Şimdi Ara

Süperonline gerçek IP alamama sorunu ve çözümü (CGN ip) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
30
Favori
97.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aile profilini seçince cgn'den çıkıyor çıkmasına da ping sorunu bende devam ediyor. Gerçek ip de çözüm olmadı heralde superonline fiber rüyası bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitates

Müşteri hizmetleri üzerinden mi. Yaptınız acaba?

Edit: Bende mh üzerinde yönlendirme yaptırdım. Xbox portlarını verdim. 176 lı ip aldı otomatik. Hem modemde hemde internette örünen ip aynı..
    Hangi numaraları söylediniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn_sglmr

Hangi numaraları söylediniz hocam

Alıntıları Göster
    https://support.xbox.com/tr-TR/xbox-one/networking/network-ports-used-xbox-live

Ama cgn ip ile şimdiki arasında bi farkta göremedim normal kullanımda. Oyunlarda ping aynı. İndirme hızda aynı.

• saitates kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam port yönlendirme işini onlar yapınca çıkılıyor cgnden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu cgn illetiyle baya uğraşmıştım geçen seneye kadar modemi birkaç kez restartlayınca normal ip alıyordum sonra ne olduysa modem restartlamak işe yaramadı sürekli cgndeydim. Mecburen sabit ip aldım 4 ay ardından tahahütüm bitti yeni pakete geçtim ve cgnden çıktım ayda 1-2 kez yine kendi kendine cgnden ip alıyor modem ama 1 kez restartlayınca tekrar çıkıyorum.
  • ethernet bağlantı durumunda dhcp 100.xxx diye gidiyor pppoe_tr normal ip adresi.

Şimdi CGN mi oluyor bu?

quote:

1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Aylık Statik IP Bedeli bireysel ve kurumsal tüm müşteriler için tüm vergiler dahil 24,9 TL olarak faturalandırılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 28 Aralık 2018; 16:33:2 >
  • "Carrier-Grade NAT-Is It Really Secure for Customers? A Test on a Turkish Service Provider

Dramatic rise in the user amount yields increase in the number of internet accessed devices within the last decade. Since most of the devices have internet connection, IPv4 space becomes inadequate. In order to avoid this situation, internet service providers focus on using their IP's within their IP pool, optimally. The most preferred approach to handle this problem is called Carrier Grade Network Address Translation (CGN). In this technique, a city, a neighborhood or a group of users could be configured as if they are in the same Local Area Network (LAN) and they have IPv4 Network Address Translation (NAT) connections for Wide Area Network (WAN) accesses. By applying this approach, IP costs are reduced and number of IP's in the pool is optimized. However, implementations done in recent systems could cause vulnerabilities as well. This work focuses on examining a part of CGN applied network that acts as LAN, by scanning, exploring users, devices and vulnerabilities for a specific neighborhood in Turkey. Users and devices are determined and since they are considered in the same LAN most of them are easily gained access and the insecurity of the system is proved. Also it is also observed that a user could stop or slow down the traffic by Denial of Service (DoS) or Distributed DoS attacks." https://www.researchgate.net/publication/315519514_Carrier-Grade_NAT-Is_It_Really_Secure_for_Customers_A_Test_on_a_Turkish_Service_Provider

CGN, IPv6 and fighting online crime…
    https://www.internetsociety.org/blog/2018/03/cgn-ipv6-fighting-online-crime/?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_feed%3BjgJ7Ww0kSdaB09n%2F1czakA%3D%3D

https://chrisgrundemann.com/index.php/2011/nat444-cgn-lsn-breaks/
    https://forum.donanimhaber.com/5-subat-2019-guvenli-internet-gunu-cng-ip-den-kurtulma-etkinligi-herkes-aktif-etsin-mobil-dahil--136782963#136810027

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 22 Ocak 2019; 6:16:35 >

• Merhaba,

Bir sorum olacak ilgili arkadaşlara,

Ben de dün itibariyle aynı hezimete yakalandım. Ya 195'li IP alıyor (İstanbul ve İzmir, aynı IP'ler dönüyor genelde...) ya da modem içinde 100'lü IP gözüküyor, Whatismyip'de farklı IP 195'li yine...

M.H. maalesef sözleşmede var deyip üzerinden atıyor. Ayrıca modem içerisinde havuz IP'yi görmesine rağmen havuza dahil olmanızı gerektiren opsiyon açık değil gözüküyor diyor. (Onlar başka bir teknik terim kullandılar, tam hatırlayamıyorum şimdi...) Dün aradığım müşteri hizmetleri de bambaşka sorun olarak IP çakışmasından felan bahsetti. :S

VPN bağlanıyor, VPN ile internete çıkmıyor. :S

Bir arkadaşın yukarıda anlattığı üzere,

- 192.168.1.50 IP'sine UDP'den 25565 portuna yönlendirme çektirdim. Ayarlarken İç mi Dış mı yoksa her ikisi mi dedi. Teknik açıdan bilgim olmadığından her ikisi dedim. Henüz deneme imkanım olmadı, evde değilim. Eve gidince atacağım resette GPON dahil mi kapatıp açmam gerekiyor, (2 dk beklenmesi gerektiği söylenmiş...) yoksa modem yeterli mi?
    - NAT'tan çıkarsa VPN tekrar internete çıkar hale gelecek mi? 176'ı veya 175'li IP alacağım tekrar galiba?
    - Son çare statik IP alsam şuan Ankara'dayım, Ankara lokasyondan mı atanır, yoksa abuk bir konumdan IP verme ihtimalleri var mı? Atlama noktası çoğaltıp PING istemiyorum.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar acilen bilgi dönüşü sağlayabilirlerse minnettar olurum.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 27 Şubat 2019; 13:26:12 >

