Şimdi Ara

Superonline Fiber de bu modemi kullanabilirmiyim?(huawei-ax3-dual-core-3000)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, fiber şifremi elde ettim, bu modemi kullanabilirmiyim?

Şuan ki modem ZTE 267A. Hız 100mbit FHH

https://www.hepsiburada.com/huawei-ax3-dual-core-3000-mbps-wifi-6-4-port-router-p-HBV000017ALFY?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802-IT.dsa.camp1635662159adgr63142828715&ds_rl=1294343&gclid=Cj0KCQjw7KqZBhCBARIsAI-fTKKfxYpS44cimj7p9krHlNNW8ECOJcG26Rzc1r2a_Zq60hxGkhcjm9gaAhACEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• modemin mac adresini de aldığın modeme kopyalaman gerek bazı modemler izin veriyor bazıları vermiyor.

• Reanimate kullanıcısına yanıt

Bu modemde var mı ki, araştırayım Teşekkürler.

• Reanimate kullanıcısına yanıt

En son kendi router cihazımı kullanırken bu şekilde bir kısıtlama, filtreleme yoktu. Bir süredir kendi cihazım eski olduğu için kullanmıyorum tabi. Huawei AX3 Dual Core benimde başlangıçta router, uzun vadede ağda access point amaçlı bir ara almayı düşündüğüm bir cihaz. Fiyat muadili Xiaomi AX1800'e kıyasla 5 GHZ'de 2400 Mbps teorik bağlantı kapasitesi olması cezbediyor, fakat Xiaomi'nin de yanlış bilmiyorsam OpenWRT desteği var. Huawei'de bu imkan - destek var mı bilmiyorum.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Birde Router mı yoksa, modem mi alsam emin olamadım. Superonline Fiber için.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Fiberse bağlantınız modeme gerek yok hocam routerlarda wan girişi mevcut.

• ibcg1995 kullanıcısına yanıt
    Evet fiber, ben bu cihazı alırsam şuanki modem Zte 267 bu modem den ethernet le huawenin WAN girişine bağlıycam değilmi modem olmadığı için Ont den gelen kabloyu değil.

Hocam dual core değil de quad core olanı alın. Performansı yeterli değildi dual olanın
    Direk ONT’den gelen kabloyu bu router’a bağlayacaksınız. Arada başka modeme gerek yok.
    Tüm router ve modemler fiber ile kullanılabiliyor. İleride vdsl’e geçerseniz vdsl modem lazım. Yoksa router yeterli.

• iakten kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, dediğiniz model bu değil mi?

HUAWEI WiFi AX3 dört çekirdekli yönlendirici, WiFi 6, 3.000 Mbit/s'ye kadar hız, 128 çift bant cihazına kadar, 1 x Gigabit WAN ve 3 x Gigabit LAN bağlantı noktası, 30 ay garanti uzatması, beyazhttps://www.amazon.com.tr/dp/B0922SBPN3?psc=1&ref_=cm_sw_r_apin_ct_G50667MRS11N91W6DQ4Y

• Evet bu
    Wi-Fi 6 hızlarına ihtiyacınız yoksa menzil ve yazılım kalitesi açısından keenetic modellerini tavsiye ederim. Kendim de evde giga ve ultra modellerini kullanıyorum. Siz de speedster veya viva modeline bakabilirsiniz, fiyatları huawei modemle aynı gibi. Bu modellerle de 400-500mbps alırsınız aynı odada

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    yakın zamanda huawei ile ax1800 arasında kalıp xiaomi aldım. çünkü antenlere her türlü yön verilebilmesi, duvara asılabilmesi, mi wifi uygulaması, çin yazılım yükleyip wifi kapasitesinin %100 ünü kullanma gibi artıları vardı. çin yazılımı yükledim şuan en uzak odada bile 5 diş çekiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yazılım yükleyince Çince olmuyor mu arayüz, ayarları nasıl yaptınız, ben superonline fiber için kullanıcam, mac kopyalama falan olması gerekiyormuş.

HUAWEI WiFi AX3 ün Quadcore olanı ile yarı yarıya fiyat farkı var, Xiaomi daha ucuz ama karar veremedim.

Ben access point olarak kullanıyorum. ilk önce telekomun verdiği h298a routerdan kablo çektim wan portuna taktım. mi wifi uygulaması ile kurulum yaptım. uygulama gayet sade anlaşılır. size soruyor hangi modda kullanacağınızı. ben kablolu dağıtıcı olarak seçtim. wifi adı şifre ayarlayıp kapattım. sonra tarayıcıdan arayüze girip çin yazılımı yükledim. ayarlar aynı kaldı. şuan arayüz çince evet ama sayfayı çevir diyince herşey anlaşılıyor zaten. wifi performansı size yeterli gelirse yazılım değiştirmeye de gerek yok.

türk telekom fiberde mac kopyalamaya gerek yok ama süperonline da gerekiyor sanırım. o olayı hiç bilmiyorum.

huawei de güzel cihazdır ama tasarım olarak sevmedim dediğim gibi eksileri var. duvara sabitlenmiyor antenlerin sadece tek bir hareketi var. sağa sola ayar yapılmıyor. uygulaması varmı bilmiyorum xiaomi de var.

birde bu yazılım olayı büyük özgürlük. ben sonradan global yazılım da indirdim şuan istersem onuda yükleyebilirim. yani elimde 2 seçenek var

ya çince kullanıcam wifi daha iyi olcak
    ya global yükleyip Türkçe kullanıcam ama wifi kısıtlanmış olacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 06turkmen kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, Huawei nin wireless çekim gücünü, wireless ta alınan hızları çok övüyorlar, aklım onda ama 2 kat ta fiyat farkı var arada biraz daha düşüneyim karar vericem birini alıcam artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.