsunuz sanırım arkadaş modem tavsiyesi istemiş ben router kullandığım için modemler konusunda tavsiye yapamayacağımı kastetmiştim.

• weritaserumok kullanıcısına yanıt

Hocam eğer fiber internetiniz varsa keenetic cihazını ister router ister modem niyetine de kullanabiliyorsunuz. Eğer kullanacak kişide adsl varsa o zaman keenetic extra DSL alması gerekiyor

Ben bilerek yazdım zaten hocam arkadaşta fiber kullandığı için

Yinede teşekkür ederim ilginiz için

• Arkadaşlar bende de bu modemden var. 2.5 senedir bir sorun çıkartmıyordu ancak son zamanlarda sürekli kendini kapatıp açıyor durduk yerde. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim ama sonuç ne olur bilgim yok. Başına gelen ve sonuç alabilen var mıdır?

• router olarak kullanmayı başaramadım. Uydu net kullanıcısıyım wifi çekimi kötü olduğu için router olarak kullanmayı düşünüyordum fakat ne yaptıysam olmadı. bu işten anlayan biri yardımcı olabilir mi forumda yazılanları yaptım sanırım ama eksik bir şeyler yapıyorum. netmaster modemden bir ayar yapmam gerekiyor sanırım birtek oraya dokunmadım.

• truntola T kullanıcısına yanıt
    şu şekilde deneyin. uydunetin modemi dhcp acik olsun. huaweinin dhcp yi kapatin. kablo ile uydunetin modeminin herhangi bir portundan huaweinin wan ve 4. portu haric herhangi bir portuna baglayin . olmasi lazim o sekilde. ip adresini cihazlariniza uydunet modemi vericek. huawei nin dhcp yi kapamadan once wifi ayarlarini yapin.kapattiktan sonra huawei ye ulasamayabilirsiniz. uydunet modemiyle benzer ag numaralarinda degilse. ornegin uydunet 192.168.1.100 ise huawei 192.168.1.2 ise ulasabilmeniz lazim ikisinede. ama biri 192.168.0.100 biri 192.168.1.2 benzeri tanımli ise ulasamayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguraci -- 23 Mayıs 2021; 16:37:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • uguraci kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,

Yaklaşık 5 senedir Turkcell tarafından verilen HG255s'i sorunsuz 25ten 100 mb'e kadar sorunsuz kullandım.

Lakin son zamanlarda evde artan akıllı cihaz sayısı ile beraber hepsi açık olduğu anda sıkıntı yaşamaya başladım.

Öncelikle masrafsız olarak kullanıcı sayısını artırabilir miyim?

Değilse bunların hepsini bir cihaza bağlayıp (mesela bir router) hepsini tek bir cihaz gibi modeme o cihazı bağlayabilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.