• evet aile profili seçince cgnden çıkıyor da şimdide normal profile dönemiyorum. tamam diyor sayfayı yeniliyorum sonra gene aile profili işaretli çıkıyor her şeyi denedim ama normal profile geçemiyorum. neyse sonra düzelir belki

edit: düzeldi ama aile profilinden çıkınca eski cgnye geri dönüyor aile modunda kalmak şart. ama ben bir fark göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 28 Şubat 2019; 17:37:42 >
  • Aile profili tam olarak nedir ve nasil gecilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müşteri hizmetlerini aradım cgnden çıkarma gibi bir midahale edemiyorum diyor, statik ip ver dedim onuda beceremediler, hata almışlar ekranda, teknik servis istedim yine düzelmezse iptal ederim daha lanet olsun internetede oyunada 🤬

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

evet aile profili seçince cgnden çıkıyor da şimdide normal profile dönemiyorum. tamam diyor sayfayı yeniliyorum sonra gene aile profili işaretli çıkıyor her şeyi denedim ama normal profile geçemiyorum. neyse sonra düzelir belki

edit: düzeldi ama aile profilinden çıkınca eski cgnye geri dönüyor aile modunda kalmak şart. ama ben bir fark göremedim
    Bütün profilleri denedim hatta çocuk profiline bile aldım yine de çıkamadım. 176.xxx.xx.xx'den başka ip vermiyor. işin kötü tarafı digiturk play'den maçları izlerken felaket şekilde yayın donmaya başladı. telefonda da söyledim ama sabit ip satmaya çalışıyorlar. şu 176'dan başka ip alsa düzelecek.

Ekleme: Şu anda aile profilindeyim ve cgn'den çıktı. Ancak ona rağmen 176'lı ip vermeye devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medcezir55 -- 6 Mart 2019; 1:59:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: medcezir55

Bütün profilleri denedim hatta çocuk profiline bile aldım yine de çıkamadım. 176.xxx.xx.xx'den başka ip vermiyor. işin kötü tarafı digiturk play'den maçları izlerken felaket şekilde yayın donmaya başladı. telefonda da söyledim ama sabit ip satmaya çalışıyorlar. şu 176'dan başka ip alsa düzelecek.

Ekleme: Şu anda aile profilindeyim ve cgn'den çıktı. Ancak ona rağmen 176'lı ip vermeye devam ediyor.

Alıntıları Göster
    Ya bu statik ip alayımda düzelecekmi herşey? Aldım geçen gün salaklar aktif yapamadı aynı güniptal ettim inşallah 25₺ ittirmezler banada

• quote:

Orijinalden alıntı: tamehliyetsiz

Ya bu statik ip alayımda düzelecekmi herşey? Aldım geçen gün salaklar aktif yapamadı aynı güniptal ettim inşallah 25₺ ittirmezler banada

Alıntıları Göster
    Statik IP'de SoL aylık ücret alıyor maalesef. Parçalı ya da kısmi bedel yapmıyorlar. Yani bir kere aktifleştirdiniz mi 1 aylık ücreti faturaya geçiriyor. İsterseniz aynı gün iptal edin yine de 1 aylık ücreti alıyor sizden. KabloNet'te de statik ip kullanmıştım onlar kullandığın kadar faturaya yansıtıyordu, hem de haa 5tl sanıyorum.

• Statik İp satın almadan Türk Telekom için CGN'den çıkma yöntemi varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: medcezir55

Alıntıları Göster
    176 li IP zaten gerçek wan IP si degil mi? Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

• medcezir55 kullanıcısına yanıt
    router ve gpon fişini çekin 15-30dk dinlensin geri taktığınızda başka bloktan ip almalı.
  • Tx3 kullanıcısına yanıt
    son bir kaç gündür router restarttan sonra cgn ip almaya başladı... router ve gpon fişten çekip denemedim...
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    IPv6 ile CGN kullanmalaı gerekmez... kurumsal abonelere IPv6 verebiliyorlar...
  • mh arayıp port yön yaptırın başka türlü çıkmıyor, aramadan routerden wan erişimi olan ip leri silin kimse wan erişimi yapamasın acs den port yönlendirme bilgisi bağlı olduğunuz olt a gelince CiNetGeçirten IP den çıkar routeri yeniden başlatın gerçek ip alır.
    veya şunu da bir deneyin kullad-şifrenizi biliyorsanız wan internet profilini bilgileri not alın silin yeniden oluşturun root menüsünde erişiliyor tabi.
    kendi routerinizle deneyin varsa tabi CiNetGeçirten IP alıyor mu?

@baltalı-kati

ne oldu bu btk ipv6 teşfik toplantısı idn yapılıyor mu son durum ne bilen varmı?

varmı elinde ipv6 geri sayım tarihi 2020 de 5G le mi göreceğiz.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.