Şimdi Ara

Superonline Fttb vs ftth

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 12
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 5 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 55
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • frk61ylmz (3 mesaj) LGR9 (2 mesaj) guguk (1 mesaj) nofearl (1 mesaj) kaganus (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (13 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    386 Mesaj

bu superonline nın ftth sistemi

buda turktelecom un fttb sıtemı

fazla kullanıcıda 8 den sonra ftth daha ıyı oluyor cunku aynı hattı en fazla 8 kısı kulanabılıyor ama fttb de aynı hattı 22 kısı kullanabılıyor

• Yüzbaşı
    386 Mesaj
    ve elektrik kesildigi zaman ftth yı kendı ımkanlarınla calıstırabılırsınız ama fttb de o ımkansız 5v to 12v donusturuculerle powerbanklarla calıstırıyorum ben yerı gelıyor modemelerı elektrık gıdınce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frk61ylmz -- 23 Temmuz 2020; 14:2:7 >
    quote:

Orijinalden alıntı: frk61ylmz

ve elektrik kesildigi zaman ftth yı kendı ımkanlarınla calıstırabılırsınız ama fttb de o ımkansız 5v to 12v donusturuculerle powerbanklarla calıstırıyorum ben yerı gelıyor modemelerı elektrık gıdınce
    Sonuç olarak ping değerleri arasında çok fark mıdır? Ayrıyetten daha dağıtıcı kurulmadı, yani apartman girişinde Superonline'a ait henüz kablolar girmedi. Şu aşamada FTTH yapılabilir fakat sanırım işlerine gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 23 Temmuz 2020; 15:7:13 >

Orijinalden alıntı: Senseight

Sonuç olarak ping değerleri arasında çok fark mıdır? Ayrıyetten daha dağıtıcı kurulmadı, yani apartman girişinde Superonline'a ait henüz kablolar girmedi. Şu aşamada FTTH yapılabilir fakat sanırım işlerine gelmiyor.

Alıntıları Göster
    Yok.
    |
    |

Superonline FTTB uygulamalarında switch konumlandırırken kullanıcı sayısına göre port koyuyor, benim ikamet ettiğim konumda 18 daire var, 24 portlu switch konuldu. Karşı apartmanda 40 daire var, 2 tane 24 portlu switch konuldu ve her switch'in 4x10Gbps sfp portu var, Huawei S5321 ethernet switch ve S6330 Layer switch kullanılıyor. Layer Switch'e 600Gbps kapasite tanımlanabiliyor bu da birkaç Anadolu şehrinin toplam trafiği demek.
    |
    |
    frk61ylmz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

AMD Ryzen 9 3950X @4.7Ghz / Asus x570 TUF / Corsair Vengeance LED 4x16GB 3200Mhz CL16 / PNY Tesla P100 AI GPU / Nvidia Titan Volta / EVGA 750W P2 80+ Platinum / Corsair 400C / Corsair H115i / Corsair ML140 x4 / Corsair RapidFire RGB / Corsair M65 Pro RGB / Corsair Void USB RGB / Corsair MM300 Medium / ASUS VG248QE 144Hz / Samsung Evo 970 1TB / Samsung Evo 840 120GB x2 / WD Green 1TB
  • Yüzbaşı
    458 Mesaj

Ne kadar düzgün temiz bir sistem kurulumu. Bizim apartmanın kurulumu 2008 de yapıldı. Şuan adeta kore savaşından çıkmış gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    frk61ylmz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bizimki 2017'de yapıldı, aynı savaşa gitmişler gibi
    |
    |
    jademugla kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: atraban

Peki bridge mode ile normal mode arasında fark varmı?
    Bridge mode köprü modudur. Ana modem sizin modeminiz değildir getirilen modemdir. Ordan başka bir yere daha interneti taşımak istersen bridge moduna alırsın. Kendi modemini ana modeme bağlarsın ve ana modemin ulaşamayacağı noktalara ulaşırsın bu şekilde. Normal mode ise kendi modeminizi ana modem olarak kullanmak demek.

Aradaki ping farkı kastetmiştim hocam:) genede teşekkürler 🙏

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hamikisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bitcoin
Radyo Dinle
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.